Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

V podstatě se z toho stala komiksová týmovka, ve které se čeká, až superhrdina položí vítěznou pětku (míčem je černý Superman i Shawova sestra). Oceňuji, že se jakž takž podařilo vypořádat s Torettovým syndromem rodinných hodnot a špičkování mezi dvěma kohouty na akčním smetišti mělo ty správné buddy movie parametry. Že jsou tady ale i diváci, které spíš než cheesy přepálenost s lobotomickým pozadím zajímá staromódní akce, při které se o hrdiny můžou bát, to v posledních letech producenty blockbusterů příliš netankuje. Vidět to Newton, přál by si, aby mu na hlavu spadla celá jabloň..(19.8.2019)

Extrémně zábavná, akcí narvaná jízda se zapnutým nitrem. Béčková zápletka prodchnutá přehnanými akčními scénami, s na míru ušitým virem a osamělým záporákem, na kterého platí pouze staré dobré kamarádství a rodina v téhle sérii nepřekvapí. Diesel style. Leitch si je oné béčkovitosti vědom, ale o to víc ji popotahuje za cecík a dojí všechny ty absurdnosti s maximálním GE. Přesně soustružené stěry Stathama a Johnsona jako by přichvátaly přímo z osmdesátek. Kinetická a přehledná akce ctí starou školu i když je vyupgradovaná jako Idris Elba, který si černého Supermana zahrál s neuvěřitelnou chutí. Uteče to jako voda, proskotačíme se skvělými lokacemi a camea jsou třešničkou na dortu. Vanessa Kirby má šmrnc a celé si to v závěru velmi sebevědomě říká o pokračování. Za mě mu ho dejme. ... se jim roztaví vnitřnosti. Už je jí devět, je připravená tyhle věci slyšet.(31.7.2019)

David Leitch je určitě bourák co dokázal skvěle nakopnout svou kariéru a obávám se, že svým debutem (JW) navždy překonal sám sebe a odsoudil se k honění za vlastním ocasem. Tady ta akční pecka má samozřejmě spousty akce, některá je povedená více, v podstatě všechna akce ve který jsou využity kola má velmi dobrý parametry, s fighty je to už horší, protože co to je píčovinu zoomovat fighty na půlku osoby a zrovna u Davida bych takovou školáckou chybu nečekal. Když se střílí ničemu to nevadí, ale ani to nějak neoslňuje. Největší problém však vidím v humorné složce, protože Dwayne a Jason mezi sebou moc chemie nemají, takže když se tam docela často vzájemně stírají, působí to hrozně strojeně. Navíc ten Jasonův jeden obličej na celý film, vlastně na celou jeho filmagrafii to je taky něco. Oba mají můj respekt za to kam to v továrně na sny dotáhli a určitě je vnímám jako akční hvězdy, možná první od dob dua Arnie + Sly, který to dotáhli z hovna do akčních áček. Idris je oba přejel v herectví o celý Rusko. Docela je škoda, že ženský element nevyužili k většímu flirtingu mohlo to mít víc zábavně sexy kouličky. Nicméně je léto, film sice nemá vyjsnaněí zda je vážně akční nebo komediálně akční, ale akční je určitě, to zase jo.(31.7.2019)

Strop totálneho výplachu! Slovo prepálená akcia sa hodí na film typu John Wick, toto je doslova debilné. Napriek tomu klobúk dolu, Hobbs & Shaw nenudia. Slovné prestrelky jednoznačne zábavnejšie ako tie so zbraňami, dostaneme však aj obrovskú porciu pästných súbojov a rôznych skokov z budov a kotrmelcov s autami alebo motorkami na pozadí s množstvom výbuchov. Je to číre bláznovstvo, stále sa však niečo deje... a to je záchrana pre diváka. Komediálna stránka filmu je na slušnej úrovni, rovnako potešia epizódne postavy známych hercov. Film sa drží konceptu úspešných častí Rýchlo a zbesilo - ťažisko je na akcii a kecoch o rodine. Toho druhého mohlo byť pomenej, rovnako stopáž je cez čiaru. Podobné filmy by mali byť skôr ojedinelé, než štandardom akčnej zábavy...(1.8.2019)

Dvě největší herecké guilty pleasure ikony současnosti si porovnávají velikosti všemožných tělesných partií v nahláškovaném buddy akčňáku od režiséra Johna Wicka a Deadpoola a ....... není to moc zábava. Ochromení mozku je automatický proces, který jsem před začátkem projekce poslušně provedl, tudíž jsem se hned u několika akčních sekvencí upřímně pobavil (hlavně závěr s helikoptérou je fakt super... jakože fakt), ale ve zbytku se jede nějak na neutrál. Humor je až na pár výjimek hrozně nucený a okamžitě se projeví, že těmhle dvěma hovadům to společně nejvíce sedí ve vedlejších rolích, kdy si můžou co deset minut z očí do očí zanadávat a zase ustoupit nějakému decentnějšímu humoru. Příběhem je to zase béčko zaseknuté pár dekád nazpět, které sice odsýpá a přihazuje vítaný rozptyl v podobě Vanessy Kirby, ale dnes už divák po všech Rychlých a zběsilých svou naivitu pomalu ztrácí a černý superman, neschopný seřezat polonahé rugbyové mužstvo s oštěpy, už ho moc do kolen nesrazí. Těšil jsem se, ale přesycenost podobnými blbinami spojená s tvůrčí křečí mi zážitek věru pošramotila..(14.9.2019)

• - Ve filmu se objeví auto, o kterém se tvrdí, že je z Tokia. Město Tokio se už objevilo v sérii Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006). (tyzmrde)

• - Díky tomuto filmu bylo údajně pozdrženo natáčení Rychle a zběsile 9 (2020). Gibson Johnsona nazval klaunem, obvinil ho ze sobectví a užívání steroidů. Dodal, že když si někdo zahrává s jeho rodinou a přežitím jeho holčičky, zaútočí on na jeho živobytí také. V předešlém příspěvku pak Gibson uvedl, že se topí v dluzích a je skoro na mizině, protože bojuje se svojí exmanželkou o opatrovnictví dcery. Exmanželka Norma Mitchell Gibsona veřejně viní z fyzického a psychického týrání. To Gibson odmítá a dále tvrdí, že kvůli pomluvám exmanželky se mu nedaří získat prakticky žádné role, proto tolik potřebuje šek z Rychle a zběsile. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)

• - Ve filmu se neobjevil ani jeden herec z původní rodiny z filmu Rychle a zběsile (2001). (tyzmrde)