Lady and the Tramp

• Slovensko Lady a Tramp (více)

Toto nadčasové prerozprávanie klasického animovaného filmu z roku 1955 prináša jeden z najväčších ľúbostných príbehov o psoch, ktoré sa vydajú na nečakané dobrodružstvo a napriek svojim rozdielom sa zblížia a spoznajú hodnotu domova. K Lady, sučke kokeršpaniela, ktorá žije na luxusnom predmestí, je život dobrý. Keď sa na scéne objaví dieťa, Lady prestane byť stredobodom pozornosti a príchod tety Sáry situáciu len skomplikuje. Lady sa čoskoro ocitne sama na ulici. Našťastie sa objaví Tramp a tento pouličný kríženec ju rýchlo naučí, ako to na svete chodí. Čoskoro si vyfintená sučka a utáraný miešanec užívajú prechádzky v parku pri mesačnom svite a špagety pri sviečkach. Tramp žije na slobode bez vôdzok po boku svojich nezbedných kamarátov, ale Lady chýba pohodlie a bezpečie rodiny, takže sa čoskoro obaja musia rozhodnúť, kam patria. Film Lady a Tramp, ktorý dokonale kombinuje hrané scény s fotorealistickou animáciou, je dojímavým a romantickým dobrodružstvom pre celú rodinu. (Disney+)

Spiker01

Definice ultra zbytečného remaku. Po 65ti letech tu ten nárok sice je, obzvláště pokud neznáte příběh (kdo by ale neznal ono pojídání špaget) a psi i v trikové podobě vypadají celkem dobře, vůbec se ale disneyovcům nedivím, že to, na rozdíl od průserového Dumba, loni hodili rovnou na Disney+. Já se ale strašně nudil a ačkoliv tu řemeslné kvality jsou, na víc než 40% to u mě zkrátka není. ()

pepo

Takze zase ziadna pecka. Tie fotorealisticke remaky proste nefunguju, pokial ide o zvieraciu risu. Podobne ako pri Levom kralovi sa totiz absolutne stratila poetika originalu a nie je tu nic, co by ju mohlo nahradit. Psiky su samozrejme roztomilucke a ten pribeh je stale krasny, takze je to stale fajn rodinny film. Ale nic viac 6/10 ()

filmfanouch

Fajn film, který má roztomilé pejsky, parádní hlasové obsazení, byl drahý a tudíž vypadá dobře.... zároveň ale chybí jakékoliv emoce, které obsahoval původní animák! Emoce tady opravdu nefungují a nejvíce smutný fakt je ve finále i ten, že se v rámci hrané verze nenašel nějaký vizuál, který by fungoval alespoň v rámci hraného filmu když už ty barvy, které má animák logicky být nemůžou. Ve finále tak na mně vizuálem působil chudě a je to škoda. Opravdu fajn film na kterém je vidět hodně práce, chybí mu ale duše a to pravé srdíčko.... ()

silentname

Tento rok sa Disney rozhodli priniesť asi rekordné množstvo hraných remakov svojich filmov. "Lady And The Tramp" je piaty. Počas minulých rokov sme mali po jednom. A zrazu hneď 5. Ale to teraz nebudeme riešiť. Bol som zvedavý ako sa dá pretvoriť film, ktorý bol veľmi príjemnou romantikou medzi dvoma psami. Najmä aby to nepôsobilo divne. No musím povedať, že Disney sa to tentokrát podarilo. Za mňa hovorím áno. Toto je podľa mňa pekne spracovaný hraný remake. Film je na jednu stranu úplne rovnaký a na druhú stranu úplne iný ako originál. No súčasne platí, že originál je aj o niečo lepší. A ak by som mal dať odporúčanie, tak viac si zaslúži vašu pozornosť, než tento film. No znamená to, že je remake zlý? Vôbec nie. No dôvod, pre ktorý originál funguje viac je ten, že animácie dokázali lepšie dotvoriť emocionálnu stránku filmu. A rovnako aj šarm. Tie výrazy tváre tam boli oveľa silnejšie. V hranej verzii to až tak dobre vyniknúť nemôže. No vďaka dobrému obsadeniu si myslím, že naši hrdinovia dokážu tie emócie dokážu pretlačiť aj tak. Či už radosť, lásku alebo aj smútok, či strach. Funguje to vo všetkom dobre. Je úžasné vidieť, že sa to točilo so skutočnými psami a pôsobí to pritom tak prirodzene. Okrem toho aj známe ikonické scénky z prvého filmu sú tu. Teda väčšinou. Siamské mačky boli nahradené dvomi šedými kocúrmi. Ale napríklad spoločná večera u Tonyho mala podľa mňa rovnakú atmosféru ako originál. A rovnako bol na tom aj úvodný štedrý večer. Vidno v tom tú lásku pre film. Celkovo to vyzerá skvele a je super vidieť ako sa vzťah medzi Lady a Trampom postupne vyvíja. NIektoré zmeny sú zvláštne. Ako napríklad fakt, že Lady príde o svoj obojok. Tá scénka mi akosi nikdy nepasovala. Ale zase je fajn, že tetu Sáru tu moc neuvidíme. Nikdy som ju moc nemal rád. Myslím si, že práve v strede je niekoľko najkrajších scénok, kde Lady spoznáva s Trampom mesto. To som si užil naplno. A čo sa týka Jima a Berušky, tak nemám problém v nich tie postavy vidieť. Myslím si, že z tohtoročných Disney prerábok na mňa táto asi zapôsobila najviac. Akosi najviac priniesla mágiu Disney a dokázala mi pripomenúť niečo, čo mám rád a pridať do toho niečo nové. A v tomto smere film oceňujem. Hodnotenie: B+ ()

