Reklama

Reklama

Velitel čety

  • USA Platoon Leader
Trailer

Obsahy(1)

Poručík Jeff Knight se po absolvování vojenské akademie ve West Pointu okamžitě dostává do Vietnamu. Příslušníci čety, které má velet, jsou už zkušení váleční harcovníci a jeho jako velitele berou s rezervou, protože mu chybí zkušenosti a je pro ně pouze velitelem podle příručky. Postupně se však nažehlený poručík mění v ostříleného bojového veterána, s nímž se jeho muži jen neradi loučí. Do té doby však musí Jeff projít krutou školou nelítostných bojů proti mnohonásobné přesile Vietkongu uprostřed vietnamské džungle

Film byl natočen podle autobiografického vyprávění Jamese McDonougha. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (28)

Dale 

všechny recenze uživatele

Tento film jasne dokazuje, že aj o vojne vo Vietname sa dá natočiť zlý film. Veď čo by ste chceli, keď režisérom nie je ani Stone, ani Kubrick, ani Coppola, ale tvorca brakových béčok Aaron Norris. Horšie by to mohlo byť jedine, keby do hlavnej úlohy obsadil svojho brata. Dudikoff síce nie je bohvieaký herec, ale stále lepší ako Chuck. Zvyšné obsadenie je úbohé, scenár hrozný, viac ako jednu hviezdičku tomu proste dať nemôžem. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Dudikoff napochoduje do Vietnamu a mysli si ze vsechno pujde samo brzy je poucen ze to zadna prdel nebude a nezbejva mu nez se z hrstkou vojaku branit mnohonasobny presile je to dost realistickej sice pravda beckovej ale pusobivej film Dudak byl proste v 80 letech jeste v poho a reziser Aaron Norris nezvladl tenhle debut uplne spatne celkem depresivni a pak otevrenej konec kterej vlastne nic neresi to jenom podtrhuje takze spokojenost ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Vojna vo Vietname trvala počas rokov 1964 až 1975. Bol to konflikt medzi armádou Vietnamskej demokratickej republiky a vojenským zväzom vedeným ozbrojenými silami USA. Natočilo sa o tom v Amerike mnoho filmov. Jedným z nich je aj snímok o mladom poručíkovi Jeffovi Knightovi, ktorý je vyslaný priamo na bojovú líniu, aby tam pôsobil ako "Veliteľ čaty". Hlavnú postavu stvárnil béčkový herec Michael Dudikoff a réžie sa chopil Aaron Norris, mladší brat Chucka Norrisa. ** ()

mzss1 

všechny recenze uživatele

Mě se film líbil. Tento film patří mezi ty lepší filmy s Michaelem Dudikoffem. Film má příběh, sice jednoduchej, ale to vůbec nevadí. Je zde dost akce, především střílení. Herecké obsazení je na tom dobře, dost herců mě ve filmu baví. Dudikoffova role velitele čety mu opravdu sedla. I hudba je ucházející. To, že se film povedl je zcela zjevné v režii Aarona Norrise, který natočil celkem solidní filmy. Takže film hodnotím na slušných 80% = **** ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak trošku slabší filmeček z Vietnamské války, ale pořád slušná podívaná. Michael Dudikoff tu předvedl jeden ze svých slušnějších výkonů, ale dost mu pomáhali i někteří jiní herci ve vedlejších rolích. Co se samotných postav, tak mě jich moc zrovna nenadchlo (jako tomu bylo třeba u Čety), ale dalo se to přežít. Byla jen škoda, že těch bojů tam nebylo ještě víc. Aaron Norris natočil průměrný ale určitě snesitelný a koukatelný film – navíc se tu našlo i pár velmi dobrých momentů (útok na základnu, útok na vesnici…). ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • Jeden z mála filmov spoločnosti Cannon Films, ktorý nebol vyrobený v produkcii Menahema Golana a ani Yorama Globusa. (beso74)
  • Vojáci americké armády používají standardní zbraně pěchoty M16 a M4. (ArthasKarfa)
  • Ve scéně, kde se voják baví s poručíkem Knightem (Michael Dudikoff) o dívce, která přišla o ruku, je vidět mikrofon zvukaře. (Mol)

Reklama

Reklama