Monster Hunter

• Německo Monster Hunter (více)

Za hranicemi našeho světa se nachází jiná dimenze, kde vládnou krutá a nebezpečná monstra. Když do tohoto neznámého a nepřátelského prostředí zavleče písečná bouře poručici Artemis (Milla Jovovich) a její elitní jednotku, začíná boj o holý život. V zoufalé snaze vrátit se domů skupina spojí síly s tajemným lovcem (Tony Jaa), jehož schopnosti a zkušenosti jsou pro přežití v nehostinné zemi nepostradatelné. Tým bojovníků musí odrážet nesčetné útoky zákeřných příšer a připravit se na konečné zúčtování... (HBO Europe)

Martrix

Narozdíl od jiných, já Paul W.S. Andersona za schopného režiséra nepovažuji. Že kdysi udělal Horizont událostí? No a co? Já zase kdysi uběhl patnáctistovku za čtyři minuty. Posledních deset let dělá načančaná béčka a přesně tam patří i Monster Hunter. Někdo namítne, že je to podle videohry, takže snad nikdo nemohl čekat shakespearovský scénář. No, ale ono to jde i s jednoduchým scénářem, viz třeba David Twohy a jeho Černočerná tma, nebo klidně i poslední Riddick. To byly ve srovnání s Monster Hunters promyšlené a atmosferické pecky. Tento film totiž žádný scénář nemá. Jsou to jen storyboardy naskládané za sebe. Andersonovi se navíc podařilo na stará kolena zesměšnit Ron Perlmana, který má sice ve své filmografii i mnohem horší kousky, ale 100% v žádném z nich nevypadal tak trapně. Jožin z bažin hadra. U mě má pan Anderson vrub ještě za Vetřelec vs Predátor, takže nebýt Milky Jovovičové a zdařilých monster, asi bych byl v hodnocení nekompromisní. Ale co, nic dobrého jsem od něj nečekal...a nic dobrého jsem ani nedostal, takže proč si otloukat prsty dlouhou kritikou. ()

Juto

Len veľmi málo z ,,Monster Hunter" dáva zmysel, ale je to prinajmenšom vizuálne zaujímavé, ale už o týždeň si z toho nič nebudem pamätať. 5/10 ()

PROCESOR

Spíše než normální film tak je to pohádka pro děti, kde se bojuje s drakem. A u toho se hodně skáče a běhá sem a tam. Jestli Vám to stačí a nic víc nechcete, tak se Vám to bude líbit. ()

mortak

Slušná non-stop akční atrakce, kterou táhne dolů zamilovaný Paul W. S. Anderson. Jako scenárista nevidí nic kromě své manželky. Všechny ostatní postavy jsou pro něho nezajímavé, a celý scénář směřuje jen a jen ke zpomalené Mille v bojových pózách. Soustředěnost na manželku ničí všechny náznaky vztahů mezi postavami a vylučuje nějaké to odlehčení (Milla je bohyně, která nesmí být snížena k nadsázce a vtipu). Jako obyčejný chlap ho plně chápu a závidím mu. A když se to ve filmu řeže, dá se na to bez problémů koukat a bavit se. ()

majo0007 odpad!

Milej Mille vlak mladosti dávno utiekol a rozhodne už nepatrí medzi hot chicken. Päťdesiatka za chrbtom a človek je zvedavý, dokedy bude hrať v takýchto CGI výplachoch (na iné totiž ani "vlohy" nemá). ()

okkac

Asi nejlepší film Paul WS Andersona od Death Race, ale o třídu horší. Snaží se to hrát na epiku, ale působí to levněji, když většinu filmu 2 lidi se pohybují na malém kousku pouště. Má to mnohem lepší střih, než poslední Resident Evil (kromě souboje Milly a Tonyho, který je na facku) a vlasy Rona Perlmana se asi zapíšou do historie :D 6/10 ()

tom88

Nie je to dva krát inteligentná zábava, ale aj tak je to obstojná , popcornová zábavka. Skôr jednohubka , ako film na viac pozretí. Od Andersona som o moc viac ani nečakal. Každopádne sme dostali zábavnú akčnú jazdu, pri ktorej sa divák nestíha nudiť. Akcia, efekty aj hudba a celkový vizuál sú fajn, no ostatné aspekty filmu už haprujú. Oscarová porota bude pravdepodobne silno skeptická , ale radový a hlavne nenáročný divák bude spokojný. 70% ()

Radiq odpad!

