Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. (Vertical Entertainment)

ciapok

pre mňa toto je výsledok poctivej roboty. Okrem trochu pátosu v závere, ktorý odobral piatu hviezdu, to bol zážitok z horných desaťtisíc kinematografie. Dostal ma hlavne tým, že neznásilňoval diváka, ale naložil mu na plecia. Vyzreté, autentické, odmakané. ()

Hladas43

Líbilo se mi, že to je válečný film, který je protiválečný. Uvědomíte si jak je válka hnusná. Má silný příběh. Opravdu skvělý film. Doporučuji ()

Zaks

Silne emotívny film, ktorý nás upozorňuje na hrôzy vojny, tentokrát tej prvej svetovej. Skvelá hudba, kamera, výkony hercov, nádherný vizuál, skoro všetko perfektné. Len základná logika v ňom nefunguje, žiaľ, vôbec. Nechcem sa rozpisovať, čo všetko mi vadilo, ale mal som pocit, že za každú cenu sa príbeh musel podriadiť bezstrihovej réžii, čo častokrát viedlo až k absurdným situáciám proti zdravému rozumu. Preto musím celkové hodnotenie znížiť, sklamanie a veľká škoda premárneného úsilia. ()

FvW

Sam Mendes již v minulosti ukázal, že filmy točit umí (Americká krása) a i s tímto snímkem míří vysoko, což dokazuje i 10 nominacemi na Oscara, z nichž tři byly proměněny. A samozřejmě i neméně významný Zlatý Glóbus pro nejlepší film. 1917 vás již od začátku vtáhne do děje, a protože je film točen jakoby na jeden záběr "bez střihu" také vás jen tak nepustí. V hlavních rolích sází Mendes na neokoukané tváře (George MacKaye jsem neznal a až po zhlédnutí filmu jsem zjistil, proč mi byl Dean-Charles Chapman tak povědomý - hrál totiž Tommena v Game of Thrones). Fanoušci tohoto seriálu ve filmu objeví i Richarda Maddena, který stvárnil oblíbenou postatu Roba Starka. Abych zbytečně neodbíhal od tématu, oba mladí herci své role zahráli velmi dobře a podle mě si otevřeli vrátka k dalším velkým projektům. Film láká i na známá jména - především Benedicta Cumberbatche, ale i Marka Stronga s Colinem Firthem, ti se však na plátně příliš dlouho nezdržují. Dějem mi 1917 hodně připomnělo Zachraňte vojína Ryana, i když se filmy neodehrávají ve stejné světové válce. Jediné, co bych vytknul je občasná nelogičnost v chování postav. Jinak je 1917 velmi dobrým dílem, které si zaslouží vaši pozornost. ()

MisterSister

Film je v podstatě legendární Roadtrip s vyšším rozpočtem. Pár dalších odlišností spočívá v kameře a (nesexuálním) tématu. Narozdíl od zmíněného filmu zde hlavní hrdinové ale cestují převážně pěšky a trvá jim to asi o 45 minut déle. Tato třičtvrtěhodinka navíc nám pak dává spoustu času přemýšlet nad tunou logických facek. Podobně jako v roadtripu zde těsně pod vrcholem dojde na citově obnaženou scénu a kdežto v právě zmíněném vypadala takto: "Já už jsem sex měl, jen ještě ne s člověkem", tak zde svým zdržením přímo způsobí smrt několika tuctů britských vojáků. Na Sex už nedojde a Roadtrip zůstává nedostižen. ()

gerdi14 odpad!

Nesnášim tyhle filmy... Brodím se v bahně- za pár vteřin jsem čistý. Střílejí po mě-jsem netrfitelný. Plavu,skaču - jsem nesmrtelný a suchý. Kolem mě všechno vybuchuje- nemam ani škrábnutí. Jsem zasypán horou kamene - jenom nevidim asi 5 vteřin.. jinak mi vlastně nic neni. Na hlavu mi stačí dát hadr a jsem ok.. Ne ne ne 100krát ne. U Bondovky ok, ale u filmu, který vychází ze skutečných událostí, jako že 1 sv. byla. To je výsměch. Stupidnější film jsem dlouho neviděl. ()

GrooteLulu

Mix novějšího Dunkirk se starším Saving private Ryan. Stylisticky téměř jako celá první scéna z Dunkirk (Mole), hudba,kamera. Námětově totožná se Saving private Ryan. Není to špatný, ale spíš tak směřující k artu, bez artu, než k blockbusteru. ()

Marek.Skalka

Po technické stránce vlastně novátorský film, kdy to skutečně celé působí jako kdyby to byl jediný záběr. Docela věrné, snad mohli i trochu přidat, protože je to až moc čisté. Ale to už bych zbytečně hledal chybky, které nejsou nijak podstatné. Docela se mi i líbily výkony herců. Jen jsem celou dobu čekal na nějaký zvrat ve scénáři, či něco, co by popostrčilo děj filmu. Jen z tohoto pohledu bych dal tři hvězdičky. Ovšem když to dám vše dohromady, solidní čtyři to v každém případě dá. Tento film považuji za ukázku toho, jak mají ve filmu vypadat triky - jsou tam, není jich málo, ale člověk si jich vlastně vůbec nevšimne. ()

