Morbius

• USA Morbius (více)

Na stříbrné plátno přichází jeden z nejpodmanivějších a nerozporuplnějších hrdinů filmového světa značky Marvel, jehož představitelem je Oscarem oceněný Jared Leto, který se ve snímku mění v charismatického antihrdinu Michaela Morbiuse. Doktor Morbius trpí vzácnou a smrtelnou krevní chorobou. S úmyslem zachránit druhé, kterým hrozí stejný osud, se Michael rozhodne k zoufale riskantnímu činu. Zdánlivý úspěch přinese lék, který je však dost možná nebezpečnější než sama smrtelná choroba, neboť promění léčitele v lovce. (Falcon)

Rudinsky odpad!

Toto muselo zavánať extrémnym prúserom už na papieri. Plus, Jared Leto na staré kolená zrejme skončí  ako karikatúra samého seba. Čudujem sa, že do toho Espinosa po skvelej jednohubke Life šiel. ()

Dallon

Rod Venoma pokračuje a máme tu další bordel a špínu. Morbius je další Sony slátanina, která totálně dlabe na chytrost a jde ve šlépějích již zmiňovaného Venoma. Na štěstí je tohle pro mě osobně o něco stravitelnější než Venom. Oba dva Venomové jsou pro mě těžký podprůměr, tohle je taky slabá slátanina ale o něco více přijatelná díky tomu že se film bere o něco víc vážně a nejedou se tu jen debilní vtípky a narážky, který ani nejsou vtipný. Vizuálně je film špatnej, sem tam to má cool nápad, ale jen málo kdy. Příběhově se opět nejedná o nic unikátního a jde tu prakticky o to samé co vždycky. Jared Leto a Matt Smith jsou super.....a to je to jediný co je na filmu dobrý. Jinak jde o další bordel který neporučuju sledovat pokud si nechcete přihodit mrtvici. Jo a navíc....mě to vůbec nebavilo, ale fakt jako vůbec. 3/10 ()

HiddenDragon

Konecne jsem se dostal k tomuto financnimu propadaku od Sony/Marvel, ale pod 3* to nevidim. To by me musel film nudit. Koukat se na to urcite da. Tipuju, ze lidem vadi malo akce v tomto snimku. Rozdelit to na dve tri epizodky na Netflix, zrejme nikdo nerekne ani muk. Jako samostatny film do kina to za me postrada vetsi smysl - asi jako jiz dvoudilny Venom nebo kdyby DC natocilo Man-Bata. Jsou to spise zaporaci (respektive "antihrdinove") a v solo filmech pusobi tak nejak prumerne. Neurazi to, ale kdyby to nenatocili, svet se nezbori. Mozna ale chystaji nejaky crossover/tymovku, neco jako kdyz tocili Phase 1,2 atd. zakoncene Avengers - naznaky ve Venomovi 2 i zde jsou - cili nechci delat ukvapene zavery. Jako upirovina to neni marny, jako komiksarna to mohlo byt lepsi. Napr. zaverecny fight mi prisel jak kopie Spider-Man 3 s Tobym. Kdybych si mel vybrat upira vylozene od Marvelu, Blade je sviznejsi, vic cool a ma lepsi soundtrack. Asi tak :) [v titulcich je jedna dotacka] ()

Han22

Tak jako každý rok tvoří většinu z těch pár kino scifáren (10) komixy od Marvelu či DC a už to začíná být po 23 letech od prvních X-Menů poněkud únavné. Zvlášť když DC neustále restartuje a Marvel od konce Avengers chrlí stále generičtější příběhy a nezajímavější postavy. Po béčkovém, ale aspoň vtipném Venomovi je tu ještě béčkovější Morbius, který připomíná devadesátky. Dva nemocní, kteří si vemou netopýří sérum a stávají se upíry, přičemž hrdina se s tím snaží bojovat a padouch si to užívá. K tomu pár zbytečných vedlejších postav a policajtů, nesympatický až ohyzdný Leto a Smith, kterého po Dr. Who prostě nechci vidět hrát padouchy. A ani není na co koukat, protože průlety jsou ošklivé a akce chaotický digibordel. Já mám komixy pořád rád, ale tohle byl snad nejslabší Marvel a bylo by to slabé i v devadesátkách (třeba v konkurenci Spawn nebo Blade). Slabé 2*. ()

