Reklama

Reklama

Módní návrhářka

  • USA Designing Woman

Gregory PeckLauren Bacallová prožívají léto plné milostné vášně... Sportovní novinář Mike Hagen, který je na služební cestě mimo New York, prožije poněkud divokou noc. Druhý den ráno si nepamatuje takřka nic z toho, co dělal během posledních hodin. To mu nakonec připomene v kocovině půvabná Marilla Brownová. Právě s ní v alkoholickém opojení napsal důležitý článek o pochybných metodách známého manažera boxerů. Ačkoliv se znají jen krátce, Mike s Marillou si dokonale rozumějí a vzájemné milostné vzplanutí během krátké letní dovolené završí tajnou svatbou. To nejtěžší na ně čeká po návratu domů, kdy si oba čerství novomanželé teprve uvědomí, že mnohé o svém partnerovi vlastně netuší… (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

vitekpe 

všechny recenze uživatele

Lauren tady bohuzel vypada na padesat a ne na tricet. Gregory se snazi oslnovat svym sarmem ze vsech sil, ale k nicemu to neni. Ani jeden z nich nema co zahrat, cili snaha obou vyzniva do prazdna. Je to hodne barevne a radobyvtipne. Takovej ten film u kteryho kdyz pulku prospite tak o nic neprijdete... Na druhou stranu vas nicim neurazi. Prumer lze bez problemu udelit. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Nevadnoucí komedie s mnoha podařenými slovními i akčními kousky - mimochodem jedná se asi o první uplatnění bojového umění v Hollywoodu- navíc s perfektními titulními představiteli. Gregory Peck se hodí jak do válečných dramat, tak do romantizujících komedií a Lauren Bacall přes svůj už ne tak romantický profil tentokrát odehrála svoje bez chyby. ()

Reklama

zette 

všechny recenze uživatele

U tohoto filmu nechapu takove nizke hodnoceni? Myslim, ze se jedna o starou dobrou komedii s poctivym scenarem, nevtiravym humorem a vybornymi herci. Jak rikam, zlata padesata leta:-)! Peck a Bacall v hlavnich rolich bezchybni (u Lauren me ale na chvili zamrzi, ze nabizenou roli nevzala Grace Kelly). Ozdobou filmu je vsak pomateny boxer Max Stultz a divadelnik Randy Owen a jeho tanecne-bojove kreace. Skoda jen, ze misto Dolores Gray nehrala nejaka jina herecka, na tu Bacall skutecne nemohla zarlit ani ve snu. Film ale vyborny, misty jsem mel pocit, ze ho natocil Billy Wilder. ()

prezdivaka 

všechny recenze uživatele

Je to až neuvěřitelné, ale svět v 50. letech byl prostě jiný. A to i za Velkou louží. Scénář, který tehdy dostal Oscara je z dnešního pohledu směšný. Zápletka je jaksi vycucaná z prstu. Už začátek, kdy má Mike úplné okno a nepamatuje si seznámení s Marillou je podivný. Sňatek po hodinách známostí více a nejpodivnější je snaha o utajení předchozí známosti, která je pak řetězená do dalších eskapád. Nemá to motiv ani smysl. Film je vlastně taková trochu hloupá červená knihovna a vůbec nerozumím tomu vysokému hodnocení. Na americké IMDB má 67% ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Roztomile jednoduchý příběh o dvou okouzlených na dovolené, kteří se ukvapeně vzali a teprve až zpátky doma, když zapadli do svých běžných (nedovolenkových) rolí, začali zjišťovat, kdo je ten druhý vlastně zač. Film má řídký děj, ale vcelku zdatně to maskuje slavnými herci (i když myslím, že Lauren Bacall jižanský temperament žárlivosti, ke kterému ji asi nutila režie, od srdce moc nešel), hezkými kostýmy a někdy fakt vtipnými scénami (baleťák likviduje gangstery). Je to fajn, ale mohlo to být kratší a žádný velký zásah do dějin kinematografie to taky neudělalo. MÓDNÍ OKÉNKO Šaty se tady nosí elegantní, podtrhující ženskost a poněkud dramatických střihů. Nádherné šifónové sukně na baletce se jen vznášejí, takže v nich pluje jako v mořské pěně. Filmu padlo za oběť celé stádo norků, protože téměř každá žena má norkový kožich, některé jich vlastní vícero. Lauren Bacall dokonce oblékne šaty z norků – jsou sice krásné, ale to už i mě připadá marnotratné  ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Lauren Bacall se během natáčení vyrovnávala se zhoršujícím se zdravotním stavem svého manžela Humphreyho Bogarta. Zemřel 4 měsíce před premiérou filmu. (Oblivion)

Reklama

Reklama