Hned mě napadlo, že to je jak podle nějaké videohry, ale to je přesně to, s čím by si Milla Jovovich už mela dát voraz. Je to totiž strašné digitální porno líznuté vojenskou akcí a celé je to jedno velké hlavoukroutící béčko, kvalita jak do televize. Smrdí to japonským vlivem (přítomnost nehorázně velkých bestiálních monster, strašně rychlých, vražedných a téměř nezabitelných) a vědět, co mě čeká, raději se nadopuju ricinovým olejem a zážitek to bude stejnej. Strach mi nahání to, že si to našláplo na pokračování... ()

sir-dave

Mad Max meets Vetřelec vs. Predátor meets Kocour v botách meets 10.000 př.n..l. meets Tina Turner. Zpracování bylo fajn, začátek nadějný, ale postupem času se to začalo lámat níž a níž, až z toho vznikla taková ptákovina. Možná by si to zasloužilo více hvězdiček, akorát Mila a Anderson už natočili daleko lepší filmy. ()

Nivenx

Ten kdo zná Andersona tak moc dobře ví co od něho čekat. Ani tímto nezklamal. Pohodová, jednoduchá a přehledná akce doplněna dobrou hudbou s jednoduchým příběhem. Takže tak nějak dostal jsem to co jsem očekával. ()

Doudis19

V 10-ti letech bych z toho byl nadšenej a určitě si pořídil VHS origoš. Ale přesně to o Monster Hunter řekne všechno, co potřebujete vědět. Je to hrozně hloupý. Hloupý a lacinný. A toho, kdo vymyslel kočičího ninju, prosím společně se všemi, kdo měli na starost střih, zbavit svéprávnosti. Poznatek na závěr: Bohužel, Mila už potvrzuje teorii, že ukrajinky stárnou rychleji ✅. ()

UhLee

(3,5/10). Čistě ze zvědavosti jsem kouknul na tento mizerně hodnocený počin z dílny Paula W. S. Andresona. Už při úvodní scéně jsem zjistil, že to byla osudová chyba. Ron Perlman vypadal jako hodně špatně oblečený šaman kmene koňských hlav, který si to brouzdá dunami na svém létajícím korábu. Nešlo tam absolutně nic vidět. Blesky lítaly se a tam, nepřehlednost až to bolí a do toho ten epileptický střih, který se pak nesl celým filmem. No uf. Potom nastává trochu přízemnější část s vojáky a naší hvězdou Millou Jovovich. Bohužel nevydržíme nohama na zemi, ale alespoň máme šanci spatřit první z mnoha monster v celé své kráse. Osobně se mi Diablos líbil asi nejvíce. Potom tam přiskočí "vtipný" Tony Jaa (u jeho jméno si vždycky vzpomenu na tohle). Tony má ovšem v rukávu zbraně. Jsou to velké příšerky, tak musí mít i obří mečík a luk. A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna, ale ten film mi za tu bolest prostě nestojí. Abych vybral nějaké klady, tak se mi líbily zpomalené scény, kde šlo konečně něco vidět a ještě hudba byla docela ucházející. Ostatní je totální vykrádačka všeho možného a tu hodinu půl života už mi nikdo nevrátí. Naznačení pokračování musí být už jenom špatným vtipem, protože to Paul fakt nemůže myslet vážně. ()

Honzek

Viděno 16. 12. 2020 (možnost hodnotit byla přidána nedávno) - toho dne jsem se rozhodl vyrazit do kina na Monster Huntera ač mi bylo z pohledu hráče videoher a milovníka filmů jasné co zřejmě dostanu. Na plátnech tou dobou moc věcí nebylo, tak jsem tím vzal zavděk - vzadu v hlavě jsem si furt říkal, že by tomu velké plátno a dobrý zvuk mohl pomoci, inu... Paul W.S. Anderson mi opět naservíroval svoji klasiku kde hlavní roli ztvárňuje jeho žena Milla - svého času to stačilo, dneska už tolik ne. Jovovichová začíná stárnout a už není příliš sexy a sledovat ji v každém druhém záběru mi moc nesedělo, neumí hrát, neumí se tvářit a nevěřil jsem ji vůbec nic. Nehledě na tom, že tady hraje bad ass šéfovou bandě mariňáků kteří jsou na úplně zbytečné misi během níž se ocitnou v krapet jiném světě. Do 15ti minut je Milla úplně sama po boku Tonyho Jaa který občas dělá humory. Celé jejich konání bych popsal jako smysl nedávající hovadinu, kdy se z hlavní herečky stane během pár minut uber lovec (asi to dělá ten oblek a meč které přidávají plus sto ke všemu). Po opravdu dlouhé době se dostaví jak idiot vypadající Ron Perlman a celé tomu všemu přidá ještě debilnější ráz. Konec je pak naprostá kokotina s náběhem na dvojku. Abych to shrnul. Jediné co film kvalitně obohacovalo byl soundtrack, který je opravdu povedený a hodně mě bavil. Monstra jsou zpracovány velmi vydařeně jen jich je tam příliš málo a debilní scénář je příliš nevyužije. A stálo mi to za to plátno? Vlastně asi ne, postačí na to větší TV. Do průměru mi chybělo asi lepší využití postav a konání které by dávalo trošku větší logiku. 4 / 10. ()

