Sibiřský husky Togo je hlavním hrdinou příběhu z roku 1925 o záchraně aljašského města Nome od epidemie záškrtu. Pro sérum běželo štafetu 19 týmů průměrně 50 km, ale musher Leonhard Seppala (Willem Dafoe) s Togem, který táhnul spřežení, 425 km. V roce 2011 jmenoval Time Magazine Toga nejstatečnějším zvířetem všech dob. (Earl)

Arsenal83

Pekný film, ale digitálne scény fakt nevyšli, normálne akoby z praveku alebo rovno z toho roku 1925. Príliš amatérske. Ale záver krásny, ale najmä vďaka slávnej melódii od Maxa Richtera - On the nature of daylight. Melódia, ktorá sa vyskytla už v toľkých filmoch, že magazín Cherwell napísal: Prestaňte ju už dávať úplne všade. Svedčí to o vašej lenivosti. „On the Nature of Daylight“ sa zatiaľ objavilo vo filmoch ako Stranger than Fiction (2006), Shutter Island (2010), Disconnect (2012), dokumentárny film Jiro Dreams of Sushi (2012), The Face of an Angel (2014), Agnus dei (2016) a  teraz aj Togo. A naozaj vie dostať z diváka tie pocity, ktoré film potrebuje. Zvyšuje tým filmom normálne kredit. ()

UhLee

(8/10). Nezlobte se na mě, ale tohle se Disney vážně povedlo. Skvělý útok na emoce pomocí velmi silného příběhu. Pes Togo v hlavní roli je trefa do černého. Moc se mi líbila také hudba, která mi připomínala místy tóny z filmu Wind River a na konci mě naprosto dostala moje srdcová skladba On The Nature Of Daylight. Husina zaručená. Willem Dafoe se do role mushera výborně hodí a povzbuzování psů mu vážně věříte. V roce 2019 si mě naprosto získal. Hlavně díky roli v The Lighthouse. Nakonec bych zmínil, že podobnost manželky Dafoa - herečky Julianne Nicholson s herečkou z Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw - Vanessou Kirby je opravdu veliká a nechápu, jak nemohou být matka a dcera. "What does he bring to the breed? - The heart of a survivor." ()

Razzor_82

"Když si lehneš na zem, zemřeš." Disneyovsky opulentní pohádka. Z napínavé cesty napříč Aljaškou se stal jen takový průměrný dobrodružný snímek. Dafoe se tam herecky ani moc nehodí a chybí tomu silnější pouto mezi člověkem a psem. Bez výrazné příběhové hloubky a napětí. Hezká příroda a dojemný konec.  6/10 ()

misterz

Ďalší snímok, ktorý krásne demonštruje bezhraničnú lásku zvieraťa k človeku, ja takéto filmy skrátka veľmi môžem. Navyše tento je aj pomerne dobrodružný a miestami riadne napínavý. Človeku sa to až nechce veriť, že sa to naozaj stalo, no vraj stalo. K Dafoe ako hercovi mám nejaké výhrady, nie je mi sympatický, no tu sa to vďaka perfektnému príbehu, nádhernému prostrediu, emotívnemu záveru a výbornej kamere dalo prekúsnuť. Rozhodne odporúčam do pozornosti. Silný nadpriemer. 85/100 ()

warrenur

Klasicky psi dobrodruzny pribeh s nadhernymi sceneriami a tradicne slusnym Dafoe-om, ktory uz natocil mnozstvo netradicnych, experimentalnych, ci alternativnych filmov. To mu sluzi ku cti a tymto sa v mnohom odlisuje. Vo vedlajsich rolach sa na kratko ukaze par znamych mien v lubivych kostymoch. Pribeh, hoci podla skutocnej udalosti, je jednoducho priamociary, nijak neprekvapi a je to taky "zvieratkovsky standard". Pocitoval som dlhsiu stopaz a obcas efekty nie su uplne bezchybne, ale i tak to kamera trosku naivnym okom filmara vyvazuje. Priemer, ktory zahraje pri srdiecku. ;) I celu rodinu. ()

• Togo byl pojmenován na počest japonského admirála Toga Heihachiro. (TheSpearCZ)
  • Leonhard Sepalla (Willem Dafoe) měl ve skutečnosti dceru Sigrid, která měla 8 let. Ve filmu o ní není zmínka. (ARI50)
  • Toga predstavovalo viacero psov, kanadská dvojica Hugo a Mackey, ďalšími „dublérmi” sa stali americké psi Riptide (Mississippi), Sage (Georgia) a Diesel (New England), ktorý zvládol najviac scén. Všetky zmienené psy si vybral tréner Thomas Gunderson. (classic)