Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Ten fax jsem začala číst jako multimilionářka a 50 sekund nato jsem byla bez životních úspor." Vždycky, když mi nějaká banka nabídne neopakovatelnou příležitost ke zhodnocení mých peněz investicemi, tak poděkuju zdviženým prostředníčkem a dál si těch svých pár Komenských a Karlů IV. škudlím pod polštářem. Nicméně Bernie Madoff by je ze mě asi vymámil, protože jeho styl, kterým obelhával investory, byl dokonalý. Jinak je to samozřejmě zmetek a zmetkům by se filmové pomníky stavět neměly, ale mám podezření, že něco z těch 65 miliard přece jenom ušetřil a nechal o sobě natočit poměrně vlídný film.(5.10.2017)

 • NinadeL
  ****

  Věčná škoda, že u nás ty HBO filmy nevycházejí normálně na DVD. Lidi mimo jejich kanál pak přicházejí o hodně. Takhle postrádám taky Hemingwaye & Gellhornovou. A jaký je tedy Čaroděj ze země lží? Předně vynikající odpověď na Bessonovi Mafiánovi, protože nepokračovat v párování De Nira a Pfeiffer by byl hřích. Žánrově jsme sice někde jinde, ale i komorní drama reagující na krizi v 2008 může být jejich parketou. De Niro je ve svém živlu, hraje velkou hru, drží si všechny od těla a buduje si respekt i před svojí ženou. A Pfeiffer? Opět změnila styl, ještě o trochu víc vyzrála, měla za sebou další čtyřletou pauzu a vrátila se opět jako někdo úplně jiný. Není to jen tou maskou, brýlemi a novým účesem. Její Ruth Madoff zrcadlí příběh ženy, která bývala volná jako pták, svobodomyslná jako hrdinky Goldie Hawnové, ale po letech v izolaci a ve zlaté kleci nemá vůbec nic. A nyní čelí pověsti Bonnie Parkerové (ačkoli sama nebyla v případu zapletena). Pokud hledáte mezi hereckými koncerty, tak velmi dobrá volba. Ve vedlejších rolí pak stojí za pozornost i Hank Azaria a Lily Rabe.(6.2.2019)

 • Aljak
  **

  Tak tento chlapík menom Bernie Madoff musí byť u mnohých ľudí riadne "obľúbený". Takto odrbať toľko naivných a dôverčivých ľudí, tak to je naozaj poriadny odvod. A že sa na tejto nenávistnej vlne potom zviezli aj jeho najbližší, tak o to horšie. Čo sa týka filmu, bavil ma akurát tak samotný námet, ale inak to spracovanie ma nijako extra neuchvátilo a väčšinou to bolo stále o tom istom dokola. Akurát zopár výkyvov v deji bolo zaujímavých, ale ako celok naozaj dosť nezáživné.(13.7.2017)

 • Morholt
  ****

  Komplexní pohled na Madoffův případ od jeho vypuknutí až po hořký konec se všemi jeho tragickými důsledky. Filmu podle plánu dominují De Niro a Michelle Pfeiffer, ale povedl se i casting vedlejších rolí s Hankem Azariou a dalšími. Co bych filmu vyčetl je přílišná délka, díky které Levinson zbytečně zamotává diváka do finančních machinací a okrouhat by šel i čas zabývající se Madoffovým soukromím, nebo ho vyhradit pro postižené, kteří z mého pohledu mnoho prostoru nedostali. Od HBO je sice člověk zvyklý na vyšší kvalitu, ale i tohle je dobré. 70%(4.7.2017)

 • trotlicek
  ***

  Wallstreet filmů je plno. Já bych si dovolil mírně porovnávat s BigShortem. Wizard nejde do podrobností - divákovi ukazuje prostou autobiografii člověka, jenž dokázal obrat o prachy ty, jež mu věřili. BigShort jde do podrobností - nejen, že ukazuje divákovi autobiografie čtyř hlavních protagonistů, vzdělává laiky a dementy ve finančnictví, pojišťovnictví, hypotékovnictví - to vnímám jako obrovské plus. Wizard chce ujíždět hlavně na umu DeNira - neujíždí! BigShort je rozhodně zdařileji pojatým celovečerákem z WallStreet!(21.2.2021)