Braddock: Ztracen v boji

Scénografie:

Ladislav Wilheim

Kostýmy:

Tami Mor

To lepší z filmografie nezničitelného Chucka Norrise. Je to akční film, který se svým pojetím nehodí do dnešní předimenzovaně digitální akční tvorby, ale atraktivita prostředí a nonstop akce mě dokázaly zabavit. Chuck se svým bratrem Aaronem spojili několikrát bratrské síly a společnými silami upletli poctivé akční opusy, které hlavního hrdinu ukázaly bez slabin psychických i fyzických. Chuck kosí, co se v korunách palem pohne, s nekonečným zásobníkem, je to tak snadné. Jen se tenhle film nesmí brát vážně. Pak je možné prožít nezničitelné akční peklo. 60%(5.5.2013)

CHYBA VE FILMU - Záběr okolo šesté minuty, kdy si muž obléká zelenou košili a vedle stojící děti si berou zbraně a kolem právě projíždí džíp z Braddockem, byl ve filmu již vidět na začátku z jiné kamery, Braddock ale v té době ještě ve městě nebyl......... DIALOG - MALÝ JOHN - Varuju tě, nešlapej lidem na kuří oka. BRADDOCK - Na kuří oka nešlapu, já šlapu jen na šmejdy. Braddock tentokráte na záchranné misi své ženy. CHYBA VE FILMU - Příběh se časově neshoduje z dílem druhým. V druhém díle je totiž Braddock z dalšími vojáky vězněn od roku 1972 a podle některých dialogů dokonce až do roku 1982. Tento příběh se ale odehrává těsně po ukončení války v roce 1975. Další CHYBA VE FILMU - Ve 30 minutě má Braddock připevněno bezpečnostní lano padáku k lanu v letadle, po opuštění ( skoku ) letadla se lano napne a uvolní pojistku padáku, jenže při venkovním záběru už má Braddock modernější padák a po pojistkovém laně není ani stopa. Ale něco o filmu. Je to smutný příběh. Braddock už zase řádí, dejte mu do ruky pořádnou zbraň a vyhraje pro ameriku válku. A i když to má tolik chyb je to prostě akční klasika. CITÁT - Braddockůůůůůů !!!........ Ve filmu zazní " Freedom again " a " In your eyes " oba songy od Rona Blooma. http://www.youtube.com/watch?v=cCqUcMmzjpc Hudba - Jay Chattaway. Kamera - Joao Fernandes.(30.9.2011)

• c.tucker

Dle mého míňení je to asi nejlepší film Aarona Norrise, ale i tak je to dost podprůměr. Vememe-li v úvahu béčkovost scénaře, tak režíjně to odvedeno celkem zdatně. Jenže pekla v ději jsou neodpustitelná - Chuck opět setřelí vrtulník skoro za pomocí svou prstů a slovem BUM. On je opravdu asi robot: 1. je nezničitelný, 2. neprojevuje jakékoliv emoce (ať nahuzuje drsňácké hlášky nebo se poprvé setkal se synem).(16.8.2008)

BRADDOCK I'M WARNING YOU, DON'T STEP ON ANY TOES! I DON'T STEP ON TOES, LITTLEJOHN, I STEP ON NECKS!!! Třetí díl jsem viděl dnes poprvé a je pravda, že je trošku slabší než předešlé dva. To už tak bývá, když dáte do akčního filmu děti. I přesto mi hned úvod filmu vyrazil dech, protože úvodní scény s hudbou jsou prostě špička a ještě v nich voják stihne roztrhat chlapíka z 3 metrů M60kou. Směle bych tento úvod zařadil do top nejlepších úvodů filmů ever! Pak film trošku uvadne, ale akce ke konci to vynahrazuje. Vidět Braddocka jak napíchne vojáka na bajonet a potom mu ještě střelí granátometem do břicha, to je prostě maso. Nebo scéna, kde na letišti přeskočí plot a sundá v doskoku týpka? Nebo závěr na mostu, kde proskočí oknem a všechny vykuchá samopalem? To je to proč jsou tyhle filmy tak wow. Braddock toho moc nenamluví a když něco řekne, tak je to drsný a to mu dodává na pořádně drsném hrdinovi. Skvělé, skvělé, skvělé.(5.7.2018)

Prve dva diely sa este snazili tvarit seriozne, ale po druhom Rambovi aj Chuck pochopil, ze tento typ bezmysliekovych akcniakov jeden muz vs. cela armada sa vazne brat neda. A tak stavil na velkolepu cheesy akciu. Lenze Chuck si nemohol dovolit nonstop akciu a musel vyplnit dve tretiny nejakou omackou. A ta prilis zaujimava nie je. Prva tretina behom ktorej sa nacrtne pribeh je doslova vrazedne nudna. V druhej tretine je to uz trochu lepsie. Linia medzi Chuckom a jeho zenou je celkom zaujimava, ale je prekvapivo razne utnuta a Chuck absolvuje dalsiu davku originalneho mucenia. Do tejto chvile sa jednalo o zbytocny film s ktorym nema cenu stracat cas. Lenze potom konecne nastupuje velkolepe akcne inferno v starom dobrom neskutocne prehnanom 80s style, kedy Chuck stoji uprostred tabora jak skala a co gulka, ktoru vystreli, to zasah. Ved krytie je len pre zbabelcov. A to je len zaciatok. Vypravou to sice na neskutocne drahu trojku Ramba, ktora vznikla v tom istom roku nema, ale v ramci beciek je to sakra velkolepe a neskutocne zabavne. Tato posledna tretina dostala film do kategorie: za jedno pozretie to rozhodne stoji. Ale fakt skoda tej nudnej neakcnej omacky. Pretoze to mohol byt ukážkový predstaviteľ priblbleho akcniaku 80tych rokov. 5/10.(24.5.2012)

• - Vo filme možno vidieť upravenú helikoptéru Sikorsky S-62, ktorá bola použitá aj v snímke Červený škorpión (1987). (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy Braddock skáče z letadla, má na padáku připevněno bezpečnostní lano. V jednom z dalších záběrů má však modernější padák, u kterého není po pojistce ve formě lana ani stopa. (Terva)

• - Příběh se časově neshoduje z dílem druhým. V tom je totiž Braddock (Chuck Norris) z dalšími vojáky vězněn od roku 1972 až do roku 1982. Tento příběh se ale odehrává těsně po ukončení války v roce 1975. (Terva)