Brahms: Chlapec 2

• USA Brahms: The Boy II (více)

Poté co se rodina přestěhuje do Heelshire Mansion, spřátelí se jejich syn s panenkou Brahmsem. Tato hračka vypadá jako živá. (Filmbox)

Astaroth12

Jednotku si skoro vobec nepamätám a tak nemôžem ani porovnávať a neviem, či sa tento film nejako pridržiaval originálu. Hneď prvé mi nesadla herecká zostava na čele pre mna neherečkou Katie Holmes, ktorá samozrejme i tu bola celkom neznesiteľná. Moc sa toho tu nedialo, všetko tu už bolo i lepšie spracovane. Teraz prísť s posadnutou bábikou je dosť trúfalosť. Keď to zoberie do rúk schopný režisér, môže byt z toho aspoň solídna chuťovka, ale žiaľ táto medzi ne nepatrí, lebo tento režisér na to evidentne nemá. Prišlo finále a čakal som, že sa konečne film odviaže, ale ako začal tak aj skončil. Je to nevýrazné a nudne a keby nebolo dobrej remeselnej stránky, tak určite hodnotím 2*. Ale tá sa mi na tomto filme páčila najviac, takže aspoň slabé, ale 3*. ()

Vxxx

Průměrný horor s předvídatelnou zápletkou. Plno lekaček a nulová atmosféra. Christopher Convery předvedl dobrý výkon, ale celkově je film opravdu stený jako 80 % dalších filmů tohoto žánru 3* ()

Trevor

Slabšie pokračovanie, ako sme si už pri hororovych seriach zvykli a treba si počkať či sa v trojke dočkáme zlepšenia. Pre mňa ako fanušika hororov unaveného po nočnej a po 8 dňoch v práci v rade pred spaním postačujúce. Nie každý sedí doma za 80% platu 😂. ()

Havaj8

Prvního Boye jsem vychválil do nebes za originalitu, atmosféru, všechno a celkem mě zajímalo, jak přistoupí ke dvojce. Prostě ke dvojce, ne pokračování, mohli opět zabodovat s něčím zajímavým a nikdo by se nezlobil, ale bohužel k tomu přistoupili, jako k dětský demonologii a to prostě velkou část populace neuspokojí. "Atmosféra" tu fungovala jenom do doby, než jsme zjistili, která bije, čímž to pak dorazili. Opravdu vzhledem k úspěchu jedničky, tohle bylo odfláknutý a kéžby radši nic takovýho nevzniklo. ()

M.i.k.e

jednička sice nebyla nic extra,ale i z toho mála dokázala vykřesat relativně příjemné překvapení.Dvojka se o to už ale ani nesnaží a přichází se standardní jakože duchařinou,která ale nenabídne prakticky vůbec nic krom nudy...40% ()

dubinak

The Boy II je hodně tuctový prachobyčejný béčkový horor, který vás neoslní žádným inovativním nápadem ani ultra originálním strašením. Můžu ale s klidem přiznat, že mě tenhle film ničím nějak neštval, ani jsem nesledovala čas a vcelku příjemně to plynulo. Postavy byly ok a souvislost s prvním dílem v podstatě na úrovni akorát tak stejné lokace a sem tam nějaké zmínky. Kolem a kolem je to film, který rychle zapomenu, ale špínu na něj asi házet nebudu. ()

Lenka.Vilka

Během psaní komentáře k prvnímu dílu, jsem si tak trochu dělala legraci. Že jestli bude druhý díl, tak to bude trapárná s béčkovejma hercema. Navíc jsem si nedokázala představit, jak by na ten konec navázali. Když už se ví, že v té loutce není duch a všechno je trochu jinak. Ale taky víme, že týpek přežil. Tedy, já měla za to, že přežil, podle posledního záběru jedničky. Naštěstí se do druhého dílu pustil stejný režisér. Ale to s těma béčkovejma hercema zůstalo. Může teda tenhle film nějak překvapit, když víte, o co jde? **** No, vlastně může. Takže. Po psychicky náročný vloupačce se naše rodinka přestěhuje na venkov. Jasně. Z ruchu velkoměsta do díry, kde je to úplně stejný jako ve vesmíru. Nikdo té tam neuslyší křičet. Synek v lese najde panenku a vezme si jí domů. Co bylo ze začátku dobrej nápad, ukáže se časem jako velká blbost, protože v domě se začnou dít divný věci. Tentokrát je problém v tom, že na jedničku se koukalo dobře, ale tady se na tu Holmes kouká fakt blbě. Asi si nebudeme lhát, ale už není nejmladší a za celou svou kariéru se nic nenaučila, furt stejně stále jeden a ten stejnej výraz. Jenže když to předváděla před dvaceti lety, byla mladá a prostě to bylo o něčem jiném. **** Vtipný na tom je asi nejvíc předpoklad, že to půjde podle předchozího scénáře. Že si řeknete, že to je %@^^@, ne %@*@*. A co se tam děje, to naznačuje stále víc, že se divák dočká stejného twistu jako minule. No, byl tam, jenom trochu jinej, než jsem čekala. Až jsem litovala, že jsem to vůbec viděla. Zkazilo to dojem z prvního dílu :( ()

PROCESOR

Tak už z jedničky jsem nebyl bůhví jak nadšený, ale tohle to zazdilo ještě mnohem hlouběji. Vážení, pokud máte chuť na horor, tak si tohle opravdu nepouštějte. Nechci nějak zásadně spoilerovat, ale to, že panenka dvakrát za celý film otočí hlavou snad nemůže nikoho opravdu uspokojit… ()

filmmovier

Jedničku jsem si minulý týden zopakoval (a šokovalo mně, že překvapivě pořád funguje, čímžpádem je teda asi fakt dobrá), což jsem udělal jen z toho důvodu, že jsem objevil existenci dvojky. Jednička je přátelé, opravdu dobrá a tím koncem rozhodně i originální, ačkoliv se tak netváří. Dvojka se taky tak netváří, ale dvojka už bohužel příliš originální není. Je pořád skvěle natočená, napětí funguje relativně v pořádku, zejména v druhé polovině má film po téhle stránce rozhodně co nabídnout, Brahms je správně znepokojivý a tisícíprvní ďábelské dítě je taky zatraceně fajn. Tragických nehod je tady všehovšudy jedna (a ještě ne tragická), jinak je to ale fajn. Nic víc, nic míň. Každopádně se mi nakonec líbilo, jak Brahms prohlubuje mytologii celého příběhu a pokud se bude konat třetí díl, tak jsem na něj docela zvědav už teď (protože je silně nakročeno k Brahmsovu originu, tady se vlastně nic nedozvíme). Dvojka mně sice bavila. jenomže dvojka je přesně to, co by byla jednička, kdyby neměla ten sympatickej zvrat na konci - a i tak by z toho jednička vyšla jako vítěz. Líbilo se mi to, bylo to funkční, ale v obrovské konkurenci panenkovských / s divnými dětmi hororů je to slabší a těžce bez nápadu. Průměr, ale lepší průměr, bylo to fajn, zručně natočené, některé scény skvělé, ale celek to moc nevytrhne. Ten otevřenej konec mně ale vlastně dost potěšil. Asi už mi stačí fakt málo. 65%. ()

Johnny.ARN odpad!

Klasická dvojka. Jednotka bola aspoň prekvapivá, ale táto ducharina, čo rozvráti základy a nedá zmysel je číre zlo. Lacné TV pokračovanie. ODPAD! ()

oveckaoa

Jedničku jsem kdysi viděl a nebyla špatná dvojka je na tom hůře. Z 87 minut se zde zhruba 50 absolutně nic nestane jen zde někdo/něco zabije psa ve zbývajících 20 se jedno děcko nabodne na dřevo (tomu říkám horor kde se na to hrabou všechny Sawy) a rozjede se to až 10 minut před koncem. V celém filmu je pouze jedna vražda, která beztak stojí za hovno navíc to popírá jedničku pokud se nepletu kde byl kluk schovaný v baráku, který vraždil tady to naopak ukazuje možnost, že tady ten kluk byl ovládaný panenkou a dělal vše na její popud. 40 procent pokud bude trojka někdy a tam by vraždila ta panenka ve stylu Dětské Hry jsem ochoten jí dat šanci pořád jsme se nedozvěděly kdo ji udělal proč a proč dělá to co dělá. Jinak lekačka zde není žádná zlatá Anabelle 3 proti tomuhle. ()

blackkocour

Sexuální pomůcka, eeeh teda, porcelánová panenka jakoby z oka vypadla píče Annalbel, s partičkou mongoloidních vyznávačů tubery a sílných záchodových duchů, s čelem s otravným frackem Čakym. Přiznám se asi hned, ale nikdy jsem nestrčil svého pelikána do ponožky, a následně ho pak vyhodil do koše k prádlu, teda, chtěl jsem říct, že jsem jedničku neviděl, ono, než jsem se k tomu mohl i určitým způsobem dostat, už někdo prdelí porodil Brahmse, a podzimní sklizeň už hnije ke svému začátku, přijdu já, nemytý kocour co rád ocmrdá poklopy popelnice, jestli nenajde tučný smradlavý bobek v hororovém ladění. Asi jako každej rok, i letos jsem si musel vylovit horor s panenkou, a mimo frustrujících prkotin, jako třeba pošahaných malých zmrdů, co z toho neustálýho orálu, pardon kraválu, už mu hlasivky vypověděli službu, ale místo vozíčku a robota, co za něho bude šprechtit, má pořád ještě tužku s papírem, a abysme smrada museli pořád luštit jako křížovku, a neustále mu projevovat pozornost, bude si dělat ještě prdel s posedlým Béthovnem. Bude blikat vypínačem, vypínat stoupačky, nahlas práskat dveřma, vrzat podlahou a rozbíjet okna, a nejlepe ještě rozvracet stoly. Paranoidní matce to dá nějaké trauma z násilnění z toluenu, a brzy ji mrdne k pojistkám. Určitě si přivolá nějaké vymítače, cikánské média, poloprofesionály s tajemnem a po konzultaci zjistí, že celou dobu si z ní dělal prdel ten kudrnatý smrad. Už jen čekám kdy se objeví titulek založeno podle skutečných událostí, nebo obvázanou mařku v kazajce, v Bohnicích. Když se možná bude chystat trojka, vymyslel jsem už dopředu svůj název - Bach: Hrůza za tóny ve verších. Ty duchařiny, by se měli už pomalu vymítit ze zemského povrchu, kurva. #podzimnisklizen [2021] ()

