Lék pro Lorenza

Lorenzo's Oil

• slovenský

Liek pre Lorenza

USA, 1992, 129 min

Je tu všechno podstatné! Snímek sám o sobě i díky jeho stáří (1992) NEZTRÁCÍ na kvalitě. Herecké výkony výborné, nebojím se říct - grandiózní. G. Miller nepřikrášluje realitu, jak už zde v komentářích bylo zmíněno. A co víc dodat, když je ve filmu i myšlenka skloubená s emocemi? Podstatný je obsah nikoliv jen vizuální stránka. Film dojal, film vedl k zamyšlení, film uvedl v poznání. Pro mě jasná volba, už dlouho bych nenašla v novodobých snímcích konkurenci. ´5´(30.12.2012)

George Miller nám po 6 rokoch oddychu predviedol pôsobivú, veľkolepú a zároveň dojemnú med. drámu. Bolestivý, ohromujúci film o strašnej chorobe a o nesmiernej sile lásky. Scény s trpiacim Lorenzom a chlapcami diagnostikovaných na ALD boli ťažko stráviteľné a pre slabšie povahy ani neodporúčam tento film.(28.12.2008)

Hodně jsem se bála, že to bude primitivní doják, ale jsem příjemně překvapena. Miller netlačil na pilu a snažil se v mezích možností na dané téma natočit co nejcivilnější snímek. Jen škoda, že v hlavní mužské roli nedostala bezchybná Suzan Sarandon někoho, kdo by alespoň částečně byl na její úrovni. Nolte je o několik tříd horší, než Sarandon, a když předstíral citové rozpoložení, nevěřila jsem mu ani ň. Kdyby Lorenzova taťku hrál někdo lepší, mohl být film perfektní.(3.12.2011)

Velmi dobré herecké výkony a vcelku vkusná filmařská práce. Nebýt přestřelené stopáže (tato tématika je na 129 min opravdu až moc dlouhá) a o malinko méně sentimentu, dal bych plné hodnocení. Rozhodně se ovšem jedná o koukatelný a zajímavý počin, který vyobrazuje a člověku ukáže něco nového, což je založené na skutečnosti. 75%(18.7.2010)

Výborný film o výborných rodičích. Naprosto ukázkový příklad jak se má bojovat o život, nepodřizovat se jen názoru ostatních a sám vyvinout maximální úsilí pro to co chci. Vyšel z toho velmi zajímavý a poučný film, nejen díky danému příběhu, ale i díky skvělým hereckým výkonům, režii a líbila se mi i hudba. 95%(23.11.2010)

• - Lorenzo Odone, jehož příběhem byl snímek inspirován, zemřel v USA na následky zápalu plic den po svých 30. narozeninách. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Režisér filmu George Miller je v skutočnosti aj kvalifikovaným doktorom. (Karush)

• - Lorenzova mama v roku 2000 podľahla rakovine. (Karush)