Kdyby Bridget Jonesová hledala ještě větší zoufalku, než je ona sama, v Kate (Emilia Clarke) by se určitě trefila do černého. Ta holka sice vypadá jako roztomilý diblík, ale ve skutečnosti je magnetem na špatná rozhodnutí všeho druhu – nerozumí si s vlastní rodinou, nevyzná se sama v sobě, neumí si najít normálního chlapa a navíc pracuje v obchodě s vánočními potřebami. To se pozná tak, že chodí v asexuálním skřítkovském kostýmku, neustále cinká rolničkou a v hlavě jí pořád jede vánoční hit George Michaela „Last Christmas“. Přitom přesně před rokem balancovala mezi životem a smrtí, když podstoupila velmi komplikovanou operaci. Jeden by řekl, že si té „druhé šance“ bude víc vážit, ale Kate je evidentně všechno fuk. Okázale kašle na všechno a na všechny a životem proplouvá cestou nejmenšího odporu. Pak ale potká Toma (Henry Golding), trochu záhadného mladíka, který se jí čím dál víc začne plést do cesty a do života. A i když je Kate odhodlaná pokračovat ve svém dosavadním stylu života, vlivem tohohle kluka, vánoční atmosféry a magického Londýna začne její předčasně okoralé srdce velmi rychle tát. (CinemArt)

Elyssea

Předvídatelná předvánoční záležitost, kterou táhnou velmi expresivní obočí Emilie Clarke. Nebýt jejího šarmu, se kterým ztvárňuje naprosto ztracenou, sobeckou a místy docela otravnou Kate, rozhodně by to bylo o dost horší. Zvlášť, když chudák Golding hraje filmový ekvivalent Kena od Barbie s naprogramovanou životní filosofií. A nevěřila bych, že to kdy řeknu, ale Emma Thompson a její šíleně stereotypní podání ženy z Východního bloku včetně těžkého přízvuku a místy "lámané" angličtiny, je neskutečně otravné. Podzápletka s jugoslávským původem, přijetím vlastní identity (zvlášť, když ani jedna ze sester nemá ani náznak "jiného" přízvuku) a odkazem na Brexit, má asi tyhle Vánoce ukotvit v současnosti. Upřímně nechápu proč, když jinak celý naleštěný předvánoční Londýn vypadá jako z pohádky. A ona opravdu divná romance Santy Michelle Yeoh...? Zkrátka a dobře, jde o jeden z těch filmů, které musíte zkonzumovat a nepřemýšlet nad nimi, protože pak se začne rozpadat. Pokud se ale necháte unášet atmosférou, hudbou (a on se vám ten George Michael vryje do mozku) a příběhem, pak asi budete spokojeni. ()

Streeper

Těšila jsem se na to od minulého roku a konečně jsem se k tomu dostala. Nicméně jsem od toho čekal asi až moc. Přeci jen scénář od Emmy Thompson, Emilia Clark v hlavní roli, vánoční atmosféra a písně od George Michaela - to přece nemohlo zklamat - bohužel trochu zklamalo. Herecky jsem naprosto spokojená, je to milý a pozitivní film, ale zápletka je strašně předvídatelná. Už ve scéně, kdy se snažila najít Toma a nemohla ho nikde najít mi bylo jasné kde je zakopaný pes a na konci se ukázalo, že jsem měla pravdu. Upřímně, raději bych, aby to bylo opravdové než tohle. To, že to bylo až tolik předvídatelné mi úplně zničilo to tajemno filmu, to napětí. A pak mi to strašně pomalu utíkalo. Čekala jsem to bohužel trochu lepší. ()

Sammya

Většinu času se tento film tváří jako roztomilý vánoční romantický fluff, ale pak přijde v poslední chvíli zvrat, který vám zlomí srdce na milion kousků. Aspoň tak jsem si připadala. Část zvratu jsem spíš tak v žertu uhodla docela brzo, ale část až těsně před odhalením. Nevím, jestli to mám brát jako vánoční film, protože jsem po něm byla v depresi s rozmazanou řasenkou, ale jinak to byl krásný příběh a herci byli opravdu skvělí. ()

epicek

Skvělá atmosferická romantika s rozkošnou Emili Clarke, která perfektně sedla na nedělní první adventní večer. I'm busy, you're weird, good-bye! ()

carly

Bol to uplne iny film, nez som cakala. Krasne napisany, zabavny, dojimavy, s uzasnou hudbou, skvelymi hercami a plnokrvnymi postavami. Malo to srdce, vela vela srdca. ()

Pajky3

Žádný vánoční zázrak se nekonal, byla to taková obyčejná romantika. Fanoušci Emilie Clarke si to nejspíš užijou, ale pochybuju o tom, že by se z toho měla stát další britská vánoční klasika. Uznávám, že závěrečný twist mě nenapadl, ale pak mi přišel naprosto logický. Navíc mě iritovala postava Emmy Thompson a její snaha o východní přízvuk. ()

