CorteX^

Je to absolutně o ničem. Ok, bylo to velké vítězství v historii a všechno supr, ale natočit kvůli tomu takovouhle sra*ku? Je to skoro jako dokument - bez komentáře. Good soundtrack though. Celkový dojem může být dán tím, že jsem na tom nebyl v IMAXU, což je asi celá pointa. ()

Sweat55

Dokáže Nolan někdy úplně zklamat? Jo, předchozí Interstellar mělo svoje problémy a dokážu pochopit kritiku The Dark Knight Rises. Jenže i tak šlo o perfektně zrežírované filmy. Až s Dunkerkem se mu ale povedlo skloubit režii s příběhem, kdy jedno bez druhého opravdu nemůže fungovat. Neskutečná práce. Soundtrack je už jenom třešničkou na dortu. ()

Kritik.

Viem, že sa dotknem fanúšikov. Ale o čo v tomto filme ide? Kto je s kým? Kto je kde? Kto kam smeruje? Aký je cieľ jednotlivých zúčastnených skupín? Rozumiem okolnostiam, chápem situáciu, ale natočte o tom dokument a rozprávač to vysvetlí 100x lepšie než tento dej bez zmyslu. Ktosi sa plaví na lodi, ktosi iný na inej lodi. Sem-tam preletia lietadlá, ktoré netušíte či súvisia s loďami, s plážou, s miestom Dunkirk, alebo či vôbec s niečim súvisia. Občas vybuchne bomba. Nazrieme do kabíny lietadiel, do podpalubia lodí, ktosi kohosi zachránil. Ktosi ďalší putuje kamsi na akési miesto. Ktosi iný zas na iné. Ďalší sa vracia domov. A divák nechápe. Nikoho vo filme skutočne nespoznáte, do máločoho sa skutočne vžijete. Zúfalstvo, ktoré v skutočnosti určite priam hltilo duše vojakov, je vo filme primalé; pochyby vojakov necítite, akékoľvek emócie vo filme sú nepresvedčivé. Toho, čím je udalosť pri Dunkirku známa, sa dočkáte až ku koncu. Farby domova prichádzajúce za tebou, vojak, do chladnej samoty vojny. Krásne. Avšak to už film nezachráni. Dopozeráte a poviete si "Mám chuť pozrieť si nejaký film, dávno som žiaden nevidel." ()

Aleix

Natěšení veliký a ... ? Zklamání . Holt nejsem filmovej umělec ,kterej se ukojí výbornou hudbou nebo střihem. Podle mě děj stal za houby ,vše bylo narychlo. Bez znalosti historie divák pořádně neví proč stáli britové na pláži ve frontě jak na banány. Bez znalosti historie divák neví proč vlastně zrekvírovali civilní lodě. Proč vlastně tam hrál Murphy a Hardy ? Oba úžasní herci ,ale tady bych je oželel. Co si budem nalhávat to oni udělali reklamu tomuto filmu. Ne, nečekal jsem řež ani bojové scény ,ale jsem stoprocentně přesvědčený, že snímek Nejtěžší hodina je autentičností války mnohem přesvědčivější než tohle. Mimochodem zkřížení Tmavomodrého světa , Titanicu a Víkend u Zuydcoote (s Belmondem) Vám vznikne Nolanův Dunkerk ()

TomStrom

Válečnej film si teda představuju jinak. Nolane, běž točit nějaký televizní výplachy, když už ti zjevně někdo ufikl koule. Otázkou je, co je větší provar - že Němci ty anglány a žabožrouty na plážích nevystříleli do posledního, nebo že o celé té šaškárně u Dunkirku byl natočen film tak nudný, že je lepší číst si asi jakoukoli knížku na dané téma. Každopádně mě bude navždy hřát vědomí, že jsem na tom nebyl v kině, když už nic jinýho. ()

Klajondr

Další mistrovský snímek z dílny Nolana, který vás okouzlí nejen ohromnou hudbou, ale i mistrovskými střihy a návazností jednotlivých příběhů. Nečekejte žádný akční film plný střílení, ale nádherné válečné drama plné emocí a bolesti. Příběhy se krásně prolínají a vůbec u nich nemusíte těžce přemýšlet (jako třeba u Interstellaru). Prostě skvělý film. ()

gemi

Obrázkové leporelo, které se tu a tam časově předchází, jinde následuje, tu na sebe navazuje a tam zase moc ne. Hudba je místy super-extra dramatická, přestože se v obrazu právě nic extra neděje. No a když člověk musí při filmu přemýšlet o hudbě a zvucích, tak je to většinou špatně. Ne vždycky, ale tady ano. ()

MilesTeg

Hvězdu dolů za obětování frantíka, které nebylo zpracované dobře. To ho pod vodou v lodi někdo přivázal nebo co? Jinak fakt dobrý, Nolan nezklamal. Potěšila mě rolička mé oblíbené Helgy z Haló Haló, Kim Hartman. Jo táák, ona je to režisérova tetička :-) ()

