Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní diskotéku video. Nechá se však překupníky napálit falešnými bankovkami. Aby škodu, kterou svým kamarádům způsobil nahradil, vrátí se do Prahy a začne pátrat po Richardovi, který mu falešné peníze prodal. Dostane se několikrát do střetu s Richardovou veksláckou partou, ale časem si sám začne vydělávat jako vekslák a stane členem Richardovy party. Slibnou "kariéru" však překazí střetnutí s mnohem silnější a vlivnější skupinou překupníků, v jejímž pozadí stojí protřelý Karel. (Bontonfilm)

camomilla

Ctyri hvezdicky pro realistycky a syrovy pohled do ceskych osmdesatek a vsechna cest Vitu Olmerovi, ze se v te dobe odvazil neco takoveho natocit. ()

rogerr

,,Celej tenhle film je jeden velkej výsměch´´. Hvězdička za ústřední píseň, která se neustále opakuje dokola, i to je asi moc. ()

ta*jemna*

...svýho času byl tento film opravdu přelomový... Když jsem to viděla poprvé mi bylo 16...a pak jsem ten film viděla ještě aspoň 20x. Tuzex, plísňáky, walkman, Evička tričko a rudá hvězda a digitálky...a sladkých 16 let... ()

bombastus

Pro člověka, který nežil v té době je to zajímavé. Ale postupem času mě dosti znervozňovala ta smyčka hudby, která se neustále opakovala pořád a pořád dokola,ptám se proč? Tím to podle mě dost kazilo ten děj, spíše mě to přímo odpuzovalo. ()

Stinger78

Film z doby, kdy se Radek John ještě necpal do politiky a Vít Olmer točil dobré kusy. Skvělé obsazení, nastavené zrcadlo socialistické společnosti a Frankie Goes To Hollywood v českém filmu. I kdyby se už nafilm nedalo koukat, člověk alespoň zavzpomíná na doby, kdy na Power Of Love hučel do děvčat :-) ()

migeldiablo

Výborný film, na svoju dobu veľmi kontroverzný, keďže rúcal ideály socializmu, ktorý už bol pomaly v koncoch a poukázal na pravdivé skutočnosti vtedajšej spoločnosti, podvody, kšeftárstvo, zločin. Kapitalizmus a konzum sa blíži nezadržateľnými krokmi. ()

raru

Pre mňa nezabudnuteľný film hlavne preto,že nás s kamarátom naňho zaviezol do susednej obce,kde bolo kino, jeho otec v presvedčení,že ideme na Bonnie a Clyde po taliansky..... A to sme mali 14 rokov! Takže pre mňa to vtedy bol zážitok ako hrom.Dej filmu na obdobie socializmu veľmi kapitalistický,výborná hudba,ktorú som dovtedy nikdy nepočul,fiktívne zamestnanie,míňanie peňazí vo veľkom štýle po pražských lokáloch,no,čumel som ako péro z gauča. Samozrejme po rokoch už to vnímam trochu inak,ale je to pre mňa aj tak nezabudnuteľná klasika. ()

Pan_Sady

Jediné co mi výrazně vadilo byla stále se opakující hudební skladba RELAX- vlastně od začátku až dokonce. Proti tomu songu nic nenamítám, ale když ho člověk poslouchá 90 minut tak blije, kazí to úplně zbytečně celkový dojem. Jinak kvalitní herecké výkony v podstatě všech veksláků, uvěřil jsem jim to všem :-) a vtáhli mě do děje ()

Wez

Je zajímavý,že ta největší chyba zdejším popisovačům filmů unikla-a to byla ta,která mě už za socializmu kopla vyloženě do prdele,ale zdejší znalci se asi dívali na jinej film-a to bylo to,když mu popisuje,jak je přemalovanej TWO dollar na sto dolarů-pokud vím,bankovka two dollar nikdy neexistovala******Tak tady se musím trošku poopravit-bankovka two dollars ůdajně opravdu existuje(existovala),ale je to ůdajně taková rarita,že v samotných USA ji viděl málokdo... ()

foils

Radku Johnovi se za jeho kariéru mnohokrát podařilo vyhmátnout, co si obecenstvo žádá (naposled při volbách v roce 2010). Bony a klid působily ve své době velmi atraktivně a drsně. Olmerovo vyprávění vtáhne do děje, narace zručně kombinuje dramatické postupy s vyprávěním obrazem (jež bohužel značně devalvuje ten nešťastný hudební doprovod). Škoda, že z lesku a bídy veksláků ukazuje spíš tu bídu - snad kvůli snaze uspokojit normalizační schvalovače. Taková drobnost: Tady za mladýho vobčas zaskočí támhleten dědek. ()

P@\/EL

Zajimavý pohled na praktiky veksláku, o kterých jsem vzhledem k mému věku mohl slyšel už jen z doslechu, takže pouze tento film u mě utváří na ně pohled a názor. Musím uznat, že film má docela obstojný a smysluplnký příběh a jeho pojetí mě dokázalo navodit tu správnou atmosféru. Samosebou zde nechybí několik povedených hlášek. Všude jen samé prachy, chlast a kurvy. ()

knoxwile100

Dlouho jsem odkládal než se na Bony a klid mrknu a to jsem neměl dělat. Parádní scénář (asi mi to tak přijde, protože já tu dobu nezažil). Moc jsem si užil herecký výkon Romana Skamene. Jen je škoda, že to má až moc rychlý spád. 75% ()

Jekyl

Tenhle film, ať si každý říká co chce, je prostě dobrej. Je to koukatelný od začátku do konce a hudba k tomu sedí jako prdel na hrnec. No a když k tomu připočtu kultovní hlášky o nejbohatších invalidních důchodcích, podání rukavice či legendární scénky se "strejdou" a trabantem nebo cementářema, tak nemůžu jinak, než dát 80%. Doba to byla zkažená, ale přijde mi, že v ní ještě platily alespoň nějaký pravidla... ()

Ondr4H

Skvělá, ba přímo famozní československá osmdesátková gangsterka.Láska, moc, peníze to vše hlavní hrdina okusí, ale jak rychlá je cesta nahoru, tak dolu je ještě rychlejší.Člověk se ani chvilku nenudí a hltá další příběhy v reáliích dob nedávných.Co by se dalo film vytknout je nadužívání "Frankie goes to Hollywood" né že bych tuto skupinu neměl rád, ale když slyšíte Relax co pět minut, tak vás to začne otravovat. Zamrzí pokračování tohoto snímku, které je více než zlé a nedoporučuju ji ho vidět, zkazí Vám iluze. ()

finkie

Syrový a na svou dobu až nepochopitelně otevřený film z veksláckého prostředí. Režisér Olmer se o pár let později pokusil vstoupit do (téměř) stejné řeky s podobně laděnou Nahotou na prodej, tam to už ale z nějakého důvodu dopadlo o poznání hůř. Velmi mě zde zaujala písnička Relax od kapely Frankie Goes to Hollywood, jen škoda, že jsme ji ve filmu neslyšeli o něco častěji. Taková pecka by se snad ani nemohla oposlouchat. ()

kodwin

Má to nezpochybnitelnou atmosféru a slušný scénář i režii. Hudba jede sice pořád dokola, ale právě to je na tom zajímavý zvlášť, když obě písničky do filmu sedí, jak prdel na hrnec. Jediný, co bylo otravný, byly hudební střihy a eviččino tričko. ()