Tess McGillová není příliš spokojená se svou současnou prací. Její nadřízený David Lutz jí dohodí možnost pracovat pro jistého Boba v oddělení arbitráží. Jak se ale ukáže, opilý Bob hledá spíš holku do postele než asistentku. Rozzlobená Tess rozešle všem o Lutzovi nelichotivý mail … a  musí si hledat novou práci. Nakonec sežene místo sekretářky oddělení, které právě dostalo novou šéfku, Katharine Parkerovou, stejně starou jako Tess. Katharine se chová velmi přátelsky, dá Tess několik dobře míněných rad a na oplátku vyslechne Tessin nápad na výhodnou obchodní transakci. Pak ale Tess oznámí, že příslušný klient nemá o transakci zájem. Brzy nato odjíždí Katharine na víkend na hory. Zlomí si tam ale nohu a zdá se, že si několik týdnů pobude na lůžku. Tess ji má zastupovat a postarat se též o její byt. A právě tam Tess v počítači najde, že se Katharine zcela bezostyšně chystá prodat její nápad klientovi. Hodlá transakci uskutečnit spolu s jistým Jackem Trainerem. Tess ani minutu neváhá: rozhodne se, že transakci uskuteční sama… (TV Prima)

forsberg

Docela milá komedie plná vycpaných ramen, neuvěřitelných účesů a vyhrnutých rukávů aneb kterak bystré děvče skrze dobrý nápad přijde ke štěstí a fešnému byznysmanovi. ()

Anderton

Podnikavé dievča bolo asi pre Nicholsa skôr štúdiovou zákazkou, ako nejakým osobným projektom. Vzhľadom na jeho režisérsku a rozprávačskú zručnosť ale nie je v rámci žánru sa na čo príliš sťažovať. Dnes by sa do podobného scenára pridali hysterické scény napríklad jačiacej Cameron Diaz a film by bol o stupeň nižšie. Problémom je tak trochu morálne vyznenie filmu, pretože Tessino správanie nie je až tak úplne košér a konečné utriedenie postáv do čiernej a bielej sa odohrá až v samotnom závere. Ten ale zbavuje film väčšej ambivalentnosti a divák tak nedostáva veľa podnetov k zamysleniu. Proste nenáročný, ale príjemný osemdesiatkový mainstream s fajn sympatickými hercami. ()

nash.

Až na ty šílené účesy, které mi občas téměř bránily soustředit se na dialogy, to bylo příjemné připomeutí oblíbené osmdesátkové žánrové klasiky. Fordovi romantické komedie vyloženě sluší, Sigourney si roli potvory užívala s chutí. Celé to je postavené na nápadité variaci tradiční záměny osob, není to hloupé, slušně to odsýpá, nechybí tomu humor ani romantika namíchané ve správném poměru a navíc jsem si tentokrát mohl dávat pozor na nenápadný výskyt hvězd, které tehdy ještě hvězdami nebyly (Platt, Duchovny, Spacey). Na mou osobní topku to sice nedosáhlo, přesto to byly příjemně strávené necelé dvě hodinky. ()

dopitak

Až do okamžiku, kdy Sigourney naběhne s berlema, to byla moc dobrá romantická komedie. Zmíněným okamžikem se ale všechno pokazilo, a tak vyšší než průměrné hodnocení být nemůže. Viděno v druhém dabingu (1993), solidním, ale přeci jen jsme u Forda už navykli Štěpničku. ()

