Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Homeland: V mene vlasti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2019, 84 h 32 min (Minutáž: 48–60 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs, Liche Ariza, Eva Maria Jost, Marcus Choi, Harry Sutton Jr., Bradford Anderson, Faust Checho, Michelle Simone Miller, Jake Weber, Jan Böhme, Jacob Leinbach, Manny Perez, Zach Appelman, Alan Dale, Seth Numrich, Ed Heavey, Christian Keiber, C. J. Wilson, Hill Harper, Robert Knepper, Marin Hinkle, Erin Darke, Dov Tiefenbach, David Thornton, Linus Roache, Philip Casnoff, Orlagh Cassidy, Gene Gabriel, Nicholas Tucci, Viviana Chavez, Lemogang Tsipa, Genoveva Rossi, Craig Hawks, Kira Wilkinson, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, Todd Truley, Joe Urla, Jennifer Marsala, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Kenneth Fok, Sven Schelker, Akshay Kumar, John Landolfi, Martha Raddatz, Cindy Cheung, Yassine Fadel, Tinka Fürst, Morgan Spector, Robert Catrini, Isaiah Stratton, Sandrine Holt, Matt Servitto, Lesli Margherita, Dylan Baker, Mackenzie Astin, Dane Rhodes, Sakina Jaffrey, Barbara Rosenblat, Christina Bach, Jordan Woods-Robinson, Fredric Lehne, Justin Kucsulain, Cory Hart, Ari Fliakos, Bryan Adrian, Gabe Fazio, Aaron Farb, Alex Hurt, James D'Arcy, William Popp, Clé Bennett, Catherine Curtin, Peter Vack, Jennifer Ferrin, Charmin Lee, Amy Parrish, Julian Gamble, Beau Bridges, Robert Pralgo, Elya Baskin, Ricky Wayne, Emmett Hunter, Merab Ninidze, Thomas G. Waites, Peggy Sheffield, Natacha Karam, Stephanie J. Block, Costa Ronin, Adrienne C. Moore, Francesca Faridany, Damian Young, John Newberg, Drew Matthews, Scott Poythress, Matt Dellapina, C.J. Wilson, Aja Frary, Melissa Navia, Stephen Schnetzer, Tania Mejia, Mugga, Arthur French, Liz McGeever, Jacinto Taras Riddick, Ellen Adair, Blas Sien Diaz, David Maldonado, Zeeko Zaki, Faith Logan

Bylo by sice zajímavé, kdyby se Homeland pokusil udělat pro výzvědné služby to, co pro policejní práci dokázal The Wire, ale ono nakonec vůbec nevadí, že zdejší realistické jádro je občas obaleno nějakou hollywoodskou senzaci, či absurdní náhodou, která situaci pořádně opepří. Na jedné straně máme brilantní tým CIA a proti nim fanatické, ale neméně chytré teroristické organizace. Tedy klasický boj "dobra a zla", který se snaží těžit ze skutečných událostí a realistických postupů. Krása seriálu však spočívá v tom, že mezi těmito institucemi osciluje charismatická agentka balancující na hranici geniality a šílenství a voják-hrdina, který si ne a ne vybrat stranu. Homeland oplývá výbornou atmosférou, vypjatými situacemi, ale zároveň neopomíjí ani propracovaný vývoj charakterů včetně jejich vedlejších vztahů, což je něco, co možná trochu scházelo v čistokrevně policejních seriálech jako je třeba The Shield. Speciálně je pak třeba dodat, že velkou porci úspěchu mají na svém triku skvělí herci... PS: Čtvrtá i pátá série jsou neméně super! 9/10(23.2.2014)

Naprostá spokojenost, dlouho mě žádný seriál nepřikoval k obrazce jako tento, o to líp, že nejde o žádný komediální seriál. Damian Lewis mě dostával v bratrstvu a poměrně mě mrzelo, že jsem se s nim nemohl setkat na obrazovce častěji a hle, on hraje najednou v mém nejoblíbenějším seriálu. Skvěle. Claire Danes je pro mě už trochu spornější - ač je její herecký přednes poměrně zajímavý, nemohu si na její trochu švihlou postavu a zkratovité chování (na agenta CIA) zvyknout. Za zmínku ještě stojí Mandy Patinkin, kterého si můžeme pamatovat z role protivného a zároveň geniálního doktora Geigra ze seriálu Chicago Hope. První série 95%, druhá si zatím až (pro mě jeden) menší kiks udržuje velice vyrovnanou kvalitu a zatím ji hodnotím 90%. Po jejím konci hodnocení zaktualizuji. EDIT 3. série skončila a s ní i já. Jestli se to dalo čekat? Dalo. Druhou věcí je, jestli na to autoři najdou odvahu. Konec (3. série) mi připomíná jak moc miluji filmovou/seriálovou tvorbu. Jenom skutečný život VÁM dá ochutnat takových emocí, jakých se mi dostalo v tomto seriálu. Emočně jsem na tom stejně jako na konci Se7en. TOP 10(30.10.2012)

