Nekonečný příběh 2

• USA The NeverEnding Story II: The Next Chapter (více)

Na plátna kin se vrací chlapec Bastien se svými přáteli - létajícím drakopsem Falkem a chlapcem - válečníkem Atrejem. Znovu se pomocí kouzelné knihy dostává do říše Fantazie, která je ve velmi špatném stavu. Chátrá a její obyvatelé i vládkyně ve Slonovinové věži jsou ohroženi neustálým zmenšováním zásob snů a pohádek ze světa lidí. Bastien se stává jejich poslední nadějí na záchranu. Toho si je vědoma i zlá čarodějnice, která se snaží chlapce zbavit jeho síly a přimět ho, aby si přál splnit co nejvíce přání. S každým takovým přáním totiž zmizí z Bastienovy paměti jedna vzpomínka. Po mnoha dobrodružstvích zbývají poslední dvě přání... (oficiální text distributora)

dom156

Jak nám bohužel herci zestárli, tak i kvalita filmu šla dolů. V případě Bastiena nasadili velmi nesympatického týpka. Také zde hraje větší roli otec, který je tak debilní a leze například do postele v botách, když přišel z venku. Také svět fantazie byl velmi ořezán a to ve vysokém měřítku. Sice zůstali základní postavy, ale to je tak vše. Zasazení královny, jako šéfku nicoty, mi přijde ehm trapné. Bohužel to vůbec nefungovalo. Celkově se mi to nelíbilo. ()

Autogram

Možno to nie je ideálne pokračovanie, ale ako by mal pokračovať dokonalý Nekonečný príbeh. Alebo by Nekonečný príbeh nemal pokračovať? Tento príbeh je trochu menej nápaditý, ostali len niektoré klasické postavy ako Falco a Kameňožrút, ale stále je to pekná rozprávka, ktorá sa dá pozrieť opakovane aj po rokoch. –––– Xaide a jej obri prešli cez zem do podzemia Fantázie. Tu mohli cestovať rýchlosťou tmy, ktorá je vyššia ako rýchlosť svetla. ()

tommmy89

Trošku z inej misky natočený tento príbeh. Ten kto videl všetky časti nekonečného príbehu, určite vie o čom hovorím. Prvá časť je delikatesa natočená skoro ako novodobý "Avatar", premyslená a dôvtipná. No dvojka je už trochu takým klišé, ktoré si človek pozrie možno pár krát a vráti kazetu / DVD na miesto, kde ju zobral predtým :) Môj prípad je zas ten, že som mal na VHS obidve prvé časti a púšťal som si ich za sebou veľmi veľa krát a vždy s potešením. Preto dávam 5 z 5, lebo zvyk je už pravidlom :) Ešte by som chcel podotknúť moju veľmi obľúbenú scénu z Nekonečného príbehu 2 : Vždy som si rád pretáčal znova a znova scénku, kde Atrei a Bastien vypúštali z tých vajíčok tie bojové stroje (neviem ako to mám nazvať, každý nech si to preloží sám :D ) ... ()

nash.

Velmi silný příběh, zpracovaný bohužel tak mizerným způsobem, že připomíná prázdnou skořápku. Jakoby měli tvůrci tolik přání, že je to připravilo o všechny vzpomínky. Vzpomínky na předchozí geniální díl i na to jak se vlastně mají točit filmy. Všechno, od příběhu, přes herecké výkony až po triky je mnohem horší, nejisté, nudné a prázdné. ()

kingik

Dost zbytečné pokračování, které se svému předchůdci nemůže rovnat ani náhodou. Herce z jedničky vystřídal Jonathan Brandis a ke střídání došlo i na režijní stoličce a tentokrát režíruje podprůměrný George Miller, který postupně ságu zbavil kouzla i nápaditosti a trojka své dílo zkázy jenom dovršila. Tyhle další dvě pokračování ignoruji a na rozdíl od geniální jedničky už je nechci nikdy znova vidět. ()

• Natáčelo se od 19. června do 27. října 1989 v Německu, Itálii, Francii, Austrálii, Argentině a v Kanadě. (Varan)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Michaela Endeho. (Hans.)