Špičkový agent protidrogové jednotky Sean Vetter provede s parťákem Demetriem Hicksem razii v mexické Tijuaně, aby zatknul bosse drogového kartelu Mena Lucera. V krvavé přestřelce se sice mafiánovi podaří uprchnout, ale Sean ho pronásleduje a nakonec zatkne. Po úspěšné akci se vrací domů k manželce Stacey. Místo zatčeného Lucera okamžitě převezme gangster, který si svou krutostí vysloužil přezdívku Diablo. Lucero je odsouzen na doživotí a žádá svého pobočníka Matea Santose o službu. Krátce poté vnikne do Seanova domu zabiják, který střílí na pár ležící v posteli. Stacey je zabita, Sean těžce zraněn. Od překupníka Monroea se dozví, že za vraždami stojí Diablo. Mateo Santos mezitím organizuje převoz Lucerovy rodiny do bezpečí. Manželka i malý syn zahynou při explozi auta, v němž byla nastražena bomba. Nešťastný Lucero zavolá Seanovi a radí mu, jak má dostat jeho nelítostného nástupce. S Hicksem se vydávají za obchodníky s drogami a chtějí od dealera Joea koupit kokain. Když přebírají zboží, Sean zjistí, že muž, jenž ho přivezl, je jedním z vrahů, kteří vnikli do jeho domu. Vrhne se na něj, a vyvolá tak přestřelku mezi policisty a zločinci. Kvůli zpackané akci, která stála život tři policisty, je Sean odvolán. Pronásledování Diabla se ale nehodlá vzdát. Dokáže dotáhnout pomstu do zdárného konce? (TV Nova)

BLADER

Tvrdý a na súčasne pomery prekvapivo surový akčný film z drogového prostredia. Vin Diesel je vo vážnejšej polohe skvelý a ani jeho kolega sa nenechá zahanbiť. Hneď zo začiatku atmosférické, potom akčné a na záver príde koniec, ktorý sa nenesie v klasickom duchu happy end za každú cenu. Áno, bol to rozumný krok, všetko urobiť tak, aby to nevyznelo pateticky. Napísal som to divne, viem, ale keby som vám to všetko povedal, bol by to veľký spoiler. radšej si to pozrite a uvidíte sami. ()

waska

Ničím nezajímavý akční film, kde za zmínku stojí pouze Timothy Olyphant. Tohoto herce mám čím dál tím víc rád. Vin Diesel bez šťávy. ()

Ceberus

Nechápu, co se stalo. Už od pohledu tuctové seagalovsky-lundgrenovské céčko a přitom se z toho vyklubalo velmi kvalitní béčko. Pomsta sice není kdovíjak originální námět, ovšem to podání je na jedničku - zvlášť zvrat ke konci filmu a vůbec samotný závěr se mi hodně líbil. Navíc Vin Diesel tady ze sebe ždímá maximum hereckého umu, o kterém snad možná ani nevěděl, že ho má :-) takže jeho postavu jsem mu plně věřil. Stejně kvalitně se projevil i Tate a ve třetím sledu i můj oblíbený Olyphant, který ale neměl až tak moc prostoru. Pokud tedy vybírat něco z dlouhého seznamu "tupých béček", tak tohle brát jako jedno z prvních. ()

rublik05

Vina Diesela mám spojeného jako Riddicka nebo Toretta, nenapadlo by mě, že má ve své filmografii i takové zcela obyčejné akční béčka televizního ražení, které bych spíše očekával u jeho služebně starších kolegů z akčního žánru. Musím souhlasit s některými recenzenty, že Osamělý mstitel působí jako slepenec všech možných akčňáků, scénář je extrémně rutinní a klišovitý, příběh nepřináší vůbec nic nového, jedinou jeho výhodou je docela solidní tempo, nějaká ta průměrná akce, obstojní herci, i když taktéž žádná sláva. Ve všech ohledech zkrátka průměr, který patrně nikoho neurazí, ale asi ani nijak zvlášť nenadchne. 5/10. ()

Nix

Naprosto podprůměrný film, který se snaží být víc a Vin se tu snaží být drsnej. Tohle mne opravdu nenadchlo. ()

Vinu Dieselovi v tomhle filmu asi dosla nafta. Skouknul jsem to az do konce a je to nudaaaa. Pokud jste nevideli Diesela s plnovousem, tak se na kousek kouknete a pak to rychle vypnete. Na vic, jak jednu hvezdicku, to nevidim. ()

