Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Thriller / Komedie

USA, 2019, 134 min

No Fast & Furious movie! Ale co, ty chlapácké pošťuchovačky a testosteronová akce jsou natolik zábavné, že jsem se nestačil nudit. No jo, rodina zase. Tentokrát kyborg a zase snaha o “změnu” pro “dobré” účely, jak to nyní v Hollywoodu u záporáků bývá. Ale žádné sporťáky, honičky jsou však ještě nabušenější. Ne, nemá to hlavu a patu. Ale to jsem ani nečekal. Nebýt pomalého rozjezdu, je spokojenost absolutní. Přesně ten výplach, který jsem chtěl a dostal, nic víc, nic míň.(7.8.2019)

• Vitason

Hej ty, Dwayne? - No? - Pojď natočit cool buddy movie, kterou si dokážeme, jací jsme chlapáci. - Teda, Jasone, to zní skvěle, ale aby to bylo fakt cool, tak se budeme celou dobu strašně hláškovat a narážek na velikosti našich penisů budeme mít šestkrát víc, než měli Tango a Cash. - Super nápad. Víš, co bylo ještě cool? Batman! - Na toho nezískáme práva. - To nevadí. Tak okopírujeme a vytuníme jeho motorku. - Jasně! Deadpool byl taky cool. Zavolám Ryanovi. Nebude sice vypadat jako shnilý avokádo, ale bude se chovat a mluvit přesně jako Deadpool. - Jasně! Ještě mezi nás hodíme hezkou holku, aby tam bylo takový to Butch Cassidy a Sundance Kid pnutí. - To zní fantasticky. Hele myslíš, že bychom se měli i snažit, aby bitky vypadaly dobře a originálně? - Néé, to je zbytečný. Párkrát zvednu obočí a nikdo si ničeho nevšimne. - Tak domluveno.(6.8.2019)

Chemie mezi DJ a JS funguje, víc nepotřebuji, plus Venassa Kirby a černý Supermam = Přesně to na, co jsem se celé léto těšil. Že tam bylo několik nereálných scén, mi vůbec nevadí. Pokud to někteří odsuzuje jako nereálné, tak si pustě třeba Titanic. Spoiler: Oceňuji utajované role Ryana Reynoldse a Kevina Harta. Mohli z toho udělat propagaci v trailerech, ale nechali si překvapení pro diváky, za to si zaslouží jednu hvězdu navíc. PS: Ryan už bude vždycky Deadpool. I příznivci Hry o trůny si přijdou na své.(1.8.2019)

Dialogy Hobbse a Shawa mě vysloveně bavily, především utkví v myslí ta v letadle, kterou ještě vyšperkoval trapný letištní policista. Idris Elba jako sci-fi padouch splnil svá očekávání a Vanessa Kirby do týmu zapadla perfektně. Možná to zbytečné protahování ve stylu amerického hraní si na rodinu a protahování na Samoa si mohli tvůrci odpustit, ale i tak jim to prominu, protože Rychle a zběsile splnilo svůj tradiční cíl - zapomenout na realitu, odreagovat se, pobavit se.(3.9.2019)

