Jsme diváky taneční kreace souboru Piny Bauschové. V hledišti sedí dva muži: jeden pláče, druhý se dívá. Touto symetrií, zprvu absurdní, posléze logickou, začíná film. Od prvního obrazu víme, že budeme sledovat dva příběhy, které se protnou v tomtéž stavu čekání. Mladý ošetřovatel Benigno už několik měsíců pečuje o mladou tanečnici Alicii, která po nehodě upadla do kómatu. Zamiloval se do nehybné a němé mladé ženy, vypráví jí o všem, co dělá. Na téže klinice potká svého souseda z divadla. Marco je spisovatel, přítel toreadorky Lydie, která je rovněž v komatu poté, co ji nabral na rohy býk. Oba muži čekají, zda se ženy probudí: jeden tajně miluje dívku, jež by za normálních okolností byla pro něj nedosažitelná, druhý nemusí svou lásku skrývat, ale tuší, že je ztracená. Jeden věří a doufá, druhý pochybuje. Almodóvar přechází od jednoho ke druhému zaznamenávaje banální rituály nemocniční péče, než dospěje k překvapivému rozuzlení. (oficiální text distributora)

laik_60

ďalší výborný Almodóvar. Krásne precítené vnímve ... po rokoch lapaloma v nadhernom prednese ... hned som si ju musel zopakoať v yutube :) A vetu KONIEC LáSKY JE JEDNA Z NAJSMUTNEJˇšíCH VECÍ NA SVETE, tak takú vetu môže vysloviť iba ten, kto to zažil.. Plných päť bodov ()

moviefilm

Hovor s ňou som sledoval bez akýchkoľvek očakávaní. Vypol som mozog a čakal som, čo mi Alomovar ponúkne. Dostal som veľmi solídny príbeh s vynikajúcimi dialogmi a ozaj excelentnou réžiou. Aj keď sa mi počas tohto filmu stalo, že som sa pár krát nudil, alebo som dopredu vedel, ako bude film pokračovať, scény, ako spievanie piesne "kukurukukú" (a podobná scéna bola vytvorená aj vo Volveri a napriek tomu, že je očividné, že táto scéna bola naschvál vytvorená kvôli tomu, že scéna z Hovor s ňou mala veľký úspech u kritikov), či neuveriteľne šokujúci a depresívny záver, ma donútili prižmúriť obe oči a ten OSCAR za scenár bol zaslúžený... ()

3n3my

Skvelé vykreslenie príbehu, deja, postáv a la Almodóvar. Všetko podstatné je už napísané, jednoducho treba vidieť. ()

smrt.ka

Upřímný a nenucený. Klasicky almodóvarský a přece něčím samo za sebe. Baví mě, jak tenhle chlápek umí spojit srozumitelnost s pocitem, že si musíte spoustu věcí najít sami. Ne, není to těžké, ale kdo říká, že to musí být těžké? Možná, že jsem až přespříliš supersubjektivní, protože jsem neviděla dobrý film (v celku vlastně žádný film) déle než jeden, dva až tři měsíce, takže teď najednou... ale ne, myslím, že vím, co jsem viděla. A bylo to víc než dobrý, bylo to promyšlený. ()

flyboyeda

Vse podstatne uz asi bylo receno, beze sporu krasny film. Tak kouzelne vyjadrit komplikovanost, krehkost, vasen a temperament spanelske duse umi jen Pedro... a Alberto :) ()

Decker

Pekna Almodovarovo skladanka dvou "paru", ktere spojuje nekolik podobnych souher. Vysledkem je tedy jakesi romanticke leporelo s nekolika dejovymi zvraty, ale ve vysledku pro me nefunguje natolik dobre, jako autoruv jiny, pro me mnohem lepsi film Volver. Mluv s ni je tedy "pouze" nadprumerne dilko a nebyt Oscara za scenar neni ani nicim vyjimecne. ()

LeoH

Líbí odvaha k nepředvídatelnosti, samozřejmost všech jinakostí, kamera a muzika. Na druhou stranu, stejně jako Morien jsem musel chvíli přemýšlet, jestli to ve mně vůbec vzbudilo citovou odezvu – celý film má v sobě podobnou aseptičnost jako převlékání komatózní holky pod dekou, zabíjení hada mimo záběr nebo stylizovaná vulva v Minuskulním milenci. ()

senor

Další skvělý Almodóvar. Emocionálně zahuštěné, vizuálně skvělé (tedy na to že se jedná o komorní drama), zejména oblékání matadorky. ()

