Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

gudaulin

Zatímco jednička se tak, či onak ještě snažila o jisté poselství v linii literární předlohy, dvojka je typické komerční pokračování, které záměrně rezignuje na cokoliv víc, než jednoduchou zábavu pro děti a spoléhá na to, že komu se líbil původní Nekonečný příběh, neodolá a podívá se na své oblíbené hrdiny znovu. Po stránce scénáristických kvalit zapomenutelná, nevýrazná záležitost, film je nicméně koukatelný díky slušné výpravě. Na rozdíl od třetího pokračování ho nepovažuju za zločin na dětech. Celkový dojem: 40 %. ()

B!shop

Jasne, dvojka je jen slabej odvar z prvniho dilu, ale na druhou stranu, zas tak hrozna tragedie to neni. Pribeh je dostatecnej, vrati se stary znamy postavy a i kdyz se tak nak vlastne furt nic nedeje, film je najednou u konce, aniz by se clovek zacal nudit. Hlavni vytku tak mam k trikum, ktery jsou fakt ubohy, ale jinak se jedna o docela koukatelny rodinny fantasy. ()

berg.12

Zbytečné pokračování, které sice tematicky čerpá z knižní předlohy, ale s prvním filmem má společná snad jen jména hlavních postav. Nezajímavé, nudné, bez atmosféry, napětí, zajímavé hudby, zkrátka beze všeho, co je úžasného na prvním dílu. Dobré snad jen pro někoho, kdo jedničku neviděl a ve srovnání s dílem následujícím. ()

Radyo

Obě hvězdičky dávám jen za milou vzpomínku na první díl. Ve srovnání s ním je tohle pouze tuctový a nudný brak, byť stále ještě v mezích snesitelnosti, ba dokonce pro někoho, kdo jedničku neviděl, to může být i velmi dobré. Ale my ostatní, co známe onen původní Nekonečný příběh, jen smutně polykáme nahořklou pilulku. A to jsem byl naštěstí ušetřen (prozatím) takového skvostu, jako je údajně "trojka", která už podle očitých svědectví hraničí s pokusem o týrání diváka. ()

MM_Ramone

V roku 1984 bol natočený snímok "Nekonečný príbeh". Úžasná fantasy o čítaní kníh. Tento film sa zaradil do zlatého filmového fondu, stal sa kultovým dielom. Ocenil som ho štyrmi hviezdičkami. O päť rokov neskôr bolo vyprodukované pokračovanie. "Nekonečný príbeh 2". Je to ďalšia kapitola príbehu o Bastienovi a jeho priateľoch z ríše fantázie. Lenže je to kapitola úplne zbytočná a oproti svojmu predchodcovi aj o poznanie slabšia. S prižmúreným okom mu dávam dve malé hviezdičky. ** ()

• Natáčelo se od 19. června do 27. října 1989 v Německu, Itálii, Francii, Austrálii, Argentině a v Kanadě. (Varan)
  • Celosvětová premiéra proběhla v Německu 25. října 1990. (Varan)