Ryuuhei

Už ze začátku jsem věděl, že to bude ptákovina. Celkem se mi líbil nápad, že se pozemská jednotka najednou dostane do neznámého světa, kde kulomety ani těžká technika nic nenadělají proti obřím, obrněným stvůrám. Jenže u nápadu to zůstalo. Prvních 50 minut, byť narvaných akčními scénami, byla ve skutečnosti ohromná a úmorná nuda. Nezachránil to ani jakýsi důraz na krutost a krvavost zejména v případě konfrontace s pavouky, která zajistila, že samozřejmě nikdo kromě hrdinky nepřežil. Když se následně hrdinka setkala s člověkem z onoho světa, nenapadlo ji nic lepšího, než se s ním servat jak kůň, pak ho zachránit ze srabu do něhož ho sama dostala a pronést něco ve stylu, že „není jeho nepřítel“. Proč ne? Čokoládu na to a jsou v pohodě! Očekával jsem postupné rozvíjení jejich přátelství, že se o obou něco dozvíme. Kdepak! Rychlé sestřihy, rádoby epický souboj s „diablem“ a tím toto pouto haslo. Bál jsem se, že se i zbytek děje bude odehrávat na písku, naštěstí přišlo celkem velké překvapení, nástup dalších postav z řad domorodců zvyklých na souboje s monstry a i odlišný biom. Aby se následně ukázalo, že se o nových postavách prakticky vůbec nic nedozvíme, jsou to jen jakési bezduché karikatury a na posledních cca 15 minut zbývá jen finální pořádně neopodstatněný souboj s drakem plný zpomalených záběrů, kde jsem si kladl otázku, jestli celý snímek neměl na svědomí náhodou Uwe Boll. Příšerné! A to doslova. Monster Huntera jsem nikdy nehrál, nelákal mě a znát ho, možná bych i hodil jednu usmolenou hvězdu na vrch. Ale takhle? Ne, film se mi nelíbil, nebavil mě, špatně budoval svět i postavy a ještě k tomu přinesl hloupě otevřený konec, za nějž jsem byl nicméně rád, protože u dalšího souboje bych se snad raději ostřelil sám. /// Viděno na HBO 2 s českým dabingem. ()

Johnny.ARN

Poučenie do budúcna: filmy na piesku sú hotová katastrofa. Bez príbehu, dlhé, samoúčelné, tupé a detsky naivné. Anderson musel zhrabnúť miliardy yenov a už sa v Číne neukázať, lebo toto je cez. Ako, až takúto tupocinu som nečakal. 1 z 5 ()

ecceHOMMO

Ono toto dobrodružstvo je vlastne funkčné, ale iba dovtedy kým sa na ním divák spätne nezamyslí a zistí že všetko akoby bolo ukradnuté odinakiaľ a že je to hlúpejšie ako sama hlúposť. **/*** ()

Mrkvič

To je tak strašně pitomý. Potvory vypadají parádně, ale o efektech už se to samé napsat nedá. Potom každých pár minut musí divák kroutit hlavou, jak je to strašně pitomě film vypadá díky střihu. Vždy se objeví potvora, už je centimetr od človíčka, aby v dalším záběru byla sto metrů od něj. Příšerně debilní. Dialogy, chování postav, to je pro změnu tak strašně pitomý a když už se snaží Anderson kopírovat nějaký zaběhlý model/scénu, tak to něčím zvoře. Aspoň, že Milla z filmu odešla se ctí. To takový Perlman tvrdit nemůže. ()

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

Wonder Woman 1984 se v kinech nedaří

20.12.2020

Přestože se pokračování Wonder Woman tentokrát zasazené do roku 1984 dočkalo vlny pozitivních reakcí jak z řad diváků, tak i zámořských kritiků, první víkend v kinech se slavné hrdince od DC úplně… (více)

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

Monster Hunter v čínských kinech neudeří

06.12.2020

Žádná jiná země na světě momentálně nedisponuje tolika otevřenými kiny, jako právě Čína. Přidejte fakt, že snímek Monster Hunter, filmová adaptace známé herní série, vyloženě cílí na asijský trh, a… (více)