Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Šílená, přepálená jízda jede dál!!! A funguje je to i bez Vina Benzína! Johnson contra Statham, dostanete přesně to, co čekáte! Vyhypovanou akcí nabitou, místy mírně nekorektní zábavu, plnou "wtf" momentů, které svou neskonalou přepáleností Vás jednoznačně dostanou!!!!!!!!! Takže jo, tuhle jízdu jsem si užil a zasazení Ryana Reynoldse do filmu, geniální. Myslím, že si tenhle spin-off vydobude pokračování...(12.8.2019)

Johnson a Statham v akčňáku, kde neplatí gravitační ani jiné zákony, hlavní hrdinové dělají věci při kterých by normální člověk zemřel opravdu brutální smrtí a hlavní padouch je skoro na úrovni padoucha z Marvelovky. Hobbs a Shaw je moderní akčňák, který odkazuje na filmy z 80. let, kdy hrdinové zachraňovali svět v těsných, zpocených tričkách a zachází ještě dál, než poslední 4 díly Rychle a zběsile. Pokud divák přistoupí na danou hru a uvědomí se, že se film odehrává v alternativním vesmíru, kde je realismus cizí slovo, může se slušně pobavit a přestože film překonává dvouhodinovou hranici, jede po celou dobu rychlostí TGW. V mých očích byl jediný problém v tom, že jsem nenašel žádnou pamětihodnou scénu, kterou bych chtěl vidět znovu, nebo nějakou opravdu výraznou akční scénu, která by z filmu vyčnívala. Slabší 4* díky tomu, že si takových filmů upřímně vážím a jsem rád, že vznikají, protože prostě chtějí bavit.(20.8.2019)

• Vitason

Hej ty, Dwayne? - No? - Pojď natočit cool buddy movie, kterou si dokážeme, jací jsme chlapáci. - Teda, Jasone, to zní skvěle, ale aby to bylo fakt cool, tak se budeme celou dobu strašně hláškovat a narážek na velikosti našich penisů budeme mít šestkrát víc, než měli Tango a Cash. - Super nápad. Víš, co bylo ještě cool? Batman! - Na toho nezískáme práva. - To nevadí. Tak okopírujeme a vytuníme jeho motorku. - Jasně! Deadpool byl taky cool. Zavolám Ryanovi. Nebude sice vypadat jako shnilý avokádo, ale bude se chovat a mluvit přesně jako Deadpool. - Jasně! Ještě mezi nás hodíme hezkou holku, aby tam bylo takový to Butch Cassidy a Sundance Kid pnutí. - To zní fantasticky. Hele myslíš, že bychom se měli i snažit, aby bitky vypadaly dobře a originálně? - Néé, to je zbytečný. Párkrát zvednu obočí a nikdo si ničeho nevšimne. - Tak domluveno.(6.8.2019)

Tahle zábavná akční odbočka ze série F&F se Vám vreje pod kůži hlavně svýma hláška mezi Shawnem a Hobsem. Pro milovníky této dvojice navíc určitě orgasmus! Nadupaný auta tu už moc neuvidíte, ale za to se minimálně první polovinu nasmějete jako nikdy předtím. K tomu parádní souboje, kyberneticky vylepšený záporák, sexy ségra a smrtící virus a je tu úkol jak dělaný pro dva naprosté kliďase:D. Výtka možná jen k začátku a seskoku z mrakodrapu, potom k elektrickým výbojkám a konečnému přetahování s vrtulníkem, jinak pecka. Navíc viděno ve 4DX s efekty, takže skvělý zážitek! Podle konce se dá očekávat, že tuhle dvojku uvidíme v solo díle ještě jednou! 75%(9.8.2019)

• verbal

Hopsnšó je zase přesně takový ten pompézně natočený, ovšem zcela impotentní, sterilní, zubokazný a obezitu způsobující akčňák, totálně bez jakékoliv invence nebo výraznějších vyfikundací či tumorů. Prostě nenápaditá tuna tisíckrát viděných anemických holyúdských klišovitých sraček narychlo pomletých do filmburgru spolu s obvyklou gigadávkou dávivých rodinných hovnot zcela v souladu s celou sérií Rychle, ty debile. Nyní navíc, v časech, kdy degenerující mentálové xmrti rádi ožužlávají jen slaboduchá leporela pro dyslektiky, bylo rozhodně přínosné pokračování apgrejdovat o nějakého toho Supernegra, aby se prasátko pořádně nažralo. Počítám, že s takovou bude v devítce pan Nafta rovnou řídit Bamblbýho. Charizmatický a jako vždy strojově přesný Diris Leba to sice rozhodně trošku povznesl, avšak jinak prostě jen ultrasuchý Jasoň dvě hodiny nijak zvlášť vtipně dráždí Rampu MekSteroida, na což Superanabolon jako obvykle reaguje tím svým správňácky mentorujícím downím gogokukučem typu „Pijte hodně mléka, vy malí tlustí zmrdi, a pomáhejte slabším a štíhlejším, protože tak je to správné, americké a protože jinak nikdy nebudete jako já. Chceš si sáhnout na bicáky, chlapečku?“, do čehož na pozadí sice efektně, avšak tupě a účelově havarují všemožné druhy dopravních prostředků a vybuchují jaderné elektrárny. Jakž takž držící dementní slepenec kýčovitého vtipkování a šrotování pak naprosto pohřbili Jasoňovou znovu nalezenou „přenádhernou“ sestřičkou Fionou, speciální jednotkářkou, která vypadá, jako by někdo zkřížil irského setra a kedluben a bije se jako opilá štětka v gejklubu, nicméně i tak ji Dz Skála zatouží povozit na anaboliky povislé jitrnici, což samozřejmě vede k řadě z jiných filmů vykradených a jakože děsně kokotmických situací, a hlavně megatrapnou partičkou polynézských ragbyových otyloňů, vedených pevnou tlustou rukou oslizlé samojské matrony Mamy Kami. Tam už k totálnímu fekálu fuckt chyběl jen na pozadí šišlající Ibrahim Maiga !(4.8.2019)

• - Ve scéně, kdy jsou Hobbs (Dwayne Johnson), Shaw (Jason Statham) a jeho sestra v Shawově garáži, jsou v záběru různá vozidla, která Hobbs komentuje. Poslední z nich je původní Mini, ke kterému Shaw řekne, že ho použili na práci v Itálii. Je to odkaz na Loupež po Italsku (2003), kde hrál Statham (Shaw) a jezdil v Mini. (JohnSmith)

• - Tyrese Gibson měl negativní reakce na tento film, protože se mu nelíbilo, že Dwayne Johnson opustil rodinu ze série Rychle a zběsile s Vinem Dieselem. (tyzmrde)

• - Celosvětová premiéra proběhla 13. července 2019 v Dolby Theatre v Los Angeles. (Varan)