Leni-cka

Film o lásce, která přetrvá i když se ten druhý ocitne až na prahu smrti - v kómatu. Film o závislosti na druhém člověku. Citlivé, dojemné, přirozené, věrohodné. Jako bonus je ve filmu skryt malý černobílý, němý skvost s úžasnou pointou. Kdyby vaše přítelkyně měla ráda balet a němé filmy, chodil byste na ně, když by upadla do kómatu, a pak jí o nich vyprávěl? Nejhorší je opustit někoho, koho miluješ. Láska může jít až do extrémů. Mluv s ní to dokazuje. ()

M-arta

Dodnes nezapomenu, jak ten film dokázal všechny vtáhnout - jak úžasnou atmosféru to v kině vykouzlilo... Jak všichni viseli na tom vlákně spleteném z obrazů a vyprávění a pak odcházeli z kina takoví "jiní", tiší, krásní... Myslím, že tam bylo něco, co člověku trochu přeladí a přenastaví citlivost a vnímání z té uspěchané doby. Aspoň na chvíli... Ale je fakt, že na to musí být nálada. ()

KanjiVital

Tomuto filmu jsem nepodlehl tak jako v případě Volveru či Rozervaným objetím, ale tím nechci říct, že by byl horší. Zkrátka mi jen chyběli herci na které jsem si u Almodóvara zvykl (Portillo a božská Penelope) a poněkud pomalejší rozjezd filmu. Naopak co mě uchvátilo byly býčí scény, které byly natočeny s neuvěřitelný citem pro detail, a režisérská óda v podobě vsuvky němého filmu, který se zvrhne v poměrné ulítlou záležitost. Postava Benigna je napsána absolutně skvěle, ukazuje nám člověka, který trpí naprostou samotou a dá se říct, že také vyloučením ze společenského života. Jeho okolí si o něm myslí, že je divný (jiný) člověk, a tak nemá možnost s kým by si mohl popovídat o tom, co ho trápí. Jedinou spřízněnou duši najde v dívce , která je v kómatu a která je jediná, které se může se svými problémy svěřit. Zamiluje se do ní a je ochoten pro ni i umřít, když mu brání v tom vídat se s ní po jeho nechutnému prohřešku. Film poté ke konci nabírá opravdu skvělého zvratu, když se oslňující dívka probere z kómatu a zakouká se do Benignova přítele se kterým se skamarádil díky společnému pečování v nemocnici, protože jeho dívka při býčích zápasech taktéž upadla do kómatu. Dramaticky vybroušené střetnutí dvou příběhů. ()

asirtes

Zvláštne zvrátený snímok o láske Benigna k Alicii, ktorá upadne jedného dňa do kómy. Napriek tomu Benigno s ňou rozvinie intenzívny vzťah, ktorý vyúsťuje až k jeho idealistickému pohľadu naň a príbeh naberá ešte pochmúrnejšiu rovinu. Pozor romantici, toto rozhodne nie je nijaká sladká lovestory! ()

Raven0

Velmi citlivý snímek, pojednávající o dosti kontroverzních tématech a morálních dilematech. Námět skoro svádí k nějakému šokujícímu, pohoršujícímu a prvoplánovému zpracování, kde se režisér do diváka pustí laciným moralizováním. Almodóvar na to jde jinak. Snaží se postihnout vnitřní rozpoložení postav, jejich vývoj z hlediska dlouhých časových období, jejich motivy chování a hlavně vzájemné ovlivňování... Což je na filmu snad to nejlepší. Postavy se míchají, proplétají, až člověk váhá, zda-li si neprohodili své identity... Rozhodně zajímavý a hluboký film. Je možné milovat tělo bez duše? Může láska překonat i tuto hlubokou propast? Je to vůbec láska nebo jen patologická posedlost založená na touze nebýt sám? A co na to říká okolní společnost? ()

danoo

Baletka a ošetrovateľ, toreadorka a novinár a ticho. Film „rozpráva“ o neschopnosti komunikácie a zároveň sa cez postavu Benigna dosť morbídne vysmieva zo seba samého. ()

anglanek

Dal jsem tomu dve sance a ani jedna se nepovedla...skoda ale urcite si to svoji zakladnu fanousku najde tomu i verim ale Spanelsky film jeden z deseti... ()

elanius

(68/2022) / Ďalší hodnotný Almodóvar. Bizarná téma a celkom neobvykle pohľad na mužskú psychiku. Jemná poetika, zaujímavo zostavený príbeh, drtivá pointa, klasické trademarky režiséra. (8/10) ()

dANo

Almodóvar opäť dokázal, prečo patrí medzi najlepších európskych režisérov... tento film bez hlavnej postavy je ďalším jeho skvostom. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Oskar leze

Oskar leze

05.07.2006

Takhle se u nás doma říká, když z temné oblačné oblohy vykoukne na svět zlaté sluníčko. No, a tentokrát vykouklo na svět filmu a jeho nejprestižnějšího ocenění. Pravidla, na jejichž základě jsou do… (více)