"Ten fax jsem začala číst jako multimilionářka a 50 sekund nato jsem byla bez životních úspor." Vždycky, když mi nějaká banka nabídne neopakovatelnou příležitost ke zhodnocení mých peněz investicemi, tak poděkuju zdviženým prostředníčkem a dál si těch svých pár Komenských a Karlů IV. škudlím pod polštářem. Nicméně Bernie Madoff by je ze mě asi vymámil, protože jeho styl, kterým obelhával investory, byl dokonalý. Jinak je to samozřejmě zmetek a zmetkům by se filmové pomníky stavět neměly, ale mám podezření, že něco z těch 65 miliard přece jenom ušetřil a nechal o sobě natočit poměrně vlídný film.(5.10.2017)

"Vždy som všetkým hovoril, aby investovali iba polovicu, lebo sa niečo môže stať. No ľudia sú veľmi chamtivý" No a toto povie práve ten, čo zruinoval život sebe i mnoho iným, práve pre svoju túžbu "všetko vlastniť". Výborný film, pre laika spôsobom spracovania rozhodne prijateľnejšie stráviteľný, ako taký "The Big Short". Kým ten išiel viac do hĺbky problematiky, v tomto prípade divák sleduje viac menej rozpad rodiny Bernieho Madoffa.(8.2.2018)

• Aljak

Tak tento chlapík menom Bernie Madoff musí byť u mnohých ľudí riadne "obľúbený". Takto odrbať toľko naivných a dôverčivých ľudí, tak to je naozaj poriadny odvod. A že sa na tejto nenávistnej vlne potom zviezli aj jeho najbližší, tak o to horšie. Čo sa týka filmu, bavil ma akurát tak samotný námet, ale inak to spracovanie ma nijako extra neuchvátilo a väčšinou to bolo stále o tom istom dokola. Akurát zopár výkyvov v deji bolo zaujímavých, ale ako celok naozaj dosť nezáživné.(13.7.2017)

Upřímně jsem se tohoto filmu bál, neboť snímky s touto tématikou, tedy ze světa financí, manipulací, kalkulací a já nevím čeho ještě, bývají vesměs tak do sebe zahleděné, že zůstat po celou dobu v obraze pak bývá poměrně umění, nicméně naštěstí tohle není případ tohoto pozoruhodného snímku, neboť ten je i přes dané téma zpracován poměrně polopaticky a srozumitelně, takže divák nemusí věnovat až tak velkou pozornost všem těm machinacím a finanční rétorice a může se daleko více soustředit na samotný příběh, který pak stojí v tomto případě ale skutečně za to. Příběh Barnieho Madoffa je vážně poutavý, zajímavý a v podstatě i dost mrazivý, ovšem spíš než na jeho samotný neuvěřitelný podvod se film zaměřuje na dopady oné události, kdy vše vyšlo na světlo a divák je tak především svědkem toho, jak sek tomu všemu postaví jak jeho rodina, tak ale i vlastně oběti Madoffových činů, a není to tedy fakt žádná sranda, po většinu filmu mi až běhal mráz po zádech, a to především díky tomu, jak moc skutečně destrukční a nemilosrdné následky to pro zúčastněné mělo, brrr. Pozitivně zmínit musím ale určitě i zpracování celého tohoto příběhu, které funkčním způsobem skáče v několika časových rovinách, ovšem je toho dosaženo způsobem více než prospěšným, neboť zvyšuje jak dávky napětí, tak hlavně emocí, které zde působí opravdu silným a přesvědčivým dojmem. Čaroděj ze země lží je tak zkrátka vážně skvělé drama, které se tedy neodehrává zrovna v nějak strhujícím tempu, nicméně to bych nebral za až takovou výtku, neboť tento snímek je především o lidech, o životě, o těžkých životních osudech a rozhodnutích a na to jde o vskutku výtečný filmový zážitek.(7.10.2018)

Komplexní pohled na Madoffův případ od jeho vypuknutí až po hořký konec se všemi jeho tragickými důsledky. Filmu podle plánu dominují De Niro a Michelle Pfeiffer, ale povedl se i casting vedlejších rolí s Hankem Azariou a dalšími. Co bych filmu vyčetl je přílišná délka, díky které Levinson zbytečně zamotává diváka do finančních machinací a okrouhat by šel i čas zabývající se Madoffovým soukromím, nebo ho vyhradit pro postižené, kteří z mého pohledu mnoho prostoru nedostali. Od HBO je sice člověk zvyklý na vyšší kvalitu, ale i tohle je dobré. 70%(4.7.2017)