Čaroděj ze země lží (TV film)

The Wizard of Lies

USA, 2017, 133 min (Alternativní: 127 min)

"THIS COUNTRY NEEDS A VILLAIN, SOMEONE TO SEND TO THE GALLOWS, SO EVERYONE CAN FEEL OKAY ABOUT LIVING UNDER A RIGGED SYSTEM" ---------- Ak by sa film hlbšie venoval samotnému prípadu viac, ako sa venoval mentálnemu stavu Bernieho a jeho rodiny, mohol poslúžiť ako "dokument" pre tých, ktorým sa čítať alebo sledovať samotné dokumenty nechce. Nuž, psychologickú sondu som nečakal a nechcel. Aj keď musím uznať, posledná polhodinka bola pekne atmosfericky vyhrotená.(29.8.2017)

// Barry Levinson už má nejlepší léta za sebou, Michelle Pfeiffer konečně překročila věk, kdy už bych ji v latexu opravdu vidět nechtěl, De Niro jede celej film na půl plynu a jedinej, kdo to zachraňuje, je tak Hank Azaria. Kterýho je tam ale proklatě málo. Nebaví mě, jak je ten děj sestříhaný, nebaví mě, jak se celou dobu o nic nehraje, nebaví, nebaví, nebaví. Po dlouhé době palec dolů pro HBO, loňskej All the Way s Cranstonem o míle jinde. 5/10(26.5.2017)

"Vždy som všetkým hovoril, aby investovali iba polovicu, lebo sa niečo môže stať. No ľudia sú veľmi chamtivý" No a toto povie práve ten, čo zruinoval život sebe i mnoho iným, práve pre svoju túžbu "všetko vlastniť". Výborný film, pre laika spôsobom spracovania rozhodne prijateľnejšie stráviteľný, ako taký "The Big Short". Kým ten išiel viac do hĺbky problematiky, v tomto prípade divák sleduje viac menej rozpad rodiny Bernieho Madoffa.(8.2.2018)

Tohle je celkem klasický životopisný snímek poslední doby. Má dobrý historický základ v zajímavé osobnosti, ale dění je podáno tak nějak klasicky dramaticky, což očekáváte. A opět jsou to herci, kteří takový životopisný snímek zachraňují. Robert De Niro mě prostě nezklame, Michelle Pfeiffer hraje, co má, a sem tam probleskne i dobrá scéna - šílení Marka.(28.9.2017)

"Ten fax jsem začala číst jako multimilionářka a 50 sekund nato jsem byla bez životních úspor." Vždycky, když mi nějaká banka nabídne neopakovatelnou příležitost ke zhodnocení mých peněz investicemi, tak poděkuju zdviženým prostředníčkem a dál si těch svých pár Komenských a Karlů IV. škudlím pod polštářem. Nicméně Bernie Madoff by je ze mě asi vymámil, protože jeho styl, kterým obelhával investory, byl dokonalý. Jinak je to samozřejmě zmetek a zmetkům by se filmové pomníky stavět neměly, ale mám podezření, že něco z těch 65 miliard přece jenom ušetřil a nechal o sobě natočit poměrně vlídný film.(5.10.2017)