Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Homeland: V mene vlasti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2018, 73 h 49 min (Minutáž: 72x55 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory-McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs, Liche Ariza, Eva Maria Jost, Marcus Choi, Harry Sutton Jr., Bradford Anderson, Faust Checho, Michelle Simone Miller, Jake Weber, Jan Böhme, Jacob Leinbach, Manny Perez, Zach Appelman, Alan Dale, Seth Numrich, Ed Heavey, Christian Keiber, C. J. Wilson, Hill Harper, Robert Knepper, Marin Hinkle, Erin Darke, Dov Tiefenbach, David Thornton, Linus Roache, Philip Casnoff, Orlagh Cassidy, Gene Gabriel, Nicholas Tucci, Viviana Chavez, Lemogang Tsipa, Genoveva Rossi, Craig Hawks, Kira Wilkinson, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, Todd Truley, Joe Urla, Jennifer Marsala, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Kenneth Fok, Sven Schelker, Akshay Kumar, John Landolfi, Martha Raddatz, Cindy Cheung, Yassine Fadel, Tinka Fürst, Morgan Spector, Robert Catrini, Isaiah Stratton, Sandrine Holt, Matt Servitto

Bezmála geniálně napsané, skvěle zahrané (Damian Lewis, Claire Danes, Mandy Patinkin -radost pohledět), téma terorismu rozebrané do šroubku. Nakonec jsem pátou hvězdu nedal, závěr (1. série) mi přišel přece jen příliš přešroubovaný, najednou jsem měl dojem, že koukám víc na hru pro hru než na uvěřitelný příběh. Ale přesto výtečný zážitek./ Po druhé sérii jsem se ke svému komentáři musel vrátit, abych přidal i tu poslední pátou hvězdičku.(6.12.2013)

Vynikající seriál zabývající se bojem proti terorismu. A pojímá to opravdu odvážným způsobem. Americko-íránský spor je tu ještě vyhrocenější. Seržanta Nicholase Brodyho najdou po 5-ti letech v Íránském sklepě. Ten se vrací mezi svou rodinu a přátele. Jenže není to ten samý muž jako předtím. Celosvětově hledaný terorista Abu Nasir mu vygumoval mozek a udělal z něj teroristu. Amerika čelí dalšímu teroristickému. A není na to sám. Agentka CIA Carrie Mathison je přesvědčená o jeho úmyslech, ale nemá pro to důkaz. Trpí maniodepresivními stavy, takže přestává být věrohodnou.Spoiler: Nakonec k útoku nedojde. Ale hrozí další. Carrie se s Brodym sblíží a nastanou komplikace. Když je usvědčen, souhlasí se spoluprací. Ale pořád ještě nemají vyhráno. Teroristi nikdy nespí. A o tom je přesvědčí i na konci 2. série. Claire Danes předvádí naprosto strhující výkon. Damian Lewis taky není špatný. Po 1. sérii jsem o kvalitách toho seriálu pochyboval, ale po 2. už ne. Ta byla úplně skvělá. :) Ve 3. sérii bojovali opět proti Iránu. To sice dopadlo úspěšně, ale jedna z hlavních postav zemřela. Ve 4. sérii Carrie vede pobočku v Pakistánu. Tentokrát bojují proti teroristovi jménem Hasjan Haqqáni. Proti němu už tak úspěšní nejsou. Někdo byl zajat a někdo umřel. Konec mě ale docela zklamal. V 5. sérii Carrie pokračuje v Berlíně, ale už ne jako agentka CIA. Docela to reaguje na aktuální situaci kolem Islámského státu. Další teroristický útok je na spadnutí. V 6. sérii se Carrie vrací do New Yorku a pracuje opět na vlastní pěst. Ve hře je opět bezpečnost země. Nakonec se to celé zvrtne a odnesou to skoro všichni... "Fucking Abu Nasir!" :D(19.2.2013)

To nejlepší co v nové seriálové sezóně najdete! Capt'n Winters a šéfka Visitorů + terorismus = dokonalé krimi drama. To všechno podtrhává fakt, že kvalita od pilotu neupadla a i třetí díl mě fascinoval a fackoval přes ksicht. Jen mi je tedy dost protivná hl. ženská postava - psychicky narušený člověk u CIA - "paráda". Tendence jí přetáhnout po hlavě nejradši. A já si říkal proč jí tvůrci dali jméno Carrie. Ach, ty Kingu...90% [HD](20.10.2011)

