Reklama

Reklama

Fosse/Verdonová

(seriál)
  • USA Fosse/Verdon
Trailer
Životopisný / Drama / Hudební
USA, 2019, 6 h 43 min (Minutáž: 42–60 min)

Předloha:

Sam Wasson (kniha)

Kamera:

Tim Ives

Hrají:

Sam Rockwell, Michelle Williams, Kelli Barrett, Norbert Leo Butz, Aya Cash, Nate Corddry, Evan Handler, Rick Holmes, Byron Jennings, Susan Misner (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Seriál Fosse/Verdonová, který překlenuje pět desetiletí, zkoumá jedinečný milostný a tvůrčí vztah mezi Bobem Fossem (Sam Rockwell) a Gwen Verdonovou (Michelle Williamsová). On je filmový vizionář a jeden z nejvlivnějších divadelních choreografů a režisérů. Ona je nejúspěšnější broadwayskou tanečnicí všech dob. Jedině Bobovy průkopnické muzikály skýtají Gwen šanci ukázat, co se v ní skrývá. A pouze Gwen dokáže naplnit Bobovu jedinečnou vizi. Společně definují americkou zábavu – ovšem za příliš vysokou cenu. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (12)

Kvítek 

všechny recenze uživatele

Tak tenhle životopisný seriálový počin mě úplně za srdce nechytl, místy mě už dost unavovala linka "pracuju až to zdechnutí - vždy se žvárem v hubě - ošukám co projde kolem - a beru mix kokin, abych to vydržel - I don't give a fuck at all". A tak pořád dokola, pokaždé s jinou, ale pořád se stejným elánem. Nicméně! Klobouk dolů před Michelle Williams, která s květákem na hlavě pozbyla všechnu svou krásu ale její Gwen je opravdická až do morku kostí. I když ten její umělej úsměv mně místama už fakt lezel na nervy. Osudové všudypřítomné pouto mezi Gwen a Bobem je všechno jen ne nudné a dává seriálu tu správnou bittersweet šťávu. Zajímavej feeling z oné magické přitažlivosti, kdy nemůžete žít s někým, ale zároveň ani bez něj! Svým způsobem mě vzal i zajímavý střih dávající ochutnat jaký je to být pod tlakem showbyznysu, stejně jako retrospektivní okénka díky nimž se postupně seznamujeme s osudy hlavních hrdinů. Jedno se musí nechat, Bob i Gwen uměli z života i ze sebe vytřískat maximum a tenhle seriál nám dává možnost svízt se na horské dráze chvíli s nimi. Tak si držte kloubouky! ()

jarmil8 

všechny recenze uživatele

Vynikající seriál přibližuje problematický manželský vztah, závislost jednoho na druhém a také dodnes ikonická díla. Všichni herci jsou skvělí, ale především Michelle Williams předvádí neskutečný herecký výkon. Některé díly jsou až příliš inspirovány Fosseho režií, nicméně výsledek je daleko sugestivnější než např. jalové Marriage Story. ()

Reklama

krauset

všechny recenze uživatele

Seriál má víc časových rovin než X-Men a nejspíš se budete ztrácet v nápisech, kolik dní zbývá do nějaké ceny nebo kolik let do nějaké události. Druhá epizoda, o poznání lepší než první, se vrací do roku 1955, na místo setkání Boba a Gwen při zkoušce muzikálu Damn Yankees a přeskočení první kreativní jiskry. Následuje výborná scéna nácviku choreografie, kde je vidět, jak uspokojivé je najít někoho, s kým si rozumíte na umělecké rovině, a jaký cit má Gwen, když do kroků přidá jen tak mimochodem poškrábání nohou. Efektní je i scéna, kdy Gwen o mnoho let později jakoby režíruje jejich hádku o nevěře. I přes dobré téma a prvoligové herce je minisérie místy plochá, místy excentrická poměrně rutinním způsobem. Vše je až moc naaranžované, přesto se často šlape vedle. Fosse slyší klepání stepu, když je ve stresu nebo se zlobí, ale většinu času se zdá velmi krotký, až prostinký. Vůbec ne jako někdo, kdo stabilně ovládal kariéry mladých žen a nutil je k manickým výkonům... Manželé nemívají pracovní úspěchy ve stejnou chvíli – a ukazuje se to i na životě Fosse a Verdon. Zatímco ona se ho musela na začátku kariéry zastávat, v 70. letech už Gwen obsazovali spíš kvůli Bobovi. Jeho předchozí manželka Joan McCracken (Susan Misner) Verdon varuje: „Bere si to, co je na dívce nejlepší, a přivlastní si to.“ Žena mu musí být k dispozici, byť se ovlivňují současně. Ta nejdůležitější otázka, kterou si pak minisérie klade, je: do jaké míry stojí za to strpět nešťastné manželství, když je inspirativní pro vaši práci? ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Je vidět, že Thomas Kail jako muzikálový režisér ví, přesně, o čem točit. Co se týče pohledu do zákulisí muzikálové scény, či psychologie všech zúčastněných, nemá tato minisérie konkurenci. Kail portrétuje Fosseho a Verdon jako dvě egoistické děti neustále toužící po slávě a uznání, využívající jeden druhého či ty ostatní bez jakýchkoliv morálních hranic. Ale zároveň jako umělce toužící po dokonalosti, kterou se snaží dosáhnout jak na scéně, tak ve filmu. A ve své genialitě byli rovnocenní. Scénář je bohužel mírný k Ann Reinking, která by bez Fosseho nebyla ničím (po rozchodu s ním pak už jen parazitovala na něm vytvořením show "Fosse"). ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

8/8 Tentokrát si originální drama z produkce FX nijak neužívám. Je to sice zajímavé backstage téma, ale sledovat takhle dlouhou manželskou krizi je i na mě moc. Kabaret a Chicago jsou sice klasiky, ale tenhle seriál srovnatelné koule samozřejmě nemá a ani mít nemůže. A Michelle Williams je neskutečně slabá. To i Margaret Qualley ji v těch pár scénách dotahuje a převyšuje. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (3)

  • Juliet Brett, ktorá si zahrala Nicole Fosse vo veku 12 do 17, mala počas natáčania 25 rokov. (dwdb)
  • Seriál sa natáčal 6 mesiacov. (dwdb)

Reklama

Reklama