Teta

• Rakousko Frankensteins Tante (více)

Epizody(7)

subic

Teta Hana Frankensteinová přijede do městečka Frankensteinovo. Fenomenální a téměř dokonalý seriál mého dětství. Mladý Bolek Polívka v roli šíleného Frankensteina, Gerhard Karzel jako jeho výtvor, dál Flavio Bucci jako chlupatý vlkodlak, Viveca Lindfors jako hraběnka věčně s doutníkem a sklenkou cherry, Ferdy Mayne jako gróf Drákula (škoda že nikdy nehrál v žádné bondovce padoucha), Jacques Herlin jako sluha, Martin Hrebeň jako malý zrzavý pihatý Max, vodník co vypadal jako o hodně starší David Gilmour z Pink Floyd a hlavně ohromně sexy bohyně mladá lékárnice z městečka Barbara De Rossi. ()

Gamekeeper77

Tenhle seriál jsem poprvé viděl v tom nejlepším možném věku. Byl jsem z něho tenkrát unešený. Ta frankensteinovská atmosféra mě úplně pohltila a na dlouhé roky zůstala v mojí mysli. Nedávno Tetu znovu vysilali. Měl jsem strach, že si zkazím dojem. Naštěstí se tak nestalo a já se po 25 letech ujistil, že Teta je opravdu výborná. Jediná škoda, že ji předabovali do češtiny. Ve slovenštině to bylo samozřejmě mnohem lepší. 85%. ()

Nonna

Seriál opravdu rodinný, protože si v něm svoje najdou všechny věkové kategorie. Postavy (řečeno terminologií z Arabely) z pohádek pro dospělé (Dracula, Vlkodlak, Frankenstein a jeho monstrum) žijí v seriálu vedle postav z dětských pohádek (Bílá paní, Ohnivec, Vodník) a vytvářejí kouzelné spojení. Hlavním pojítkem mezi všemi je Teta, hraběnka Frankensteinová, která se po letech vrací udělat pořádek na svůj hrad a sirotek Max, který se po útěku od komediantů na hrad uchýlil také. Jakubiskovy pohádky jsou vždy trochu víc sirové (Perinbaba), než je zvykem u nás v Čechách, naturalističtěji ukazují lidskou zlobu, nenávist, závist a malost (kovář a všichni vesničani), ale o to víc i sílu lásky a přátelství.Skvěle se mu povedlo i mezinárodní herecké obsazení. Na tuhle pohádku se dá dívat mnohokrát a neomrzí. (Verze v původní slovenštině je daleko lepší než v českém překladu.) ()

beowulf

Kouzelný seriál, jehož bizarní postavičky se mi jako klukovi nesmazatelně vryly do paměti. K veliké škodě malých i velkých diváků v Česku se tuzemská televize zbláznila a seriál z nepochopitelných důvodů předabovala. ()

Lenny09

Tento seriál jsem viděla už jako malá. Na jedné straně film Pehavý Max a strašidlá je v SK jazyce lepší, ale kratší. Na druhou stranu seriál Teta víc rozvádí děj celého příběhu. ()

MEGAJOHN

Opravdu jedno z mála děl, které aktuálně nedokážu ohodnotit. Jako dítě jsem tento seriál miloval a nesnášel zároveň (možná proto, že tehdy toho moc v tv na výběr nebylo...) :-). ()

Kontryhelka

V té době se mi tenhle seriál moc líbil. Těšila jsem se na další epizody a jak to vlastně všechno dopadne. Dopadlo to dobře a já už neměla chuť se na Tetu ještě někdy podívat. ()

Vieriq78

Má to svoje čaro a jasný podpis režiséra. Keď ešte Slovensko malo vyrazné filmové osobnosti, a tvorcovia mali dielo prepracované do detailu. Teta je síce už pre dnešného diváka staromódna a urcite už v mnohom zaostáva, ale za mňa jej to neuberá. Pomyslim na dnešné seriály a je to práve naopak. ()

Pijan

Tak tento seriál jsem viděl dvakrát, jednou ještě jako dítě a podruhé nedávno co ho opakovali a můžu říct, že vzpomínky z dětství nezklamaly a rád jsem ten seriál znovu sledoval. Myslím, že je to jeden z nejlepších pohadkových seriálů co se u nás (ještě v česloslovensku) natočil. ()

Dupac

Dětská vzpomínka na uhrančivý seriál s na tuzemské poměry nevídanou atmosférou a výpravou (se spoustou roztomilých strašidel a oldschoolových triků) se tříská (po první epizodě) s pověstnou režisérskou nestřídmostí, hraničící až s exhibicí, a opravdu kulervoucím dabingem (zde ve slovenštině, ale s češtinou je to podobné). Po druhém díle seriál naštěstí ovládne charismatická babča (teta) a ten získá neodolatelnou atmosféru osmdesátkových hororových béček. Závěrečná myšlenka, že by nikdo neměl zůstat sám na tom širém světě, mi přijde v seriálu, určeném hlavně dětem, skvělá. ()

Guru

Špičkový seriál! Jen hnus, co nadabovali Česi. Jinak - mé dětství. Stačí si jen přečíst titulky. Mezinárodní hvězdy. Takové seriály se dnes už netočí. ()

ssarka

myslela jsem si, že dávám jen z nostalgie, ale nedávno jsem se podívala znovu a už mám zase náladu...takže to není nostalgie, je to prostě dobré :D ()