Chrustyn

Utahaná romantika z konce 80. let, kdy asi byla Melanie Griffith považována za sexy. Ještě, že tu je Ford a Weaver jako slušná mrcha. ()

classic

Pracujúce dievča”, mimochodom má nielen i → zaujímavú ústrednú pieseň, ktorú naspievala pôvabná speváčka Carly Simonová s baladickým názvom "Let The River Run" , keď vôbec prvý záber filmu je na »Sochu slobody« , okolo ktorej sa pomaly (s)točí kamera → nemeckého kameramana Michaela Ballhausa, že sa následne zameria na rieku Hudson, po ktorej pláva trajekt, ktorý si to akurát namieril rovno k dolnému Manhattanu, a tak sa mi pred zrakom automaticky vytvára dokonalá panoráma na "World Trade Center" s už nostalgickými spomienkami, pritom práve na tejto lodi cestuje aj šarmantná oslávenkyňa-protagonistka Tess McGillová, ktorá sa zrovna nasmerovala do práce tak, ako to robí každé ráno, a to konkrétne do jedného z mnohých mrakodrapov, ktoré sa v New Yorku väčšinou týčia do neuveriteľnej výšky, čím konečne znovu prechádzam k úvodu recenzie, aby som skrátka nadviazal na "nielen" , teda na Melániu Griffitovú, do ktorej som sa asi na dve hodiny platonicky zamiloval, rovnako ako i Jack Trainer, ktorý si to vskutku stihol taktiež veľmi dobre natrénovať. (Už sa mi to stalo aj predtým u jej matky Tippi Hedrenovej v legendárnych Vtákoch → Alfreda Hitchcocka, ale to je už úplne iná história). Nevravím, že som maximálne spokojný s celkovou réžiou-režiséra takých kinematografických skvostov, akými → Virginia s Absolventom, bezpochyby sú, pretože teraz po nich bohužiaľ - nie je ani chýru, ba ani slychu, no i napriek tomu mi tento handicap celkom dobre kompenzuje → herecký ansámbel na čele s charizmatickým Harrisonom Fordom a protivnou  Sigourney Weaverovou, ktorej postava Katharina Parkerová, sa dolámala na lyžiach, a tak si ju moc neužijeme, no na druhej strane, akonáhle sa trochu viacej zotaví, tak vtedy dokáže liezť človeku poriadne na nervy, pričom medzitým stihla »sekretárka« vyliezť po kariérnom rebríčku hodne vysoko, čo sa asi šéfke bohvieako pozdávať nebude, však ? Možno som mal rozdielné predstavy o výslednom produkte, no za žiadnych okolností neľutujem jeho pragmatické zhliadnutie, keďže sa stále bolo na čo pozerať. PS: A kto si na prvý pokus hneď všimne budúceho agenta F.B.I. → Foxa Muldera, tak ten je absolútny filmový mág ! Mne sa to podarilo až dodatočne ! ()

Flego

Sú filmy, ktoré nás oslovia takým spôsobom, že na ne nemôžeme zabudnúť ani v rieke času. Working Girl je práve tým filmom a nie je to zásluhou len Forda, Griffith či Weaver... ale i umnou réžiou Mike Nicholsa. ()

jhrasko

Hviezdičkovanie rovnajúce sa počtu videní za posledných 19rokov. Melanie Griffith tu má iritujúci hlas, ale i nebezpečne krátke sukne (a dobré nohy). ()

BoPo

Ambiciózne dievča a proti nej ambiciózna žena. A šanca ktorá sa objaví raz za život. Snaha opustiť svoj obyčajný život a dostať sa vyššie. Otrepané príbehové klišé, ktoré však s účasťou Forda, Sigourney Weaver a v tej dobe ešte peknej Melanie Griffith nepôsobí blbo. Oddychovka a vkusná rozprávka pre ženy. ()

Lacike

Jeden z filmov v ktorom Ford ukázal, že sa uplatní aj v komediálnom žánri a zároveň jeden z filmov, ktorý som videl toľkokrát, že by som ho mohol citovať. Jediná vec, ktorá mi na ňom vždycky trochu vadila je Melanie Griffithová, ktorá sa mi fyzicky nepáči, ale aspoň je sympatická. Zato kostnatá prdel Sigourney Weaverová je tak dokonalá mrcha, že sa celý čas teším na to jak s ňou konečne vybehnú. No a Ford je pohoďák, ktorý je nad vecou a celý film si užíva. Či už s jednou alebo druhou. Ten sa má. Dejovo to dosť pripomína komédiu Tajomstvo môjho úspechu. Akurát sa tentoraz v korporátnom rebríčku snaží dostať hore žena. Zlaté osemdesiatky, keď sa šťastie meralo množstvom peňazí. Poteší aj mnoho známych xichtov vo vedľajších úlohách. Či už sympaťák Baldwin alebo nemrava Spacey. Ďalším výrazným a to fakt sakra výrazným prvkom je osemdesiatková móda a tie šialené účesy, ktoré vyzerajú jak keby si žili svojím vlastným životom. Je to hrozné a smiešne zároveň. Nakoniec zmienim aj pekný VHS dabing plný skvelých hlášok. Len škoda, že znie tak plechovo. Rád by som počul pôvodný nezohnateľný kinodabing. Ale to je Mission Impossible. 10/10. ()

