Ve jménu vlasti (TV seriál)

Homeland

Homeland - Zradca

Homeland: V mene vlasti

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2011 - 2018, 73 h 44 min (Minutáž: 48–60 min)

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, F. Murray Abraham, Diego Klattenhoff, David Harewood, Tracy Letts, David Marciano, Navid Negahban, Sarita Choudhury, Maury Sterling, Jamey Sheridan, Nazanin Boniadi, Hrach Titizian, Sebastian Koch, Laila Robins, Miranda Otto, Alexander Fehling, Sarah Sokolovic, Amy Hargreaves, Nina Hoss, Nimrat Kaur, Zuleikha Robinson, Michael O'Keefe, James Rebhorn, Timothée Chalamet, Suraj Sharma, Mark Moses, Raza Jaffrey, Mark Ivanir, Numan Acar, René Ifrah, Chris Chalk, Allan Corduner, Tim Guinee, Shaun Toub, Erol Afsin, Taylor Kowalski, Micah Hauptman, Marin Ireland, William Abadie, Valerie Cruz, Marc Menchaca, Sebastian Hülk, Art Malik, Nick Boraine, Talia Balsam, Sam Underwood, Martin Wuttke, Allie McCulloch, Reza Brojerdi, Linda Purl, John Getz, Omid Abtahi, Afton Williamson, Ramsey Faragallah, Mido Hamada, Jason Butler Harner, William Sadler, Mehdi Nebbou, Gary Wilmes, Max Volkert Martens, Matthias Gall, Scott Bryce, Amir Arison, Clara Khoury, Martin Donovan, Emily Donahoe, Charles Borland, Brianna Lynn Brown, Marcia DeBonis, Larry Pine, Reggie Austin, Melissa Benoist, Daniel Newman, Jonah Lotan, Pedro Pascal, Daniella Pineda, Justin Wheelon, Matt Cornwell, Tamara Arias, Dane Northcutt, Loai Nofi, Martina García, Elizabeth Franz, Hisham Suliman, Josh Segarra, Rohan Chand, Autumn Dial, Annika Boras, Patrick G. Keenan, Karen Boles, Shelby Townsend, John Gabriel, Lee Raviv, Monte Bezell, Donnie Keshawarz, Jeanette Dilone, Jamil Khoury, Adam Godley, Sammy Sheik, Bradley James, Sebastian La Cause, Sibongile Mlambo, Jaden Harmon, Anthony Reynolds, James Urbaniak, Abigale Corrigan, Stephen Caudill, Rainer Reiners, Lucie Pohl, Joanna Merlin, Adnan Maral, Marc Benjamin, Anna Herrmann, Luise Heyer, Max Beesley, Assaad Bouab, Myriam Abbas, Jana Voosen, Rus Blackwell, Callan McAuliffe, Christoph Glaubacker, Tobias Santelmann, Nasser Faris, Chance Kelly, Pablo Sprungala, Nestor Serrano, Ali Suliman, Yousef 'Joe' Sweid, Michael McKean, Gaby Hoffmann, Waleed Zuaiter, Sherman Howard, Jeremiah Birkett, Hend Ayoub, Adam Boyer, Sharon Conley, James Allen McCune, Brett Gentile, Jon Kohler, Tamer Arslan, Chris Theisinger, Harley Castro, Anton David Jeftha, Noemi Besedes, Branko Tomović, Sebastian Stielke, Atheer Adel, Keith Flippen, Livia Matthes, Cody Lowe, Assad Raja, Remy Auberjonois, John Finn, Terry Dale Parks, Parviz Sayyad, Lawrence O'Donnell, Fiona Ramsay, Sophie Pfennigstorf, James Alexander, George Georgiou, Samir Fuchs, Michael Schiller, Hussi Kutlucan, Fahim Fazli, Mousa Kraish, Atossa Leoni, Torben Liebrecht, Lea van Acken, Gizem Emre, William R. Moses, Steve Nicolson, Joshio Marlon, Max Mauff, Nikola Kastner, Jason Davis, Patrick St. Esprit, Jig'al Na'or, Darina El Joundi, Emily Cox, Markus von Lingen, Adrian Zwicker, Andrei Zayats, Aylin Tezel, Rainer Bock, Carol Schuler, Jarreth J. Merz, Robert Schupp, Makram Khoury, Darwin Shaw, Oshri Cohen, Max Urlacher, Konstantin Frolov, Jan Dose, Ercan Durmaz, Katharina Schlothauer, Franziska Weisz, Pierre Kiwitt, Thomas Arnold, Joel Basman, Jörg Hartmann, Silvina Buchbauer, Adrian Topol, Alireza Bayram, Rachid Sabitri, Ori Yaniv, Janina Blohm-Sievers, Corey Stoll, Alex Lanipekun, Carl Beukes, Tamer Burjaq, Eray Egilmez, Hakim Callender, Judd Lormand, Scott Cooper, Kevin Otto, Elizabeth Marvel, Dominic Fumusa, Patrick Sabongui, J. Mallory-McCree, Bernard White, Marko Caka, Gary Perez, Amy Morton, Garrett Hines, David Aaron Baker, Erik Dellums, Kimberley Drummond, Clark Johnson, Michelle Lawler, Meredith Sause, Jimmy Gonzales, Danny Boushebel, Seth Gilliam, Victor Slezak, Scott Thomas, Alon Aboutboul, TJ Hassan, Roberto Meyer, Robert Hobbs, Liche Ariza, Eva Maria Jost, Marcus Choi, Harry Sutton Jr., Bradford Anderson, Faust Checho, Michelle Simone Miller, Jake Weber, Jan Böhme, Jacob Leinbach, Manny Perez, Zach Appelman, Alan Dale, Seth Numrich, Ed Heavey, Christian Keiber, C. J. Wilson, Hill Harper, Robert Knepper, Marin Hinkle, Erin Darke, Dov Tiefenbach, David Thornton, Linus Roache, Philip Casnoff, Orlagh Cassidy, Gene Gabriel, Nicholas Tucci, Viviana Chavez, Lemogang Tsipa, Genoveva Rossi, Craig Hawks, Kira Wilkinson, Rebecca Koon, Jessejames Locorriere, Todd Truley, Joe Urla, Jennifer Marsala, Luke Tyler, Tyrone Keogh, Kenneth Fok, Sven Schelker, Akshay Kumar, John Landolfi, Martha Raddatz, Cindy Cheung, Yassine Fadel, Tinka Fürst, Morgan Spector, Robert Catrini, Isaiah Stratton, Sandrine Holt, Matt Servitto, Lesli Margherita, Dylan Baker, Mackenzie Astin, Dane Rhodes, Sakina Jaffrey, Barbara Rosenblat, Christina Bach, Jordan Woods-Robinson, Fredric Lehne, Justin Kucsulain, Cory Hart, Ari Fliakos, Bryan Adrian, Gabe Fazio, Aaron Farb, Alex Hurt, James D'Arcy, William Popp, Clé Bennett, Catherine Curtin, Peter Vack, Jennifer Ferrin, Charmin Lee, Amy Parrish, Julian Gamble, Beau Bridges, Robert Pralgo, Elya Baskin, Ricky Wayne, Emmett Hunter, Merab Ninidze, Thomas G. Waites, Peggy Sheffield