Chuppa

Takový klasický thriller od policajtech a drogovým kartelu, dobře se na to kouká, neurazí. Timothy Olyphant v životní formě! ()

Shitonit

Pro mě veliký překvápko, měl jsem na to klid, čas, papání a chřipku. Tak si to šlehnu v očekávání příchodu slastného spánku u televize, a ono? mě to dokonale probralo, a bez jediného zaváhání se to s přehledem narvalo mezi mou TOP . No doprdele, někdo vyzobal ze všeho možnýho to nej, zamíchal, vymazlil a vzniknul nádherně vybroušenej diamant. ()

papadoce

Vehicle Identification Number Diesel (odteraz iba Vincent Nafťák) a jeho prvá spolupráca so skvelým režisérom F. Gary Grayom (volajme ho ďalej iba Ef DžíDží). Miestne hodnotenie klame a film rozhodne mal Dží Džího kvalitný rukopis. No, pravda je, že nepomohol im “premakaný” scenár..., policajtovi zabili ženu, on nepochopil, že je to šanca začať odznova, a tak sa išiel rýchlo a zbesilo pomstiť, a v podstate za plnú severoamerickú hodinku a pol vybielil gang chilli con carne cigošov. Aké originálne že ?? Ja viem, ja viem, ale nejde o to, či sa jedná o stokrát videné, ale o to, ako dobre to na stoprvé borci natočia. Ef DžíDží je skvelý režisér, a Vincent Nafťák, predtým než definitívne pochopil, že Fas & Fúria sú jeho budúcnosť, ešte kvalitne dolapil pár cigošov, povedal im, že medikamenty sa mimo oficiálnych trás do USA nosiť nebudú ak z toho on nič nemá, urobil im bum bum a bác bác a bolo. Mne celkom sedí tento tradičný Oravský štýl života v pohraničí Mexika. Vám nie ? Za zmienku stojí určite ľúbivá surovosť scén, kvalitná prestrelka podľa vzoru “Horlivosť”, aj Nafťákov image. Rovnako tak sa mi páčil výkon Timoteja OliySlona v úlohe drogového priekupníka. Všetko do seba celkom pekne zapadalo. Ja som bol na konci spokojný a ku tomu ešte aj milo prekvapený. ()

ktzc

Béčkový akční film skoro až "seagalovský", který mě prvních 60 minut bavil, ale pak se to zvrtlo v nudu. Od začátku do konce je to předvídatelné. Akce je zde poskromnu, ale když už je, tak stojí za to. Diesel zahrál svou roli výborně, nebýt jeho, tak tenhle film pošlu do věčných lovišť. ()

Greendell

Taková klasická Vin Benzínovka, ani nenadchne ale ani nenasere. Dá se na to koukat ale je to fakt čistej průměr, i když spíš inklinující směrem dolů. Nemůžu si pomoct, ale Vin byl prostě nejlepší jako Riddick :-) ()

Pitryx odpad!

Pokud měl tohle být akční film, tak tam té akce tolik nebylo. Vůbec jako akční film toto dílo u mne nenalezlo odezvu. Diesel se moc nepředvedl, takže film usnul hned po začátku. Děj je statický, takže mi to přišlo jako detektivka. Akční film by měl mít spád. Tenhle jej neměl. Za prachbídný konec nedostane tento film ani ň. 3007201110008/10501 ()

Guran

V celku pěkný triler, ale hrozně stereotypní. Jakoby se už ty scénáře opakovali, stejný zvraty, stejné postavy, stejný příběh, prostě zde není nic nového. Příběh, jako každý jiný u těchto filmů. Nevím, co říct k výkonu vin Diesela. Moc se mi zde nezamlouval. Tento film patří mezi jeho slabší. ()

johnsnow

Po skvelej, aj keď samozrejme šialenej osmičke Fast and Furious som sa pozrel na ďalšie filmy režiséra Graya a naďabil som na tento, navyše opäť s Dieselom v hlavnej roli. Tak som tomu dal šancu a neľutujem. Síce to nie je nič extra, má to ale slušný zvrat, skvelý záver a perfektnú aj keď krátku prestrelku na parkovisku. Za slušné 4*. ()