Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Borin.P

"Ty krávo, my hoříme!" Taková trochu česká kultovka, která se jen tak neokouká. Hlavně díky nezapomenutelným výkonům Macháčka a Trojana, scénáři, který rodí jednu hlášku za druhou a jednomu z nejlepších soundtracků, jaký se kdy v českém filmu objevil. ()

Bauch

Ty vole, to je dobrá muzika... Ty vole, to je film, který by se dal považovat za jeden z českých filmařských klenotů. ()

Laci

Komédia celkom dobrá, úžasne som sa bavil. Akurát som sa cítil trochu stratený v tej zložitej sieti vzťahov. Film sa miestami vlečie, scény ako tá s UFOm a Japoncami sa mohli kľudne vypustiť, možno by to celé bolo potom prehľadnejšie. Niektorí herci (napr. Ivan Trojan, Macháček...) úžasní, ale aj ostatné herecké výkony sú na dobrej úrovni. (7/10) ()

O_Peki

Pod maskou velmi svérázné komedie se skrývá několik hořkých životních příběhů. Jeden z nejlepších českých filmů historie. Macháček (v době kdy ho ještě nikdo moc neznal) a Trojan v nejlepší formě. Jo a ta muzika je dokonalá. ()

cirkulace

Jeden z nejlepších filmů novodobé české kinamtografie, téměř nutnost vidět. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl určitě Jirku Macháčka, který opět potvrdil, jaký je to dobrý herec. Sice si mě moc nezískala Labina Mitevska, ale jinak super film, na české poměry. ()

gipper

"Někdy to lehounce zhoršuje krátkodobou pamět, ale zase to pomáhá tý dlouhodobý.." Zdá se, že herce tohle hodně moc bavilo :o) Trojan, Macháček, Rašilov a Mitevska hráli samozřejmě báááječně. Ale všechna čest také Haně Maciuchové a Františku Němcovi, protože bez nich by to bylo poloviční. - "Proč ty jsi taková, když my jsme s tatínkem takový šťastný. Já nejsem zase tak šťastnej. Ale ano, jsi. " Herecké obsazení, sountrack, scénář.. pěkně se to tady všechno sešlo :o) Jeden z mých nejvíc nejoblíbenějších českých filmů, a to každopádně. ()

Kozlowski8

Film, založený na vtipných hláškách a skvělých hereckých výkonech Macháčka s Trojanem. To je málo na vyšší hodnocení. Jedná se o souhrn několika povídek, které jako celek působí nekomplexně a nezajímavě. Pobaví, ale jednou a dost. ()

JackieBliz

Perfektní komedie(?). Už jen protože sdílím s Jakubem alias naprosto jedinečným a úžasným hercem Jiřím Macháčkem (obarveným na blond!) podobné názory. Já si taky myslím, že naše hymna je doost dobrá skladba a taky si myslím, že lidi u nás málo hulej. Dokonce mám podobnej názor na to, že když jste venku a volant máte vevnitř, tak se to auto prostě řídit nedá. ()

aannemer odpad!

Z mého pohledu diváka a milovníka českých filmů 60.-80. let hloupé, stupidní a debilní. Vydržel jsem toto veledílo sledovat 30 minut. ()

Usir

"Dal bych si něco k pití, máme výborný koláčky" Výborná komedie, vtipná. Kdo neviděl ať se podívá, nemá chybu. ()

ButchCB

Úžasně natočený příběh o smutných věcech, lidech, situacích. Člověk se neustále u filmu usmívá a nepřijde mu, že ti lidé mají smutné životní příběhy. Excelentní herecké výkony Trojana, Macháčka, Rašilova, Křena, ale i Hany Maciuchové, tu v tomto filmu přímo žeru, její "já to nechápu a přitom my s tatínkem jsme tak šťastní!" ... "já zase tak šťastný nejsem" ... "ale seš! ani o tom nevíš". David Ondříček vytvořil skvělý film, který jsem si už zařadil do škatulky s názvem Legendární, protože tento film se dá opravdu vydět pořád. ()

Ondrew

Tento film je... no skratka jedna baaaaasen :). Osobne ho povazujem za jednu z najkultovejsich snimiek modernej ery ceskoskoslovenskeho filmu. Machacek... neskutocny. Trojan... to snad ani nie je pravda :). A k tomu dalsi skveli herci ako Rasilov, Schneiderova a Mitevska. Nezabudnutelne, jemne sokujuce, kopa nezabudnutelnych hlasok a najma celkovy feeling, ktory cloveka zasiahne ako "vesele kolaciky" upecene Jirim Machackom :). Bez debaty za 100%. ()

Dave.wud

Samotáři. Jak moc výbornej film a jakou jsem měl mezeru, že jsem to neviděl dřív. Snad jedinej film, který jsem ihned poté, co jsem ho dokoukal pustil jen znovu a celých 103 minut koukal znova. Doporučuju si sednout a třeba si "smotnout nějaký brčko" je to dost pohodový film. Ve, kterém je nepřekonatelný Macháček :). ()

gezper

Dnes již kultovní klasika novodobého českého filmu. Ach ty hlášky, věčně zhulený Macháček, pro film objevený Trojan a mnozí další. Jo a taky fajn vizuál a výtečný hudební doprovod. Škoda pět chválu, lepší si to rovnou pustit. [100%] ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová