"Ten fax jsem začala číst jako multimilionářka a 50 sekund nato jsem byla bez životních úspor." Vždycky, když mi nějaká banka nabídne neopakovatelnou příležitost ke zhodnocení mých peněz investicemi, tak poděkuju zdviženým prostředníčkem a dál si těch svých pár Komenských a Karlů IV. škudlím pod polštářem. Nicméně Bernie Madoff by je ze mě asi vymámil, protože jeho styl, kterým obelhával investory, byl dokonalý. Jinak je to samozřejmě zmetek a zmetkům by se filmové pomníky stavět neměly, ale mám podezření, že něco z těch 65 miliard přece jenom ušetřil a nechal o sobě natočit poměrně vlídný film.(5.10.2017)

Věčná škoda, že u nás ty HBO filmy nevycházejí normálně na DVD. Lidi mimo jejich kanál pak přicházejí o hodně. Takhle postrádám taky Hemingwaye & Gellhornovou. A jaký je tedy Čaroděj ze země lží? Předně vynikající odpověď na Bessonovi Mafiánovi, protože nepokračovat v párování De Nira a Pfeiffer by byl hřích. Žánrově jsme sice někde jinde, ale i komorní drama reagující na krizi v 2008 může být jejich parketou. De Niro je ve svém živlu, hraje velkou hru, drží si všechny od těla a buduje si respekt i před svojí ženou. A Pfeiffer? Opět změnila styl, ještě o trochu víc vyzrála, měla za sebou další čtyřletou pauzu a vrátila se opět jako někdo úplně jiný. Není to jen tou maskou, brýlemi a novým účesem. Její Ruth Madoff zrcadlí příběh ženy, která bývala volná jako pták, svobodomyslná jako hrdinky Goldie Hawnové, ale po letech v izolaci a ve zlaté kleci nemá vůbec nic. A nyní čelí pověsti Bonnie Parkerové (ačkoli sama nebyla v případu zapletena). Pokud hledáte mezi hereckými koncerty, tak velmi dobrá volba. Ve vedlejších rolí pak stojí za pozornost i Hank Azaria a Lily Rabe.(6.2.2019)

• Aljak

Tak tento chlapík menom Bernie Madoff musí byť u mnohých ľudí riadne "obľúbený". Takto odrbať toľko naivných a dôverčivých ľudí, tak to je naozaj poriadny odvod. A že sa na tejto nenávistnej vlne potom zviezli aj jeho najbližší, tak o to horšie. Čo sa týka filmu, bavil ma akurát tak samotný námet, ale inak to spracovanie ma nijako extra neuchvátilo a väčšinou to bolo stále o tom istom dokola. Akurát zopár výkyvov v deji bolo zaujímavých, ale ako celok naozaj dosť nezáživné.(13.7.2017)

Komplexní pohled na Madoffův případ od jeho vypuknutí až po hořký konec se všemi jeho tragickými důsledky. Filmu podle plánu dominují De Niro a Michelle Pfeiffer, ale povedl se i casting vedlejších rolí s Hankem Azariou a dalšími. Co bych filmu vyčetl je přílišná délka, díky které Levinson zbytečně zamotává diváka do finančních machinací a okrouhat by šel i čas zabývající se Madoffovým soukromím, nebo ho vyhradit pro postižené, kteří z mého pohledu mnoho prostoru nedostali. Od HBO je sice člověk zvyklý na vyšší kvalitu, ale i tohle je dobré. 70%(4.7.2017)

Wallstreet filmů je plno. Já bych si dovolil mírně porovnávat s BigShortem. Wizard nejde do podrobností - divákovi ukazuje prostou autobiografii člověka, jenž dokázal obrat o prachy ty, jež mu věřili. BigShort jde do podrobností - nejen, že ukazuje divákovi autobiografie čtyř hlavních protagonistů, vzdělává laiky a dementy ve finančnictví, pojišťovnictví, hypotékovnictví - to vnímám jako obrovské plus. Wizard chce ujíždět hlavně na umu DeNira - neujíždí! BigShort je rozhodně zdařileji pojatým celovečerákem z WallStreet!(21.2.2021)