Epizody(10)

Nedůvěřivá agentka CIA vyslýchá charismatického muže, který založil duchovní hnutí a vyvolal politické nepokoje. Co je přesně zač? A o co mu jde? (Netflix)

Forsberg11

Buď geniálne dielo s hlbokým presahom alebo totálny bulshit, ktorý si sám sebe podkopal nohy poslednou epizódou. Sám si skutočne neviem vybrať, na ktorú stranu sa prikloním. Niektoré scény, ale aj epizódy ma bavili veľmi, no ako celok pôsobí Messiah až príliš rozpačito a nekompaktne. Scenáristi akoby sa snažili tono povedať veľmi veľa a žiadnu tému nedokázali dostatočne objasniť alebo dotiahnuť do konca. Po skončení seriálu vyvstáva viac otázok ako odpovedí a to ja naozaj nemám nejak extra rád. Áno mám rad tajomno, duchovno a nadprirodzené javy ale tento seriál ako keby ani sám nevedel kde vlastne stojí. Je to ako cesta, ktorá vedia od nikadiaľ nikam. Po jeho dopozeraní budete v podstate tam kde na začiatku, len omnoho viac zmätení... 65 %!! ()

bari68

Predne píšem, že plný počet dávam z princípu a nie filmovej kvality ( tam by som hodnotil o triedu nižšie ). Asi sa pýtate prečo z princípu ? .... Pretože si myslím, že v súčastnosti , tj. začiatok roku 2020 tento seriál sedí ako hrniec na prdel a má šancu sa stať akýmsi mementom tejto doby. Musíme sa zamyslieť. Bezverci, či veriaci. Seriál výborne ukazuje, že náboženstvá očakávajú Mesiáša, no a ten keď príde, tak sa vlastne zistí, že je nežiadúci. Po filmárskej stránke sa dá Mesiáš čítať z viacero uhlov pohľadu, každý si v ňom nájde niečo svoje. Dokonalé zobrazenie amerických židov, CIA, ruskej propagandy, kresťanov, či muslimov. ()

kery-

Zhruba do pátého šestého dílu jsem to hltal a říkal si, že nic s větší myšlenkou tu dlouho nebylo a být ani nemůže. Potom se ale všechno to, co seriál poctivě buduje od první minuty, tak nějak hodí stranou, aby se mohlo z fáze příchodu spasitele přejít do fáze politické. V tu chvíli alespoň mě přestala ta hra s divákem trochu bavit a cítil jsem z toho promarněný potenciál. Jak mě seriál dokázal na začátku přesvědčit, že osud je daný, smrt není nic špatného, každý zde má své místo a společně tvoříme jednotu a systém, který se o sebe stará vlastně tak nějak sám na základě našich činů, tak posléze to začal tím neustálým podezříváním zahazovat a odsouvat to duchovno na druhou kolej. Pomyslná zadní vrátka scénáristů se otevřou tolikrát, že panty zkrátka upadnou a já nakonec ani nevěřím, na čí straně ten seriál vlastně je. Těžko posuzuji, jestli jsem nakonec zklamaný, nebo se stejně koupu v rozkoši, protože ona i ta druhá půlka nakonec znázorňovala jen to, jak by to v té Americe zcela jistě v takové situaci vypadalo. Asi to budu muset vidět ještě jednou. ()

Shimargh odpad!

Krásně ukázáno, jaké jsou primitivní a nevzdělaní lidé, hloupé ovce. A i kdyby byl boží syn, nasrat, fuck! ()

Garch

Od druhého dílu mě začal víc zajímat. Příběh se bravurně pohybuje na hraně, kdy někdo může věřit a jiný si ještě dokáže logicky obhájit události precizním spiknutím. ...Víra a manipulace. Každý pastýř chce větší stádo ovcí. ()

warrenur

Slabsie stvorhviezdie a v tomto roku uz druhy zaujimavy serialovy pocin. V niekolkych dieloch to ma skutocne atmosferu a presvedcive herecke vykony. Nemozno opomenut ani kvalitne spracovanie a kontroverznejsie temy, ktore sa tvorcovia snazia predostriet. Myslim, ze to zvacsa funguje. Z mojich potrehov k jednotlivym dielom len par viet. Ak je rec o viere, sila osobnosti niekedy robi neuveritelne divy. Zvlast v ociach chudobnych, ci jednoduchych ludi. Tiez zistenie, ze vam, ci vasim blizkym na tomto svete ostava mozno par mesiacov, vam tiez zmeni pohlad na svet. Pochybujem vsak, ze je mozny osobnostny prerod pri urcitom stupni obmedzeneho myslenia, dogmatizme, ci fundamentalizme bez silnej osobnej skusenosti. V par dieloch sa obcas dost vyrazne ukaze par logickych dier v scenari, co je skoda. Niekoho mozno nevyrusia. Rozhodne zaujimave stvarnenie, majuce atmosferu a slusne herecke vykony. Stoji za vzhliadnutie. Cynici a hateri to mozu brat len ako dalsiu "mysterku", ci zivotopis niekoho z Marvelu a nebudu vo svojich komentoch tak smiesni. My ostatni sa mozeme zabavit na v celku zaujimavo spracovanej fikcii zasadenej do nasho obdobia. 65% ()

pilarius

Někdo uvěří snadno, někdo neuvěří nikdy - no věřili byste tomu? Já vím, že bych bych neuvěřil nikdy, ale něčemu takovému bych věřil rád. Mnoho postav s originálními charaktery a vlastními motivacemi, nejasnost, avšak ne zmatečná, nýbrž cílená. Čekal jsem trochu rychlejší tempo, ale nakonec se ukázalo být ideální. V součtu další zajímavý Netflix Original, který jsem milerád bingewatchnul. ()

