Duncan Vizla (Mads Mikkelsen) je jeden z nejlepších nájemných zabijáků na světě. Do důchodu mu zbývá pár týdnů, a tak by se rád uklidil někam, kde si počká na tučný důchod. Nakonec se ale nechá zlákat na jeden poslední kšeft. Během něj zjistí, že skutečným terčem měl být on sám. Asi by to nechal být, ale když je vystopován zabijáky nastupující generace, rozhodne se vypátrat, kdo za tím je, a pomstít se. (FoxMulder)

darkrobyk

Na zabijáka před důchodem jsou nasazeni zabijáci, aby se důchodu nedožil, anžto to má svůj význam. Místy poněkud utahanější, místy mezi Wickem a Rambem. Líbila se mi stylizace do původní comicsové předlohy. Tu krvavé, tam syrové, sklouzávající do parodie a před koncem masomlejn. Tedy mrtvol je kopice, ale že by umírali nevinní, jsem si nějak nevšiml. Osazenstvo Duncanových nemovitostí byla pěkná pakáž, účetní pomáhal zabijákům a mastil si na nich kapsy. Při tom neváhal je okamžitě napráskat a zradit. Blutova ochranka rozhodně nevinností nepřekypovala stejně jako zabijácký tým. Tak snad jen ta nešťastná událost v autě, ale i to je život. Ostatně bůh ví, v čem tatík jel, že? Nejhezčí scéna byla ve škole... Dal bych spíše 3*, nakonec jsem se přiklonil k slabé čtvrté za konec. ()

Fiftis

Rok 2019 pre mňa začal pozitívne. Toto bol prvý snímok z roka 2019, ktorý som si pozrel. Stačí len pár chvíľ počkať a potom už to ide "z kopca" tak rýchlo, že to ani nemá cenu komentovať alebo spoilerovať. Zaslúžilý videoklipový režisér Jonas Akerlund skvostne vystrelí snímku do tretieho aktu, kedy už zohavený Mikkelsen likviduje jednu vlnu pešiakov za druhou. Sú to pekné akčné scény, plné digitálnej - ale pomerne presvedčivej krvi, headshotov a v rámci možností aj solídne choreografie. Zápletka je jednoduchá, presne v duchu komiksovej predlohy, ktorá vsádza na rýchly vizuál, drzú brutalitu a krátku story, ktorá končí dierou v hlave. Je to opäť snímka, ktorá preslávi ešte viac Madsa Mikkelsena a jednoznačne sa jedná o jednu z najlepších snímok roka 2019. ()

filmfanouch

Když ani Mikkelsen není úplně parádní, je něco špatně.... střihačsky zběsilé, režijně chaotické a celé ostatní obsazení především Matt Lucas úplně mimo. Netflix opět nabídl to horší a nic víc než oukey WTF výplach to není.... ()

sheen

Žádný zázrak ale velmi příjemná akční oddechovka s několika povedenými scénami. Mikkelsen je super drsňák, doufám, že budou pokračovat. ()

misterz

Podobne pastelkové a presýtené peknými farbami ako napríklad v Refnovom Neon Demon, no tu našťastie všetka podobnosť končí. Uznávam, bolo tu zopár vecí cez čiaru, ktoré zaváňali miernou absurditou, no ten celý príbeh aj tak vyžaroval akúsi zvláštnu auru. Tá nepustila po celý čas sledovania snímku. Musím pochváliť aj záporáka, človeka mal celý čas chuť ufiknúť mu gule a dať mu ich zozrať - fuj, nesympatický týpek. No a Mads... škoda sa vyjadrovať, opäť skvelý, postavička nájomného zabijaka mu padla ako uliata. Vyzerá to tak, že sa schyľuje možno aj k dvojke, čomu budem jedine rád. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

HAL

Hrozně rozbitý film. Rozbitý v tom, že je v něm úplně všechno - jsou tam Smokin Aces, je tam Leon, je tam Kick-Ass, Taken snad ani netřeba zmiňovat, dojde i na Policajta ze školky, kondenzát Old-Boye a ostatních revenge filmů Chan-wook Parka je to jak z partesu taky, a na Johna Wicka to odkazuje výsměšně přímo od začátku. Zní to jako nesourodá kombinace? Taky že je, tak trochu nezvládnutá spatlanina, tak trochu postmoderní nadžánrovka, jejíž cynický humor a komiksovou absurdnost prolnutou se syrovou vážností nevydýchá každý. Bez Madse Mikkelsena by to bylo asi nekoukatelné, s Madsem je to minimálně velmi zajímavé. 7/10 ()

mzss1

(35%) POLAR ? Spíš polární blbost. Já vůl zas pěkně naletěl. Johna Wicka nemám rád. Jednička ještě ušla, ale dvojka už byla totální blbost a právě tento polární film mi Wicka dost ošklivě připomněl. Mads Mikkelsen i vizáží tak vypadal (podobné vlasy atd.. ). Musím říci, že jsem se párkrát opravdu zasmál, jak ta parta debilních rádoby zabijáků se zde předváděla a pomalu každého na potkání ujetě-krvavým způsobem zneškodňovala. Takže to máme v první hodině snímku ! Během té první hodiny se nám tu hlavní hrdina Mikkelsen jen v jedné akční scéně v hotelu předvede – nic moc akční sekvence teda. Až po hodině snímku tu začne konečně Mikkelsen ty idioty aspoň kosit. Pak ho ošklivě zřídlí a sem tam se tu něco děje, střílí se atd. Aspoň to bože! Jinač bych ani ty slabé 2* nedal. Technická stránka filmu je taková průměrná, přestřelky ale ujdou. Vědět to, že se to bude podobat Wickovi, jehož moderně pojatý žánr nemusím, tak se na toto veledílo vykašlu. Konec hlášení! ()

Kudly4

Hodně dobré !! A nejlepší úvodní scéna roku !! Už jsem si myslel že Knoxvilla neuvidím a hele. Troufám si říct, že je to V NĚČEM o dost lepší než Wick (2). Je to zábavnější, je to krvavější a to jakože kurva krvavější, je to ujetější a kurva sexy. Za mě se Netflix tímhle dost vytáhl. Mads zahrál na jedničku, škoda že místo Hudgens nebyla jiná číča , ale co už. Jedna z pecek roku 2019 !!! ()

DwayneJohnson

Nic pro slabomyslné povahy, ani ochránce zvířat. Polar je čistokrevná, šílená a tak trochu béčková vyvraždovačka ve stylu John Wick, které vévodí Mads Mikkelsen, jehož výkon bych označil jako lehce odlehčený, až zábavný. Vůbec mi zde chybí žánr komedie, protože některé scény si o to doslova říkají. Jsem spokojen skoro na nejvyšší míru a jen úplný konec mi zabránil tomu, abych šel do plných. Kdyby film stříhli úplně po posledním výstřelu, byla by to koule jak vyšitá. Takhle budu muset počkat na další pokračování, které snad určitě někdo natočí. ()

Ratemus

Jednu hvězdu za Madse a jeho pěkné akční pasáže a druhou za Kethryn Winnick, která je sice krásná ale k hovnu. Tohle měla být nejspíš parodie na akční filmy devadesátých let, což dokazovalo to otravné popisování lokalit a jmen tím rychlým trhacím stylem, partička kašparů absolutně nesympatických postav a samozřejmě šéf padouchů, který už hnusnější a nejzajímavější být nemohl... skutečně debilita ()

PetrPan

Už krutopřísně sleazy a krvavý začátek nikoho nenechá na pochybách, že by Polar měl být něčím jiným než zábavnou  a brakovou akční perličkou, kterých (díkybohu!) dnes vzniká docela dost. Otírání se o Johna Wicka je pak natolik zjevné, že to nemůže být náhoda, štěně a jeho nešťastný osud jsou toho jasným důkazem, a to i když tohle má něco jako komiksovou předlohu. Mikkelsen naštěstí neoplývá nešťastně neakčním necharismatem Reevesovým, a tak i tanečky s bandou vystajlovaných zabijáků a zabijaček nepůsobí trapně. Finále  možná mohlo být ještě víc kůl, ale hlava,  která plachtí čtyři patra mi nepřišla zas tak fádní a některé nápady, třá automatický masakr či záliba v kuřbě k smrti odsouzených, mi přišly celkově moc fajn.  Rozverných čtvero cviknutí klíšťkami do šourku. ()

eLeR

Nesmrteľný Vizla .. ten jediný za to stál. Spracovanie síce zaujímavé, ale videla som už aj lepšie. Príbeh nič moc, baviť ma začal až 37 minút pred koncom. A tie divné postavičky, boli viac smiešne ako divné. To je asi tak všetko. ()