KajusaK

Ale jo! Dám těch 5*. Skvělý film s trošku předvídatelným závěrem a přesto perfektně provedeným. Nádherná hudba, nejen Last Christmas.. A skvělá vánoční atmosféra.. ()

CinemaRanger

Šel jsem zcela neočekávaně a jsem spokojen. Kombinace krásné Emilia Clarke, vánoční nálady a mého milovaného Londýna mi vykouzlia nádherný úsměv. Přesto jsem možná čekal něco víc, vzhledem k tomu, že v traileru mluvili o nové vánoční klasice. Možná bude, kdo ví, ale pořád Sám doma, Batman se vrací, či Smrtnonosná past budou lepší. Fóry jsou fajn, párkrát jsem se zasmál, konečně letos. Vyražte s rodinou, s přítelkyní/přítelem nebo přáteli a užijte si tuhle vánoční pohodu. ()

Susinnon

Krásny vianočný film, ktorý spĺňa všetko, čo od takéhoto filmu čakám. Vtipné momenty, romantiku, zlomené srdce, nejakú peknú myšlienku, sympatických hercov a v neposlednom rade tú vianočnú atmosféru. Veľmi ma návšteva kina potešila a dojala. ()

alisa.upir

Zajímavý nápad, ale strašně špatné provedení. Hloupé dialogy, Michelle Yeoh co se ve vteřině nesmyslně culí jako malá holčička - z toho budu mít noční můry ještě hodně dlouho. Postava, kterou Emilie hraje, je strašně nesympatická. A že se snaží těžce tlačit lidem na city co to jde, je fakt na přes držku. Určitě by maminka šla s ani ne 2 týdny starým novorozencem na oslavu mezi bezdomovce. A že teda vůbec se přiživují ještě na tomhle tématu - ostuda je to. A teda písničky jen George Michaela mi celkem lezly krkem ke konci už. Čeho je moc, toho je fakt moc ()

Script

Ach jo. Děj je předvídatelný už od traileru a není nijak chytrý. Děj ve mnoha momentech zaostává a vyskytují se zde chyby, protože to scénáristi odflákli. Bohužel tu chybí i herecké výkony. Tvůrci se možná spoléhali že všechno zachrání úsměvavá tvářička Emilii Clarkeové. Jediné co bylo na výkonech zajímavé je akcent Emmy Thompsonové. Závěr je šíleně odbytý. 2 hvězdy. ()

UhLee

(7/10). Čekal jsem klasickou romantiku, ale dostal jsem něco o dost lepšího. Film který má SRDCE, který má i hloubku a který vykouzlí úsměv na tváři i když nejsou Vánoce. No a ta Emilia je vždycky prostě hrozně rozkošná. ()

Johnny.ARN

Milka je tu vykreslovaná jak večná smoliarka a pritom sa len hľadala. Prežil a nieč, čo ju poznačilo a nevedela sa dostať do svojho rytmu. Fajn. Občas vtipné, občas trapas. Tým dvom to nejak tak ladilo, vedlajšie postavy si žili vlastné svety a elfku občas niekam posunuli. Sranda nastala v momente, ked si to požičalo myšlienku z Klubu rváču a vy začnete retrospektívne nad tým celým rozmýšľať. A príde vám jej ľúto. Neni to zbesilí tlak na emočnú pílu ( alebo som už len ja tak otupelý ), neni to nasilu vtipné alebo zbytočne dlhé. Na Milku sa z nejakého dôvodu dobre pozerá, asi to je tou výškou, že je taká rozkošná. Sranda len, že si vyberá takéto filmy. Celkovo za dve ale ten zvrat som neprekukol. 3 z 5 ()

Bobik9

Velmi zbytečná nezábavná blbost. Nepříjemný charakter hlavní "hrdinky", nesympatický pseudoasiat jako hlavní "duch-hrdina". Do toho tragická Emma Thompson, její lesbická dcera s černošskou přítelkyní, nejlepší kamarádka Emilii, která je Indka a její manžel z Jamajky. Do toho spousta dalších národností a genderových menšin. Bravo. Uznávám, že konec mě překvapil, protože to bylo celou dobu tak blbé, že jsem nečekal jakoukoli změnu. ()

MikyAff

Rádoby romanťárna, která není ani trochu komedie a jindy sympatická Emilia Clarke zde zezačátku hodně působí jako nějaká levná holka, než někdo, komu by se dalo fandit. Světlá linka se naskytuje aspoň v případě Santy a jejího "hocha". To byla romantika a humor panečku! .. Pointa filmu vám dojde ve chvíli, kdy Kate leží na sále a pak už to jde vysloveně z kopce. Fakt mi to přišlo lehce postavený na hlavu a možná i zvrácený. Tenhle film mi tak úplně nesedl, jako jsem čekala. ()