Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů. (Falcon)

Karp

Rád bych tuhle dvojici viděl znovu někdy jindy a jinak, dobře spolu fungují, přestože je lehce zastiňuje T. Magnusek, ale film je pouze průměrný. Největším kladem je vybočení ze zaběhlých představ o české komedii a samozřejmě pro náš film nové téma, i když na něm vlastně nic nového není. Tím hůře... Hlavní pocit lze zformulovat jako nevyužitý potenciál, ať už vinou nedostatku financí nebo invence. Sám jsem zvědavý, jestli budu mít chuť vidět Shokyho a Morthyho v TV? Velké plátno i v tomto případě dělá svoje. 65% ()

vikino1

Co si tak pamatuju, tak jedinej českej bizárek je Choking Hazard o bandě nemrtvých myslívců. Tohle je podstatně lepší, humornější, napínavější, navíc se zde řeší problematika 9 křížů a bílé nevěsty - což je folklor naší zlaté D1. Velice dobře je zde podán pohled do života českých youtuberů - protože podobně prázdné životy žijí i ti opravdoví tragédi - třeba všichni dementi z LikeHousu - což v jejich videích rozhodně není vidět. A tak se dovídáme, že kvalifikaci na youtubera vlastně mít nemusíš, může ho dělat každý pako co má smartfoun a je limitován jen tím, co mu youtub bez varování hned smaže. Jinak jsem po opravdu dlouhé době vycházel z kina s pocitem dobře investovaných peněz. Jen víc takových českých filmů, protože 20 let stále dokola se opakujících českých romantických je mi už opravdu na blití. ()

tereez

Fakt bych nevěřila, že uvidím někdy v životě film, kam se hodí Magnuskovo herectví. No a vona tady ta jeho běžná topornost sedla jak prdel na hrnec. ()

Nix

Kozub opravdu ukazuje, jak univerzální herec a komik je, dle mého názoru jeden z nejlepších ze současných herců české kinematografie, Štáfka jsem měl dycky rád a proto mi ústřední dvojice nevadí, naopak jejich chemie funguje. Ale co u mne nefungovalo byl samotnej film, je tam spoustu hluchých míst, film občas je opravdu nudný, každopádně druhá půlka je velice zábavná a jako recese a parodie to funguje, trochu mi připomněl Andy Tarantina, jak se snaží šokovat, hlavně v závěru, což filmu prospělo, jen je škoda, že ještě je hodně co dohánět. Ale určitě dalšímu filmu od Andyho dám šanci, potenciál tam rozhodně je. ()

Likan7

Proč tomu koneckonců nepřilepšit tu půl hvězdu. Film drží hlavně díky skvělý dvojici Kozub Štáfek, která má chemii jakou málokdy ve filmu najdete. Jejich demence je nezměrná a špičkování reálný. Celý film na nich prakticky stojí a očividně si to užívají od začátku do konce, hlavně Kozub je naprosto geniální. Zdatně jim ale sekunduje ale kultovní Magnusek. Obsadit tyhle 3 byla fakt výhra. Díky nim je Shoky a Morthy docela vtipná ptákovina, která tak na 3 skvělý momenty vystřídá 1 trochu delší slabší, hlavně ke konci už je to totální bejkárna a Fehu střídá žánry a prostředníčky na diváka, že se ani nestačím divit. Dobrý a dal bych si klidně další díl. ()

rublik05

Upřímně řečeno, zábavnou komedii si teda představuji trochu jinak. Ačkoliv mám Štěpána Kozuba rád, jeho humor mi sedí, tak tady jsem byl z jeho výkonu trochu zklamaný, tím nechci říct, že by hrál špatně, ale asi jsem měl zbytečně velké očekávání. Mimo pár narážek jsem nepostřehl jedinou zapamatovatelnou vtipnou scénu, vlastně ani nebylo jednoduché určit, o jaký žánr se vlastně jedná. Na komedii prakticky nulová zábavnost, na horor málo hororových prvků, na dobrodružství zase žádné výpravné prvky, dost jsem se v tom ztrácel. Mé rozporuplné pocity umocnila určitá míra nezáživnosti, dobrou polovinu stopáže jsem se docela intenzivně nudil, zachránil to snad jen nečekaný závěr, který se mi líbil asi nejvíc a podle mě se jedná o nejlepší část filmu. Abych nezapomněl, musím pochválit pana Magnuska, který je až překvapivě autentický a v některých momentech se mi líbil víc, než hlavní dvojice youtuberů. 4/10. ()

Jacques-ds

Proč i lepší český komedie působí jako nepovedená parodie? Za mě někoukatelný, chybí mi tam jakákoliv dávka autenticity. Něco takového dokážu odpustit u nějakého krátkého skeče, ale ne u celovečerního filmu. Podle ostatních je přesto tohle pořád o třídu nebo dvě lepší než zbytek české tvorby. Což je děsivá představa. ()

kukkik

Humor, v pojetí Tří tygrů, Divadla Mír a Kozuba konkrétně, mi naprosto nesedí. Stavět 90% celého svého repertoáru na vulgarismu a prvku šokování sice funguje ale zároveň značně limituje cílovku - za mě bohužel. Mě to připadá jako nevkusný a nevtipný brak, který jsem si jednak naprosto neužil a jednak do zítra naprosto zapomenu. 1/5 ()

Oonika

Já už jsem na tohlecto asi stará, nebo nevím. Občas jsem se zasmála, mám ráda černý humor, ale většinu času mě to dost míjelo... ()

mira.l odpad!

