Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Shoky a Morthy jsou kamarádi od školních let a zároveň youtubeři s našláplou kariérou. Morthyho však už jejich dětinské pranky přestávají bavit, také díky vlivu jeho přítelkyně, ambiciózní influencerky Sáry. Když poslední video kluků sklidí na sítích vlnu kritiky, jejich kanál přestane vydělávat a vyslouží si za něj veřejně prospěšné práce, vypadá to na jejich definitivní rozchod. Jedinou šancí, jak si napravit youtuberskou pověst, je společný plán na „poslední velkou akci“. Shoky, Morthy, Sára, svérázná lovkyně duchů Lucie a prodejce vysavačů (a neúspěšný youtuber) Radomil se vydávají po dálnici D1 na divokou jízdu vstříc objasnění záhady Devíti křížů. (Falcon)

(více)

Recenze (400)

verbal 

všechny recenze uživatele

Nasraně jedné multivykrádačská, semiamatérská, neoriginální a kapku retardovaná dementérie pro mentálně zaostalé mileniály a patologické tytrubkáře, kteří nemají přehled, kam všude chodil Endy nakupovat, jíž tu slaboduší smíšci a experti na debilní a neomarxistické parodie z Prímy Hnooj dělají patrně placenou reklamu. Ale Cival s tím. Na straně druhé je ta partička beznadějných mladých neherců s přeqapivě skvostně posazeným Kovym Magnuskem, jemuž ten Buchenwald evidentně prospěl nejen tím, že už nemusí mít na podlaze hajzlu zrcadlo, mocně poháněna jako vždy sqěle namazaným kozubeným kolem. A každá šance pro Štěpu vymanit se ze současných zoufalých mírových ultratrapáren a posunout se do vyšších lig, kam bezesporu a zaslouženě patří, se počítá! Má to v té sice zjevně entuziastické, ovšem poměrně nevtipné plagiátorské šedi i tři, ano slovy tři, naprosto vytuněné, nahlas smějitelné frky a je to rozhodně o třídu až dvě výš, méně degenerativní a rakovinotvorné než libovolná soudobá kinopícnina pro hovada s Langmajerem, Hřebíčkovou, Krajčem a dalšími bulvárně žumpoidními zaprodanci kulturního armagedonu (Tudy taky ne, Štěpáne!). Tudíž přenádherná trojka a příště bych prosil do těch vyrachtaných tytrubkových dementizérů už tak dementních potratů dělnické třídy ještě mnohem ostřeji! ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Špičková a poctivě česká komedie, kterou jsem se prosmál od začátku do konce. Chemie Kozuba se Štáfkem v topu (fakt jsem si u toho jejich špičkování vzpomněl na nej buddy-movies), hlášky, romantika i napětí krásně fungujou, scénář pečlivě opíše kruh a zvládne i prodat hororovou nebo youtuberskou rovinu. Dal bych si další nášup. A jestli to Akademie nenarve do top 5 nej cz filmů roku jen proto, že to pracuje s méně ambiciózními a pokleslými žánry, tak to bude ostuda ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Kozuba žeru, Štáfek mi nevadí a nechápu, proč se Magnusek pokouší točit dramata, když je to takovej komik. Jinak fajn komedie, která vypíchne jak debilitu youtuberingu, tak podstatu mužskýho přátelství. Souhlasím, že že jako český film má S&M žánr, který se tady běžně netočí, ale s něčím takovým, jako jsou Čeští lvi, bych opravdu ještě počkal. Technicky je to spíš průměr a v závěru snímek skouzne do lehce banální a nelogické hororové zápletky. Ale je to dobrej začátek! ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Štěpán s Kubou jsou sympatický kluci a natočili něco, co je prostě bavilo a já na tom musím ocenit dvě věci. Není to točený na sílu, ale s lehkostí buď vem a nebo nech bejt. Já vzal a bavil jsem se, pravda první půle vítezí nad druhou v zábavnosti i když bitka ve sklepě má taky solidní úroveň, to každopadně. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Nejkomplexnější český film za poslední dekádu. Fakt. Všechny ty převzaté zahraniční vzory jsou seskládány do ryze českého celku, který funguje ve všech myslitelných polohách. Ta satirická struna směrem k místní YT scéně by možná mohla být ještě o něco ostřejší (a možná právě proto nejdu s hodnocením do plných), ale vše ostatní jsem si užil královsky. Nemá smysl jmenovat jednotlivosti, ale scéna s hovnem je přesně taková, jakou si už kdekdo přál natočit, ale nikdy to nevyznělo přesně v té vybalancované míře demence a vtipnosti tak jako tady. Budu dělat, že tohle všechno nebyla náhoda a opatrně chci druhý díl. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Shoky s Morthym jsou youtubeři, jejichž kariéra se chýlí ke konci, a tak se rozhodnou zkusit natočit dokument o prokleté nevěstě, kvůli které už celá staletí umírají lidé. A možná taky vyřešit, co mají dál dělat se svými životy a kamarádstvím. Andy Fehu natočil odvážnou a chytrou podívanou, která si hraje s žánry a vysmívá se diváckému očekávání. Dovede být třeskutě vtipná, chytrá i opravdová a nikdy si u ní nebudete jisti, co přijde dál. Štáfek s Kozubem jsou skvělí, Magnusek boží. A Fehu zase svůj. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ač je film nápaditej, až k neuvěření a ústřední dvojka Štěpán Kozub - Jakub Štáfek vtipná až za hranicí uvěřitelnosti na poměry českého vtipu, tak si mě nejvíc získal strýček sýček Tomáš Magnusek. Nevěřil bych, že filmař, jehož umění tady před lety zpochybňuji, vytvoří jednu z nejlepších filmových postav české kinematografie posledního desetiletí. Neuvěřitelný. I když, pravda, že neuvěřitelný je i to, že tu v českém rybníčku vzniklo něco jako splatter punk. Andy Fehu je borec. Má nápady na rozdávání, je tady na to prakticky sám a navíc to dělá dobře. Plus ti Nedvědi! ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Hlavní duo je fajn, ale u mě si to pro sebe zcela ukradl Magnusek. Fakt jsem se gebil skoro vždycky, když tam byl. Bylo to dobrý, ale možná by to příště chtělo, aby to vypadalo víc profesionálně. Některé scény byly vizuálně tak trochu šmucik. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Co je lepší než sledovat Štáfka nebo Kozuba? Sledovat Štáfka a Kozuba. Magnusek kult. Ne moc vtipná pičovina za třiapůl. Chci další díl. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Levnější, leč povedená hororová dobrodružná komedie z Česka! Příběh se zaměřuje na dva youtubery, kde jednoho to už přestává bavit, tak se rozhodnou udělat poslední akci pro fanoušky- natočit Dokument o objasnění záhady 9 křížů a bude u toho i Krvavá Nevěsta ! Jako komedie je film povedený hlavně díky Štěpánu Kozubovi, kde je výhodou znát jeho předešlou tvorbu. Herecký projev a jeho drsnější humor je u mne vždy vítaný. Má to fajn tempo, dobré herce i plno zajímavých nápadů a hlavně nečekaný konec, kde se Buddy komedie řízlá duchařinou zvrhne v menší Splatter Masakr a to já můžu. Příběh 3/5, Akce 2/5, Humor 4/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5, Emoce 2/5, Herci 4/5. 7.5/10. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Co Čech, to youtuber a co youtuber, to kokot. Nový projekt Andyho Fehu je sympatický mimo jiné tím, že se nepokouší vstoupit do totožných vod jako průlomové zjevení "Nenasytná Tiffany", byť to může u diváků nadšených jeho debutem vést k lehkému rozčarování a nenaplněným očekáváním. Z projektu sice na jednu stranu dýchá závan Štěpána Kopřivy a jeho meta-reflexivní tvorby pro znalce žánrů a popkultury. Ale naštěstí Andy Fehu nestaví svůj film pouze na citacích konkrétní vzorů. Pracuje s obecnější a také obecně platnější škálou formálních a stylových asociací, kterými obohacuje svou kousavou komedii ze světa mladých a sebezahleděných. Z ní pak nevyhnutelně jako nejsympatičtější postava vychází sice trapný, ale současně upřímný čtyřicátník Radomil. Nemalou zásluhu na tom má Tomáš Magnusek, jehož výkon vyráží dech. Ostatně zde se opět ukazuje odlišnost "Shoky & Morthy" oproti castingu Michala Davida či Dády Patrasové v Kopřivových dílech. Fehu se nespokojí s úsměšným pomrknutím a rolí pouze těžící ze statutu obsazené celebrity, ale dává Magnuskovi prostor, aby se partu zhostil s grácií a škálou, která přerůstá všechny ostatní zúčastněné. Pokud z toho nevyjde s nominací na Českého lva za vedlejší roli nebo Cenu české filmové kritiky za objev roku, bude to hanba obou institucí. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No zadna mega pecka se nekona, ale na cesky pomery to je fakt hodne prijemna zmena. Film nejvic sazi na hlavni postavy a Stafek s Kozubem jsou sice lehce dementi, ale zaroven super sympataci, takze celej film v pohode utahnou, navic mluvi, jak jim zobak narost, jenze zatimco ve vetsine ceskejch filmu ty sprostarny tak maximalne cloveka tahaj za usi, tady to zni naprosto prirozene. Pribehove to je spis sled scenek, coz je ale dany i tim, ze vetsina postav tady jsou youtuberi. Skoda, ze zatimco v prvni polovine to je smrst skvelejch foru a hlasek, v druhy uz filmu trochu dochazi dech a zacnou se na sebe vrsit hluchy mista, ke konci to do sebe sice vsechno zapadne, ale rozhodne by to scenar jeste chtelo poladit. Ale zase na druhou stranu zaver filmu spis sazi na krvavy sceny, ktery jsou hodne fajn a davaj vzpomenout na Choking Hazard. No a cely to je natoceny jak neco mezi domacim videem a klasickym ceskym filmem, na kterej nebylo moc penez, ale vzhledem k zanru to vubec nevadi. A na zaver jsem si nechal jednu specialni pochvalu, naprosto ultimatni pablb Tomase Magnuska Radomil, s nim co scena, to perla. Takze za me vlasne spokojenost, znova uz to sice videt nepotrebuju, ale pobavil jsem se. Slabsi 4*. ()