Chrustyn

Filmové verze disneyho animovaných klasik mám docela rád, ale přiznám se, že o filmové verzi psí romance Lady a Tramp jsem vůbec nevěděl a popravdě by mi ani nevadilo, kdyby mi utekla. Tento film charakterizuje výborně slovo zbytečná, protože taková je. Ne vyloženě špatná, ani zvlášť dobrá ale zbytečná. Tvůrci se snaží film ozvláštnit dle nových trendů (černošká hlavní hrdinka) ale že by nějak využili např. moderních technologií, aby film alespoň vizuálně strhnul, to ne. Pokud jste náhodou neviděli animovanou verzi, pusťte si raději jí. ()

MoiJe

Lepšie než som čakala. Asi preto, že na rozdiel od Levieho kráľa tu zas toľko mimiky nepotrebujem. Vačšina psov i rozpráva celkom prirodzene, tá Škótka odvedľa bola napríklad super. Najväčší problém pre mňa bola Lady. Úvodné scény keď je šteňa boli perfektné, ale akonáhle vyrástla a prehovorila... sympatie prudko opadli, nesedela mi ani mimikou ani zvukom a kokre nie sú moje obľúbené plemeno. Príbeh ok, nie zlý, nie skvelý. ()

JohnCZ

Původní animák jsem nikdy neviděl, zato knižní obrázková verze patřila mezi mé nejoblíbenější dětské knížky. Možná i proto mi řada scén z filmu přišla dost povědomá. Ikonická špagetová scéna nezklamala, byť jako všechny současné live-action disneyovky působí i Lady and the Tramp kvůli realistické CGI animaci, kde úplně nevynikne mimika jako u kreslených charakterů, poněkud... stroze? Na druhou stranu film k mému překvapení nepostrádá takovou tu staromilskou disneyovskou duši, která mi např. u moderního zpravování Dumba nebo Knihy džunglí dost chyběla. Tady je to ryze pohádkové budování scén režijně nadmíru zvládnuté, retro soundtrack zase krásně dotváří příjemnou romantickou atmosféru. Jo, tohle na mě zafungovalo. ()

kajas

Studio Disney v roce 2019 znovu přivedlo na plátna kin příběh Dumba, Aladina, Lvího krále a nebálo se ani předělávky svého méně známého filmu (alespoň v porovnání s výše zmíněnými). Animovaná pohádka z roku 1955 (!!!) patřila v dětství mezi moje nejoblíbenější videokazety a jako pohlazení po duši všech pejskařů funguje i dnes. Byla jsem tedy hodně zvědavá, jak dopadne hraný remake. A světe div se, chytlo mě to hned od první chvíle (respektive od chvíle, kdy mladá žena dostane od svého manžela k Vánocům roztomilé štěňátko kokršpaněla). Kouzlo originálu zůstalo ve většině scén zachováno, jen si musíte chvíli zvykat, že všichni pejsci, kteří vypadají tak realisticky, mluví lidským hlasem (stejný problém jsme koneckonců všichni měli také u červencového "Lvího krále"). Zásadní problém jsem tak měla jedině s přílišnou snahou o rasovou a genderovou vyváženost. Filmu samozřejmě vůbec nevadí, že z původních dvou kamarádů hlavní hrdinky se stává smíšený pár, nebo že Ladyina panička je Afroameričanka provdaná za bělocha. Rodičům sledujícím film spolu s dětmi ale musí být jasné, že ani v 50. letech (vznik původní pohádky), ani v roce 1909 (podle dostupných zdrojů je právě sem příběh datován) nebylo takové manželství uskutečnitelné. To jsou ale opravdu jenom drobné výtky, nejdůležitější je, že u legendární špagetové scény (kterou můžete vidět i na plakátu) jsem se rozněžňovala úplně stejně jako kdysi. Krásný rodinný film. ()