M__

Rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů co kdy vznikl, a hle ono to totiž vždycky nemusí být plný střelby, krve stříkající na všechny strany a znetvořených těl na každém kroku, ono to jde i jinak, a to Nolan dokázal, a to bravurně. Pravdou však zůstává, že tady to zatraceně táhne hudba, ono se asi ani není čemu divit, když ji dělal Hans Zimmer. Nicméně, Christopher Nolan si tu pohrává, ostatně jako v každém jeho filmu, se sebe menšími detaily a i díky tomu, je dívat se na jeho filmy opravdový zážitek. Úžasný obraz, záběry i zabarvení každé jednotlivé scény. Jo, tohle se povedlo. 90 % ()

Sharpooter

„Vždyť odsud už je téměř vidět.“ „Co pane?“ „Domov.“ Nolan zde šel úplně jinou cestou než v jeho předešlých filmech. Samozřejmě je to pochopitelné, jelikož se jedná o historické drama, takže se musel držet u země a dodržovat nějaká stanovená pravidla. A toho jsem se bál. Bál jsem se, že tyto omezení, kvůli kterým nemůže do filmu přidat trochu sci-fi, film poznamená. Každopádně jsem se pletl a tento film je úžasný! Nolan nám dal opět skvělé herecké obsazení, nádherně napsal postavy, které byly zahrané úžasně. Příběh byl dobrý, velmi se mi líbilo, jak se jednotlivé příběhy prolínaly. Hudba, která nás filmem provází je fantastická a prostě umí skvěle navodit atmosféru. Musím říct, že akce zde moc není, je to spíše historické drama, než akční film, což je vcelku rozdíl, oproti většině Nolanových filmů. Každopádně ta akce, která zde je, je udělaná mistrovsky. Nikdy bych neřekl, jak boj několika stíhaček může být napínavý. Celkově je tento film skvělým dílem a ten konec... No tak ten konec je něco skvělého. Stejně jako u ostatních Nolanových filmů i zde jsem dostal co jsem chtěl a to bylo uspokojující konec a ukončení všech příběhových linek. Velmi se mi líbilo, že v podstatě celý film se odehrával buďto na pláži nebo na moři a mě to vůbec nevadilo, jelikož to bylo extrémně napínavé. Celý film vyvolával hrozně moc emocí, které jsou skvělé a já tento film mohu jen doporučit. „Na pláži je 400 000 mužů pane. Kolik jich zvládneme evakuovat?“ „Churchill doufá v 30 000.“ 9/10 ()

Nix

No já nevím, ale tohle mne moc nebavilo. Jako vždy má Nolan nádherný vizuál, o tom žádná, ale je to takový mišmaš ruzných příběhů bez nějakých vysvětlívek, ani nic nevíte o postavách, někdy se tam ani moc nemluví, ale to by mi nevadilo. Ale je to fakt chaotické. Co je plus tak nádherný soundtrack od Zimmera jako vždy, krásně jeho hudba dotváří to, co se děje na obrazovce. Ale to je tak veškerý plus. Dycky musí mít i mistr nějakou tvorbu, která prostě nezaujme všechny, hold to se stává. Ale jsem rád, že to mám za sebou. ()

