Nekonečný příběh 2

• slovenský

Nekonečný príbeh 2

Rodinný / Dobrodružný / Fantasy

USA / Německo, 1989, 86 min

Giganti mi vždycky naháněly hrůzu, hlavně jako malému děcku. Stříbrné město je prostě překrásné a když jsem měla poprvé skočit z tří metrového můstku, vybavla s emi scéna právě z tohohle filmu. Pro mě ještě ne tak špatné pokračování kultovní "pohádky" Pozn Předtím mi to nepřišlo, ale ted když slyším Filipa Jančíka jak mluví dětským hlasem, zní to úplně stejně jako když mluvil toho transvestitu v snídani na Plutu. Takže máme gaybastiena(10.12.2008)

• Lilloos

Druhý nekonečný příběh jsem jako malá znala snad ještě lépe než jedničku, dnes mě ale příliš nepotěšil. Přeobsazení ústřední dvojice se povedlo, zato dětská císařovna měla zůstat původní. Kulisy jsou stejně kýčovitě nesympatické jako v první části a příběh nenabízí nic nového. Jsem ale celkem zvědavá na remake, pokud tedy vznikne.(1.6.2014)

• Avventurato

Efekty a projev herců bych ještě nějak překousl (i když se do toho za takových podmínek asi pouštět neměli). Ale příběh jakoby ani nenavazuje, dojem kazí i naprosto jiní a nepodobní herci. Dějová linka je poslepovaná, depresivní, nedávající smysl. Ale něco malinko v tom je. Ráno tak v sobotu u snídaně bych to sjel, to mám ještě dobrou náladu.(7.5.2010)

• dom156

Jak nám bohužel herci zestárli, tak i kvalita filmu šla dolů. V případě Bastiena nasadili velmi nesympatického týpka. Také zde hraje větší roli otec, který je tak debilní a leze například do postele v botách, když přišel z venku. Také svět fantazie byl velmi ořezán a to ve vysokém měřítku. Sice zůstali základní postavy, ale to je tak vše. Zasazení královny, jako šéfku nicoty, mi přijde ehm trapné. Bohužel to vůbec nefungovalo. Celkově se mi to nelíbilo.(20.4.2016)

Druhý Nekonečný příběh už se tak moc nepovedl. Nic moc Bastien, ale absolutně nevýrazný Atrej. Potěší alespoň některé postavy z prvního dílu Kamenožrout, Falko a také snaha o stejné výtvarné zpracování filmu. Slabým článkem je tu také nevýrazná hudba. Dá se ta to pořád ještě koukat jako na odpočinkovou pohádku pro děti, ale kouzlo prvního filmu je bohužel pryč. Tři hvězdičky dávám ve srovnání s třetím dílem, na který je odpad ! málo.(12.3.2007)

• - Celosvětová premiéra proběhla v Německu 25. října 1990. (Varan)

• - Do role Xayide (Clarissa Burt) byla původně zvažovaná herečka Sandahl Bergmanová. Ta však roli odmítla. (CANNIBAL)

• - Jediným hercem, který si zopakoval svou roli z původního filmu, je Thomas Hill (Koreander). (HappySmile)