Méďa Béďa

• Česko Méďa Béďa ve filmu (více)

Ve vzduchu je cítit jaro – a Cindy se budí do lásky. Jenomže pak si Béďa zahraje na Robina Hooda (“bohatým bral a medvědovi dával”) a ranger Smith ho pošle do ZOO v San Diegu. Tedy alespoň si to myslí. Cindy se vydá hledat Béďu do Kalifornie a skončí v cirkusu bratří Chizzlingových v Missouri! Béďa a Bubu ji spěchají zachránit “a když se do toho Béďa dá, tak nikdy nezklame!” (Magic Box)

verbst

Když sem si přečetl komentáře k tomuhle filmu a jako první viděl kleopatřin, fakt sem si nejprve myslel, že je můj ! Tak moc mi mluvila z duše... Tohle patří mezi moje nejmilejší animáky... Jak by řekla jedna kamarádka : "Tohle je moje srdcová záležitost." ()

Pierre

Na této americké juchandě pravděpodobně vyrůstala minimálně jedna z předchozích generací. Je tak neškodná že ji sem pustili už i soudruzi. Tím pádem byla opatřena dabingem ještě ze staré školy se skvělým panem Bruderem (Krusty a Bourvil) a paní Šecovou. Ti mají určitě neodmyslitelný podíl na tom že jde i po letech o místy pořád roztomilou záležitost se skvělými písničkami, u které se člověk dokáže usmát od ucha k uchu. I když občas může nasadit i výraz znuděnosti, protože v některých momentech už to přece jenom trochu zestárlo. Ještě že je Bobo tak miloučký a Méďa Béďa se pro  musí stát pro nás  všechny milovníky jídla hrdinou. Ale protože je jaro, tak považuji za nejdůležitější, že kočka Clinda ví, co je pořádná láska a jak to na světě chodí,  když dva se k sobě hodí.:D...No ano, ono je to fakt roztomilé.(:D). Tak ať žijou takové roztomilé věci (:D). A ve vzduchu je jaro! Tak vzhůru na nějaký bezpečný piknik s dezinfekcí nebo do lesa, pokud vaše vyvolená miluje zdravý lesní vzduch (pěkné děvče máš, Artuši), jen bacha ať nedorazí strážný anděl myslivec... a zase někdy u nějakého komentu... Občas sem takhle něco házím jako kočka Clinda ty milostné verše. ()

kaylin

Méďa Béďa holt nebude mou oblíbenou postavičkou, i když musím uznat, že v animovaném provedení je to přece jen o dost lepší než v provedení se skutečnými herci. Na tomhle filmu je dobré to, jak se medvědi dostávají na různá místa a že to v rámci příběhu i celkem funguje. Na zadek jsem z toho ale nepadal a příliš se nesmál. ()

honajz2

Ta čtvrtá hvězda je jen za naprosto skvělý dabing, který mi nezněl trapně kupodivu ani u písniček. A kdyby ten film měl o půl hodiny míň, tak by ty čtyři hvězdy měl jisté i bez tohohle nadhodnocení. Kupodivu jsem neměl pocit, že by to až tak zestárlo a vtipných momentů jsem zde také vnímal dost, ale přehnaná stopáž, kterou úplně zbytečně prodlužují mdlé, nefunkční a vatoidní scény, díky kterým je to občas celkem nuda a vzhledem k nedostatečné celistvosti příběhu (který často působí jako sled scén) to je znát o to víc. Ale jinak mi to vůbec nepřišlo špatné a popravdě jsem si to i celkem užil, byť mě to až tak nenadchlo a nějaká nostalgie mi v tom taky nepomáhala. Slabé 4* ()

Jonash87

Jeden z mých nejoblibenějších filmů, jenž jsem viděl už nespočetněkrát (stará VHS také byla už značně ojetá) a baví mě stále i po tolika letech. Dobrý příběh, výtečný český dabing, vtipné momenty a nezapomenutelné písně. A to mi často pohádky pojaté muzikálně spíše vadí. Jen škoda, že o takhle povedené "animáky" je v posledních letech nouze... Sice silná nostalgie, přesto 5 hvězd. TOP mezi animáky! ()

C0r0ner

Od legendární dvojice Hanna/Barbera jsem tedy čekal o něco víc, než mi Méďa Béďa dal. Jasně, je to milá pohádka, ale že by se v ní dělo něco zajímavého, případně že by to byla kdovíjaká sranda, to se říct teda nedá. Místní hodnocení moc nechápu, za mě je to čistý průměr. 60% ()

MJMilan

Tohohle medvěda prostě miluju! Skvěle vyčůranej a milující svoji rezervaci a hlavně hrozný lump a komik v jedné osobě. Takový je Méďa Béďa! ()

LeoH

Jak jsem to tak dneska po letech zase viděl, můžu k tomu říct jenom jedno: Je tam všecko. Všecko, co mám na filmech, nebo vlastně spíš na životě, rád. Láska, svoboda, širé dálky i vědomí, že někde čeká místo, kam člověk (medvěd) patří; hudba a zpěv, legrace (chytrá, nepitvořivá), jídlo i trocha toho zdravého absurdna. Ono je to vlastně možná spíš tak, že mi Béďa ty věci napřed ukázal a teprve tím jsem si je zamiloval, že ano, když jsem ho jako dítě znal nazpaměť a v den, kdy ho u nás v kině promítali naposled (což z tehdejší perspektivy znamenalo, že už ho člověk nejspíš nikdy neuvidí), jsem měl do té doby neznámý pocit, že už mě v životě nic dobrýho nečeká. No a vida, dneska po mé jeskyni pobíhají malá medvíďata a můžem si spolu Béďu pouštět z DVD a dokonce se jim líbí tak jako mně tenkrát. Není to paráda? ()

plechulka

KYŽ VYJDE NÁM DEN RÁDI TEN PRŮVOD POVEDEM....... aneb jeden z nejúžasnějších filmových zážitků mého dětství. A český dabing na jedničku! ()

mrx.friend

"Tak dejte mi rouru, stejně má ďouru!" ... :-D // "My táhnem' daleko, my táhnem' spolu do St. Louis, a vláček dělá hů hů hů..." // Právě jsem si tuhle klasiku oživil a na těch pět to prostě má, i kdyby to mělo být jenom proto, jak dokonale jsem to znal nazpaměť jako malej kluk. Český dabing tady prostě nemá chybu - to, jak si překladatelé pohráli se spoustou rýmů a slov, a o písničkách ani nemluvě... Hehehehéééj.... ;-) ()

Ravi

Nejsem necita, ale Méďa Yogi mě nikdy v životě nezaujal. Připadá mi jako nejnudnější animák, který kdy vznikl. Film má kvalitu, ale na aktuálních 82% to teda nevidim, takže 40% = 2/5 ()

LexBarker

Zbožňuji Raťafáka a jeho potměšile pobavený smích...Líbí se mi i písničky,příběh a atmosféra,která z filmu sálá...a samozřejmě bezkonkurenční dabing...Téměř padesátiletý Méďa strčí do kapsy všechny novodobé animace...Protože - My jedem do Saint Luis a vláček dělá hůhůhů... ()

Han22

Nemám žádnou nostalgii, protože jsem film v dětství nikdy neviděl, jen seriál, který mě nikdy moc nebavil. Film samotný je celkem zábavný, prostě animoavná groteska prodloužená na hodinu a půl se spoustou písniček a cestování po celé Americe s tím že všude dobře, doma nejlépe. Jak říkám, celkem zábavné, ale animované staré Disneyovky mě baví víc, než Hanna a Barbera. Animovaný film roku 1964. ()