junxi91

Němcům se podařilo během bitvy o Francii rozseknout spojenecké armády na dvě poloviny. Ta severní polovina utíkala před Němci k Lamanšskému průlivu, kde čekala na evakuaci z přístavního města Dunkerk do Anglie. Jednalo se celkem o cca 300 000 britských a francouzských vojáků, kteří nechtěli padnout do německého zajetí. Ve filmu je tato evakuace zobrazena ze tří perspektiv – ze země, z moře a ze vzduchu. Na zemi utíká voják Tommy na pláž, kde se potká s dalším vojákem Gibsonem. Vojáci čekají ve frontě na pláži, Tommy a Gibson se pokoušejí nalodit na nemocniční loď u jediného mola. Pláž je neustále bombardována Luftwaffe, a molo je zničeno, podobný osud čeká také nemocniční loď. Tommy zachrání vojáka ze skotského regimentu Alexe. Velitel Bolton, plukovník Winnant a kontradmirál diskutují o tom, jak co nejrychleji evakuovat britskou armádu. Většina vojáků jsou Britové, ale evakuovat se chtějí také Francouzi, které ovšem nechtějí pouštět britští velitelé na molo. Je zde také torpédoborec, ale ten je zasažen torpédem a potopí se. Prostě je to strašný chaos, beznaděj a německé ponorky a bombardéry se snaží evakuaci za každou cenu zabránit. Britské královské námořnictvo zrekvíruje civilní plavidla v Anglii, aby mohla evakuovat Dunkerk. Civilní námořník Dawson se svým synem Peterem vyplouvá se svou lodí Moonstone, a přidá se k nim také mladý odvážný George. Po cestě zachrání traumatizovaného vojáka, který se nechce vrátit do Dunkerku a udělá kvůli tomu strašný bordel. Pak jsou tu tři Spitfiry Královského letectva, které mají omezenou zásobu paliva na jednu hodinu letu a mají pomáhat při evakuaci. Dostanou se do souboje s německým Heinklem a Spitfire, který pilotuje Collins, spadne do vody a pilot je zachráněn Peterem. Farrietův letoun má zase zničený ukazatel paliva. Gibson, Tommy a Alex se schovávají v uzemněné holandské lodi a čekají na příliv, ale Němci na ni střílejí a loď se potopí. Chaos při evakuaci tedy pokračuje, a jednou z nadějí je pilot Farrier a manévrující Moonstone, zachraňující vojáky ve vodě. Farrier se ukáže jako pravý hrdina, který se obětuje, aby mohli ostatní uniknout. Tommy a Alex se dostanou do Anglie, nastoupí do vlaku ve Wokingu a bojí se, co si o nich bude veřejnost myslet. Vždyť vlastně prohráli a museli utéct z Francie, kterou dobyli Němci. Je to ovšem jinak, veřejnost je vnímá jako hrdiny. Tommy čte Chirchilův projev, který je plný optimismu a povzbuzování k pokračování v boji.Nolan tímto filmem rozhodně nezklamali a ve filmu dobře zachytili pochmurnou atmosféru na plážích u Dunkerku, pud sebezáchovy vojáků, kteří se chtějí dostat za každou cenu pryč, hořící lodě a olejové skvrny na vodě, posttraumatický stresový syndrom vojáka, který přežil výbuch a zničení lodi, a také odvahu jednoho obyčejného civilního námořníka a jeho syna. A také, jak je tomu u Nolana zvykem, je třeba se hodně soustředit na jednotlivé postavy, jinak se divák v ději velice snadno ztratí. ()

DD

Nolanova vize kompletní, ale něco mi tam úplně nesedlo... Asi ten návyk na zromantizovanou vizi WWII alá Ryan. Ale vytknout se tomu nic nedá a vidět jedině na plátně. ()

RAFT

Režisér Christopher Nolan ,natočil další skvělý film ,aneb na co šáhne to se vždy stane hitem.Nemusí být ani 3 hodiny, režisérovi bohatě stačí necelé 2 hodiny ,aby natočil parádní velkofilm se vším všudy .Příběh vás vtáhne do děje a už vás celý film nepustí ,takhle sem to měl asi naposledy u Logana .Viděl sem film z pohledu války ,kde více vnímáte svět .Všude kolem výbuchy ,krev,dým a pak to ticho v sále nikdo ani nepípl ,to se mi už dlouho nestalo ,všici zařezaní do sedaček .Na pláži několik set vojáků a nic a nakonec se to rozběhne.Když letí Hardy nebo někdo jinej, připadáte si jako byste vtom filmu byli též.95% Zatím horký fovorit na film roku.Předpremiéra v Ostravě. ()

biergof odpad!

Zatím co Hanz Zimmer pro film vykradl a zjednodušil sám sebe za aplausu všech, včetně hluchoněmých. Tak Christopher Nolan přichází s dílem, kde jasně definuje zlo a dobro, hrdinství a peklo. A to z naprosto směšné historické události, kde západní velmoci pouze sklidili, co zaseli. Smutnější faktem zůstává, že vojáci, kteří unikli ze spárů Německých maniaků, byli za pár let posláni zpět, aby byli roztříleni na takle malinké kousky v Normandii. Rozkazem těch samých, co je tak obětavě a dramaticky zachraňují v Dunkerku. Válka je zlo a zlo plodí jen zlo. Horší jsou však umělci a maniaci, kteří v tom hledají smysl, nedej bože hrdinství a poselství. ()

wOOzIe

Neuvěřitelně Nolanovsky výborně natočený film, který má velmi ploché charaktery a dialogu aby se člověk dohledal. Ale ono to funguje! Emoce jsou všude, Nolanův um je vidět v každém záběru. Velmi surově bez digitální triků vykreslená beznaděj, kterou sledujeme z několika pohledů, která pak skládá mozaiku Nolanovy geniality. U Nolana je zvykem rozebírat charaktery do posledního zákoutí jeho duše, na čemž pak stojí i jeho film, ale tady to prostě funguje jen jako celek a funguje to neskutečně dobře. Neskutečné audiovizuální záběry podtržené neskutečnou atmosféru vyvolávájící arytmii. Scéna s Hardym a Spitfirem na konci je geniální. Je to prostě zážitek. (IMAX recommended). ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

90. Oscary - výsledky