Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva dny po Dni D. Ztracení členové Easy Company narazí na vojína Alberta Blithea a míří do vesnice, kde se mají připojit ke své jednotce. Poručík Harry Welsh tam udělí rotě E další rozkazy: obsadit Carentan, jediné město, kde se mohou spojit obrněné vozy z Omahy a pláže Utah. Tři dny po Dni D. Winters vede členy Easy do Carentanu, kde však narazí na zuřivý odpor Němců zalezlých v budovách. Město se nakonec podaří zajistit, ačkoli je Winters postřelen nad kotník. Po záchvatu "hysterické slepoty" se Blithe přizná Ronaldu Speirsovi, že Den D prospal ukrytý v zákopu a nikdy doopravdy nebojoval. Speirs na to reaguje slovy, že už je stejně mrtvý. Winters oznámí svým mužům, že Němci plánují protiútok; během noční hlídky Talbert probudí nervózního Georgea Smithe, který si ho splete s Němcem a pobodá ho. Další den Blithe zvedne ruku a rozhodne se stát jedním z dobrovolníků, kteří mají prozkoumat statek. Je to rozhodnutí, kterého bude záhy litovat, zvláště poté, co Winters přijede oznámit mužům, že jsou staženi z přední linie a vracejí se do Anglie - alespoň dočasně. (HBO Europe)

(více)

Recenze (20)

Sany33 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Ja som si tento diel odohral v Call of Duty a tak ma filmári doniesli do známeho levelu z tejto hry a mal som celkom príjemne nostalgický pocit, ktorý ma prešiel hneď ako som videl tú genocidu americkej armády. Hrá sa celkom dobre na city ale vojna je už raz taká. Nedá sa stále iba víťaziť. 95% ()

maruna0007 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

U tohohle seriálu se mi vrací vzpomínky na hraní Call of Duty, Medal of Honor: European Assault ( tu hru jsem miloval nejvíc ), ta nostalgie je tak silná, že mám chuť si to zahrát znova. Akce byla větší než v předchozí epizodě, konečně jsme dostaly tanky, jak proti sobě bojují, to byla věc, která tak trochu chyběla u Vojína Ryana. Tenhle seriál žeru! ()

Reklama

Volodimir2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Seriál z obdobia 2. svetovej vojny zachytáva osudy amerických výsadkárov začínajúc tvrdým výcvikovým táborom v Georgii v roku 1942, cez vylodenie v Normandii v Deň – D, potlačenie fašistických vojsk pri Rýne až po dobitie Hitlerovho Orlieho hniezda v Berchestgadene v roku 1945, cez smrť Adolfa Hitlera až po bezpodmienečnú kapituláciu Japonska. Každá z desiatich epizód je obohatená výpoveďami priamych účastníkov týchto bojov. Najlepší vojnový seriál všetkých dôb. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

I tentokrát šlo o dokonalou a realistickou podívanou, které bych mohl vytknout snad jen vzhled německých obrněnců. V tomto případě by to bylo jen hnidopišské rýpání, takže jsem bez váhání hodnotil pěti kousky. Kdo někdy hrál hru Brothers in Arms: Road to Hill 30, dá mi určitě za pravdu, že přesně takový Carentan zažil téměř na vlastní kůži. ()

cyphercz 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Postava Blighta mi nikdy nesedla, ale kdo ví jak moc je reálná - minimálně info o jeho úmrtí mají tvůrci naprosto špatně - nezemřel v roce 1948, ale až v 60. letech, navíc se i zúčastnil Korejské války, takže to zase takový srab být nemohl. To jediné mi sráží kvalitu jinak dokonalé epizody - člověk by řekl, že adrenalinové dobývání Carentanu bude vrchol epizody, ale ten však přijde až při jeho následné obraně kdy na Easy Company vyrukuje početná německá ofenzíva a začnou slušná jatka. Ve válce jsem nebyl, ale přijde mi, že tenhle seriál ji zpracovává nejvěrněji jak to jde a už jen za to patří téhle epizodě 5 hvězd. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • V díle bylo použito více pyrotechniky než za celé natáčení filmu Zachraňte vojína Ryana (1998). V nejtěžší den natáčení bylo spotřebováno 14 000 nábojnic. (Redswif)
  • Po odvysílání epizody se ozvala Blithova rodina a poopravila jeho osud zobrazený v seriálu. Albert Blithe (Marc Warren) byl ve skutečnosti střelen do ramene a ze zranění se plně zotavil. Později úspěšně bojoval v korejské válce a zemřel v roce 1967 v důsledku selhání ledvin. (Kulmon)

Reklama

Reklama