Wade Wright

všechny recenze uživatele

Gore por*o, krev, hovna, Jarda Kovář a Nedvědi :D. Jsem fakt rád, že se do toho pustili a že se v Česku začínají dělat i tyhle žánrové projekty, na které holt český fond moc nedává peníze. Každý takový film je krůček k tomu, aby se tady začali točit opravdu skvělé věci a cítím povinnost takové snímky podpořit. Má to každopádně dost chybek a je to v hodně ohledech nedotažené, musím tenhle fakt ale pro jednou ignorovat, protože občas je důležitější dílo samotné než jeho forma a to je přesně příklad Shokyho a Morthyho. Chemie Kozub, Štáfek je supr, což dokazuje hlavně poslední půl hodinka o které můžu prohlásit, že jsem se Řezal smíchy. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

U Shoky & Morthy musím asi hlavně brzdit velký nároky který jsem na ten film měl, protože jsem velký fanoušek Fehuových předchozích věcí. V tom filmu je teda hodně dobrýho hlavně na úrovni jednotlivých scének, který často prostě klapnou, i když na rovině nějaké koherence a kontinuity scénář prostě nefunguje. Čím dál jde člověk od scénáře k jednotlivostem a k nějaké síle momentu, tím je to lepší, proto jsem si to během sledování užil, jen se holt blbě vyjmenovávají klady a naopak snadno zápory. Jako že postavy působí ze scény na scénu jako jiný lidi, nebo že je to strašně uspěchaný a nic v tom filmu nemá čas dýchat (hrozně moc expozice, přitom Andy je nejlepší ve scénách. kdy se film zastaví) - i proto chybí nějaká křehkost a zranitelnost, kterou měla Tiffany. Plus ženský postavy jsou napsaný s tak zjevnou rezignací, že by asi bylo lepší, kdyby tam nebyly a film se soustředil na vztah ústředního dua. Co se týče Magnuska, byl jsem připravený ho velkoryse přehlédnout, ale pravda je, že v tom filmu prostě funguje. I když je fakt problém, když se herec rozhodne ztvárnit charakter jako mentálně narušeného, nejspíš nějak autistického člověka, a pak o něm na konferenci mluví jako o "debilovi". Rozhodně nepovažuju za dobré dávat mu platformu, ve které ho rámuju veskrze pozitivně, protože ten člověk s tím nic dobrého neudělá. Ale to je jen můj názor, který nepromítám do hodnocení. Jak říkám, přes to všechno je ten film během sledování dobrý zážitek, i když při tom, co vím, že Fehu umí, si představuju, čím vším víc mohl být. Ale asi to má hodně co dělat s tím, když se někdo tak mimo kontext český kinematografie pokouší natočit něco, co by prošlo jako "normální divácký film". Pořád to doporučuju a předně chci, aby to mělo dost velký úspěch na to, aby mohl Fehu natočit co nejdřív něco dalšího. 3 a 1/2 ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Možná to je nejlepší česká komedie za poslední roky, ale co to vlastně vypovídá o stavu našeho filmu? Navíc nebýt dementů z YT, tak tvůrci ani nemají pořádný materiál, z kterého by si mohli dělat srandu. Obsazení Magnuska je ovšem geniální tah, protože se skutečnému Kovářovi velmi podobá a jako režisér je podobně nenáviděný. Vzhledem k tomu, co u nás předvádějí influenceři na sociálních sítích, bych však čekal větší jízdu. Především ke konci to má dost hluchých míst. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Komediální šleha, u které bych řval smíchy, to fakt není. A mysteriózně je to ještě dietnější. Ale ve výsledku je to hodně pohodové a sympatické. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

To takhle hledáte krvavou nevěstu a nevšimnete si, že do Romana Štolpy vstoupil duch Radovana Lukavského! Paranormál s Devítikřížovými deníky, na kterém je sympatické, že zná své limity a na nic si nehraje. Jako boomer bych byl potěšen, kdyby to směrem k youtube komunitě bylo sžíravější, takhle to vypadalo jen jako faktický popis stavu, ve kterém někteří ani nemusí zaslechnout kritickou strunu.. A nekňubovitý hovňajs Radomil? Magnuskův herecký liposukces! „Půjdu se mejt a pozhasínám, co bude dál..?“ ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Český film má naději... Kozub se Štáfkem proplouvají brakovými inspiracemi úspěšně a dělají si z nich legraci u které je do smíchu tím správným způsobem. Andy Fehu má cit pro komediální timing a nechává Kozuba improvizovat jak je zvyklý u Tří tygrů, když je třeba, ale čas od času ho i malinko krotit. Výprava za hledáním mrtvé nevěsty prodchnutá příběhem o rozpadajícím se kamarádství však z kabely vytahuje ještě jedno eso a to je Magnuskův Pán Hoven, který ukazuje Youtubery v ničím nezkalené kráse. Po dlouhé době opravdu vtipný český film. P.S: Viděno na Netflixu, kam se dva hlavní pánové toužili dostat. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Český film s nádechem hororové atmosféry? To je v našem rybníčku vyloženě rarita a na mě to výborně zafungovalo. Gore závěr bych si možná odpustil, ale jinak mě Štáfek s Kozubem neskutečně bavili a i když jsem kino s klidem vynechal, premiéra na Netflixu po třech měsících je ta vůbec nejvhodnější varianta jak tyto typy filmů usledovat. Zvlášť když jsou takto neotřelé a povedené, alespoň za mě. ()

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Reklama

Reklama