První série Homelandu je perfektní (5 hvězd). Druhá si kvalitu také udržela (5 hvězd). Ale třetí série byl krok vedle - a v tomto případě ne ledajaký - bylo to jako když šlápnete vedle a spadnete z obrovského útesu. Neskutečně hloupé, místy až naivní. Chápu, že Showtime chtěli na značce Homeland vydělat, ale takhle pošpinit dobré jméno seriálu je téměř až na kriminál. Za poslední sérii bych tedy dal maximálně 2 hvězdy. Takže sečteno a podtrženo - odebírám jednu hvězdu a Homeland je prvním adeptem na vyřazení z místní desítky oblíbených seriálů.(26.12.2013)

Na tento seriál jsem se velmi těšil, protože mi bylo řečeno, že je to parádní kousek a že se to rovná Dexterovi co se týče dramatické stránky. Z počátku jsem nevěděl proč, ale po čtyřech epizodách mi to došlo. Je to opravdu parádní drama u kterého si nemůžete být jistí žádnou událostí a žádnou postavou. Upovídaností mi to přijde spíše jako styl HBO, než něco od Showtimu, ale opravdu to stojí za to. Pro mne jedno z největších překvapení roku! Po první sérii slabších 5*. // Druhá série se hodně povedla a musím ještě utvrdit těch pět hvězdiček, už se nemohu dočkat třetí řady! 1. série - 8/10, 2. série - 9/10 // Třetí řada má dosti pomalý rozjezd až mě to trochu unavovalo, ale to, co předvede na konci je parádní. Je vidět, že scénaristé vědí co dělají a já se už těším na čtvrtou řadu. 3.série 8/10(12.11.2012)

MUCH LESS THAN MEETS THE EYS. Reflexe Ameriky po 9/11 povrchní, představa práce armádních složek a tajných služeb naivní, triky s flashbacky a prolínačkami laciné. Premisa je zajímavá, postava Carrie výborně napsaná, ale jinak to takovému West Wingu nesahá ani po kotníky. (pilot plus 2. díl) Hype sezony. 7/10(13.10.2011)

Čo Homeland ponúka? Tri veci: dospelý pohľad zvnútra na fungovanie a (divácky trochu zjednodušenú) štruktúru agentúry, vrstevnaté rozpracovanie kontroverzných otázok terorizmu, patriotizmu a vlastizrady, a Claire Danes. Najzábavnejšie je sledovať, ako má každá séria svoju vlastnú tvár a odlišný ústredný motív, resp. koncept, ktorý predvádza. V druhom pláne potom vzrastajúcu kvalitu, od "rozbehovej" série, ktorá útočí najmä svojou tematickou podvratnosťou, ktorá sa vlieva do hlavnej hrdinky a jej protihráča, po stále napínavejší a nepredvídateľnejší vývoj, ktorý i popri neustálom fungovaní na viacerých dejových líniách v jeden moment nezabŕdne do soap opery a je ako hravý začiatočník, ktorý stále skúša niečo nové. Isteže, je v tom trocha občasného konštruktu a melodramatických tendencií, no latka je nesmierne vysoko. Vlastne sa divím, že mnohí tunajší kritici tento seriál, ktorý sa hravo môže zaradiť medzi najkvalitnejšiu súčasnú televíznu produkciu, obchádzajú. Najmä, keď sa dá o jeho kladoch a záporoch perfektne písať. 1. séria: 80% ////////// 2. séria: 95% ////////// 3. séria: zatiaľ 90%(20.11.2014)

Obsahuje náznaky spoilerů. Maniodepresivní agentka vs. po letech se navrátivší válečný zajatec, k tomu všudypřítomná hrozba terorismu a náhled na něj z úhlu pohledu jedné rodiny. Homeland ve správnou chvíli svým tématem šikovně vyplnil prázdné místo na seriálovém poli, a kupředu táhne jak díky nervydrásající akci, tak díky vynikajícímu hereckému obsazení, které udrží divákovu pozornost i skrze hluchá místa. Jednoznačně největším tahounem je v tomhle ohledu Claire Danes, která svou komplexní a zajímavou postavu Carrie ztvárňuje dech beroucím způsobem, sympatie si ale hravě získá i správňák Saul v podání Mandyho Patinkina. Hluchých míst je ale bohužel čím dál víc, a výsledný dojem navíc sráží absurdní a nevěrohodné náhody, které mají obrovský dopad na děj (např. nalezení záznamu, pád v lese při útěku). S časem (4. řada) se přidává i extrémně nelogické/neschopné jednání hlavních postav (Lockhart, Saul), Carrie je do toho čím dál vymatlanější, a to, co dělalo Homeland tak zajímavým (relativní realističnost s ohledem na téma) je rázem tatam. 1. série 80%, 2. série 70%, 3. série 60% (první polovina o Brodyho rodině je výrazně lepší než druhá o něm, neb Brody je nesmírně nudná postava), 4. série 50%, 5. série 55%, 6. série 70% (nemůžu uvěřit, ale i přes pomalejší rozjezd nakonec nejlepší série Homelandu hned po té první, Claire Danes na hereckém vrcholu a skutečně zajímavá zápletka, dolů to táhne jenom až směšně absurdní linka Quinna). P.S. Homeland s přehledem vede jako seriál s nejpříšernější otvíračkou všech dob.(17.1.2014)

• - Název epizody odkazuje na slogan právníka ze seriálu Perníkový táta (od r. 2008) a stejnojmenný Spin-Off. (Iktus)

• - Jedná se o oblíbený televizní seriál amerického prezidenta Baracka Obama. (Aurum)

• - V prvním díle druhé série je Carrie (Claire Danes) převezena do "bezpečného" domu v kyperské Nicosii, který je na pobřeží. Nicosia, hlavní město Kypru, se ale nachází ve středu ostrova, poměrně daleko od pobřeží. (karda1)