Knowho

Tak jsme se konečně dočkali. Po 2 letech nám konečně vychází Morbius, a je... špatný. Ano, jak nečekané po ne nejlepších Venomech. Ale Venom aspon dokáže zabavit obyčejného diváka, no a to ani Morbius nezvládá. Původně jsem do kina šel s nejmenšími očekávánimi, ale i tak jsem hluboce zklamán. Ano, Matt Smith hraje záporáka perfektně, ano, hudba je fajn (Přísahal bych, že jsem chvilku slyšel znělku z TDK od Zimmera), ale furt má ten film hrozně moc děr v ději. !SPOILERY! Ach ten Keaton... Tak debilní vysvětlení jsem dlouho neviděl. Jak se tam dostal? Nemělo Strangeovo kouzlo v NWH všechny vrátit do jejich vesmíru, a ne přetahovat ty z MCU do SSU? Já bych řekl, že jo... A kde doprdele vzal ten oblek, to ho měl v řiti celou dobu, pro případ nouze? Dále, ano, vím, že nikde nebylo potrvzeno že se objeví Ander Garfield jako Spider-Man, ale sakra! Sám Daniel Espinoza údajně potvrdil, že zjistíme kdo je Spider-Man v SSU... No a z tohohle bych pochopil, že to je furt Holland! Nemluvě o tom, že většina narážek na Spider-Mana byla z filmu vystřihnuta... 4,5/10 Upřímně, nejlepší byl ten kosmonaut, který byl vidět před filmem. ()

cold

Nevím proč to zde tak odsuzujete? Jared je sympaťák a doktora s roztroušenou sklerózou, který zasvětí život k nalezení léku mu sedne a  po jeho "neúspěšném" implementování mi sedí i jeho morální rovina se snahou o zkrocení zvířete v něm s lačností po krvi. Ano, nepopírám velikou podobnost s Venomem (dokonce je tu na něj i vtipná narážka), ale jelikož comics neznám, tak mě to nemohlo zklamat. Navíc co se dá u těchto nejednoznačných záporáků, také více vymýšlet,že??? Prostě a jednoduše zábavný počin (a to doslova). Těch 50% jen dokazuje, že zdejší rádoby "myslitelé" se už ani nedokáží jen tak jít filmem bavit....pokuste se někdy povznést sami nad sebou a nebrat se tak vážně, pak uznáte, že těch 52% je nezasloužených.pozn. Apeluji především na ty, co (možná i trochu nevědomky) zde hodnotí dle většiny a ne podle toho jaký z toho měli skutečný pocit .... pro ty tu Proto dávám 5 (třeba Vás strhnu :-) jinak bych se spíš rozmyšlel mezi 3 a 4 hvězdičkami (kdyby se tu nevyskytovaly  nesmysly typu "odpad a 1 max 2 hvězdičky ..... takže Wow is adijouheee......jinak díky D.Moore-souhlaschlapeapalecnahoru ()

Litvicek

Já bych nebyl zase tak přísný. Jasně, film vypadá jako v době prvního Ghost Ridera. Jasně, Leto je netopýr - jakože opravdový netopýr. A ano, je to digitální matlanina. Jop, zaslouží si to spoustu hejtů a to hodnocení chápu. Nicméně! Nicméně příběh odsýpá strašně rychle, film nenudí a rád jsem ho dokoukal - Vypnul jsem mozek, Leto sem tam někoho vysál, ukázal brušáky, sejmul hlavního záporáka a ještě si možná mimo titulky zatrtkal s kolegyní. To je win win situation. Pokračování bych se vůbec nebránil - Samozřejmě za předpokladu, že by to vzal do ruky někdo schopnější a naplnil postavě plný potenciál. ()