Agatha

Na nic si nehrající snímek s nádechem romantiky, který lehce pobaví a některé snad i povzbudí. Největším kladem a lákadlem je určitě skvělé herecké obsazení, které zasahuje i do těch nejmenších rolích. Melanie Griffith je kouzelná a Harrison Ford, Sigourney Weaver a Joan Cusack jsou na správných místech. Ale co je na tomto filmu absolutně nejlepší je oscarová ústřední píseň Let the River Run, která je nesmrtelná a prostě skvělá, za jejího znění se z obyčejných úvodních titulek stávají neobyčejné. A Lucko Vondráčková nic proti, ale na originál jednoduše nemáš... ()

Terva

Píseň Let The River Run, již napsala i zpívá Carly Simon, získala filmu Oscara. Nominován byl i v kategoriích herecký výkon v hlavní roli (Melanie Griffith), ve vedl. roli (Sigourney Weaver a Joan Cusack), film a režie.Michael Ballhaus. Jinak, tohle je přece klasika. ()

m.krudenc

Výborný film s dokonalou zápletkou. Nádherné herecké výkony. Je krásné, kolik Hollywoodských hvězd na začátku své dráhy se v tomto půvabném filmečku objevilo, vedle okouzlujícího Harrisona Forda, soupeří o místo na slunci dvě v té době již jasně zářící hvězdy Sigourney Weaver a Melanie Griffith. No a ta oskarová písnička je krásná i režie Mika Nicholse....... tenhle film mám fakt moc rád. ()

Falcor

Vrchol osmdesátých let a vše, na co si člověk pamatuje. Oblečení, hudba, průbojné a inteligentní ženy na vzestupu, obsazení kvalitních herců (i Melanie se snažila a sošku si vysloužila) tehdy ještě zaručoval kvalitu snímku. A MIke Nichols, jenž nedokáže ani komedii natočit, aby šlo o pouhé jednoduché odlehčení. Naštěstí. ()

corpsy

Skvelá komédia s vynikajúcimi hereckými výkonmi všetkých zúčastnených ( Joan Cusack exceluje - hlavne jej háro ). Dnes už klasický prípad výbornej 80kovej komédie. ()

NinonL

Návod pro všechny sekretářky, asistentky, ale také sekretáře či asistenty, který se v životě může hodit. ()

Riddick77

Mám trošku problém s vyzněním celého filmu. Faktem je, že při dodržování pravidel, zvláště ve světě byznysu, se nahoru dostává jen těžko. Startovní čára je nerovná, omezené zdroje rozebrané a pravidla vytváří a dotváří ti, co již ve vysokých postech jsou (a chtějí udržet status quo). Leč opravdu je řešením lidsky amorální lež a neetická obchodní manipulace? Možná, že není důvod nad Podnikavou divkou toliko přemýšlet, neboť bychom si spíše měli odnést poznání, že Amerika je zemí neomezených možností, kde existuje určitá rovnost šancí (nikoliv výsledků). A že láska má skoro vždy přednost. Nicméně účelově racionální jednání nemusí být v takto čisté podobě každému po chuti, ať už má fasádu Melanie Griffith, Sigourney Weaver či Harrisona Forda. 7/10! ()

Zemřela herečka Olympia Dukakis

Zemřela herečka Olympia Dukakis