Fosse/Verdonová (TV seriál)

Fosse/Verdon

Životopisný / Drama / Hudební

USA, 2019, 7 h 37 min (Minutáž: 45–60 min)

8/8 Tentokrát si originální drama z produkce FX nijak neužívám. Je to sice zajímavé backstage téma, ale sledovat takhle dlouhou manželskou krizi je i na mě moc. Kabaret a Chicago jsou sice klasiky, ale tenhle seriál srovnatelné koule samozřejmě nemá a ani mít nemůže. A Michelle Williams je neskutečně slabá. To i Margaret Qualley ji v těch pár scénách dotahuje a převyšuje.(8.4.2020)

Vynikající seriál přibližuje problematický manželský vztah, závislost jednoho na druhém a také dodnes ikonická díla. Všichni herci jsou skvělí, ale především Michelle Williams předvádí neskutečný herecký výkon. Některé díly jsou až příliš inspirovány Fosseho režií, nicméně výsledek je daleko sugestivnější než např. jalové Marriage Story.(21.1.2020)

Při sledování seriálu se objevuje jen jeden problém: Bob Fosse natočil svoje mistrovské autobiografické dílo All that jazz, které perfektně vystihuje celý showbusiness. Proč se tedy dívat na seriál, který bude jen odvar téhož? Když tu máme samotné Fossovy filmy? Nicméně pokud člověk přestane porovnávat seriál s Bobovou tvorbou, určitě je to příběh, který stojí za to vyprávět. Sam Rockwell a M. Williams jsou skvělí.(19.3.2020)

Tak tenhle životopisný seriálový počin mě úplně za srdce nechytl, místy mě už dost unavovala linka "pracuju až to zdechnutí - vždy se žvárem v hubě - ošukám co projde kolem - a beru mix kokin, abych to vydržel - I don't give a fuck at all". A tak pořád dokola, pokaždé s jinou, ale pořád se stejným elánem. Nicméně! Klobouk dolů před Michelle Williams, která s květákem na hlavě pozbyla všechnu svou krásu ale její Gwen je opravdická až do morku kostí. I když ten její umělej úsměv mně místama už fakt lezel na nervy. Osudové všudypřítomné pouto mezi Gwen a Bobem je všechno jen ne nudné a dává seriálu tu správnou bittersweet šťávu. Zajímavej feeling z oné magické přitažlivosti, kdy nemůžete žít s někým, ale zároveň ani bez něj! Svým způsobem mě vzal i zajímavý střih dávající ochutnat jaký je to být pod tlakem showbyznysu, stejně jako retrospektivní okénka díky nimž se postupně seznamujeme s osudy hlavních hrdinů. Jedno se musí nechat, Bob i Gwen uměli z života i ze sebe vytřískat maximum a tenhle seriál nám dává možnost svízt se na horské dráze chvíli s nimi. Tak si držte kloubouky!(25.5.2020)

Tak to byly orgie. Skvělá záležitost po všech stránkách. Herci, dekorace, choreografie, hudba, dialogy, dekorace, kostrýmy. Je to tak mnohovrstevnaté...Příběh umělce, talentu, egoisty, děvkaře, otce...a citlivého člověka.(27.4.2020)

• - Nicole Fosse, dcéra Boba FosseGwen Verdon, je producentka seriálu. (dwdb)

• - Seriál sa natáčal 6 mesiacov. (dwdb)

• - Juliet Brett, ktorá si zahrala Nicole Fosse vo veku 12 do 17, mala počas natáčania 25 rokov. (dwdb)