Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Homeland: V mene vlasti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2019, 84 h 32 min (Minutáž: 48–60 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs, Liche Ariza, Eva Maria Jost, Marcus Choi, Harry Sutton Jr., Bradford Anderson, Faust Checho, Michelle Simone Miller, Jake Weber, Jan Böhme, Jacob Leinbach, Manny Perez, Zach Appelman, Alan Dale, Seth Numrich, Ed Heavey, Christian Keiber, C. J. Wilson, Hill Harper, Robert Knepper, Marin Hinkle, Erin Darke, Dov Tiefenbach, David Thornton, Linus Roache, Philip Casnoff, Orlagh Cassidy, Gene Gabriel, Nicholas Tucci, Viviana Chavez, Lemogang Tsipa, Genoveva Rossi, Craig Hawks, Kira Wilkinson, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, Todd Truley, Joe Urla, Jennifer Marsala, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Kenneth Fok, Sven Schelker, Akshay Kumar, John Landolfi, Martha Raddatz, Cindy Cheung, Yassine Fadel, Tinka Fürst, Morgan Spector, Robert Catrini, Isaiah Stratton, Sandrine Holt, Matt Servitto, Lesli Margherita, Dylan Baker, Mackenzie Astin, Dane Rhodes, Sakina Jaffrey, Barbara Rosenblat, Christina Bach, Jordan Woods-Robinson, Fredric Lehne, Justin Kucsulain, Cory Hart, Ari Fliakos, Bryan Adrian, Gabe Fazio, Aaron Farb, Alex Hurt, James D'Arcy, William Popp, Clé Bennett, Catherine Curtin, Peter Vack, Jennifer Ferrin, Charmin Lee, Amy Parrish, Julian Gamble, Beau Bridges, Robert Pralgo, Elya Baskin, Ricky Wayne, Emmett Hunter, Merab Ninidze, Thomas G. Waites, Peggy Sheffield, Natacha Karam, Stephanie J. Block, Costa Ronin, Adrienne C. Moore, Francesca Faridany, Damian Young, John Newberg, Drew Matthews, Scott Poythress, Matt Dellapina, C.J. Wilson, Aja Frary, Melissa Navia, Stephen Schnetzer, Tania Mejia, Mugga, Arthur French

Nevím na kolik se seriál rozjede (zatím mám za sebou 3 díly) ale v mých očích se zatím tváří jako další -místní komunitou- přeceňovaný seriál, který sice nabízí skvělé herce a chytře vystavěný příběh ale v mnoha případech se mi i těch 50 minut, zdá až příliš dlouhých. Uvidíme, co se bude dít dále ale taková bomba to rozhodně není.(20.3.2013)

Vynikající seriál zabývající se bojem proti terorismu. A pojímá to opravdu odvážným způsobem. Americko-íránský spor je tu ještě vyhrocenější. Seržanta Nicholase Brodyho najdou po 5-ti letech v Íránském sklepě. Ten se vrací mezi svou rodinu a přátele. Jenže není to ten samý muž jako předtím. Celosvětově hledaný terorista Abu Nasir mu vygumoval mozek a udělal z něj teroristu. Amerika čelí dalšímu teroristickému. A není na to sám. Agentka CIA Carrie Mathison je přesvědčená o jeho úmyslech, ale nemá pro to důkaz. Trpí maniodepresivními stavy, takže přestává být věrohodnou.Spoiler: Nakonec k útoku nedojde. Ale hrozí další. Carrie se s Brodym sblíží a nastanou komplikace. Když je usvědčen, souhlasí se spoluprací. Ale pořád ještě nemají vyhráno. Teroristi nikdy nespí. A o tom je přesvědčí i na konci 2. série. Claire Danes předvádí naprosto strhující výkon. Damian Lewis taky není špatný. Po 1. sérii jsem o kvalitách toho seriálu pochyboval, ale po 2. už ne. Ta byla úplně skvělá. :) Ve 3. sérii bojovali opět proti Iránu. To sice dopadlo úspěšně, ale jedna z hlavních postav zemřela. Ve 4. sérii Carrie vede pobočku v Pakistánu. Tentokrát bojují proti teroristovi jménem Hasjan Haqqáni. Proti němu už tak úspěšní nejsou. Někdo byl zajat a někdo umřel. Konec mě ale docela zklamal. V 5. sérii Carrie pokračuje v Berlíně, ale už ne jako agentka CIA. Docela to reaguje na aktuální situaci kolem Islámského státu. Další teroristický útok je na spadnutí. V 6. sérii se Carrie vrací do New Yorku a pracuje opět na vlastní pěst. Ve hře je opět bezpečnost země. Nakonec se to celé zvrtne a odnesou to skoro všichni... Amerika se ocitne na okraji rozpadu, ale nakonec se to podaří zachránit. "Fucking Abu Nasir!" :D(19.2.2013)