Aljak

Lady & Tramp sú proste klasika, a tak som bol zvedavý ako to dopadne tento prípad prerodu animovanej formy na hraný film. Finálny výsledok nie je vôbec zlý, hoci klasika je klasika, ale aj toto sa mi celkom pozdávalo. Príjemné spracovanie, kvalitný vizuál, a oživené spomienky z detstva :) Nie som žiadny milovník psov, ale tento príbeh mám celkom rád. No myslím si, že hoci išlo o remake, nebolo by na zahodenie ho aj nejako viac revitalizovať a nie len tak stroho okopírovať. 3* ()

Lachtaan

Letos k nám přiletěly hned čtyři remasterované Disneyho animáky a já je právě teď mám všechny skompletované. Lvího krále i Aladina jsem měl před předělávkou už nějaký ten pátek (či roky) zhlédnuté, ovšem u Dumba a Lady a Trampa jsem se musel nejdřív seznámit s originálem. Příběh létajícího slona mě obzvlášť neoslovil ani v oslavované klasice, ani v nové Burtonovce. O něco méně profláklejší romance o dvou psech je už ale jiné kafe. A to jak v té nádherné kreslené, tak i v letošní “hrané” podobě. Jedná se o povedené rodinné filmy, které bych se nebál pustit jednou svým dětem. ()

Lukyn007

Místy CGI dost hapruje, ale jinak to celkem jde. Jen nechápu, proč to má skoro o 40 minut víc než originál. Kratší stopáž by filmu prospěla. ()

iXtr3m3

Krásne prepracovanie originálu s dôrazom na fakt dobové spracovanie, ale od maximálneho hodnotenia to oddiaľuje pokus o hyperkorektnosť či už rasovú, tak aj pohlavia. Počet žien a mužov či samcov a samičiek tu musel byť v rovnováhe. Rovnako rasovo to bolo podelené tak pol na pol od vedľajších postáv až po tie hlavné. Ja chápem, že doba pokročila a byť to nový originálny snímok, nepoviem ani ň, ale človek poznajúci originál to jednoducho vidí. Dcérke som to vysvetľoval, tak aby to nepochopila zle, pretože nie som rasista, ale aby vedela aká bola doba kedysi, čo bolo vymyslené a zmenené a ako je to teraz, pretože človek neznajúci minulosť nemá budúcnosť... Ale to som odbočil. Je to milé, hravé, pekné, dobrodružné, má to emócie, opäť film pre celú rodinu. ()

Janega

Keby som bol psíčkar dal by aj o tú hviezdičku viac, no ani pôvodný animák ma nenadchol, takže pre mňa je to skôr taká jednohubka. Film ale v pohode ubieha a na to, že je to určené priamo na stream, tak po vizuálnej a technickej stránke je na dobrej úrovni. ()

geek.ondra

Bezcharakterní kopírka původního animáku které chybí emoce i nějakej ten okouzlující Disneyovský vizuál. hlasové obsazení je fajn a občas to zafunguje ale jinak slabota a nejslabší hraná předělávka od Disneyho. 4/10 ()

Khalia

Milé, nostalgické, akční, sympatcké, dobře zpracované... ale tentokrát fakt zbytečné, i když jsem si to užila. :) ()

Clark_Kent

Původní animák jsem doposud neviděl, ovšem zato knižní verze byla oblíbená. Hlavně ty obrázky, typicky špagetová scénka v předělávce rozhodně nezklamala. Upřímně "Lady And The Tramp" ze všech těch nových reamejků na mě zapůsobil co možná nejsrdečněji. Magie studia Disney mi dokázala připomenout, něco co mám moc rád. ()

IvonaK

Za mě velmi povedený remake. Protože to není tak výchovné jak od Disney verze. Tady je to trochu realistické a dialogy jsou lépe propracované. A psi vypadají že nejsou počítačově vytvořeni. To je další plus. ()

Mr.Ward

Bylo to pěkný, sladký, ale občas celkem dost bizardní... Do kina by se to moc nehodilo, a veřím že podobným stylem se na Disney+ objeví i Záchranáři, Aristokočky a Liška a pes, čili Disneyho klasiky které ale nemají ten největší tržební pozenciál v live-action verzi. A já se na to těším :-) ()

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)