Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (Cinemart)

wiercza

Na vánoční komedie jsme od doby Bridget Jones a Love Actually zvyklí. Jenže tohle je zase úplně jiný příběh. Romantický vánoční Londýn má něco do sebe v kombinaci s roztomile rozpustilou Emilií Clark (Kate), která má všechno na háku i po operaci srdce. V první polovině oddychová atmosféra, nic náročného. Najednou Kate potká tajemného mladíka. A příběh dostává nový vývoj. Trochu rychlej zvrat v závěru, ale dojemnej. Plus film je prošpikován spoustou brexitových vtípků... bez zvratu v závětu ***, ale Emma Thompson, I gave you my Xmass heart. **** ()

lineker

No nebudeme si nic nalhávat, že až to skoro závěrečné rozuzlení povzneslo do té doby trošku pitomoučkou bez invenční vánoční, romantickou komedii na trošku vyšší level. Dostaneš-li srdce darem, může z tebe udělat lepšího člověka. ()

Oxytocin

Jedna hvězda za některé usměvné scény. Mínus 4 hvězdy za trapnost moderní doby a politický film, kdy se točí bez okolků multikulty LGBT filmy, bílá + asiat, nejlepší kamarádka Indka + černoch, bílá sestra lesba s černoškou, hlavní hrdinky imigrantská rodina a nezapomeňme si ještě politicky kopnout názorem do aktualně probíraného odchodu Británie u EU. Zlatá Bridget Jones. Dětem tenhle film nikdy dobrovolně nepustím. ()

lulundia

Nechtěla jsem na film jít. Zamilované filmy v době Vánoc mívají nepříjemný zvyk být buď přeslazené nebo končí nějakým dojákem, na který nemám nervy. Tohle ale příjemně překvapilo. Divný začátek s ještě divnějším pokračováním má spíš než nový příběh vtipné detaily: vánoční obchod a jeho majitelka, zahrada uprostřed města nebo maminka, která zpívá smutné vlastenecké písně, o které nikdo nestojí. Na tu její maminku jsem se těšila asi nejvíc, opět dokonalé, ale nevím, jestli tím i neurazila přistěhovalce do Anglie, snad pochopí, že nejde o zesměšnění, ale o laskavý vtípek :-). Samozřejmě vrchol příběhu-rozuzlení jsem tak trochu očekávala, byť to vlastně dopadlo asi lépe, než jsem čekala. Závěrečné představení se mi moc líbilo a stmelená rodinka na konci také :-). Poslání příběhu bylo jasné už od začátku, ale líbila se mi třeba vedlejší postava - partnerka její sestry. Takový malý rebelský počin, hezké :). ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Starej se o moje srdce... Tak či onak vždycky bylo tvoje..." Představitelka Daenerys Targaryen ze Hry o trůny, Emilia Clarkeová hledá lásku ve vánoční romanci. Film vypráví o dívce jménem Kate, která se po těžké nemoci protlouká životem, aniž by tušila, co si s ním má počít. S rodinou si nerozumí, vede nezdravý životní styl, a navíc je nezodpovědná, lhostejná a sobecká. Pracuje v obchodě s vánočními dekoracemi jako prodávající vánoční skřítek, kde se setká se sympatickým a dobrosrdečným Tomem, do něhož se zamiluje a který ji navede na správnou cestu. Originalita je v samotném závěru, kde se dozvíme, že Tom je ve skutečnosti již rok po smrti a Kate ho vidí díky tomu, že ve své hrudi nosí jeho srdce. Poté Tom zmizí a celá schizofrenie Kate skončí. Kouzelný příběh, kde nechybí ani vánoční písničky. Last Christmas, I gave you my heart... Vizuálně film taky vypadá moc hezky a má přívětivou vánoční atmosféru. Navíc Emilia Clarke je jednoduše rozkošná a sledovat její trable vám na tváři vykouzlí úsměv, ať chcete nebo ne. - 100%. ()

Hajdy

Film, který se zdá býti obyčejnou tuctovou romantikou. Přitom disponuje wow-efektem a hlubší myšlenkou. Emilia Clarke sedla přesně do své role roztomilé zatrablované holky od vedle, navíc krásně zpívá. Za mě 4 hvězdičky. ()

kareluh

Ach ten multikulturalismus :( Když se však přes to přenesu, tak skvělá myšlenka. Příjemný film. Vtip, láska, klid, zápletka. Pohodový Vánoční film. :) a ač chci, či nikoli, tak nutí k zamyšlení. Teda to asi každý film. Jen tento film, který má vánoční atmosféru, přiměje člověka k nejen vánoční náladě. :) Ať se vám líbí. ()