Hanys_

Morbius ospale omílá posté ta různá upíří klišé a neumí je zábavně prodat. Hvězda za solidní Ekstrandovu muziku a za kameru, díky které ten film působí líp, než na tom ve skutečnosti je. Potitulková scéna je jedno velké wtf. ()

Janega

Chýbajú tam scény, ktoré sa vyložene zameriavajú na postavy, ich osobnostný vývoj, vzťahy, viac ich prekresliť, aby si divák mohol k nim vytvoriť nejaký vzťah, skrátka nič také tam nie je. Ako keby nám predložili len vysušené mäso bez dobrej omáčky. Takto nám ostala len tuctová komiksovka, za ktorú by sa autori mali hanbiť aj na začiatku milénia, kedy do kín šli filmy ako Catwoman (2004) či Elektra (2005). Akčné scény sú nepodarok, ktorý ani nie je poriadne vidieť. A potitulkové scény sú na smiech v tom najhoršom slova zmysle. ()

Ebon

Sony opět předvedlo svůj plochý standard. Pajdavý Dr.Morbius léčí svoje pajdání výluhem z netopíra. ()

SpaceOdyseus

Beckova komiksova postava dostala beckovy film. Ale oproti Venomovi to neni sranda ani moc zabavne a debilni finale to dostava az nekam do ceckovych vod. ()

woodsman

v pohode film jako nebolo to nieco extra a prijemne pozrete v kine Leto doby herec koniec zaujimavo prepojene dufam ze ho este uvidime ()

perna182

Moje původní očekávání bylo ať je to aspoň na úrovni Venoma. Bohužel Sony k***í co může.  Morbius byla sice jízda. Ale bohužel z kopce. Po úvodních cca 20 minutách, které byly ještě koukatelné to už šlo ovšem od 10 k 5, resp. spíš od nějakých 7 k nule. A to schválně pro dobro filmu nepočítám ty odpad-kující potitulkovky. Kdybyste po prvních 15 minutách usnuli, o nic byste nepřišli neboť děj je tak primitivní a jasný, že ho uhádnete na první dobrou. To "naštěstí" nejde říct o finále, protože až takové digi-bordelové finále nečekal snad nikdo. A aby toho nebylo málo nebo pokud v tom digi-bordelu někdo něco viděl, tak tomu ještě přidali (nechci říkat čeho, protože spoiler). ()

HydraCZ

Morbius je skutečně ten nejfilmovější film všech dob. Zápletka byla, postavy byly napsány, hudba byla složena. Nevím, zda je teď možné, aby někdo udělal větší filmový zážitek, než je tento. Moje oblíbená scéna je ta, kde Dr. Michael Morbius řekne: "Je čas morbení." Tomuto filmu dávám morbilion procent. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ()

Hyb_rid

Možná díky tomu jaký měl Morbius původní ohlas jsem čekal nějaký totální průšvih a hle on je to vlastně jen brutálně nudný film ve kterém má nejvíc charismatu Keaton ve svém minutovém cameu. Leto se do role Morbia hodí ale je tu stejný problém jako u Venoma, efekty jsou fajn ale pokud je finální souboj jen jeden velký digitální bordel bez nějaké špetky citu pro choreografii či kameru tak výsledek bude vždycky špatný. Příběh je absolutní slátanina ale to už je v téhle době u komixáků standard. Espinosův předchozí film Life ukázal, že dokáže vytvořit napětí i pracovat s efekty a Morbius byla jen bída a šeď takže si asi dovedu představit s jakou předlohou musel pracovat. Absolutně zbytečný film ... It's Morbin time. ()

Marius_ss

Očakávania boli nízke, takže sklamaný som nebol. Ono to nakoniec nebolo až také zlé, určite je to lepší film, ako debilný Venom 2. No stále je to podpriemer takže... SONY, zobuď sa. ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

Blondýnka vede nominace na Zlaté maliny

23.01.2023

Každý rok se v předvečer velkého finále oscarové sezóny sejdou v Los Angeles členové nadace Zlatá malina, aby „ocenili“ ty nejhorší filmy uplynulého roku. Hlasování o tyto ceny se účastní zhruba 700… (více)