Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Další z příspěvků „tak trochu přes čáru“, přesto to David „sakra v kurzu“ Leitch (John Wick) tak nějak ukočíroval. Ze špičkového řemesla nelegálních pouličních honiček série Rychle a zběsile je dnes totálně přepálená záležitost, jinak je ale zase v sázce osud planety a kupí se jedno žánrové klišé za druhým. I řada nelogičností. Vše ale zakrývá výborně natočená akce (opět samozřejmě ignorující fyzikální zákony), které je tolik, že divák odpustí to mnohé okolo. Obzvlášť když má na plátně dva charismatické řízky, kteří se nejprve nenávidí, pak se mile dobírají a v závěru se už plácají po ramenou. Sestra jednoho z těchhle plešounů se nechala nakazit vnitřnosti tavící látkou, rodina bude hrát podstatnou roli i u druhého z hrdinů. Potenciál byl asi ještě větší, ale buďme rádi za tuhle uřvanou show, která má výtečnou honičku v Londýně a slabší výlet na Východ i na Samou. Uvolněná atmosféra, skvělá práce kaskadérů i zbytečné digitální hrátky. A Vanessa Kirby je kus. Tři až čtyři hvězdy.(24.9.2019)

• Frajer42

Nezbývá než se modlit, aby už za žádných okolností nevzniklo pokračování, protože v tomto dílu se tvůrci dotkly mezí únosnosti. Že automobilové honičky zaujímají v tomto filmu šestnácté housle, to vem čert. Co mi malinko překáželo byl humor na úrovni čerstvých předškoláků, a to opravdu nepřeháním. 60 % stopáže se dva hlavní hrdinové vzájemně dobírají až do zblbnutí. Nemohu říct, že by to během stopáže přestalo být vtipné, neboť ono to vtipné být nikdy ani nezačalo. Dobře, nebudu křivdit a půjdu s pravdou ven, v určitých momentech se snímek stal tak těžce debilním, že jsem se asi 2x pousmál. Co se týče akce, tak to je čiro čirá lobotomie a bizár nejhrubšího zrna, který v průběhu času postupně eskaluje a končí závěrečným návodem, kterak pomocí řetěze a 4 vytuněných tahačů uzemnit armádní vrtulník. Ani tohle ovšem nebyl nejzásadnější problém. Nejvíce si musím postěžovat na skutečně ubohou a sterilní dějovou linku, která totálně postrádá alespoň kapku potenciálu polapit pozornost diváků. V podstatě snímek pro ty nešťastníky, kteří chodí do kina výhradně kvůli popkornu. Pokud tento díl naznačil cestu oznámených pokračování, tak už u toho být nechci. Lepší 2 kousky.(10.11.2019)

Dvě největší herecké guilty pleasure ikony současnosti si porovnávají velikosti všemožných tělesných partií v nahláškovaném buddy akčňáku od režiséra Johna Wicka a Deadpoola a ....... není to moc zábava. Ochromení mozku je automatický proces, který jsem před začátkem projekce poslušně provedl, tudíž jsem se hned u několika akčních sekvencí upřímně pobavil (hlavně závěr s helikoptérou je fakt super... jakože fakt), ale ve zbytku se jede nějak na neutrál. Humor je až na pár výjimek hrozně nucený a okamžitě se projeví, že těmhle dvěma hovadům to společně nejvíce sedí ve vedlejších rolích, kdy si můžou co deset minut z očí do očí zanadávat a zase ustoupit nějakému decentnějšímu humoru. Příběhem je to zase béčko zaseknuté pár dekád nazpět, které sice odsýpá a přihazuje vítaný rozptyl v podobě Vanessy Kirby, ale dnes už divák po všech Rychlých a zběsilých svou naivitu pomalu ztrácí a černý superman, neschopný seřezat polonahé rugbyové mužstvo s oštěpy, už ho moc do kolen nesrazí. Těšil jsem se, ale přesycenost podobnými blbinami spojená s tvůrčí křečí mi zážitek věru pošramotila..(14.9.2019)

No Fast & Furious movie! Ale co, ty chlapácké pošťuchovačky a testosteronová akce jsou natolik zábavné, že jsem se nestačil nudit. No jo, rodina zase. Tentokrát kyborg a zase snaha o “změnu” pro “dobré” účely, jak to nyní v Hollywoodu u záporáků bývá. Ale žádné sporťáky, honičky jsou však ještě nabušenější. Ne, nemá to hlavu a patu. Ale to jsem ani nečekal. Nebýt pomalého rozjezdu, je spokojenost absolutní. Přesně ten výplach, který jsem chtěl a dostal, nic víc, nic míň.(7.8.2019)

Johnson a Statham v akčňáku, kde neplatí gravitační ani jiné zákony, hlavní hrdinové dělají věci při kterých by normální člověk zemřel opravdu brutální smrtí a hlavní padouch je skoro na úrovni padoucha z Marvelovky. Hobbs a Shaw je moderní akčňák, který odkazuje na filmy z 80. let, kdy hrdinové zachraňovali svět v těsných, zpocených tričkách a zachází ještě dál, než poslední 4 díly Rychle a zběsile. Pokud divák přistoupí na danou hru a uvědomí se, že se film odehrává v alternativním vesmíru, kde je realismus cizí slovo, může se slušně pobavit a přestože film překonává dvouhodinovou hranici, jede po celou dobu rychlostí TGW. V mých očích byl jediný problém v tom, že jsem nenašel žádnou pamětihodnou scénu, kterou bych chtěl vidět znovu, nebo nějakou opravdu výraznou akční scénu, která by z filmu vyčnívala. Slabší 4* díky tomu, že si takových filmů upřímně vážím a jsem rád, že vznikají, protože prostě chtějí bavit.(20.8.2019)

• - Původní datum premiéry bylo 26. července 2019. (Varan)

• - Film měl obsahovat scénu, ve které Hobbs (Dwayne Johnson) vykousne protivníkovi oko z hlavy. Ratingová komise MPAA však označila scénu za příliš násilnou. A tak byla scéna vyjmuta, aby mohl film zůstat mládeži přístupný. (Butcher of Blaviken)

• - Do pozice režiséra byl zvažován Shane Black. (MeanWhile)