Prichádza k výbuchu reaktora. Pracovníci sa snažia zistiť, čo sa skutočne stalo. Na miesto prichádzajú záchranné zložky, ktoré sa snažia uhasiť výbuch. Ľudia z okolia sledujú požiar. Rádioaktívny spád sa blíži k prvému mestu. (Aktuality.sk)

Mersis

Že by aktuálně nejlepší mini seriál o skutečné události? Musím se přiznat, že jsme čekal všechno, ale až tak dobrý výsledek ne. Je až neuvěřitelné, co všechno se tam dělo a kolik lidí muselo zaplatit životem, aby neumřelo víc lidí a nedošlo na nejhorší. Navíc celé je to podtrženo tím, jak ti lidé dělali svoji práci i přesto, že věděli co je čeká. A to všechno i navzdory tomu, že spousty z nich vědělo, že se to tají a že to má pod palcem KGB. Jen se divím tomu, že dodnes nebyl nikdo pořádně potrestán za to co se stalo, hlavně vedení tehdejší strany, která chtěla všechno tajit! Jediné co k dokonalosti schází je Ruština, ale jde to pochopit, když to točil západ. ()

fafejt001

ZAHAJOVACÍ díl a osudný výbuch . Jsou vysláni hasiči se svýma hadičkama , aby uhasili obrovský požár . Tušíme jak dopadnou . Postupně je vidět , že to bude MIMOŘÁDNÝ seriál , podle skutečných událostí . ()

VLADEK

Chlapci a děvčata, já tedy mám problém s dialogy všedního dne všedních lidí. Takové, obyčejní soudružky a soudruzi, v roce 1986 nevedli. Mělo by se to nadabovat do ruštiny a překopat některé dialogy. Pak by to bylo skvělé. Možná bude problém i v tom, že jsem v oblasti na podzim roku 1985 byl. ()

Kushina

Je vůbec možné, že něco tak šíleného se mohlo stát? Při pohledu na ozářené lidi, kteří během minuty chrlili krev a jejich tělo se začalo rozpadat jako uhnilé kusy masa mě honil mráz po zádech. Arogance a egoismus všech vrchních představitelů elektrárny, kteří si nebyli schopní připustit, že je něco takového vůbec možné a dělali jako by nic. Ačkoliv jim to stále víc a víc lidí říkalo, že jádro v prdeli, tak z nich spíše udělali blázny a stále si jeli to svoje. Je to opravdu šílený a nechtěl bych být v blízkosti 50 km do Černobylu, natož v blízkosti jádra. 95% ()

holmesjedna

☢️❤️ Na zážitek, který si odnáším z prvního dílu mini-série Chernobyl od HBO, ani pořádně nestačí slova! Plnohodnotný seriál o Černobylu je pro mě zkrátka vysněnou a konečně splněnou podívanou. Vše tu funguje jak má, neexistují tu žádné nejasnosti či polopravdy a většina pasáží si slušně pohraje s vašimi emocemi. Není divu, že se u nás může seriál pyšnit tak vysokým hodnocením, které se opravdu jen tak nevidí. Nemohu se dočkat dalších dílu! ☢️❤️ ()

tucnakomet1

Serialy jsem doposud nekomentoval, ale tento si zaslouží být výjimkou... Naprosto úžasně zrekonstruovaný příběh. Od prvních 10 až do konečných 60 minut člověk sleduje s napětím a otevřenými ústy (nejen jak to tehdy fungovalo a proběhlo, ale i nad velmi p(r)ovedenou filmařinou). Neobsahuje zbytečné akční/hrdinské záběry, ale pěkně se drží faktů, což byl určitě chytrý krok. Troufnu si říct, že jsem asi lepší epizodu jakéhokoliv seriálu nikdy neviděl. Doslova vás nutí se podívat na další díl. Jedinečné - 100% ()

Skyw4lker7

Mrazivé,desivé,hrozné a hlavne skvelo natočené!! ☢️⚠☣ . HBO opäť ukazuje že ich seriály patria medzi špičku TV tvorby. Ak by HBO GO ešte ponúkalo aj ruský dabing bolo by to dokonalé. HODNOTENIE 9/10 ()

Razz

Realisticky desivé, výborná filmárčina, pútavé od začiatku do konca. Toľko k prvej epizóde série, ktorá má veľký potenciál. "V čom spočíva význam lží? Nie v tom, že ich považujeme za pravdu. Oveľa horšie je to, že keď počujeme dostatok lží, nevieme, čo je pravda." ()

vitapavlik

Faktickou přesnost hodnotit není třeba, neboť se toho stejně z prvního dílu moc nedozvíte. Každopádně celkové zpracování hodnotím jak skvělé drama, vystihující mlžení na všech úrovních, ignoranci zodpovědných osob atd. ve skvělé atmosféře. Od Černobylské havárie uplynula spousta let a tak byl první díl spíše smutný a deprimující, než pobuřující, jak by se dal pojmout vzhledem k tomu, že to není fikce, a jak vážná věc to byla. EDIT: Toho, že jsem napsal, že není třeba hodnotit faktickou přesnost, trochu lituji, zvlášť po tom, co jsem slyšel The Chernobyl Podcast. ()

PetrHendrix

Vynikající záležitost. Nepřeháníme, když tvrdíme, že se jedná o jeden z nejlepších seriálů vůbec. Proč? Protože pracuje s autentickou látkou natolik autenticky, až z toho jde mráz po zádech. Vynikající zvuk a hudba, i herecké´výkony a takřka dokonalý hororový scénář, který ovšem popisuje pouze to, co se událo. Patřím ke generaci tzv. husákových dětí a jedná se proto i o osobní věc, která se mě více než týká. V seriálu je krásně vidět ta neskutečná tupost, která komunismus pomáhala držet na nohou. Idealismus a kariérismus průměrných - to bylo to, co tento obří zločin a marasmus udržovalo při životě. Pro mě osobně největší překvapení filmového života. Vydá za všechny hororové příběhy dohromady. ()

termyks

Jako jaderný fyzik jsem se na to díval asi jinak než běžný divák... a to tak, že jsem byl v totální depresi po skončení dílu. Úžasná řešeršní prace autorů je znát, extrémně autentické a chyb je minimum, což je úžasné.. a děsivé. Jen se bojím, že to vyvolá hysterii proti jádru, kterou půjde špatně zastavit... Ale hlavní myšlenka autorů je "síla lži ", což je i první věta Legasova, která otevírá díl. Neuvěřitelně dobře natočená katastrofa. Manželce to nepustím, aby me ještě pustila do práce:) ()

patmull

Se Hrou o trůny můžete jít někam. To je pro děcka. Tohle je opravdové drama! Z vizuální stránky prvního dílu mi málem explodoval v hlavě reaktor. ()

bodo1

Autenticita prostredia a neskutočná tuposť aj hrdinstvo, to všetko tam je. Skvelý seriál, vynikajúca výprava. Deti čo ešte neboli na svete, by mali radšej držať huby a nevypisovať tu kokotiny. ()

Ja.Malachi

normále som dostal chuť znova si zahrať S.T.A.L.K.E.R.A....dobrý musia zomrieť aby debili mohli žiť!...vždy to tak bolo a bude! ()