• Bozvav
  *****

  Skvělá záležitost. Škoda, že seriál, už pak nedosahuje takové úrovně. Jedná se o jeden z nejbizardnějších seriálových počinů, co jsem kdy viděla. Jde o velmi rozporuplnou záležitost. Buď vám sedne, či nikoliv. Obscéní, přitom ne nechutný, vtipný, ne úsměvný. Herci se vyřádili a scénárista taky. Babičce bych ho nepustila, ale mne nadchnul. Dávám 90%.(19.4.2017)

 • Aildrin
  *****

  Je chyba, že jsou čtyři FILMY LEXXu na ČSFD zařazené jen pod nazev celé serie a navíc uvedené jako TV seriál, takže pro úplnost: LEXX se skládá ze čtyř serií. První sérii tvoří čtveřice filmů: Dark Zone - Ctim Jeho Temnost, Supernova, Model (Výborný výkon Rutgera Hauera, známého z kultovního filmu Blade Runner, zde zastínil všechny ostatní.) , Gigastin. Každý se výrazně liší kvalitou Zbytek se skládá z 57 seriálových epizod. Jako víc než slušný znalec Červeného trpaslíka také musím uznat, že se jím film silně inspiroval, (což jen potvrzuje fakt, že ve třetím dílu, čtvrté série hostuje Charles Craig - Lister a Hattie Hayridge - Holly.). pouze převlékl kabát z červené do černé. LEXX zde hodnotím celkově jakožto neotřelý počin a kultovní dílo.(10.10.2011)

 • Subjektiv
  ****

  Nádherný bastard, který dovoluje divákovi dík přiznanému a levnému (ale nápaditému) CGI (ala Red Dwarf), ošumtělým rekvizitám a nadsázce vnímat všechnu krutost zdejšího universa "jenom jako" a tak se smát těm jinak mrazivým nápadům se soudcovskými automaty, proteinovou bankou, vybuchujícím planetám, přepisování lidské povahy atd. A propos, nápady se v Lexxovi vůbec nešetří, tolik zvrhlých detailů vysypaných do jediné minisérie svědčí o geekovském tvůrčím výbuchu. +++++ Jaký svět, takové postavy - protagonisté i antagonisté. Nejdůležitější je samozřejmě posádka Lexxe, lodi ničící planety s obrovským apetitem. Kapitán je posera, slizoun a nadrženec, kterému se sex vyhýbá tím účinněji, čím víc po něm touží. Mrtvému asasínovi Kaiovi chybí radost ze života a emoce, k tomu neustále informuje své okolí o tom, co mrtví nedělají. Je však ultimátním bojovníkem a ochráncem posádky včetně slabého, ba slabošského kapitána. Hlava robota 790 je sice imobilní, její znalosti a schopnosti práce s technikou jsou však pro fungování posádky nezbytné. Stanley nemá odvahu a tak nechce bojovat za dobrou věc, což je jediná motivace Kaiova, 790 pohrdá Stanleyem. Je tu ale ještě jeden člen posádky. Trestankyně Zev za trest proměněná v otrokyni lásky funguje jako chytré scénáristické pojítko celé posádky. Miluje Kaie a touží jej přivést zpět k životu a pomoci mu v jeho prorokovaném poslání, vzrušuje kapitána Stanleyho, je milována 790, čímž oba do značné míry ovládá. Posledním klíčem je, že všichni potřebují Stanleyho, neboť jen jeho poslouchá loď Lexx. Vlastně docela nenápadně chytrý koncept. A kopec zvrhlé zábavy.(25.10.2014)

 • NinadeL
  *****

  4/4 Tak ono to nezestárlo, nejfantastičtější pilot k seriálu, který mě neustále v minulosti přesvědčoval o tom, že ač žánru neholduji, tohle si prostě musím dopřát :) Zev, sice bych nechtěla prožít celý život v tvých kalhotkách, ale posledního z Brunnen G bych následovala kamkoli. Yo way yo... Ah home va va ray... Yo way rah... Jerhume Brunnen G....(16.4.2010)

 • Mr. Filuta
  ****

  V úvodu zaprvé: Ať si zdejší uživatelé hodnotí zvlášť filmy (což je zde) a zvlášť zbytek seriálu (což je ZDE), rozdíl v tom totiž je. V úvodu zadruhé: Nevím kdo první přišel s tím přirovnáním k Trpaslíkovi a už vůbec nevím proč se toho všichni tak chytli, osobně se domnívám, že by nemohli být více vedle. Snad jen ten pocit bezútěšnosti, který sdílí posádka lodi, je jediným mostem mezi oběma, a to je pro přímé srovnání, nezlobte se na mě, opravdu málo. Každopádně Lexx je neuvěřitelně unikátní zvrácená blbůstka, která úspěšností trpí na svůj poměrně nízký profil. Ale kdo si skutečně najde ten čas a pozornost na upřímné shlédnutí, zůstane určitě okouzlen stejně jako já. Dodneška mi rozum stojí kdožeto do tohohle díla promítnul svoji zvrácenou duši, protože bych ho rozhodně chtěl potkat. A nebo spíš nechtěl...?(24.8.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace