Blade je statný černoch, napůl člověk a napůl upír, který s pomocí starého a nemocného učitele Whistlera bojuje proti upírům. Vtrhne na obrovskou upíří diskotéku, všechna monstra zlikviduje a zmizí dřív, než se objeví policie. Mezi oběťmi je také zuhelnatělé tělo upíra Quinna, který však na patologii obživne, vysaje patologa a poraní jeho kolegyni. Potom uteče před Bladem a policií do opuštěné továrny, kde má základnu. Mezitím dochází ve společenství upírů ke sporu. Mladý ctižádostivý Frost lidmi pohrdá, protože je považuje pouze za potravu, a chce neomezenou moc. Karen je napadena policistou, který upírům slouží. Podaří se jí ubránit a Blade se jeho sledováním dostane na stopu další upírské komunity. Blade s Karen proniknou do archívu, kde zabijí zrůdného strážce a zjistí, že Frost chystá rituál, kterým chce oživit boha krve Le Magru, s jehož pomocí by ovládl lidstvo. Frost pronikne do továrny, kde se zmocní Karen a smrtelně zraní Whistlera. Blade se vydá za Frostem a likviduje všechny upíry, kteří se mu postaví do cesty. Je poražen, když se před ním objeví jeho matka. (TV Nova)

pursuer

Osobně si myslím, že se snad jedná o nejlepší zfilmovaný komix. Geniální kamera, perfektně volená kompozice, barvy, herci, scéna, hudba (DJ Krush je opravdový objev z Japonska a Mark Isham umí mistrně navodit atmosféru). Scénář sice klišé, ale v devadesátých (vlastně ani dnes) to nevadilo. Kultus maximus. Přiznávám, jedná se o jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Škoda, že toho kvůli Lize Norrington nechal. Měl opravdu talent. ()

aannemer

Poprvé jsem tento film viděl v roce 2016 a nutno dodat, že určitě naposled. Na svou dobu možná slušná upířina, ale už jsem toho viděl fakt hodně, než aby mě tahle pohádka oslovila. ()

ekzorcist

Crow, Blade, Matrix, Johnny Mnemonic... V 90tych rokoch vedeli robit dystopicke akcnaky, v ktorych sa hlavny hrdina s nicim neparal a sypal do tych zmrdov olovo, resp. vsetko, co bolo po ruke. Popritom tito borci zo seba dostavali aj cynicke hlasky a la Duke Nukem a z mladych chlapcov za televizormi vyrastali krasni duchaplni ludia so zmyslom pre fair-play (vid ja) miesto ufnukanych korektnych slabochov (vid dnesnu mladez). Nejakym zazrakom som prvykrat videl Bladea az dnes a teda jeho vychovny efekt neviem 100% potvrdit, no prave teraz mam pocit, ze ak ma niekto zajtra nastve, natriem ho na dvere! ()

tomino28

Souboj s upíry je nevyhnutelně drsný a krvavý, Wesely Snipes je drsňák jak se patří a nikoho neušetří své ostré čepele - a tak to má být. Jedná se o celkem slušnou adaptaci komiksu, která ovšem nijak zásadně nepřekvapí a nabízí přesně to, co by od ní divák očekával. ()

Radek273

Nudné, umělé a dlouhé. Tohle všechno vystihuje film z mého pohledu. Jasně, Blade.. to je "kultovní můvíí", nicméně co se kvality týče, pohybuje se na hranici béček. Těžko definovat, co přesně je na něm výrazně špatné. Herci, kostýmy, kulisy .. to vše ani nepřijde nikterak špatné, ale .. tak nějak to celkově prostě drhne, a tak že docela dost. ()

Syndrom

Atmosféra kontra energičnost dneška. Vím, co mám radši. Snipes se pro roli zrodil. Je to tak v pohodě, že mě to dycky překvapí. ()

MrKrahujec

Aneb, jak praví klasik (Jan Vodňanský): "Upířina - to je dřina!" Celkem ucházející hororek, na toto téma už byly natočeny daleko větší blbosti... ()

nasqyy

Film hodnotím dvěma hvězdami, jelikož navodí dokonalou devadesátkovou atfosméru akčních filmů, které tehdy běželi. V dnešní době je avšak film po určité době nudný a čekáte, kdy to celé skončí. ()

Bestfan112

Celkem dobrý horor, který mě reálně absolutně nevyděsil. A ten Karel Roden na začátku: Ku*va do pi*i. Ti upíři tam vypadají celkem Cool, tedy: Upíři se poznají tak, že nemají rádi česnek a taky že smrdíjou. Vtipné že? Pokud ne tak si ulovte česnek, vy upíři! Pokud ano tak lidi jste super a jak řekl Groot ve stražcech galaxie volume 3  I love you guys! Ale nechci spoilerovat. Takže ti kteří chtějí spoilery, tak ať si sprominutim trhnout nohou! Film 7/10 ()

bery77

Tato trilogie jsou nejlepší filmová léta Weslyho Snipese. Wesley se pro roli upírobojců prostě narodil. Vinikající výkon podal také Stephen Dorff v roli Deacona Frosta co by po nadvládě toužícího nečistého upíra, který se později stává upírským bohem. Pro mě jednoznačně 4 hvězdy. ()

Pumla

Miluju komixy a miluju upíry. Wesley Snipes ve své životní roli hybrida mezi člověkem a upírem, který ještě víc než upíry nesnáší lidi, co jim slouží. Kris Kristofferson v roli Bladeova rádce a zručného pomocníka a v roli záporňáka skvělý Stefen Dorff. Když se k tomu přidá komixová předloha a skvělá akce, je na světě 5 hvězdiček. A ,i když moje představy o světě upírů a lidí poměrně hodně ovlivněné světem Vampire: The Masquerade se dost lišily od světa Stephena Norringtona, tak nějak mi to nakonec nevadilo, spíš naopak. ()

drozd

Pokud bych hodnotil Blade jako film, řekl bych, že jsem viděl spoustu lepších akčních filmů. Pokud jej však dám do souvislosti s původním komixem, musím uznat, že se povedl. Jinak pro nezasvěcené - Blade (Eric Brooks) existuje už od roku 1973 (poprvé jako jedna z postav v Drakulově hrobce), byl členem týmu Nightstalkers atd. Prostě to není žádný nováček. ()

Arren

Tak Blade "jednička" je už dnes více méně kultovní záležitost. Charismatický hrdina, výtečný záporák a velice pohledné bojové scény, bez zbytečných efektů. Čistá práce :-) Oproti dalším pokračováním má v sobě Blade i něco jiného, než jen laciné bitkaření. I průstřihové zrychlené střídání dne a noci má na tomto podíl. Má příběh, má určitou hloubku a rozhodně se neomezuje na prostou akci. Mám tento film moc rád a stopro to tak i zůstane. ()

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

Vrátí se Blade s Wesley Snipesem?

31.08.2018

Akční trilogie Blade s Wesley Snipesem (Demolition Man) patří k málo filmům předmarvelovské éry, za které se nemusí fanoušci komiksů tak úplně stydět. Od té doby se však plno věcí změnilo, tak… (více)

Vládci vesmíru od Goyera?

Vládci vesmíru od Goyera?

01.12.2017

Když má scenárista (a občasný režisér) David Goyer dobrý rok, nadělí nám Bladea nebo Batman začíná. Když má špatný rok, vypadne z něj Blade: Trinity nebo Ghost Rider 2. Hollywoodská studia ale tohle… (více)

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

Koho přinese mrchožrout ze záhrobí?

16.04.2011

Remake gotického akčního hororu Vrána si původně vydupal z hřbitovní země Stephen „natočil jsem Bladea a pak jsem zešílel“ Norrington. Nakonec kvůli sporům se studiem Relativity odstoupil a s ním… (více)

Hledá se režisér!

Hledá se režisér!