"Někdy se musíš postarat sám o sebe. A o to, čemu věříš." (Showtime zřejmě vedle nejsympatičtějšího séri(ál)ového vraha přivedla na svět i nejsympatičtějšího teroristu.) Nemám slov! Tahle hra na kočku a na myš s každým dílem graduje a rotuje o 360 stupňů. Homeland je bezpochyby tím nejlepším, co přinesla tahle seriálová sezóna. Už jenom to mrazivé navazování vztahu mezi Seržantem Brodym a Agentkou Carrie, jimž bráni v kontaktu pouze televizní obrazovka, je dokonale vystavěné a nejeden nehet tuhle napínavě rozehranou hru zřejmě nepřežije. Postavy jsou nejednoznačné, ani černé ani bílé, psychologicky skvěle načrtnuté a to z Homeland dělá zatraceně dobrou hračku, která neskutečně příjemně lechtá mozkové závity. "Už jednou jsem něco přehlédla. Nemůžu, nesmím dovolit, aby se to stalo znovu...To bylo před deseti lety. Každý ten den něco přehlédl."(11.10.2011)

Naprostá spokojenost, dlouho mě žádný seriál nepřikoval k obrazce jako tento, o to líp, že nejde o žádný komediální seriál. Damian Lewis mě dostával v bratrstvu a poměrně mě mrzelo, že jsem se s nim nemohl setkat na obrazovce častěji a hle, on hraje najednou v mém nejoblíbenějším seriálu. Skvěle. Claire Danes je pro mě už trochu spornější - ač je její herecký přednes poměrně zajímavý, nemohu si na její trochu švihlou postavu a zkratovité chování (na agenta CIA) zvyknout. Za zmínku ještě stojí Mandy Patinkin, kterého si můžeme pamatovat z role protivného a zároveň geniálního doktora Geigra ze seriálu Chicago Hope. První série 95%, druhá si zatím až (pro mě jeden) menší kiks udržuje velice vyrovnanou kvalitu a zatím ji hodnotím 90%. Po jejím konci hodnocení zaktualizuji. EDIT 3. série skončila a s ní i já. Jestli se to dalo čekat? Dalo. Druhou věcí je, jestli na to autoři najdou odvahu. Konec (3. série) mi připomíná jak moc miluji filmovou/seriálovou tvorbu. Jenom skutečný život VÁM dá ochutnat takových emocí, jakých se mi dostalo v tomto seriálu. Emočně jsem na tom stejně jako na konci Se7en. TOP 10(30.10.2012)

To nejlepší co v nové seriálové sezóně najdete! Capt'n Winters a šéfka Visitorů + terorismus = dokonalé krimi drama. To všechno podtrhává fakt, že kvalita od pilotu neupadla a i třetí díl mě fascinoval a fackoval přes ksicht. Jen mi je tedy dost protivná hl. ženská postava - psychicky narušený člověk u CIA - "paráda". Tendence jí přetáhnout po hlavě nejradši. A já si říkal proč jí tvůrci dali jméno Carrie. Ach, ty Kingu...90% [HD](20.10.2011)

• - Původní pilotní díl byl natočen s herečkou Laurou Fraser v roli Jessicy Brody, ale na poslední chvíli byla nahrazena Morenou Baccarin a pilot byl přetočen. (Aurum)

• - V některých scénách musela Morena Baccarin jako Jessica Brody nosit paruku, protože herečka byla ostříhaná nakrátko kvůli dřívější roli Anny v seriálu V (od r. 2009). (Aurum)

• - Tato série se natáčela v Berlíně, především ve filmových studiích v Babelsbergu. Bylo to vůbec poprvé, kdy byla jedna celá řada amerického televizního seriálu téměř kompletně natočena v cizím státě. (raininface)