Nekonečný příběh 2

Nekonečný príbeh 2

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 1989, 86 min

• Sadova302b50

Knihu jsem nikdy nečetla, ale jestli toto měla být adaptace její zbývající části, tak zjevně velmi nevydařená. Vznikl nepřirozený, emocionálně bezzubý film, o jehož existenčním důvodu lze slušně spekulovat. Mělo to asi být obráceně, ale z hlubokých vod jsme se museli přebrodit do mělčiny, kam se slely vody z umělých, trikově nevydařených koryt. Dávám pouhé dvě hvězdy a 37%(28.3.2015)

• WolfR

Pokračování Nekonečného příběhu pojali tvůrci po Americku a vzniklo z toho tohle. Příběh je takřka stejný jen místo nicoty je tady prázdnota a máme tu i nového záporáka(záporačku). Tvůrčí i herecká sestava je celá obměněná a to k horšímu. Tvůrci z knihy vyčerpali základní pilíře a zbytek dotvořili a domysleli sami. Vznikla s toho trapná patlanina, která pouze špatně kopíruje jedničku. Tohle pokračování se nevyvedlo, Fantazie už ztratila své kouzlo. 1 hvězda.(16.8.2010)

Na tomhle snímku je nejhorší, že furt klesá a klesá a lidé ho miň zbožňují. Zde je vidět přesná ukázka, jak se s velkolepého filmu, stane nudné pokračování. To byla nejhorší chyba co mohli udělat a navíc jiný režisér, měli nechat první díl a stačilo by, tohle je moc přehnané a na některé je to moc silná káva.(25.10.2010)

• berg.12

Zbytečné pokračování, které sice tematicky čerpá z knižní předlohy, ale s prvním filmem má společná snad jen jména hlavních postav. Nezajímavé, nudné, bez atmosféry, napětí, zajímavé hudby, zkrátka beze všeho, co je úžasného na prvním dílu. Dobré snad jen pro někoho, kdo jedničku neviděl a ve srovnání s dílem následujícím.(4.4.2005)

• kingik

Dost zbytečné pokračování, které se svému předchůdci nemůže rovnat ani náhodou. Herce z jedničky vystřídal Jonathan Brandis a ke střídání došlo i na režijní stoličce a tentokrát režíruje podprůměrný George Miller, který postupně ságu zbavil kouzla i nápaditosti a trojka své dílo zkázy jenom dovršila. Tyhle další dvě pokračování ignoruji a na rozdíl od geniální jedničky už je nechci nikdy znova vidět.(20.2.2009)

• - Natáčelo se od 19. června do 27. října 1989 v Německu, Itálii, Francii, Austrálii, Argentině a v Kanadě. (Varan)

• - Do role Xayide (Clarissa Burt) byla původně zvažovaná herečka Sandahl Bergmanová. Ta však roli odmítla. (CANNIBAL)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Michaela Endeho. (Hans.)