No tak tohle bylo velký, velký špatný. Navíc - a to mi jděte z dílny!! - jak jsem se dočetl v závěrečných titulcích, to bylo podpořeno nějakým hentým oným fondem na podporu kinematografie. Čili jsem na to ze svých daní přispěl taky, jestli tomu dobře hovím. Tak to mě teda fakt potěšilo, to nemohu říci!!! Kdyby závěrečných 10 - 15 minut vypadalo nějak jinak, tak bych snad i jednu hvězdičku...možná...po zralé úvaze...i když Kozub se mi teda nezamlouvá ani minimálně, ale ta závěrečná čtvrthodinka to poslala do prdele zcela definitivně a bez nároku na slitování. ()

ForGump

Tvorba Andyho Fehu mi je celkem sympatická, protože to má nápad a docela i neotřelý. Štáfek s Kozubem spolu dobře fungují a hláškují, naprosto skvělý je tu Magnusek, například když vysvětluje Kozubovi jak hráli Nedvědi na Strahově. Ale celou dobu to pro mě mělo zajímavě až podivně rozkolisané tempo, kdy jsem bohužel na závěr pouze koukal a nebyl z toho vůbec překvapený, prostě konec vůbec nefungoval jako to nečekané odhalení, ale prostě to ztratilo nějak šmrnc. Přesto si myslím, že je to vlastně docela umně nastavené zrcadlo dnešnímu trendu youtuberingu, byť mě provedení nijak zvlášť neoslnilo, není to nic za co by se měli tvůrci stydět, protože to dosti vybočuje z dnešní české mainstreamové tvorby podobně jako Ubal a zmiz, ale pořád bych se nebál být ještě o trošku drzejší. Ale jde to dobrým směrem. 60% ()

DD

Nemusim Kozuba ani Stafka, ale tohle je docela prijemne prekvapeni. Jen skoda poslednich 20 minut, tam to chtelo jeste parkrat prepsat, prepsat a prepsat. ()

Neuge

Více Šokyjů a Mortyjů a méně Bajkerů, Špindlů a Seznamek! Možná to není nejosvícenější dílo české kinematografie. Možná to není ani tak dokonale žánrové, chytré a scenáristicky vykonstruovaně obloukovité. Ale jde to směrem, který i průměrného fanouška čehokoliv ambicioznějšího než vyblitých a tupých Žen v běhu musí pošimrat v rozkroku. Mistře Fehu, fandím Vám! Jen tak dál! ()

Shitonit odpad!

Skoro jsem měl pocit, že by se mohlo jednat o film, co by rozříznul záplavu sraček dnešního večera. Bohužel. Snad takovou sračku natočit před deseti lety, oko študáka by se mohlo zablejsknout radostí. Hovnofšak. Kdybych si na ulici chytnul afroamerickýho tučňáka a vymrdal mu díru do oka, udělal bych líp. Jenže nebyl ani tučňák, ani oko, ani pokleslá mrdačka, tak jsem zůstal sám, totálně nasranej, zklamanej prázdnotou dnešní kinematografie. A zato může Andy Fehu, co to je kurwa za jméno.. ?! Ať mu lesklá sláva zaslepí zrak, a ten magor si rozfláká kebuli, o nejbližší kameru ! ()

MFloyd

Netradiční česká komedie, kde se míchají žánry horroru, šílené komedie, gore, dokumentu... naštěstí v dobrém slova smyslu. Rád jsem se nechal překvapit nějakou tou šíleností, ale hlavně duo Kozub/Štáfek funguje skvěle. Jde vidět, že si to oba herci užívali a velkým překvapením byl Magnusek, v roli blbce geniální. Za mě patří film do červených čísel. Nemyslím si, že jde o 5* bombu a nejlepší komedii za posledních 10 let, ale určitě jde o nadprůměrný a hlavně netradiční film se spoustou skvělých hlášek a nápadů. ()

ŠpetaMarek

Myslim, ze pro prvni pulku je opravdu lepsi mit trochu prehled o YT scene (2010-2018?). Pak potom clovek oceni, ze je to opravdu "ze zivota". Nicmene spousta vtipu jde mimo a posledni ctvrtina se Fehu... (Fehuymu, Fehymu?) docela dost rozpada a to jak herecky, tak řemeslně. Ale zas jako jestli mi někdo řekne, že všechny ty rekapitulace (které jsou úplně jinak, něž se odehráli) byl úmysl, tak to už je hodně meta.  Já tipuju nedostatek materiálu... např. to že čísník úmyslně opil ženstinu se stalo ve filmu až poté, co ji potkali vožralou. Každopádně nehrající Magnusek byl top a je tam scéna, při které jsem se asi nejvíc řezal za poslední rok, dva. Hudbu dělal spolužák z gymplu, se kterým jsme natáčeli studentnstké filmíky, takže i proto, že žánrové filmy se u nás moc nedělají, tak dávám nadhodnocenou známku. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD