McNulty se ve snaze zachránit svoje manželství rozhodne skoncovat s policejními záležitostmi a vzdá identifikaci Jane Doeové. Detektivové najdou v rámci vyšetřování Sobotkova případu v počítači pravidelnost, která by mohla vést k vraždám. Toto spojení se snaží objasnit Danielsovi a navrhují mu, že by bylo vhodné oba případy spojit. Ten však stále odmítá. Sobotka se jménem svého odboru pokouší rozehrát politickou hru. Nick sežene chemikálie, o které ho žádal Vondas, za což si nechá zaplatit penězi i drogami - připravenými k prodeji. D'Angelo se chce vymanit z Barksdaleova vlivu a Bell si k vyřešení tohohle problému povolá pomoc zvenčí. (HBO Europe)

Arkanoid

„Bird covet them shiny little pistols.“ Súd sa začal a náš hrdina to rozbalil vo veľkom štýle. Celý priebeh súdu sa niesol v znamení hlášok, napätia a búrlivých emócií. Aj vo väzení to stálo zato, uvedomenia si väzňa s najvyšším EQ sú poučné. Opilecké scény aj riešenia existenčného problému sú zahrané s gráciou a výborne podkresľujú príbeh, ako aj postavy. Koniec epizódy je vo svojej technickej vynaliezavosti veľmi mrazivý. „Where is the love, Jimmy?“ ()

Anderton

Pokračujeme v móde predchádzajúcej časti a sú to práve tieto dve epizódy, ktoré podľa mňa druhú sériu už naplno nakopli a tvorcovia našli aj ten správny rytmus, ako prestrihávať medzi jednotlivými líniami a postavami. Dočkáme sa (konečne) aj súdnej scény, i keď ťažko povedať, či by sme aj v realite boli svedkami podobného vtipného cirkusu. Najviac ma asi zaujíma osud dvoch pomerne rozdielnych bratov. Niežeby jeden z nich bol dokonalý a ten druhý jeho presným opakom, lúzri sú obaja, len jeden má toho v hlave o niečo viac. ()

warrenur

Diel vyborne otvoril Omar. ;) Realne mi vsak nejde do hlavy, ze by z neho boli vsetci tak "paf", ze by nedostal aspon slovne napomenutie...ale kazdy "lubi" rebelov, takze scenaristicky je to "v cajku". ;) Btw. uz par casti sa cudujem, ako to, ze ten mlady "obdareny", ale duchom velmi chudobny syn dokara este dycha. Osobne si myslim, ze v ziadnom pripade nemoze v takej "spolocnosti" prezit do konkca serie. Som zvedavy, ci sa mylim. Ten zaver bol ale drsny, v momente, ked sa asi typek zmieril so situaciou. ()