Reklama

Reklama

Módní návrhářka

  • USA Designing Woman

Gregory PeckLauren Bacallová prožívají léto plné milostné vášně... Sportovní novinář Mike Hagen, který je na služební cestě mimo New York, prožije poněkud divokou noc. Druhý den ráno si nepamatuje takřka nic z toho, co dělal během posledních hodin. To mu nakonec připomene v kocovině půvabná Marilla Brownová. Právě s ní v alkoholickém opojení napsal důležitý článek o pochybných metodách známého manažera boxerů. Ačkoliv se znají jen krátce, Mike s Marillou si dokonale rozumějí a vzájemné milostné vzplanutí během krátké letní dovolené završí tajnou svatbou. To nejtěžší na ně čeká po návratu domů, kdy si oba čerství novomanželé teprve uvědomí, že mnohé o svém partnerovi vlastně netuší… (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

Blofeld 

všechny recenze uživatele

Jako velkého příznivce filmů s Tracym a Hepburnovou mě film, který je zejména v první polovičce nepřiznaným remakem Ženy roku, mohl buď velmi potěšit nebo velmi naštvat. No a tenhle je tak kouzelný, že za a) je správně. No a protože jenom neopisuje, ale do starého schématu (nikoliv z Ženy roku, ale minimálně z Caprovy Platinové blondýnky) dodává spoustu nových nápadů (celý film doprovází "dokumentární" výpovědi a komentáře hlavních postav, navíc je na příběh vtipně našroubovaná gangsterka a hlavně muzikálový výstup - nakonec přece režíruje Vincente Minnelli!). James Stewart později prý litoval, že ve filmu po odchodu Grace Kellyové na trůn odmítl hrát. Ale natočit to s touto ústřední dvojicí, Módní návrhářka by navždy zůstala ve stínu Hitchcockova Okna do dvora. A Grace Kellyová by se do role Marilly vůbec nehodila (věřil by někdo TÉ Grace Kellyové, že má pochybnosti o svém zevnějšku či že žárlí na Dolores Grayovou?), zatímco Betty Bacallová je naprosto perfektní. Gregory Peck sice podal už i lepší výkony (vrchol bylo Jako zabít ptáčka), ale jeho Mike je taky skvělý. Celkem ne tak docela čistých 5, kvůli lehké neoriginalitě, ale rozhodně stojí za pozornost! Kuriózní je, že film má premiéru ve stejném roce jako Desk set, což byl první film dvojice Tracy-Hepburnová po šesti letech! ()

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Lauren tady bohuzel vypada na padesat a ne na tricet. Gregory se snazi oslnovat svym sarmem ze vsech sil, ale k nicemu to neni. Ani jeden z nich nema co zahrat, cili snaha obou vyzniva do prazdna. Je to hodne barevne a radobyvtipne. Takovej ten film u kteryho kdyz pulku prospite tak o nic neprijdete... Na druhou stranu vas nicim neurazi. Prumer lze bez problemu udelit. ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Možná jsemměl jen nějakou špatnou verzi, ale od začátku mi vadily strašné postsynchrony. Navéc vtipné okamžiky kompenzovaly ty otravné a herečky moc krásy nepobraly. Nicméně sečteno podtrženo, jsen nakonec rád, že jsem to dokoukal do konce, některé vtipné momenty byly dobře vymyšlené. Děj v principu není vůbec špatný, jen provedení mohlo být lepší. # Jen na okraj - Lauren Bacall mi, a to nejen nakřápnutým hlasem, velice připomínala Jaime Pressly. # příběh 6 | hudba 5 | humor 3 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 4 ()

Terminus 

všechny recenze uživatele

Komedie kladoucí důraz především na verbální humor (Oscar za scénář) ztratila v českém překladu něco ze své originální svižnosti. A tak se nejlepšími scénami stávají ty "akční" - bitka v garážích s fatální tanečně-bojovou kreací jednoho z divadelníků, a především Gregory Peck s ravioli vyklopenými v klíně. Vcelku vyvedená romantická komedie, vycházející v mnohém z toho nejlepšího se S.Tracym a K.Hepburn. Peck a Bacall (které v době natáčení umíral na rakovinu manžel - H.Bogart) nahradili původně zamýšlenou dvojici James Stewart - Grace Kelly. A podařilo se jim utvořit na plátně pár, z jehož nesourodosti (sportovní novinář - módní návrhářka) vychází většina komických situací. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Gregory Peck je ohromný sympaťák a role sportovního novináře mu sedla báječně, moc se mi líbil.. Lauren Bacallová je jako módní návrhářka skvělá a jako zamilovaná novomanželka ještě lepší.. Tohle je prostě romantická komedie dle mého gusta, jedná se o vtipnou a příjemnou záležitost, oddechovka jak má být.. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Lauren Bacall se během natáčení vyrovnávala se zhoršujícím se zdravotním stavem svého manžela Humphreyho Bogarta. Zemřel 4 měsíce před premiérou filmu. (Oblivion)

Reklama

Reklama