Jirkacek

Snímek Last Christmas z roku 2019 jsme shlédli na doporučení uživatele CommanderCZ, kterého tato romantická komedie zaujala. A tak jsme jeden zimní večer strávili u 103 minutového snímku, v němž mladá dívka Kate (Emilia Clarke) sice vypadala jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti byla magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu. Nerozuměla si s vlastní rodinou, nevyznala se sama v sobě, neuměla si najít normálního chlapa a navíc pracovala v obchodě s vánočními potřebami. Proto chodila ve skřítkovském kostýmku, neustále cinkala rolničkou a v hlavě jí pořád honil vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate bylo evidentně všechno fuk. Okázale kašlala na všechno a na všechny a životem proplouvala cestou nejmenšího odporu. Pak ale potkala Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začal plést do cesty a do života. A i když byla Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začalo její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát a i přes svůj vnitřní nesouhlas toužila po setkání s Tomem. Ten se jí snažil pomoci získat roli v muzikálu na ledě, neboť se cítila jako zpěvačka, i když by porota v Superstar byla jiného názoru. Po neúspěšném pěveckém konkurzu byla Kate nucena vrátit se do domu svých rodičů, což byli Jugoslávští přistěhovalci, Její matka Petra (Emma Thompson) trpěla depresemi a její otec Ivan Andrich (Boris Isaković), bývalý právník, pracoval jako řidič taxi, protože si nemohl dovolit rekvalifikaci na právnickou praxi ve Spojeném království. Kate měla ještě sestru Martu (Lydia Leonard), úspěšnou právničku lesbického zaměření, se kterou si nerozuměla. Kate začala trávit více času s Tomem, který jezdil na kole a dobrovolně pracoval v útulku pro bezdomovce, čemuž se nejprve smála. Později se na Toma těšila, ale nemohla ho kontaktovat, jelikož neměl mobil. Tom tvrdil, že telefon schoval do skříně a často na několik dní zmizel. Později sama začala pomáhat v útulku v naději, že na něj narazí, ale zjistila, že se s ním zaměstnanci nikdy nesetkali. Při rodinné oslavě se Kate vysmála své setře, že je lesbička. Poté narazila na Toma, který ji vzal do jeho bytu. Kate mu řekla, že o rok dříve byla vážně nemocná a musela podstoupit transplantaci srdce. Kate řekla, že se cítí napůl mrtvá a ptala se, zda má talent na to, aby to dokázala jako performerka. Po otevření Tomovi se Kate pokusila o sex, ale on odmítl. Poté, co strávila noc s Tomem, začala Kate dělat malé kroky ke zlepšení svého života; starat se o své tělo, připravit schůzku své asijské zaměstnavatelky Huang Qing Shin (Michelle Yeoh) s mužem, který miloval Vánoce stejně jako ona. Pak jela za Martou, aby se omluvila jí a její přítelkyni a dokonce začala na ulici zpívat vánoční písničky, aby získala peníze pro útulek pro bezdomovce. Po několika dnech znovu narazila na Toma, který tvrdil, že jí musí něco důležitého říct, ale preventivně tvrdil, že se bojí závazku a odešel. Kate se i nadále snažila konat dobro ve svém každodenním životě. Nakonec se chtěla Tomem smířit a vrátila se do jeho bytu, kde se setkala s realitním agentem, který dělal prohlídky bytu a který dívce vysvětlil, že místo bylo během zkoumání závěti prázdné. Po počátečním zmatku ohledně toho, kdo byt vlastní, jsme se dozvěděli, že předchozí majitel byl zabit při nehodě na kole minulé Vánoce a Kate si uvědomila, že Tom byl dárcem orgánů, jehož srdce dostala, a že všechny jejich interakce byly buď halucinace nebo duchovní zjevení. Na cestě do malé zahrady, která byla Tomovým oblíbeným místem, se s ním Kate znovu setkala a řekla mu, že jeho srdce bude vždy patřit jí. Lavička, na které seděli během své první cesty do zahrady, pak byla odhalena jako pamětní lavička pro Toma. Na Vánoce Kate pořádala show využívající talent lidí v útulku a pozvala všechny své přátele a rodinu, včetně své zaměstnavatelky a jejího přítele. Kate jemně hrála sólo Wham! Píseň „ Last Christmas “ která se prolínala se vzpomínkami na její takzvaná „setkání“ s Tomem, dokud nenastalo veselí, když se zvedla opona, a k ní se přidala skupina účinkujících. Později Kate a rodina poprvé slavili Vánoce společně s Albou, Martinou přítelkyní. A pak byl konec. Mně to tedy jako komedie vůbec nepřipadalo, spíše jako smutný vánoční příběh ve stylu holčičky se zápalkami. Každopádně atmosféra vánoc do našeho bytu přišla, nicméně smutek v duši jsme museli rychle zahnat. Kate mi bylo fakt líto a tak vlastně film dokázal vyvolat v mém srdce nějakou odezvu, takže svůj účel splnil. Raději bych však viděl veselejší filmové počiny nejen ve vánočním období. Suma sumárum, smutný vánoční příběh Last Christmas ode mne získal tři vánoční hvězdy ***. () (méně) (více)

McGuffin

Byly to Last Christmas, kdy se ukázalo, že kdo má špatné srdce, dostane dobré. A co se špatným udělal zle, udělá s dobrým správně. V Londýně, a srdce jsou přistěhovalecká, špatné je ženské a dobré je mužské. Když už to též hrající autorce Emmě Thompson tak hezky zapadá, bylo by škoda vynechat srdce všech dalších přistěhovalců, k tomu srdce bezdomovců a navrch srdce policejní, matčino, otcovo a sestřino a srdce hračkářské a zelinářské. Nakonec sice jedno schází, ale na to lze zapomenout, jsou přeci Vánoce a u srdce už publikum hřeje dost. https://www.macguffin.cz/ ()

SirAlladin

Zdá se to být od počátku prvoplánovitá romance s útokem na diváky chtivé atmosféry Vánoc. Přesto forma jakou je píseň Last Christmas našroubována na scénář mi přijde originální a jakmile člověku docvakne pointa, začne film příjemně ždímat z diváka emoce. Odnést si finální ponaučení, že je třeba si užívat každého dne, který nám byl dán, mi přišla v záplavě vánočních filmů příjemnou změnou. Proč se podívám znovu: bavila mě Emilia Clarke a příjemně překvapil Henry Golding, byl sympaticky spontální. ()

yozka

Pokud by se z filmu vytratila veškerá socialistická propaganda, nebyl by to špatný film. Extrémní podání LGBT, rasismu, brexit. Nezdravá a nepatřičná agitace. ()