Ben Nevis

Bůh nebo podvodník? Bůh konečně oslovil lidstvo nebo jde o nový typ terorismu? Tato otázka je podružná, protože zajímavější je sledovat reakce jiných lidí na nečekanou záležitost. Máme tu cynické agenty, zoufalou matku a kněze ztrativšího víru, kterému mesiáš přijde vhod. Pokaždé, když už máme jasno, objeví se nové ALE. Ne každému však vyhoví pomalé tempo. ()

yvona odpad!

Tak tohle bylo tak strašný a divákovo IQ urážející,že nemám,co dodat. Nic horšího jsem na Netflixu neviděla. Tuhle srágoru evidentně financoval Adidas a Nike, ubožáci. Vyvedený konec tomu zasadil poslední smrtelnou ránu. ()

lemonova

O čom je tento príbeh a kto je Al-Masih? Je to veľmi ťažká otázka. Dozvedela som sa, že toto meno je pre Moslimov buď označením Ježiša, alebo aj falošného proroka. To sú dva protipóly, medzi ktorými balansujeme a nevieme, kde presne je pravda. Tento veľmi netypický prorok, ktorý sám o sebe hovorí, že je Božím poslom, či správou (čiže za druhé vtelenie sám seba neoznačuje), sa správa pozoruhodne, dokonca by sme povedali: nepochopiteľne pasívne. Nevieme, o čo mu ide. Väčšinu času ľudí nevyhľadáva. Avšak nastanú momenty, kedy prehovorí a dáva sa čiastočne poznať. Aj vtedy viac kladie otázok, než prináša odpovedí. A presne o tom ten príbeh je. O našich perspektívach viery. Kto je vlastne pre mňa Boh? Ten, kto mi má pribehnúť na pomoc okamžite, ako k Nemu zavolám? Je to záchranár s čarovnou brašňou, z ktorej vytiahne nástroje na uhasenie každého požiaru? Je to kúzelník, ktorému uverím tým viac, čím viac kúziel predvedie? Je tu od toho, aby splnil moje očakávania? Alebo je to nepreniknuteľné Tajomstvo, ktorému zverím svoj život? Tento seriál je naším zrkadlom a nie vždy v ňom uvidíme krásnu tvár. Oplatí sa vidieť. ()

ER

Biblický příběh,namapovaný na současnost (minulost je minulost,teď je teď),která není povzbuzující (bůh chce opět někoho vyhladit).Nosné myšlenky,které mají obecnou platnost ((když každý začneme konat dobro,bude svět v pohodě,nebo staneš se tím,čím se stát chceš) jsou podány s důrazem na jednotlivé postavy s potřebnou dávkou naléhavosti (tíha rozhodování se). Výsledná hra na pravdu nebo lež ,podpořená hereckými výkony nejvyšší kvality,pak dokáže být napínavá nejen v rámci špionážního zákulisí. ()

arkie

Zacina to vcelku dobre, zaujme temou aj hereckymi vykonmi (Michelle Monaghan je vyborna, aj Mehdi Dehbimu to ide). Ale postupne vychadza najavo akasi prazdnota celeho serialu, mnoho dejovych linii sa nijako vyznamne nestretava, nedava to vobec zmysel. Tiez jednanie CIA je celkom neologicke, iked chapem, ze autori chceli vytvorit nejaky pribeh, ktoreho zlozitost moze byt problem.  Posledny diel - velke sklamanie. Asi dobre, ze nebude druha sezona. ()

vetsinezobri

Ukrutná nuda. Vůbec to nesplnilo moje očekávání. Casting povedený ale zároveň musím dodat, že tam byla spousta postav pěkně otravná. Dvě hvězdy za Aviho bejvalku. ()

scarlock

Námět skvělý, ale nemůžu si pomoci s tím, že to nenaplnilo potenciál. 4* i když bych spíše dál 3* díky několika pasážím, které to všechno obalily balastem a zbytečně prodloužily. Rozhodně však nelituji, kvalitní podívaná. ()

Nathaniell odpad!

Je něco, co Netflix nezmrvil? Zaklínač.. Na houby. Série Suburra.. Na houby. The OA.. Na houby. A mesiáš stál za to samý. Fakt, paka, udělejte už něco pořádného. Já s vašimi seriály končím. ODPAD!!! ()

Ivoman

Nejlepší komentář : ZIZA. Jen bych k tomu přidal, že pominutí konce šestého dílu, který najednou všichni protagonisti jakoby neviděli a nezažili, bylo dost mimo mísu. ()

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall