Odhalení

• USA The Act

Epizody(8)

Antologický seriál "Odhalení" vypráví zarážející kriminální příběhy inspirované skutečnými událostmi, které jsou bizarnější než jakákoli fikce. První řada sleduje Gypsy Blanchardovou, dívku, která se snaží vymanit z toxického vztahu se svou přehnaně ochranitelskou matkou. Její touha po nezávislosti otevře Pandořinu skřínku ukrývající děsivá tajemství, která nakonec vedou k vraždě. Co když vám člověk, který vás podle svých slov miluje víc než cokoli jiného na světě, ve skutečnosti ubližuje? Právě to se stalo Gypsy Rose Blanchardové, mladé ženě z Missouri. Jako dítě vyrůstala v domnění, že trpí závažnou formou rakoviny, svalové dystrofie, epilepsie a dalších nemocí. Její matka Dee Dee zasvětila svůj život tomu, aby o ni mohla pečovat. Pak ale Gypsy Rose odhalila šokující pravdu. Ukázalo se, že nikdy nebyla nemocná... (HBO Europe)

Mona-Lisa

Matka, dcera a Münchhausenův syndrom by proxy v hlavních rolích. Joey King a Patricia Arquette překonaly sami sebe. Mrazivé, děsivé a někdy až nepochopitelné. Takové obživlé panopti kum amerických figurek. ()

Rockerman

O Dee Dee a Gypsy jsem nedávno četl v Reflexu a právě tam jsem dostal tip na The Act. Proto jsem věděl o čem to bude i jak všechno dopadne. Nelituji toho, protože seriál mi připravil silný emocionální zážitek. Naštěstí ten syndrom Barona Prášila není příliš rozšířený, jinak by to byla hrůza. Opičí láska matky ke dceři zničila nebo poznamenala život několika lidem. Musím vyzdvihnout Patricii Arquette, která po výborném výkonu v Útěku z vězení v Dennemore předvádí další herecký koncert. ()

Wargoo

Neuveriteľné herecké výkony (všetci traja - mama, dcéra a dement si zaslúžia Glóbus !), fantastická neokukaná kamera, emotívne jednotlivé scény a príbeh... ten je snáď možný len v trUmpSA ! 5***** PS: musím vyzdvihnúť miestami priam dokonalú kameru, kedy nám vlastne neponúka priamy obraz toho, čo by sme štandardne mali vidieť, ale skôr "naznačuje". 83,302% ()

Folky

Snad nikdy se nestalo, že bych celou minisérii viděl během jednoho dne. Poutavé, mrazivé, nepříjemné. A přerod Joey King neuvěřitelný, nevěřil jsem, že to je stejná herečka. ()

Vabr

Velmi dobrý začátek, který uchvátí a říkáte si, jestli nedáte místo 4, 5 hvězd. Bohužel od 4.dílu, kdy je Gypsy dospělá (tedy aspoň podle mámy) jsou díly špatné. 4. díl je nejhorší. Vím, že je to založeno na skutečné události, ale prostě je to špatné. 4. - 6. díl jsou špatné, zklamání. 7. díl je lepší a 8. díl navazuje na linii těch skvělých dílů (1.,2.,3.). Je škoda, že nedali flashback na mámu ve vězení, hodilo by se to tam. Škoda, že vězení a Gypsy nerozvedli víc (třeba jak se jí tam žije). Je to celkem nad zamyšlením. Bohužel od 4. dílu ten pocit zamyšlení nad situací mizí. Tento seriál mi přijde nadhodnocený. Nechápu, jak to ta matka mohla dělat svý dceři. Je mi jí líto. Ona je podle mě nevinná, ale já ji osobně neznal, takže to nemůžu určitě vědět. Patří jí to. VYHODNOCENÍ: PROČ PŘESTALA CHODIT S WOLVERINEM? ()

ViktorS

Človeka môže až mraziť keď vie, že je táto mini-séria podľa skutočnej udalosti. Príbeh Dee Dee a Gypsy tu vďaka skvelým hereckým výkonom pôsobí skutočne dôveryhodne. Je nám tu veľmi dobre zobrazený zložitý život Gypsy s jej matkou, ktorá svoje dieťa celé roky klamala a využívala, tak ako aj svoje okolie. No na druhej strane svoju Gypsy milovala a starala sa o ňu. Rôzne scény tu preto vyvolávajú rôzne emócie, ktoré divák nestihne ani spracovať a už sa hrnú ďalšie. Raz krásny vzťah matky a chorej dcéry, potom psychologické hry, ktoré úbohá Gypsy nie je schopná pochopiť a zvládať. Každým dielom sa napätie zvyšuje a človek už len čaká na ten moment, kedy Gypsy urobí ťažké rozhodnutie, ktoré bude myslím už navždy kontroverzné a diskutabilné vzhľadom na to čo si prežila. Avšak séria nám ponúka aj pohľad do minulosti, kedy Dee Dee začala so svojimi klamstvami. Možno práve po tom, čo jej matka povedala na smrteľnej posteli, si začala Dee Dee svoju Gypsy viac držať pri sebe, aby mala navždy niekoho, kto ju miluje. Žiaľ, skutočný príbeh Dee Dee sa už nikdy nedozvieme, no verím, že cez to všetko aká bola, si smrť nezaslúžila. Gypsy to zjavne tiež neskôr trápilo, no znovu - po tom čo si prežila, je ju len veľmi ťažké za to odsudzovať. Dúfam, že keď ju prepustia, tak bude viesť spokojný život a nebude sa trápiť svojou minulosťou. ()

Kalimero13

Netušil jsem, do čeho jdu, o čem to bude, jen že je to založeno na skutečné události. Některá díla dle skutečné události trpí tím, že ta samotná skutečnost je oproti všem těm vykonstruovaným příběhům prostě nudná či mělká. Při sledování tohoto vám bude přecházet mráz po zádech při představě, že se toto skutečně někde dělo. Nepochopitelné a skvěle zarahné. ()

vozralec

Velmi dobrý seriál o starostlivé matce a její dceři. První polovina možná lepší. Nick Godejohn zahrán výborně. ()

hazdrova

Prvé štyri epizódy sú také nákazlivé, že vás od obrazovky nepustia. Čo sa však stane, keď sa situácia začne rozmotávať je drastické spomalenie tempa (teda aspoň pre mňa) a preto len 4*. Každopádne vynikajúce spracovanie, až človek neuverí, čo sa vo svete všetko môže stať. 4* ()

Stillborn83

Viac ako samotná miniséria ma zaujal tento vskutku bizarný prípad Gypsy Rose Blanchard a jej mamy Dee-Dee. Je o ňom aj viacero dokumentov, dokonca aj na YouTube. Nechcem tvrdiť, že toto sa môže stať len v Amerike, ale viac-menej zrejme áno, najmä kvôli dieram v určitých sférach ich systému. Každopádne, aby som nedával spoilery. Prípadom Gypsy Rose sa zaoberá I. séria The Act (ohlásené sú ďalšie série, každá by sa mala zaoberať ďalším bizarným kriminálnym prípadom, ktorý sa stal). Vyzdvihnúť jednoznačne treba Patriciu Arquette (po Escape at Dannemora hrá zase nie úplne normálnu americkú ženu – aj za úlohy Dee-Dee a aj za úlohu v Escape získala Zlatý Glóbus) a Joey King (ak vám bude prekážať jej prehnane odporne maznavý hlas /dokonca aj v českom dabingu sa o neho snažili – ale samozrejme, treba to vidieť v origináli/, tak si pustite videá skutočnej Gypsy). Veľmi dobre hrala aj Chloe Sevigny a Calum Worthy. Čo najviac mrzí je zbytočná rozťahanosť, takže pokojne by stačilo 6 častí, nie 8. Nad týmto prípadom mi zastáva rozum. Mimochodom, Gypsy Rose nedala súhlas tvorcom seriálu k použitia jej mena, tak jej rodina podala na tvorcov trestné oznámenie. ()

Sasulka3

Velice zajímavě udělaný seriál a klobouk dolů za herecké výkony hlavním představitelkám. Když jsem kdysi dávno viděla dokument ,,Maminka mrtvá a nejdražší,, přišel mi příběh opravdu k neuvěření a tak jsem se docela děsila seriálu... Nejsem ještě u konce, ale velice povedeně zpracované :) ()

iz67

Predevsim je to koncert Arquette a King. Neni to o prekvapeni, je to o predurceni od sameho zacatku. Působivé. Skoda, ze dílů neni o tretinu az polovinu min, protoze v mnoha mistech ztraci tempo. Coz je duvod, proc je to slabsi 4 a ne 5. ()

oasismanik

Miniséria natočená podľa skutočných udalostí, ktorá si zo všetkými vašimi emociami pohrá ako jazda na horskej dráhe. Budete cítiť nenávisť, nechuť, bezmocnosť, hnev, ľútosť..nie je to príjemné sledovanie, hlavne prvé tri/štyri časti, potom mi to už prišlo zbytočne natiahnuté a poslednú časť som dokonca tochu preskakoval. Ak o prípade nič neviete, užijete si to ešte viac, herecké výkony brilantné. edit. hneď po dopozeraní som si pozrel aj dokument "Maminka mrtvá a nejdražší" a je neskutočné ako detailne a presne to tvorcovia natočili. ()

Hyperbolic

Neznalý skutečného příběhu Gypsy Rose Blanchard jsem byl nejdříve znepokojen, potom zděšen a nakonec rozesmutněn. Tohle byla síla. Všem hercům tleskám, protože veškeré postavy byly uvěřitelné, a tak to celé bylo ještě horší. ()

Aniki

Sice podle pravdy, ale natočeno poměrně zdlouhavě se spoustou hluchych míst. Absolutní alergie na dabing, kdy Arquette a spousta ostatních začíná své dialogy způsobem ááááá, ééééé, óóóóó. Všichni jsou navíc na sebe v tomto snímku nereálně hodní, ohleduplní, slušní......no, za mne nenatočeno ideálně. Látka spíš na dlouhovečerák. ()

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

Mys hrůzy dostane seriálovou verzi

24.11.2023

V roce 1962 vznikl dnes již klasický americký thriller Mys hrůzy podle předlohy „The Executioners“ spisovatele Johna D. MacDonalda z roku 1957 (u nás vydané pod titulem „Mys strachu“). V příběhu o… (více)

PF 2020

PF 2020