Série Rychle a zběsile je tu s námi od začátku tisíciletí. V roce 2001 od filmu, kterej byl o pouličních závodnících se zálibou v autech s dusíkem asi nikdo nečekal, že někdy u čtvrtého/max pátého filmu přijde zvrat, který ze série udělá jednu z nejúspěšnějších (a nutno dodat, že i nejpovedenějších) akčních sérii současnosti. Proti Rychle a zběsile a její nerealistické akci může mít každý řečí kolik se chce, musí se ale uznat fakt, že když pomineme všechny Avengery, Star Wars nebo Transformery tak se snad skutečně jedná o jednu z posledních akčních sérii, která se ještě pořád v rámci mezí drží při zemí. Rychle a zběsile vlastně tak trochu nechává vzpomínat na časy kdy kinům vládli béčkové akčňaky se Stallonem, Schwarzeneggerem a spol. v hlavních rolích. Žánr čistého akčního filmu prostě vymírá a jeden John Wick v kinech to sám nespasí! Předtím než se Dominic Toretto a jeho banda vrátí v Rychle a zběsile 9 se však ani tahle série nevyhla trendu spin-off. Spin-Off aneb vezmeme jednu postavu, která má potenciál utáhnout vlastní film a má my mu ho pak dáme se kolem postavy Lukea Hobbse zvažoval už od doby co se jeho představitel Dwayne Johnson objevil v Rychle a zběsile 5 v rámci série poprvé a hned dal za zrod kultovní postavě, která si vlastní spin-off vyžádala už uvítací scénou v Riu. Pominula ale nějaká doba a poté co se v kinech objevila šestka, sedmička a osmička to vypadalo, že na ten spin-off jen tak nedojde. Ale přece jsme se dočkali, akorát, že na to Johnson AKA Hobbs ve finále není sám a kromě něj se vrací i Jason Statham AKA Deckard Shaw. Během natáčení Rychle a zběsile 7 asi nikdo jen tak nečekal, že Shaw stane tak oblíbenou postavou, která se ještě v sérii ohřeje. Statham to ale dokázal- je to sympaťák i jako hajzlík, všechny si získal už jen svým nástupem na scénu v úvodu Rychle a zběsile 7 (některé už nástupem v po-titulkové scéně Rychle a zběsile 6) a když navíc vezmete fakt, že tohle britské hovado dokázalo celkem solidně nakopat prdel i Hobbsovi, s Torettem a jeho bandou si celou dobu hezky hrál na kočku a na myš a především nefungoval jako čistokrevný záporák tak bylo jasné, že se polootevřené dveře v jeho cele na konci Rychle a zběsile 7 náležitě využijou. I v osmičce Deckard perlil kde to šlo, s Hobbsem mezi nimi byl solidní zápach homoerotiky a jeho finální akční číslo v Rychle a zběsile 8 snad není potřeba připomínat. Hobbs a Shaw jsou sice rivalové, jakmile se ale spojí mělo by to nějak automaticky stát za to.... A Hobbs a Shaw se dost pravděpodobně může líbit i lidem, kteří série Rychle a zběsile nesedne nebo jí dokonce nikdy neviděli. O Rychle a zběsile a minulosti Hobbse a Shawa skutečně nemusíte vědět vůbec nic. A především bych do kina poslal i lidi co pořád ujíždějí na akcňákách z 80.let/první půlky 90.let. Je libo nejlepší akční buddy movie dekády?! Come and Get It! Hobbs a Shaw jsou non-stopová akce, kde zároveň někdy jen tak oklikou dojde k řešení síly přátelství a rodiny, pořád jde ale především o parádní akčňak se skvělou hlavní dvojkou na které není ve finále nejlepší to jak to oba umí v boji, ale především to jak se vlastně nemůžou vystát a kdyby nešli proti společnému nepříteli pravděpodobně by se zabili navzájem. Režii si vzal na starost David Leitch, který společně s Chadem Stahelskim natočil prvního Johna Wicka. K prvnímu Wickovi může mít člověk sebemenší výhrady, ale akci má úžasnou. A zatím co Stahelski zatím zůstal u Wicka, Leitch se vydal jiným směrem. Směrem, který spíše než na lidskou akci sází na akci digitální. Leitch už točil Deadpoola 2 a to byla především digitální akce kde na pěsti tolik nedocházelo. Hobbs a Shaw se sice bez digiefektů neobejde, sází ale i na pěsti. Leitch je bývalý kaskadér, nemá tudíž problém natočit fyzickou fackovačku aby vypadala dravě a realisticky. Stálo to 200 míčů a na akci se sází 3/4 celého filmu. Ten film nešlape na brzdu, nemá na to čas a ani to nemá zapotřebí. Především se většinu času točí kolem tří postav, které jsou úžasné- Hobbs a Shaw vyvíjí svůj vztah a tentokrát se k nim přidává i Shawova sestra Hattie, které to nejenom sekne ale umí se i prát a hackovat. A určitě by si nedal říct jenom Hobbs. Hattie je vlastně takový střed mezi Hobbsem a Shawem, který oba vede k důvodu aby mise dopadla zdárně- Shaw chce zachránit svou sestru, Hobbs zase ženu, která je mu sympatická.... Hodně filmu pomáhá fakt, že má skvělého záporáka tedy Brixtona tedy Idrise Elbu. Jak sám řekne nedělá to vše zlé pro peníze ale pro lepší svět. Má svojí víru, je technologicky vylepšen a.... Je to prostě černej Superman! Hobbs a Shaw se ani zdaleka nedrží zkrátka. Přeskakování věžmi v Abu Dhabí nebo závodění s ponorkou byste tu hledali těžko, i přesto, že mají ale Hobbs a Shaw svůj styl jsou tu trademarky téhle série vidět a možná se zajde ještě dál. Záporák je ,, terminátor", má motorku co se umí řídit sama a skoro-závěrečná akční scéna je šílenost, kterou byste čekali spíše až v Rychle a zběsile 9. Jenom to cestování do vesmíru si tvůrci pořád schovávají... Ale vyčítat tomuhle akcňáku fakt, že je to prostě obrovský akční film, který se nemá brát vážně a nepřipomenout si časy když jsme od akčního filmu chtěli především akční nářez? Hloupost! Má to především bravurní střih, který je nejvíce poznat ve perfektně přehledných akčních scénách. Prostřihy jsou v tomhle ohledu prostě geniální. Tvůrci navíc všechno nevyzradili v trailerech a film by měl tak nabídnout pro diváka několik nečekaných překvapení. Ať je to naháněcka v Londýně, naháněcka v Černobylu nebo celá sekvence na Samoe tak to šlape to náramně. Ať když Shaw vážně diskutuje se svojí sestrou nebo matkou (Helen Mirren je prostě vždycky boží!) nebo Shawova sestra diskutuje s Hobbsem a ten třeba zase diskutuje se svojí odloučenou rodinou je to dojemné. Když se Shaw a Hobbs slovně přestřelují a ještě se do toho přidá Shawova sestra je to vtipné. Šlape to prostě ve všech bodech kde by to šlapat mělo a je to fakt super! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi sérii Rychle a zběsile! Neodsoudit Hobbse a Shawa pokud nemáte rádi ani jednoho z hlavních aktérů! A neodsoudit Hobbse a Shawa ani pokud nemáte rádi ty nejlepší akční klasiky! Krásná připomínka starého akčního žánru, která je sice upgradeovaná stylem 21. století a především nutnou dávkou akčního šílenství, rozhodně by ale mělo být snadné si Hobbse a Shawa řádně užít! Už to jenom chce získat Keanu Reevese do role záporáka v Hobbsovi a Shaw 2, všechny profese u dvojky zachovat, přijít s perfektní zápletkou a potenciál na povedený sequel tu rozhodně bude.... A kde můžu podepsat petici na odklepnutí spin-offu Hattie Shawové?!(31.7.2019)