Devět královen

• Česko Podraz (více)

Juan (Gastón Pauls) se jednoho rána pokusí nemotorně uplatnit stejný podvod na dvě různé pokladní v samoobsluze. Když je odhalen, ujme se ho muž, který ho celou dobu tajně pozoroval. Marcos (Ricardo Darín) se však za policistu pouze vydává: ve skutečnosti je zkušeným podvodníkem, jenž si nevinně vyhlížejícího mladíka vytipoval jako svého nového komplice. Juan se pod Marcosovým vedením rychle vypracuje v mistra přetvářky, který umí šikovně manipulovat s city svých bližních a vymámit na nich prakticky libovolnou částku. Před sehranou dvojicí je teď úkol ukrást a výhodně prodat vzácný aršík devíti známek z období Výmarské republiky nazvaný "Devět královen". Tu vlastní ostražitá dáma jménem Berta (Elsa Berenguer). Špičkoví podvodníci rozjíždějí smrtonosně elegantní hru, v níž neváhají překvapovat jeden druhého. Kromě pravých známek je však ve hře i jejich dokonalá kopie z padělatelské dílny Bertina bratra Sandlera (Óscar Núnez). Důležitou roli sehraje i bohatý sběratel Vidal Galdolfo (Ignasi Abadal) a Marcosova krásná sestra Valeria (Leticia Brédice), jež se sourozencovým životním stylem zásadně nesouhlasí. (oficiální text distributora)

JoudaCZ

Svižné, vtipné, zkrátka nenudí. Nečekejte nečekané, přijde pouze čekané... Ale jednorázově OK, je osvěžující vidět něco odjinud. ()

levhart

No tak Paul a Robert to zrovna nejsou,ale i tak to bylo docela dobrý.Mám takovéto filmy rád a proto jsem dal čtyři hvězdy.Vypadá to,že se chci vytahovat,ale konec jsem si tipoval tak od 40 minuty a trefil jsem se. ()

__:krux:__

Asi filmy tohoto typu nemám rád. Dost jsem se nudil a jak film dopadne jsem tušil už v první půlce. Jediné, co mě drželo u toho dokoukat film do konce bylo to, že uvidím kousek Argentiny (Buenos Aires?), že se to možná vyvrbí jinak a jazyk, který ve filmech neslýchám často. Argentinu jsem neviděl a konec byl takový, jak jsem tušil, jen filmařsky ještě hůř provedený. Podle mě ztráta času. ()

JARDAHONDA

...Vytvořili svět přesvědčivější než skutečnost... "Na začátku je odvážný plán, na konci obrovský balík peněz. Před sehranou dvojicí je ted´úkol : ukrást a výhodně prodat vzácný aršík známek nazvaný "Devět královen." Špičkoví podvodníci rozjíždějí smrtonosně elegantní hru, v níž neváhají překvapovat jeden druhého. Týmová práce se rychle mění na souboj, ve kterém vítězí ten šikovnější. Marcos (Ricardo Darin) a Juan (Gastón Pauls) se představí - v mistrovsky rozehrané akční krimi, na argentinský styl - o jednom z nejchytřejším podrazu století. Výborný námět, věrohodně zahrané. U mě spokojenost 85% ()

Icewalk

Musím připustit, že podraz byl mnohonásobně lepší, ale tento film také není k zahození, nechyběl mu humor, ani nějaká ta menší akce. Opravdu to nebylo lepší než Podraz, ale slušně jsem se pobavil. Byly i časy kdy jsem se u filmu trochu ztratil, až do samého konce, kde jsem nemohl uvěřit tomu, jak se to úžasně semlelo! ()

karelluke

Povedený film,pobavyl,Jde cejtit takovej jinej nádech,asi je to tou argentinou,příjemná změna od hoolywoodu,Hezky zahrané a pěknej scénař,zajímavý simpatický herci. ()

andy60

Příjemné překvapení. Divák samozřejmě tuší, že někdo na někoho udělá podraz, ale do poslední chvíle nelze předvídat, kdo na koho. Mě nakonec závěr překvapil - toto vyústění jsem nepředpokládal. Film po celou dobu dobře bavil, humorné momenty se střídaly s těmi napínavými a v jeho společnosti jsem strávil opravdu příjemný večer. ()