Sedm mladých lidí ve věku od 23 do 33 let se na konci devadesátých let ve velkém městě pokouší praktikovat cosi, čemu se dříve říkalo milostný vztah. A tak na sebe milostně narážejí a nechávají se unášet napříč dlouhodobějšími či krátkodobějšími vztahy, které je dovedou zpět do samoty. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky „opravdového života“ pouštěné do éteru. Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá pravidelné užívání marihuany. Na druhé straně to ale způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde jen dvacet Japonců sledujících „normální rodinku při normální večeři“. (Falcon)

Mr.Hackels

Macháček a Trojan jsou prostě borci. To co tady předvedli (tim nechci shazovat ostatní herce) bylo neskutečné. Po pořízení dvd jsem film viděl asi každý druhý den a vůbec mě nepřestávalo ničit. Břišní svalstvo dostalo pořádný záběr. O kvalitě se nedá pochybovat, protože jakmile v jakékoli společnosti nadhodítě hlášku ze Samotářů, všichni vědí o co go. Takže ode mne plných pět hvězd bez debat. ()

Dupac

S každým dalším shlédnutím víc a víc vyleze na povrch, jak všemi zbožňovanej Macháček přehrává a že ty zápletky a příběhy nemají s realitou nic společnýho. Nakonec z toho zbyde jen pár hlášek, vymazlená vizuální stránka a soundtrack. ()

Alekks80

Nadupaný scénář, skvělé herecké výkony a hudba stvořili jeden z nejlepších českých filmů posledních dvou dekád. Jednotlivé postavy jsou až karikaturami svých charakterů, takže se rozhodně musí brát z nadhledem. Hlavní hvězdou je samozřejmě hláškující Jiří Macháček, který většinu pozornosti strhává na sebe. Ale vynikající jsou i vedlejší postavy, mě třeba fascinovala Hana Maciuchová. Oceňuju, že se jedná o film ze současnosti. Poslední léta člověk skoro získal pocit, že umíme točit jen filmy z války nebo dob komunismu. Samotáři ukazují, že ne, a to je dobře. ()

leto.sk

Samotári sú úplná kultovka. Veď hlášky z neho pozná asi každý. Zelenkov scenár, spleť postáv a dejov bez ich zbytočného dramatizovania je ľahko stráviteľný. Čo viac od takéhoto filmu čakať?! To však nie je jediné pozitívum príbehu. Tým sú aj skvelé herecké výkony(hlavne Macháček, Maciuchová, Trojan, Křen), striedanie dejových línií v hladkom slede, pozoruhodná kamera, a výborná hudba. Všetko prirodzené, pre našinca dobre známe. Správna kombinácia na vydarený film, a dosť veľká šanca na označenie kultový,,, ()

iwee23

zajímavý film, který jsem svého času znala téměř nazpaměť....řada vtipných dialogů, několik nadprůměrných hereckých výkonů (Trojan, Maciuchová...) a skvělá hudba J. P. Muchowa. Nakonec si ale všichni pamatují jen věčně zhulenýho Macháčka....jenže jen o tom přece tenhle film nebyl. ()

Otan

Film Samotáři je to lepší za poslední dobu.Podle mne chtěl oslovit mladší generaci,naštěstí to tak nakonec nevyzní.Když nad tím tak přemýšlím,tak mne to docela vtáhlo a hlavně jsem se nenudil.80% ()

salokin

Macháček a Trojan jsou prostě česká herecká špička a tady to dávají najevo. Přidejte si scénař, který se nejenom tady v té naší středoevropské kotlině jen tak nevidí a vyjde vám z toho sakramentsky parádní film. Důkazem budiž, že hlášky z něj jsou samozřejmou součástí dnešní popkultury a bez: "Lidi tady prostě málo hulej" už bych ani nedokázal ve škole popsat problémy moderní společnosti :) ()

dave91

Vynikající Ivan Trojan.Pění chvály na Trojana je patrně nošení dříví do lesa,ale nemohu si pomoct a musím ho vynést až do nebes.Jiří Macháček to vše jen doplnil a podpořil.A pak velmi věrohodně působila Tatiana Vilhelmová.Velmi povedený scénář i režie.Český film má do budoucna na čem stavět,oproti fotbalu.Ale možná nám zase vyrostou noví Nedvědové a Poborští. ()

lvi_psouk

Když bych se na Samotáře podíval dnes, asi bych je hodnotil jinak. Naštěstí jsem je shlédl v době, kdy FS přístup k životu byl neodmyslitelně spjat s mou maličkostí... ()

lisbethsally

Kultovní český film o lásce a přátelství - o tom, že všechno je jenom osud :-) Nejoblíbenější herci: Jiří Macháček se svými nezapomenutelnými hláškami, I. Trojan v roli opravdu přesvědčivého stalkera a Hana Maciuchová jako Hančina šílená matka. Několik příběhů, několik lidských osudů v naprosto šíleném, ale přesto uvěřitelném příběhu. ()

P@\/EL

Vydařená česká tragikomedie, která nabídne pár opavdu úchvatných hlášek. Ono stačí jen v tomhle filmu vidět herecky nenahraditelného Macháčka a hned máte vykouzlen úsměv na tváři. Děj plyne poklidně (možná až moc), prolínají se tady psychologie a osudy jednotlivých hrdinů. Škoda jen, že zde chyběl trochu vyhrocenější konec. ()

stefaton

Kamarád do deště - Příběh z Brooklynu III? Ne, vážně: chladně vykalkulovaný záměr vyrobit v českých podmínkách "kultovní" film na světové úrovni. Podle mě jednoznačný paskvil: osvědčený postup paralelních příběhů z Knoflíkářů, tentokrát okořeněno mysterióznem D. Lynche, křečovitostí Trainspotting, přidán stylový urban ambience, trochu Tokia a kosmopolitního soundu. Film jsem viděl až nyní, v odstupu 14 let od vzniku a celý mi to připadá neuvěřitelně zastaralý a směšný. Že dávám jednu hvězdičku, tak to jenom kvůli podmanivé kameře a barevnosti. Hloupý, když se v malém českém rybníce dává plný počet měřeno množstvím hlášek v součtu s počtem vykouřených jointů. Ať žije Hřebejk! ()

Zemřela herečka Hana Maciuchová

Zemřela herečka Hana Maciuchová