První série Homelandu je perfektní (5 hvězd). Druhá si kvalitu také udržela (5 hvězd). Ale třetí série byl krok vedle - a v tomto případě ne ledajaký - bylo to jako když šlápnete vedle a spadnete z obrovského útesu. Neskutečně hloupé, místy až naivní. Chápu, že Showtime chtěli na značce Homeland vydělat, ale takhle pošpinit dobré jméno seriálu je téměř až na kriminál. Za poslední sérii bych tedy dal maximálně 2 hvězdy. Takže sečteno a podtrženo - odebírám jednu hvězdu a Homeland je prvním adeptem na vyřazení z místní desítky oblíbených seriálů.(26.12.2013)

SPOILERy. Prvú sériu Homeland som pozeral zhruba niekedy v roku 2012, keď išlo o novinku, bombu a na čsfd čítal prvú desiatku najlepších seriálov. Bol som trochu skeptický. Claire mám hodne rád, Patinkin nie je len klasik z Princezny nevesty, ale predovšetkým ten, kto pár dekád dozadu urobil z Chicago Hope vynikajúci seriál. Ale predsa len, jak má niečo nad 90 percent očakávania rastú... Tými úvodnými štvorhviezdičkovými časťami budovali atmošku, rozpytvávali postavy a dobre že si s tým dali takú prácu, vybudovali to celé fakt solidne. A potom začali tlačiť a dotlačili to k nerváku, aký len tak nevidno. Skepsa opadla a v závere už išlo o jednu z najnapínavejších vecí, čo som vôbec videl. Po rokoch som sa dal na pokračovanie a mám pocit, že kvalita trošku klesla. Značná časť priestoru venovaná Brodyho rodine je proste navyše, Danin frajer je navyše, tá búračka je už úplne navyše, nehovoriac o tom, že Dana sa pokúša hrať dvoma výrazmi asi pätnásť rôznych emócií (By the way, furt lepšie jak jej slaboduchý brat, ktorý ani nerozpráva, len sa usmieva a občas niekoho obijme. Vyzerá jak z reklamy na kinder čokoládu a je čisto do počtu). Peter Quinn, naopak, do toho celého zapadá viac než dobre. Celý čas si hovorím, jak by bodlo Brodyho rodinu odsunúť do pozadia a venovať sa primárne veciam Langley - nie z nich robiť veci rovnocenné. Väčšina častí druhej série je skôr na štyri hviezdy. A záver to opäť vytiahne. Zaprvé, skoro všetky motívy sa ukážu byť pre dej viac podstatné, ako spočiatku vyzerali. Zadruhé, tvorcovia neskopírovali napinák z konca predošlej série, rozvrstvili ho medzi viac tém a postáv. Zatretie a predovšetkým, posledná časť skončí zle. A že fest................... Tretia séria. Úvodná epizóda sa mi páčila doteraz snáď najviac. Posunúť dej bol rozumný krok - ušetrili tým čas a zároveň vytvorili atmosféru porazenej Ameriky, kde sa posralo všetko, jak v CIA línii (Dar Adal späť vo vedení), tak v súkromí. Dana sa pokúsila o samovraždu, Carrie opäť hrabe, medzi starými priateľmi vznikajú nové konflikty, atď atď. Ono je to sčasti aj tým, že koncom druhej série sa uzavrelo takmer všetko, čo sa od začiatku seriálu riešilo. A stalo sa v čo som dúfal; Nerozdelili to na preskačku medzi Brodyho a CIA, Brodyho s famíliou (logicky a konečne) proste odsunuli. Čo mi vadí bolo mŕtve decko (načo?), Danin nový frajer (ešte odpornejší jak ten predošlý), a tiež jak niektoré veci išli až moc ľahko (odhalenie bankových prevodov, Carrie v nemocnici pomáhal úplne každý). Ale to sú detaily, inak sa mi tretia séria pozdáva viac ako predošlé. Je to čím som vymenoval, ďalej je to pointou, je to násilím, je to Danou (!) a prvými náznakmi toho, ak správne predpokladám, že by si ju časom mohli dovoliť radikalizovať (nenarážam na scénu v garáži). V tejto sérii asi nie, časom. S03E07........(6.4.2016)

"Někdy se musíš postarat sám o sebe. A o to, čemu věříš." (Showtime zřejmě vedle nejsympatičtějšího séri(ál)ového vraha přivedla na svět i nejsympatičtějšího teroristu.) Nemám slov! Tahle hra na kočku a na myš s každým dílem graduje a rotuje o 360 stupňů. Homeland je bezpochyby tím nejlepším, co přinesla tahle seriálová sezóna. Už jenom to mrazivé navazování vztahu mezi Seržantem Brodym a Agentkou Carrie, jimž bráni v kontaktu pouze televizní obrazovka, je dokonale vystavěné a nejeden nehet tuhle napínavě rozehranou hru zřejmě nepřežije. Postavy jsou nejednoznačné, ani černé ani bílé, psychologicky skvěle načrtnuté a to z Homeland dělá zatraceně dobrou hračku, která neskutečně příjemně lechtá mozkové závity. "Už jednou jsem něco přehlédla. Nemůžu, nesmím dovolit, aby se to stalo znovu...To bylo před deseti lety. Každý ten den něco přehlédl."(11.10.2011)