sedm.1

V porovnání s jedničkou se jedná v souvislosti s tímto pokračováním o hodně strmý kvalitativní sešup směrem dolů, a to naprosto ve všech ohledech, nicméně tím nejzásadnějším problémem je opuštění sídla, ve kterém se odehrával prakticky celý první díl, díky čemuž tam fungovalo jak napětí, tak především velice působivá atmosféra, což zde ovšem nahrazené prostředí nedokázalo ani zdaleka vyvolat, čímž zde tak obě tyto velmi důležité ingredience chybí a tvůrci to nedokázali ničím jiným nahradit, takže veškerá záživnost a působivost tohoto pokračování je v těchto ohledech prakticky nulová. Dále zde došlo k neadekvátní změně v obsazení, kdy sympatickou a sexy Lauren Cohan nahradila mdlá a vydranděná Katie Holmes, a nikdo jiný zde nedokázal nahradit, aby alespoň on na sebe strhl nějakou výraznější pozornost. Zápletka je pak celkově dost tuctová, nezajímavá a nezáživná, a to včetně závěrečné pointy, která nestojí vůbec za nic, jelikož nepřinesla ani napětí, ani překvapení, ani nějakou gradaci, prostě nic. A opomenout samozřejmě nemohu ani zprznění ústřední postavy Brahmse, který v prvním díle působil vážně tajemně a zajímavě, jenže zde ho tvůrci prakticky jen otravně změnili v Chuckyho nepovedený klon, čímž ztratil veškeré kouzlo a působivost. Mnou očekávaných odpovědí na několik otázek, vyvolaných v jedničce, jsem se zde jinak také nedočkal, tak možná se dočkám až v trojce, ke které si nechali díky poslední scéně tvůrci otevřená dvířka, jenže zatímco po prvním díle jsem se na dvojku těšil, tak nyní po dvojce se k případnému pokračování budu muset už vyloženě jen donutit. ()

herr_carter

Brahms: Chlapec 2 je další variací na panenkovské téma, ale člověk si v tomhle filmu klade otázku: Je horší pohled na panenku jménem Brahms? Nebo na malého smrada, který se bez nalezené panenky nejde ani vychcat?Nebo na Katie Holmes, která se od dob Dawson´s creek dost změnila a soužití s panem Cruisem jí ještě více zkřivilo hubu? Těžká, těžká otázka a odpověď budu hledat ještě dlouho - asi tak den, než zapomenu, že jsem tenhle film viděl. Kdepak, kromě Wanových panenek jsem zatím neviděl žádnou jinou tak dobrou , abych se jí bál...................moje hodnocení = 4 z 10. ()

666Carnage

Podobná jako první díl ale o kousek horší. Film má v některých scénách atmosféru ale jinak to moc horor není. Scénář má docela smysl. Po herecké stránce normální. 45% ()

Kienast

Tak narovinu: Jednička je průměrný horor se skvělou závěrečnou pointou. Dvojka je podprůměrný horor, se špatným závěrem. 4/10 ()

borec999

Tvorcovia a scenáristi sa rozhodli ignorovať parádny dejový twist z jednotky a nepracovať s ním ďalej. Čo je dosť veľká škoda a dvojka Chlapca dosť pravdepodobne aj preto skončila len ako tuctový horor o posadnutej bábike, ktorý síce z hľadiska logiky a príbehu neponúka žiadne nezmysly, ale ani nič prekvapivé alebo inovatívne. Herci sú v pohode(Katie Holmes,Ralph Ineson), prostredie vidieku zaujímavé, tempo pomalšie, atmosféra v pár momentoch slušná. Podobné typy hororov osobne môžem a Brahms 2 ma ako taká jednohubka na 1 pozretie nijako zvlášť neurazila, takže preto bez výčitiek svedomia 3*. 55% ()

Han22

Nejhorší kino horor roku 2016 se dočkal pokračování, tak jak to mohlo dopadnout? Zcela nepřekvapivě jako totální sračka. Je to snad stopadesátá nudná duchařina s nezajímavou rodinkou, retardovaným děckem ve které prakticky chybí jakékoliv hororové scény. A teď SPOILERy: Zatímco první díl přišel s dementní pointou díky které se stal z duchařiny slasher, ve dvojce je panenka "překvapivě" fakt posedlá. Tím se z filmu stává odvar už tak nudné a blbé série Ananbelle. Jediné co to trošku vytáhne je celkem napínavé finále, ovšem konec to vrátí zpět do 1* hodnocení. Jestli uvidím ještě pár podobných "originálních" duchařin, tak mě trefí šlak a pak se vydám strašit tvůrce těchto přes kopírák tvořených slátanin. ()