Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FilmFan24
  ****

  Jemně a vkusně namíchané indegrience činí z tohoto filmu emocionální zážitek. A o to více platí známé heslo, že když něco chceš, dokážeš to...V tomto případě opravdu zoufalí rodiče smrtelně nemocného dítěte, výborně ztvárnění Susan Sarandon a Nickem Noltem, pomohli nejenom vlastnímu synovi ale spoustě dalším nemocným lidem!(24.7.2008)

 • Marsello
  ***

  Možno by som dal aj štyri hviezdy, ale nedá mi to kvôli toľkému množstvu klamstva, ktoré bolo vsadené do tohoto filmu. Lorenzov olej sa používa aj dodnes pri X viazanej adrenoleukodystrofii, avšak ako kompetitivny inhibitor. Nie je to liek, a už vôbec ho nevynašli Odonovci... ale to je zbytočné tu rozoberať. Ja som sa na ten film hľadel tak, ako sa hľadím ja na svojich pacientov trpiacich touto genetickou poruchou.(22.12.2011)

 • DuanBerry
  *****

  Mrzí mě, že medicína i přes nesporný pokrok v neurovědách nebo např. v onkologii je držena tolik při zemi. Vývoj nového léku představuje miliardovou investici. Pro nutnost laboratorních testů na molekulární úrovni, tkáňových kulturách, v další fázi pak na zvířatech a nakonec v rámci klinických studií na lidech trvá uvedení nového preparátu na trh mnoho let. Pak je zde ještě jeden podstatný faktor a sice lobby farmaceutických firem, které pochopitelně chtějí, aby se jim jejich proinvestované peníze mnohokráte vrátily, a proto se zuby nehty brání zařazení nového výhodnějšího prostředku do praxe dříve, než jejich konta řádně nenabobtnají. Nedivím se proto, když nemocní a jejich blízcí vezmou rozum do hrsti a pustí se do jakéhos výzkumu na vlastní pěst. Každý, kdo má v sobě kouska lidskosti, jejich chování musí pochopit. A každá správná maminka pro své dítě udělá první poslední. Susan Sarandonová mě často přiváděla k nepříčetnosti svou bezohlednou, bezhlavou a pro okolí velice nepříjemnou cílevědomostí, ještě před koncem filmu jsem však stačil zařadit zpátečku a uvědomil jsem si, že bych se v podobné situaci sotva dovedl chovat jinak. Skutečným Lorenzovým rodičům patří veliký dík za práci, kterou odvedli a Susan Sarnadonové i Nicku Noltemu za mimořádně procítěný a lidský herecký výkon stejně tak.(16.6.2011)

 • Karush
  *****

  George Miller nám po 6 rokoch oddychu predviedol pôsobivú, veľkolepú a zároveň dojemnú med. drámu. Bolestivý, ohromujúci film o strašnej chorobe a o nesmiernej sile lásky. Scény s trpiacim Lorenzom a chlapcami diagnostikovaných na ALD boli ťažko stráviteľné a pre slabšie povahy ani neodporúčam tento film.(28.12.2008)

 • belldandy
  ***

  Film, který zaráží ukázkou toho, co všechno jsou schopni udělat rodiče pro své dítě. Zároveň mě však dovedl k zamyšlení nad tím, co vše lidé dokáží, když se opravdu hodně snaží. Ukazuje nám v novém světle všechna ta slova, jak něco nelze dokázat, neboť nám k tomu chybí dostatek moci, peněz nebo schopností. Jsou to jen výmluvy kryjící nedostatek zájmu a úsilí.(29.3.2004)

 • - Lorenzo bol diagnostikovaný vo veku šiestich rokov na ALD. (Karush)

 • - Laura Linney v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

 • - Olej, ktorý prvýkrát vyrobil Lorenzov otec sa dodnes používa u chlapcov s podozrením na chorobu ALD, môže totiž zabrániť nástupu príznakov u väčšiny chlapcov diagnostikovaných na ALD. (Karush)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace