Nevadnoucí komedie s mnoha podařenými slovními i akčními kousky - mimochodem jedná se asi o první uplatnění bojového umění v Hollywoodu- navíc s perfektními titulními představiteli. Gregory Peck se hodí jak do válečných dramat, tak do romantizujících komedií a Lauren Bacall přes svůj už ne tak romantický profil tentokrát odehrála svoje bez chyby.(9.3.2005)

Oceňuju snahu o vytváření perspektiv různých postav, ale je škoda, že fokalizace nepronikla i do samotného stylu filmu, ale zůstala jen u občasných vsuvek, kdy jednotliví aktéři promlouvají jako talking heads přímo do kamery. Zbytek je nevýrazná a z průměru nevybočující komedie, která po čtyřech pajdá za slávou Minelliho muzikálů.(20.1.2012)

G. Peck a L. Becall byli výborní a autoři snímku nám moc pěkně ukázali, jak se "tvoří" manželství, kde jsou jeho zdánlivé překážky a kde je třeba být chápavý a činit kompromis. Je velmi povedené, že nám sílu vztahu ukazují v komediálním prostředí, oba mají k ruce někoho, kdo se neopakovatelným způsob postará o to, že se budete královsky bavit. Jeden je boxer s vymláceným mozkem a druhý je excentrický umělec :)(30.9.2018)

Jako velkého příznivce filmů s Tracym a Hepburnovou mě film, který je zejména v první polovičce nepřiznaným remakem Ženy roku, mohl buď velmi potěšit nebo velmi naštvat. No a tenhle je tak kouzelný, že za a) je správně. No a protože jenom neopisuje, ale do starého schématu (nikoliv z Ženy roku, ale minimálně z Caprovy Platinové blondýnky) dodává spoustu nových nápadů (celý film doprovází "dokumentární" výpovědi a komentáře hlavních postav, navíc je na příběh vtipně našroubovaná gangsterka a hlavně muzikálový výstup - nakonec přece režíruje Vincente Minnelli!). James Stewart později prý litoval, že ve filmu po odchodu Grace Kellyové na trůn odmítl hrát. Ale natočit to s touto ústřední dvojicí, Módní návrhářka by navždy zůstala ve stínu Hitchcockova Okna do dvora. A Grace Kellyová by se do role Marilly vůbec nehodila (věřil by někdo TÉ Grace Kellyové, že má pochybnosti o svém zevnějšku či že žárlí na Dolores Grayovou?), zatímco Betty Bacallová je naprosto perfektní. Gregory Peck sice podal už i lepší výkony (vrchol bylo Jako zabít ptáčka), ale jeho Mike je taky skvělý. Celkem ne tak docela čistých 5, kvůli lehké neoriginalitě, ale rozhodně stojí za pozornost! Kuriózní je, že film má premiéru ve stejném roce jako Desk set, což byl první film dvojice Tracy-Hepburnová po šesti letech!(15.11.2005)

Komedie kladoucí důraz především na verbální humor (Oscar za scénář) ztratila v českém překladu něco ze své originální svižnosti. A tak se nejlepšími scénami stávají ty "akční" - bitka v garážích s fatální tanečně-bojovou kreací jednoho z divadelníků, a především Gregory Peck s ravioli vyklopenými v klíně. Vcelku vyvedená romantická komedie, vycházející v mnohém z toho nejlepšího se S.Tracym a K.Hepburn. Peck a Bacall (které v době natáčení umíral na rakovinu manžel - H.Bogart) nahradili původně zamýšlenou dvojici James Stewart - Grace Kelly. A podařilo se jim utvořit na plátně pár, z jehož nesourodosti (sportovní novinář - módní návrhářka) vychází většina komických situací.(6.1.2005)