Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sportovní novinář Mike Hagen, který je na služební cestě mimo New York, prožije poněkud divokou noc. Druhý den ráno si nepamatuje takřka nic z toho, co dělal během několika posledních hodin. To mu nakonec připomene půvabná Marilla Brownová. Právě s ní v alkoholickém opojení napsal důležitý článek o pochybných metodách známého manažera boxerů. Ačkoliv se znají jen krátce, Mike s Marillou si dokonale rozumějí a vzájemné milostné vzplanutí během krátké letní dovolené završí také tajnou svatbou. To nejtěžší na ně čeká po návratu domů, kdy si oba čerství novomanželé teprve uvědomí, že mnohé o svém partnerovi vlastně netuší... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Hwaelos 

všechny recenze uživatele

Oceňuju snahu o vytváření perspektiv různých postav, ale je škoda, že fokalizace nepronikla i do samotného stylu filmu, ale zůstala jen u občasných vsuvek, kdy jednotliví aktéři promlouvají jako talking heads přímo do kamery. Zbytek je nevýrazná a z průměru nevybočující komedie, která po čtyřech pajdá za slávou Minelliho muzikálů. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Nevadnoucí komedie s mnoha podařenými slovními i akčními kousky - mimochodem jedná se asi o první uplatnění bojového umění v Hollywoodu- navíc s perfektními titulními představiteli. Gregory Peck se hodí jak do válečných dramat, tak do romantizujících komedií a Lauren Bacall přes svůj už ne tak romantický profil tentokrát odehrála svoje bez chyby. ()

Reklama

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Jako velkého příznivce filmů s Tracym a Hepburnovou mě film, který je zejména v první polovičce nepřiznaným remakem Ženy roku, mohl buď velmi potěšit nebo velmi naštvat. No a tenhle je tak kouzelný, že za a) je správně. No a protože jenom neopisuje, ale do starého schématu (nikoliv z Ženy roku, ale minimálně z Caprovy Platinové blondýnky) dodává spoustu nových nápadů (celý film doprovází "dokumentární" výpovědi a komentáře hlavních postav, navíc je na příběh vtipně našroubovaná gangsterka a hlavně muzikálový výstup - nakonec přece režíruje Vincente Minnelli!). James Stewart později prý litoval, že ve filmu po odchodu Grace Kellyové na trůn odmítl hrát. Ale natočit to s touto ústřední dvojicí, Módní návrhářka by navždy zůstala ve stínu Hitchcockova Okna do dvora. A Grace Kellyová by se do role Marilly vůbec nehodila (věřil by někdo TÉ Grace Kellyové, že má pochybnosti o svém zevnějšku či že žárlí na Dolores Grayovou?), zatímco Betty Bacallová je naprosto perfektní. Gregory Peck sice podal už i lepší výkony (vrchol bylo Jako zabít ptáčka), ale jeho Mike je taky skvělý. Celkem ne tak docela čistých 5, kvůli lehké neoriginalitě, ale rozhodně stojí za pozornost! Kuriózní je, že film má premiéru ve stejném roce jako Desk set, což byl první film dvojice Tracy-Hepburnová po šesti letech! ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Možná jsemměl jen nějakou špatnou verzi, ale od začátku mi vadily strašné postsynchrony. Navéc vtipné okamžiky kompenzovaly ty otravné a herečky moc krásy nepobraly. Nicméně sečteno podtrženo, jsen nakonec rád, že jsem to dokoukal do konce, některé vtipné momenty byly dobře vymyšlené. Děj v principu není vůbec špatný, jen provedení mohlo být lepší. # Jen na okraj - Lauren Bacall mi, a to nejen nakřápnutým hlasem, velice připomínala Jaime Pressly. # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4 ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Roztomile jednoduchý příběh o dvou okouzlených na dovolené, kteří se ukvapeně vzali a teprve až zpátky doma, když zapadli do svých běžných (nedovolenkových) rolí, začali zjišťovat, kdo je ten druhý vlastně zač. Film má řídký děj, ale vcelku zdatně to maskuje slavnými herci (i když myslím, že Lauren Bacall jižanský temperament žárlivosti, ke kterému ji asi nutila režie, od srdce moc nešel), hezkými kostýmy a někdy fakt vtipnými scénami (baleťák likviduje gangstery). Je to fajn, ale mohlo to být kratší a žádný velký zásah do dějin kinematografie to taky neudělalo. MÓDNÍ OKÉNKO Šaty se tady nosí elegantní, podtrhující ženskost a poněkud dramatických střihů. Nádherné šifónové sukně na baletce se jen vznášejí, takže v nich pluje jako v mořské pěně. Filmu padlo za oběť celé stádo norků, protože téměř každá žena má norkový kožich, některé jich vlastní vícero. Lauren Bacall dokonce oblékne šaty z norků – jsou sice krásné, ale to už i mě připadá marnotratné  ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Lauren Bacall se během natáčení vyrovnávala se zhoršujícím se zdravotním stavem svého manžela Humphreyho Bogarta. Zemřel 4 měsíce před premiérou filmu. (Oblivion)

Reklama

Reklama