Nekonečný příběh 2

Nekonečný príbeh 2

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 1989, 86 min

• WolfR

Pokračování Nekonečného příběhu pojali tvůrci po Americku a vzniklo z toho tohle. Příběh je takřka stejný jen místo nicoty je tady prázdnota a máme tu i nového záporáka(záporačku). Tvůrčí i herecká sestava je celá obměněná a to k horšímu. Tvůrci z knihy vyčerpali základní pilíře a zbytek dotvořili a domysleli sami. Vznikla s toho trapná patlanina, která pouze špatně kopíruje jedničku. Tohle pokračování se nevyvedlo, Fantazie už ztratila své kouzlo. 1 hvězda.(16.8.2010)

Nekonečný příběh 2 a Osobní strážce byly první dvě VHS, co jsme kdy v životě měli. A pro mě osobně je dvojka Nekonečného příběhu lepší než jednička. Ačkoliv jsem oba díly viděla přiměřeně stejněkrát, z jedničky si pamatuju jen traumatizující scénu s koněm v bahně (tohle se prostě do dětských filmů nedává), zatímco dvojku si vybavím i kostru příběhu a záporáky. Nejenže masky (a především Kamenožrout) ve dvojce jsou lepší než v jedničce, ale sžila jsem se i s příběhem Sebastiana, který musí čelit strachu z vody. Takže za mě 4* hvězdy a vlezte mi na záda.(14.1.2012)

• Ratemus

Druhý díl dělá prvnímu ostudu ve všech směrech, co to jako je? Kde je ten feeling prvního dílu? zde není nic zajímavého dokonce i hlavní role Bastiena a Atreje změnili herce. královna není ničím zajímavá. Jde vidět, že Miller svou práci nezvládl, dokonce i ta hudba je divná. Film je nudný, ale pořád je to nic oproti třetímu dílu.(3.6.2015)

• Luksa

Pamatuji se, že dvojka mi jako malému přišla povedená, jenže hlavní důvody byly 1) viděl jsem ji před jedničkou 2) v té době se mi líbilo prostě všechno, kde byly nějaké fantasy atrakce jako magické bytosti a příšery, kouzla, pohádkové světy a podobně. A taky jsem neznal knižní předlohu. Dneska, když jsem se na dvojku podíval po asi 20 letech znova a navíc těsně po prvním dílu, vidím jen špatně odvyprávěnou zpatlaninu bez atmosféry s mizernými novými herci, na které je nejlepší pár nápadů převzatých z Endeho předlohy, které jsou necitlivě vhozeny do průměrného příběhu o záchraně kouzelné říše. Dneska už mi toto nestačí.(4.6.2016)

Práve som to začal pozerať a zatiaľ môžem povedať len toto. Herecké obsadenie je príšerné. Nesympatický modrooký blonďák, ktorý sa vôbec nepodobá na otca. :D Nevadí. Po dopozeraní komentár trocha upravujem a musím povedať, že príbeh sa mi páči viac ako v jednotke. Okrem tej nepochopiteľnej naivity Bastiena, ktorý nechal tú zlú fuchtlu aby ho pripravila o spomienky tam nie je nič čo by som vyslovene vytkol. Porovnateľné s prvým dielom. Teda keď prehliadnem tú zmenu hercov, ktorá nedáva zmysel. Z hnedookého bruneta na modrookého blonďáka to musel Bastien podstúpiť pekný retuš. :D(14.6.2014)

• - Jediným hercem, který si zopakoval svou roli z původního filmu, je Thomas Hill (Koreander). (HappySmile)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Michaela Endeho. (Hans.)

• - Bastian (Jonathan Brandis) měl ve filmu celkem 33 přání. (CANNIBAL)