Reklama

Reklama

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

  • USA Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Když ti dva stanuli poprvé tváří v tvář ve filmu Rychle a zběsile 7, byla z toho nenávist na první pohled. Prodloužená ruka Spravedlnosti Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a zběhlý agent britské tajné služby Deckard Shaw (Jason Statham) byli proti své vůli nakonec donuceni spolupracovat a navzdory nekonečné averzi se jim to poměrně dařilo. I proto je asi nemělo zaskočit, že dostali společnou zakázku na nalezení a zneškodnění jedné tajné britské agentky, která údajně přešla do nepřátelského tábora. Shaw má v téhle operaci poměrně jasnou motivaci, protože jejich společným cílem je jeho mladší sestra Hattie (Vanessa Kirby). Řečeno slovy klasika, všechno je jinak, což Hobbs i Shaw zjistí hned poté, co ji najdou. Hattie se totiž na vlastní pěst pokusila zastavit jistého pana Brixtona (Idris Elba), který usiluje o vyhlazení poloviny lidstva, a sebrala mu něco, co k tomu dost potřebuje. A protože Brixton má materiální a překvapivě i fyzickou převahu, musí vzít Hobbs i Shaw nohy na ramena. Honička vede přes deštivý Londýn, radioaktivitou zamořené okolí Černobylu až na Hobbsovu rodnou Samou v Polynésii. Jenže před některými lidmi se prostě utéct nedá. (Cinemart)

(více)

Videa (15)

Trailer 1

Recenze (637)

T2 

všechny recenze uživatele

║Rozpočet $200miliónov║Tržby USA $173,956,935 Tržby Celosvetovo $760,732,926▐ Tržby za predaj Blu-ray v USA $26,066,910║ Tržby za predaj DVD v USA $22,201,556║ Akcia delikátna, tam to sype, tam je David Leitch doma ale chýba mu tam lepšia pôda pod nohami, lebo všetko stojí len na akcii a na heftoch ale po hodine to už príde dokola dosť také samoúčelné. Troška na škodu je že čierny superman Idris Elba tam nemá lepší priestor na vývoj, lebo vždy tam len nabehne všetko rozbije, dá im na držku a zmizne. Našťastie dosť tomu pomáha pri tej nevyváženosti Vanessa Kirby, tá to tam priam rozžiari pri tých dvoch kolohnátoch. Ako taký letný akčný popcorňák fajn. Ryan Reynolds tu je zas taký zbytočný, skôr Kevin Hart ktorý sa tam objaví len na moment pobaví. /videl v kine: 75%/ ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Spin-off, který mohl udělat úkrok stranou a celou sérii z přepálených CGI eskapád, kde se mrhá nesporným testasteronovým potenciálem, "uzemnit" v méně přepálené poctivé chlapácké akci, kde by se špičkovala ústřední dvojice, která má mezi sebou funkční "dude bro" chemii. Vyloženě se nabízel blockbusterový jakože Tango a Cash. Výsledkem je ovšem biják s kyborgy, transformers motorkami, programovatelnými viry, ještě přepálenějšími "zelené plátno to za Rocka se Stathamem jistí" scénami, Spectre/Hydrou a přepálenou stopáží. Tohle je trojka G.I. Joe více než co jiného. A navrch dvojice, kterou tvůrci nechají škorpit se v jedné "mám větší koule než ty" poloze celý film čili, ať již je to zpočátku (infantilně) vtipné jak chce, tak se to během více než dvou hodin spolehlivě přejí. Přesto to má několik solidních momentů, pár náběhů na guilty pleasure scény a především v první polovině to odsýpá. Než se to dobře na hodinu zazdí v Rusku a na Samoe. ()

Reklama

dO_od 

všechny recenze uživatele

// "I tried, you know? But that’s not cinema. Honestly, the closest I can think of them, as well made as they are, with actors doing the best they can under the circumstances, is theme parks. It isn’t the cinema of human beings trying to convey emotional, psychological experiences to another human being." Martin Scorsese na otázku, jestli má rád sérii Rychle a zběsile. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Tak dobře, vezměme to dejme tomu tak, že na tyhle überpřepálený hovadiny teda ještě NEJSEM tak starej (páč to by bylo smutný), ALE prostě mě občas dokážou solidně vyčerpat. Už zase mi tam s přibývající stopáží a nabobtnávajícíma akčníma scénama vadí ty CGI atrakce, až příliš okatě ignorující jakýkoliv fyzikální zákony. Jasně. Já vim, že je to schválně. Je mi jasný, že to je esence těch filmů. Jen to prostě s klidným srdcem nedokážu strávit. A čím je to delší, tím víc mi to mozek nebere. Den, kdy se z Rychle a zběsile stal klon Transformers a horších DC-čkovek, se holt do mýho povědomí zlatým písmem nezapíše, no. To nitro a ryzí závody mi tam fakt chyběj, furt asi nejsem schopnej se přes to přenýst... Přejmenujte už tu frančízu konečně. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Ale jo nakonec to dopadlo docela ok. Sice by měl někdo tady přidat i žánr sci-fi, protože jestli poslední díly Fuck And Fekalious byly kulantně řečeno, přehnaný, tak to ještě nebylo vůbec nic. Co je, ale fajn, že tohle není tak ostudně infantilní jako třeba poslední díl výše zmíněné série. Žádnej otravnej Vin Diesel žádný stupidní kecy o rodině a tak se to dá docela v pohodě vydržet. I když se pořád nemůžu zbavit dojmu, že ve srovnání například s Posledním Rambem platí, že méně je někdy více a fanouškem těhlech novodobých akčních šíleností už se na stará kolena fakt nestanu, ale Rock se Stathamem jsou aspoň uvěřitelní, takže proč ne.60% ()

Galerie (62)

Zajímavosti (37)

  • Původně si měl ve filmu Jason Momoa zahrát jednoho z bratrů Lukea Hobbse (Dwayne Johnson), ale kvůli nabitému programu Momoa k tomu nedošlo. [Zdroj: filmkult.refresher.cz] (Geralt z Rivie)
  • V čase 00:05:03 se Hobbs (Dwayne Johnson) i Shaw (Jason Statham) probouzí a koukají nahoru do kamery, Shaw je na levé straně postele a spící žena na pravé. V dalším záběru už ale žena spí na levé straně. (Likan7)

Související novinky

Black Adam konečně oživil kina

Black Adam konečně oživil kina

23.10.2022

V posledních měsících návštěvnost kin, i velké tituly v nich dostupné, výrazně zpomalily - nejvýdělečnější film od července je s velkým náskokem Bullet Train, který globálně prodal lístky za 239… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

Brie Larson míří mezi rychlé a zběsilé

11.04.2022

Natáčení desátého dílu série Rychle a zběsile by mělo brzy začít a v posledních dnech probíhá verbování nových členů do „rodiny“ Dominica Toretta. Ta se podle nových zpráv v následujícím pokračování… (více)

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

Rychle a zběsile se dočká dalšího spin-offu

06.07.2021

Když Vin Diesel před nějakou dobou prohlásil, že série Rychle a zběsile se chýlí ke konci, myslel to tak, že se pravděpodobně, možná, spíš ale asi ne, blíží konec hlavní ságy Rychle a zběsile,… (více)

Reklama

Reklama