Homeland stojí na stejných základech jako Dexter. Tajemná hlavní mužská postava s charismatickým hlasem, sexy ženuškou a dětmi, s kterými to příliš neumí a vyschízovaná hlavní ženská postava s častými fucky. Pomalejší tempo první série mi vůbec nevadilo, protože postupné odkrývaní minulosti a Brodyho neobratnost v rodinném kruhu mě bez problémů donutily hltat každé slovo. Pokud jsem u Dextera žasnul, jak tvůrci ždímou Michaela a Jennifer, tak tady jsem nestačil zírat a už naprosto chápu tu záplavu ocenění. Vrcholem první série byl pro mě Brodyho telefonát s dcerou, tam se šlo až na dřeň. Druhá série zvýšila tempo, přibylo akce a celkově o kousek převýšila tu předchozí, jenže to už je tak trošku u Showtime pravidlo a u mnoha jejich hitů druhá série sice zvýší laťku, ale zároveň zůstane předčasným vrcholem seriálu (Dexter, Californication, Weeds). Homeland není látka na osm sérií, takže věřím v soudnost tvůrců, ale na tu třetí se těším neskutečně... Samozřejmě šla laťka dolů, klasika. 1. série: 90%, 2. série: 95%, 3. série: 75%, 4. série: 70%.(7.9.2013)

V případě Homelandu mám pocit rozdvojení. Na jedné straně stojí nepopiratelné klady - skvěle napsané a špičkově zahrané charismatické postavy, výborný casting, který svedl dohromady několik báječných charakterních herců, ať už jde o Damiena Lewise v roli válečného veterána, Claire Danes jako psychicky nemocnou agentku či Mandy Patinkina v roli mazaného zpravodajského analytika. Všichni odvádí maximum a říkají si o ta největší uznání své herecké práce. Boj s terorismem je dlouhodobě aktuální a scénáristé umí šikovně udržovat napětí a opakovaně prodávají mezní situace, kdy si jejich hrdinové musí vybírat svou stranu. Seriál obratně kličkuje mezi žánry a jako mix krimithrilleru okořeněného prvky akčního žánru, psychologického dramatu a milostné romance funguje víc než dobře. Na druhé straně - jak to jen říci kulantně - zápletka je přitažená za vlasy, nezapře v sobě, že jejím předobrazem je izraelský seriál z prostředí, kde východisko vyprávění má jiný smysl; navíc Izraelci od počátku stavějí výhradně na psychologickém konfliktu a nejistotě. Spoustu efektních, byť diskutabilních prvků předloha pomíjí. V americkém seriálu se (anti)hrdinové chovají jako seriálové postavy, ne jako reální lidé a profesionálové ve svém oboru. Jak plyne čas, některé linie a postavy se jeví jako zbytečné, scénáristé zkrátka nevěděli, kam příběh směřovat a nechávali si je v záloze. Typické je to v případě Brodyho dcery nebo jeho bývalých kolegů mariňáků. Atraktivní je pozdější výlet do prostředí jihoamerického slumu a nahlédnutí do rozšklebených útrob rozestavěného mrakodrapu, ale po třech řadách říkám stop - další vytěžování původního nápadu smrdí stokrát nastavovanou kaší. Mnohem lepší by bylo, kdyby Česká televize překonala sebe samu a nakoupila obě série původní izraelské předlohy. Celkový dojem: 60 %.(2.9.2015)

• - Ačkoli v prvních epizodách nebylo přesně specifikováno jakou nemocí Carrie trpí, její představitelka Claire Danes v interview pro Entertainment Weekly řekla, že se rozhodla, že její postava trpí bipolární poruchou. (Aurum)

• - Claire Danes během příprav na roli navštívila skutečnou centrálu CIA v Langley, kde prošla malým školením vedeným jednou z agentek. (Brousitch)

• - Abu Nazirův (Navid Negahban) syn se jmenuje Isa. Arabsky mluvící muslimové mluví o Ježíšovi jako o Isovi. (šerminator)