Chrustyn

Akční podivnost, která rozhodně nesedne každému a je velice snadné film odsoudit jako blbost. Film je plný podivných postav a ještě divnějšího hlavního hrdiny. Pár akčních scén je povedených a oceňuji, že se tvůrci neštítí krve. Bohužel celková bizarnost mi opravdu nesedla. ()

SeBig

Pěkná romantika. Záporáci jsou kreténi a akorát mě srali, hlavně ten tlustej vařbuřt fakt kripl. Story je asi ok, moc jsem se nenudil. Vanesa je furt kost a z Miklsona je docela týpek. Neurazí, ale ani moc nenadchne. Začátek vypadal na zábavnejší snímek ()

korbitch22

Mads Mikkelsen se do takového filmu vůbec nehodí, ale díky bohu že v něm je, jinak bych to možná ani nedokoukal. V pasážích kdy se film drží temnýho stylu Johna Wicka to funguje dobře, ale pokaždým střihu do komixovýho pojetí dostane divák strašnou pecku barev, excentrických zabijáků, šíleně brakové komixové stylizace a dementního Matta Lucase, který se do role hlavního záporáka hodí jako já do role plážovýho playboye v romantický komedii. z Vizlovi postavy a jeho umu nájemného vraha by šlo natočit naprosto luxusní film, ale Åkerlund se asi bál přílišné podoby s Johnem Wickem a tak všechno ostatní přehajpoval do šílenýho excentrismu. Místy mě to bavilo díky brutální akci, sexy roštěnkám a díky několika vymazleným scénám (poprava tý kundičky co dělá týmu vrahů volavku svým tělem mě rozbila) ale má to scény u kterých jsem chtěl vzteky zlomit televizi (poprava psa atd.) Nesourodý mix který zachraňuje Mikkelsen a finální pointa, jinak bych šel s hodnocením určitě mnohem niž. Chvilku to bylo na odpad, nekecám. 50%. ()

honajz

Docela slušná kamera a lokace. Ale jinak nechápu tu úpornou snahu podle nějakého komiksu zkoušet natočit skoro psychologickou sondu do duše zabijáka, okořeněnou ne nadhledem, ale trapně "vtipnými" figurkami, kdy ty zabijácké jsou vše, jen ne drsně vtipné, jak měly být, a kdy šéf je takový směšný tučňák, že vlastně nechápu, proč a čím a jak přesvědčil lidi kolem sebe, aby jim vládnout mohl. Navíc je tu pár vyloženě nechutných scén, které jsou prostě jen nechutné. A i když u revenge akčňáků tak nějak beru s porozuměním, že hlavní hrdina vyhraje, tady mi přijde už neskutečně vlezle nesmrtelný, a asi taky samouzdravovací, když po třech dnech intenzivního mučení má sil do zásoby, a prostřely zvládá levou zadní. A když je potřeba, přihrajeme mu nějakého strážného anděla, u kterého se vykurýruje a nabere zbraní plný věrtel. Fakt nemám nic proti akčňáku, kde se dá na jistá nadsazená pravidla hry naladit, ale nesmí to už připomínat parodii a ze mě jako diváka dělat úplného pitomce. Neuvěřitelně zbytečný film, a nebýt Mikkelsena a té kamery, je to vážně na odpad. A to se děsím toho, že bude druhý díl o hledání toho, kdo si objednal vraždu otce. ()

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

Blake Lively v adaptaci krvavého komiksu

06.05.2021

Herečka Blake Lively (Mělčiny, Město) bude produkovat a zároveň si zahraje i hlavní roli v nové chystané adaptaci drsného komiksu Lady Killer pro Netflix. Scénář k filmu napíše Diablo Cody (Juno,… (více)