Nekonečný příběh 2

Nekonečný príbeh 2

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 1989, 86 min

• Lilloos

Druhý nekonečný příběh jsem jako malá znala snad ještě lépe než jedničku, dnes mě ale příliš nepotěšil. Přeobsazení ústřední dvojice se povedlo, zato dětská císařovna měla zůstat původní. Kulisy jsou stejně kýčovitě nesympatické jako v první části a příběh nenabízí nic nového. Jsem ale celkem zvědavá na remake, pokud tedy vznikne.(1.6.2014)

• dom156

Jak nám bohužel herci zestárli, tak i kvalita filmu šla dolů. V případě Bastiena nasadili velmi nesympatického týpka. Také zde hraje větší roli otec, který je tak debilní a leze například do postele v botách, když přišel z venku. Také svět fantazie byl velmi ořezán a to ve vysokém měřítku. Sice zůstali základní postavy, ale to je tak vše. Zasazení královny, jako šéfku nicoty, mi přijde ehm trapné. Bohužel to vůbec nefungovalo. Celkově se mi to nelíbilo.(20.4.2016)

Práve som to začal pozerať a zatiaľ môžem povedať len toto. Herecké obsadenie je príšerné. Nesympatický modrooký blonďák, ktorý sa vôbec nepodobá na otca. :D Nevadí. Po dopozeraní komentár trocha upravujem a musím povedať, že príbeh sa mi páči viac ako v jednotke. Okrem tej nepochopiteľnej naivity Bastiena, ktorý nechal tú zlú fuchtlu aby ho pripravila o spomienky tam nie je nič čo by som vyslovene vytkol. Porovnateľné s prvým dielom. Teda keď prehliadnem tú zmenu hercov, ktorá nedáva zmysel. Z hnedookého bruneta na modrookého blonďáka to musel Bastien podstúpiť pekný retuš. :D(14.6.2014)

• Luksa

Pamatuji se, že dvojka mi jako malému přišla povedená, jenže hlavní důvody byly 1) viděl jsem ji před jedničkou 2) v té době se mi líbilo prostě všechno, kde byly nějaké fantasy atrakce jako magické bytosti a příšery, kouzla, pohádkové světy a podobně. A taky jsem neznal knižní předlohu. Dneska, když jsem se na dvojku podíval po asi 20 letech znova a navíc těsně po prvním dílu, vidím jen špatně odvyprávěnou zpatlaninu bez atmosféry s mizernými novými herci, na které je nejlepší pár nápadů převzatých z Endeho předlohy, které jsou necitlivě vhozeny do průměrného příběhu o záchraně kouzelné říše. Dneska už mi toto nestačí.(4.6.2016)

• MickeyStuma

Úspěch snímku vždy láká natočit pokračování, což se týkalo i vynikajícího Nekonečného příběhu. Jenže to dopadlo nadmíru tragicky. Vznikla vzorová ukázka, jak nemá vypadat návaznost a touha vytřískat s námětu další peníze. Levnost a naivita z výsledku doslova září a budí úsměv. Jednoduchý příběh už tak neokouzluje a tytam jsou dramatické, či citové momenty, u kterých jsme tak tajili dech. Vzniklo zcela zbytečné dílo, které ničí představy o říši fantazie a roztomilost jejích obyvatel.(9.12.2013)