Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

• Lima

Mám pocit jenom já, že áčková popkornová kinematografie je čím dál dementnější? Čest vyjímkám, jako je Christopher Nolan, kteří mají laťku posazenou vysoko a nehodlají slevit. Na opačným pólu je tenhle příšernej provar, z pera jak pětiletých kluků, počínaje jalovým humorem, nulovou chemií mezi hlavními aktéry, konče asi pětitisící variantou na ukradený celoplanetárně smrtící virus (už zase?) a upgradovaným lidským terminátorem, který sem zavítal z jiného žánru, z nějaké sci-fi Asylum produkce. A jako vrchol všeho shovívavý trpný úsměv vzbuzující Ryan Reynolds a s ním tajdrlík Kevin Hart. V celým kině se nikdo nesmál, nikdo, i když vám tvůrci mlátili svoje džouky o ksicht jak smradlavý fusekle a řvali u toho: „Směj se, vždyť je to vtipný!!!“. Tak sorry, scenárističtí impotenti, jak se fakt nebavil.(7.8.2019)

Dialogy Hobbse a Shawa mě vysloveně bavily, především utkví v myslí ta v letadle, kterou ještě vyšperkoval trapný letištní policista. Idris Elba jako sci-fi padouch splnil svá očekávání a Vanessa Kirby do týmu zapadla perfektně. Možná to zbytečné protahování ve stylu amerického hraní si na rodinu a protahování na Samoa si mohli tvůrci odpustit, ale i tak jim to prominu, protože Rychle a zběsile splnilo svůj tradiční cíl - zapomenout na realitu, odreagovat se, pobavit se.(3.9.2019)

Tak dobře, vezměme to dejme tomu tak, že na tyhle überpřepálený hovadiny teda ještě NEJSEM tak starej (páč to by bylo smutný), ALE prostě mě občas dokážou solidně vyčerpat. Už zase mi tam s přibývající stopáží a nabobtnávajícíma akčníma scénama vadí ty CGI atrakce, až příliš okatě ignorující jakýkoliv fyzikální zákony. Jasně. Já vim, že je to schválně. Je mi jasný, že to je esence těch filmů. Jen to prostě s klidným srdcem nedokážu strávit. A čím je to delší, tím víc mi to mozek nebere. Den, kdy se z Rychle a zběsile stal klon Transformers a horších DC-čkovek, se holt do mýho povědomí zlatým písmem nezapíše, no. To nitro a ryzí závody mi tam fakt chyběj, furt asi nejsem schopnej se přes to přenýst... Přejmenujte už tu frančízu konečně.(5.8.2019)

Tak tady jsem se těšil hodně a o to jsem byl zklamanější. Ach ta očekávání! Film nemá téměř nic společného se sérii Rychle a zběsile, to by samozřejmě nevadilo, ovšem ani ta chemie mezi panem Skálou a panem Stathamem příliš nefunguje. Je nucená, krkolomná, celkově mě mrzí, že na film sedí dost přívlastek stupidní a zbytečný. Série Rychle a zběsile se počínaje pátým dílem začínala tříbit nejen v excelentní akci a charismatické postavy, ale i zápletky, které ve svém humoru a nadsázce dokázali onu stupiditu bravurně skrýt. Ta hranice je tenká a Hobbs a Shaw přes ní přepadli jak prase na porážce... Tak aspoň, že to nebyla vyloženě nuda. 6/10(2.10.2019)

Tento spin-off Rychle a zběsile se Davidu Leitchovi opravdu povedl. Vše šlape tak, jak má. Skvěle funguje jak akce, tak humor, i chemie mezi hlavními postavami. Do světa má být záhadnou organizací vypuštěn smrtící virus. Je tedy na našich hrdinech, aby tomu zabránili. Rock a Stattham musí spojit síly, aby porazili vylepšeného záporáka Idrise Elbu. Pomáhá jim v tom pohledná Vanessa Kirby. Jak už jsme u této série zvyklí, dost se cestuje. Podíváme se od LA, Londýna, Moskvu až po Ukrajinu a Samou, kde se odehraje závěrečná bitva. O reálnosti jednotlivých scén asi není třeba moc spekulovat. Hodně mě bavily fóry, které na sebe Rock a Stattham celou dobu hází. Najdeme tu i dvě dost vtipná camea v podání Ryana Reynoldse a Kevina Harta. A za rok se můžeme těšit na devátý díl. "Jde po nás Terminátor." :D(1.8.2019)

• - Pro sérii Rychle a zběsile se jedná o první spin-off v kinech. Předtím měla série Rychle a zběsile úvodní díl, pokračování (2, 3, 7, 8) a prequely (4, 5, 6). (tyzmrde)

• - The Rock miluje postavu Hobbse natolik ,že po ní pojmenoval také svého psa. (Petr.Kocfeld)

• - Idris Elba, který hraje hlavního záporáka Brixtona, odmítl říct původní větu, jež byla ve scénáři: „Jsem černý James Bond“. Místo toho se označil jako „černý Superman“. (Petr.Kocfeld)