Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

Mission Impossible 2 s trochou korením G.I. Joe v obale od tvorcov, čo ohýbajú fyzikálne zákony v sérii rýchlo a zbesilo. Séria rýchlo a zbesilo už dávno nie je tým čím bývala, od piateho dielu keď prišiel na palubu Rock sa séria pretransformovala na akčný film a tento spin-off je toho jasným dôkazom. Kto čakal niečo iné, tak ten musí byť dobre vedľa, pretože tu ani trailery neklamali. Ja som spokojný. Dostal som čo som očakával, medzi Stathamom a Rockom to vždy iskrilo a po tomto filme je jasne, aké veľké prínosy sú tieto mena pre ságu Fast & Furious. Príbeh je podobný MI2 ale o to tak ani nejde. Aj bez Torreta je tento film rýchly a zbesilý, plný testosteronu a výbuchov a to je to o čo tu kráča. Akcia a humor je dotiahnu takmer k dokonalosti a tým pádom je o kráľovskú jazdu postarané. Bavili ma herci (nie len Jason a Dwayne, ale aj Vanessa a Idris), bavila ma (prepálená dobre natočená) akcia, bavili ma camea a obzvlášť plný zásobník hlodov a hlášok, ktoré majú v zásobníku nabite Statham s Rockom. Kráľovská zábava, ktorá prekonáva v niektorých momentoch aj Torretovu partičku autičkárov. Po Wickovi 3, ďalší skvelý zážitok a jednoznačne Buddy movie roka! P.S.: Počkajte si kým neskončia titulky. 90% - 5*(3.8.2019)

Dvě největší herecké guilty pleasure ikony současnosti si porovnávají velikosti všemožných tělesných partií v nahláškovaném buddy akčňáku od režiséra Johna Wicka a Deadpoola a ....... není to moc zábava. Ochromení mozku je automatický proces, který jsem před začátkem projekce poslušně provedl, tudíž jsem se hned u několika akčních sekvencí upřímně pobavil (hlavně závěr s helikoptérou je fakt super... jakože fakt), ale ve zbytku se jede nějak na neutrál. Humor je až na pár výjimek hrozně nucený a okamžitě se projeví, že těmhle dvěma hovadům to společně nejvíce sedí ve vedlejších rolích, kdy si můžou co deset minut z očí do očí zanadávat a zase ustoupit nějakému decentnějšímu humoru. Příběhem je to zase béčko zaseknuté pár dekád nazpět, které sice odsýpá a přihazuje vítaný rozptyl v podobě Vanessy Kirby, ale dnes už divák po všech Rychlých a zběsilých svou naivitu pomalu ztrácí a černý superman, neschopný seřezat polonahé rugbyové mužstvo s oštěpy, už ho moc do kolen nesrazí. Těšil jsem se, ale přesycenost podobnými blbinami spojená s tvůrčí křečí mi zážitek věru pošramotila..(14.9.2019)

„Z Moskvy na Samou sa dosť blbo zháňa priamy let.“ Tento film nespasí svet, nevynájde liek na rakovinu a pravdepodobne ani nezabráni umieraniu šteniatok. No je to neskutočná pecka. Na začiatok však musím povedať jednu vec – séria Rýchlo a zbesilo ma nebaví (najviac sa mi páčila jednotka a trojka, čiže diely, ktoré sa okrem mňa nikomu inému nepáčili) a nechápal som, prečo v osmičke všetci ospevujú údajne neskutočne vtipnú chémiu medzi The Rockom a Stathamom. Mne pripadala útrpná a trápna. Keď som sa ale pustil do ich spoločného spin-offu, zostal som ako obarený. K*rva, to je úvod! A viete čo? Ten úvod trvá hodinu!! Tá sa vôbec nezastaví (dokonca aj v neakčných scénach je to strašne svižné a zbesilé a má to skvelý soundtrack), má neskutočné tempo a švih, medzi postavami to iskrí ako šialené, dialógy a hlášky sú skvelé, cameá tiež a dokonca aj inokedy mátožný Terminátor Idris Elba sa ukazuje predsa len v tom lepšom svetle. Potom, na Ukrajine, sa to TROŠKA spomalí, ale stále to odsýpa (sken oka). Finále na Samoe je možno troška zvláštny nápad, ale tak na druhej strane zas prečo nie, v koľkých iných filmoch toto uvidíte? Cameá potešili (aj keď ja by som asi hovoril skôr o „menších rolách“). A tú megageniálnu motorku radšej ani nekomentujem, lebo by som sa roztiekol od šťastia.(3.10.2019)

V rámci původní série fungovali Hobbs a Shaw podstatně lépe. Závěrečná třetina, která se odehrává na Samoe ovšem odhalí, že jakkoliv se může film tvářit drsně, stejně se jedná vlastně o další rodinnou akční blbinu, kde rodina prostě drží při sobě, dávní rivalové se začnou mít rádi a kdysi oblíbené postavy jakmile nemají dostatek hlášek neví kudy dál. Chybí jakákoliv osudovost, ještě štěstí že tohle nevydělalo v kinech miliardu. 60%(18.11.2019)

V podstatě se z toho stala komiksová týmovka, ve které se čeká, až superhrdina položí vítěznou pětku (míčem je černý Superman i Shawova sestra). Oceňuji, že se jakž takž podařilo vypořádat s Torettovým syndromem rodinných hodnot a špičkování mezi dvěma kohouty na akčním smetišti mělo ty správné buddy movie parametry. Že jsou tady ale i diváci, které spíš než cheesy přepálenost s lobotomickým pozadím zajímá staromódní akce, při které se o hrdiny můžou bát, to v posledních letech producenty blockbusterů příliš netankuje. Vidět to Newton, přál by si, aby mu na hlavu spadla celá jabloň..(19.8.2019)

• - Ve filmu se neobjevil ani jeden herec z původní rodiny z filmu Rychle a zběsile (2001). (tyzmrde)

• - Jedna z 8 hlavních písní filmu – „Getting Started“ vznikla ve spolupráci Aloe Blacca a talentovaného, do té doby neznámého, hudebního skladatele Kyla Williamse. Aloe společně s režisérem filmu Davidem Leitchem hledali píseň pro film v hudební TV show Songland (od r. 2019) vysílanou na americké stanici NBC. (FFilipCZ)

• - Pro sérii Rychle a zběsile se jedná o první spin-off v kinech. Předtím měla série Rychle a zběsile úvodní díl, pokračování (2, 3, 7, 8) a prequely (4, 5, 6). (tyzmrde)