Reklama

Reklama

VOD (1)

Snímek nabízí pohled do zákulisí rozsáhlé pyramidové hry Bernieho Madoffa. Zkoumá, jakým způsobem do ní byla zatažena veřejnost, i sled ničivých událostí, které napáchala – jak na obětech, tak i na Madoffově rodině. Robert De Niro a Michelle Pfeiffer excelují v hlavních rolích Bernieho a Ruth Madoffových. (HBO Europe)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (61)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Robert De Niro je pořád skvělej a i kdyby byl tenhle film sebevíc průměrnej, on ho prostě dotáhne do takového stavu, že po shlédnutí nebudete mít pocit zbytečných dvou hodin a kousku. Jedná se vlastně o takovou jemnější verzi Vlka z Wall Street. Příběh o finančníkovi, který věřil tomu, že to, co dělá, dělá pro dobro všech. Samozřejmě, že hlavně pro dobro svoje, ale nějak mu moc nedocházelo, co způsobuje ostatním. Jenže karma mu to vrátila měrou vrchovatou a o tom to je. Film pro všechny, kteří si chtěli vydělat peníze a zaslechli pojem letadlo. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Tak tento chlapík menom Bernie Madoff musí byť u mnohých ľudí riadne "obľúbený". Takto odrbať toľko naivných a dôverčivých ľudí, tak to je naozaj poriadny odvod. A že sa na tejto nenávistnej vlne potom zviezli aj jeho najbližší, tak o to horšie. Čo sa týka filmu, bavil ma akurát tak samotný námet, ale inak to spracovanie ma nijako extra neuchvátilo a väčšinou to bolo stále o tom istom dokola. Akurát zopár výkyvov v deji bolo zaujímavých, ale ako celok naozaj dosť nezáživné. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Nejlepší na celém filmu je jeho ideová myšlenka, jenže již ta je poněkud chromá na charakter. Tedy minimálně je dosti kontroverzní natočit film o finančním podvodníkovi jako milý životopisný snímek na jehož konci by se divák ani nedivil, kdyby Bernie dostal Medal of Honor. Scénář není příliš kompaktní, režie je naprosto rutinérská a herecké výkony jakbysmet. De Niro evidentně již překonal svůj zenit. ()

PROCESOR 

všechny recenze uživatele

Drama o spekulantovi Bernieho   Madoffa. Ten vymyslel a rozjel   na burze své letadlo tzv.   pyramidovou hru, pozor   neplést s multi-level   marketingem. Madoff lákal   klienty do fondů na vysoké   výnosy, které ale   nevyplácel z výnosů,   nýbrž z vkladů nově   příchozích klientů. Že je   systém neudržitelný je   zřejmé, jenom nechápu, že   mohl fungovat tak dlouho ve   filmu se mluví o celých 16x   letech. To je vidět, jak maj   vychytaný systém kontrol,   když dokázal zpronevěřit   okolo 50 miliard. Pak známá   poučka 30/70 nabývá úplně   jiného rozsahu. Tedy 30%   spekulace a 70% jistota   vkladu, abych měl z čeho   pokrýt ztráty, kdyby   spekulace třeba nevyšly. Co   je ovšem skutečná tragédie   jsou ty tisíce   ožebračených lidí co   přišly úplně o vše o   celoživotní úspory.   (30/70!!!) Když člověk   sleduje snímek tak si   říká, jak mohl vůbec   spát. Robert De Niro ho   zahrál dobře a pro mě   absolutní perlička byl   závěr, kdy se ho novinářka   ptá, zda by sám sebe   označil za asociála. ()

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"THIS COUNTRY NEEDS A VILLAIN, SOMEONE TO SEND TO THE GALLOWS, SO EVERYONE CAN FEEL OKAY ABOUT LIVING UNDER A RIGGED SYSTEM." ---------- Ak by sa film hlbšie venoval samotnému prípadu viac, ako sa venoval mentálnemu stavu Bernieho a jeho rodiny, mohol poslúžiť ako "dokument" pre tých, ktorým sa čítať, alebo sledovať samotné dokumenty nechce. Nuž, psychologickú sondu som nečakal a ani nechcel. Aj keď musím uznať, posledná polhodinka bola pekne atmosfericky vyhrotená. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Ve scéně, kdy Bernie (Robert De Niro) volá Ruth (Michelle Pfeiffer), zanechá své ženě několik hlasových zpráv. To je však technicky nemožné, jelikož všechny hovory z federálních věznic musí být přijaté osobou, které vězeň volá. Zabraňuje to, aby lidé dostávali nechtěné telefonáty a hlasové zprávy od vězňů. (TheRay97)

Reklama

Reklama