BeatleJohn

Ta kamera! Bože, to je polovina filmu, polovina úspěchu. Druhá je naprosto "normální" hlavní postava. Kluk, kterým by mohl bejt každej z nás. Ani nekomentuju ty exteriéry, to byla fantazie. První válka taková, jaká byla - smradlavá, plná hniloby, krys a nesmyslných útoků na bodáky. Za mě jasných 5*. Nikdy nebudu litovat, že jsem na to do kina šel. Tohle vás prostě ohromí. ()

peteer1

Dlouho jsem neviděl tak silný příběh. Hned od prvích sekund filmu vás to tak vtáhne, že s napětím čekáte, co se bude dít dál. Kamera je tady přímo neskutečná a atmosféře z dob 1. světové války taky nic nechybí. Někdy je třeba si připomenout, jak tahle válka byla krutá a kolik v ní padlo vojáků. Válečná fronta tehdy byla téměř jistá smrt. Tenhle příbeh dvou mladých kluků, kteří musí doručit důležitý dopis přes obrovskou zdálenost mě jedním slovem uchvátil. Ty 3 oscary si to určitě zasloužilo. Doporučuju všem, kteří mají rádi válečné snímky. Tohle opravdu stálo za to. ()

Chovis

Velmi zajímavý válečný film, o tom nemůže být pochyb. Původně jsem se těšil na 2 věci: 1) Nějakou pořádnou válečnou řež jako v úvodech Zachraňte vojína Ryana či Nepřítele před branami. Proto jsem byl celkem překvapen z toho, že jsem se žádné epické válečné bitvy nedočkal. Film je totiž postaven zcela na něčem jiném. Mohutná výprava se stovkami vojáků se totiž drží v zákopech a místo válečných jatek spíše ukazuje otřesné zázemí vojáků během zákopové války, kteří se tísnili bez jakýchkoli hygienických standardů na pár metrech čtverečních. 2) Výborné výkony Colina Firtha a Benedicta Cumberbatcha, zejména druhého jmenovaného, u kterého jsem si říkal "jo uniforma, to je přesně role pro něj". O to více mě přímo šokovala jejich stopáž, kdy má každý cca půl minutu z filmu :-) Film si po celou dobu hraje primárně s emocemi diváka. Drží Vás neustále ve střehu a napjatého. Jako v hororu čekáte na ten okamžik, kdy se něco v ponuré atmosféře stane. Kdy někdo vystřelí, vybafne zpoza zdi nebo zákopu. K tomu samozřejmě výborná práce kamery, světel, hudby. Vše se výborně prolíná a celý dojem působí o to více realisticky ()

Aaron.Humbol

Vyborny a konecne trefny film vykreslujuci tuto absurdnu, nezmyselnu, nepopularnu, neheroicku, relativne netechnicku, masovo tragicku vojnu v casoch, ktore si dnesny clovek sucasnej ubehanej a stresujucej doby plnej snahy o maximalnu efektivitu a perfekcionizmus nedokaze vobec lahko predstavit. Napriek uchvatnemu technickemu spracovaniu tohto filmu v nom spoznate zdavnlivo nedbanlivu nedokonalost doby roztrhanu na franforce masineriou tejto vojny. Samotny pribeh nie je az tak podstatny, ako prave to, co o danej dobe a ludoch dokaze vykreslit, rovnako ako o ich charakteroch a doposial nehynucej snahe o vzkriesenie moralky predovsetkym u bezneho cloveka/vojaka. Jedine, co ma v tomto diele vyrusovalo, bol asi hlavny hrdina...spociatku mi ani len nebolo jasne, kto nim je a neskor mi zase len pripadal ako motuz, ktory odvija samotne klbko dejovej linie. Skoda, no inak je to vyborny film, ktory stoji za zhliadnutie. ()

zajpton

Obrovský kinozážitek. Mendes nám naservíroval veliký film, který oprávněně bude stát po boku vojína Ryana, Nolanova Dunkirku a dalších válečných opusů. Bohužel, ač se obsah velmi snaží, forma převyšuje vše ostatní. Někomu to bude stačit, já byl po druhé návštěvě kina lehce na rozpacích. Z hlediska kamery je Lubezkiho Revenant posunut na mnohem vyšší úroveň. Je neuvěřitelné, co Deakins dokázal. Herci pod Samovou taktovkou předvádí také své maximum a ze samotného děje se režisérovi podařilo vyždímat, co šlo. To na úkor provedení ale není nic, nad čím by padala čelist, proto se to plnému hodnocení vyhne. Přesto je to unikátní a vaší pozornosti hodný snímek, ze kterého mi několikrát přejel mráz po zádech. A to je vždy dobré znamení! 80% ()

Dodge-I

OMG ta kamera mi dlouho nepujde z hlavy... ale jinak je to vizualni sila - nocni zabery nemaji chybu. A hudba byla taky tak akorat. Skoda jen toho sablonoviteho nahlizeni na chovani velitelu a par technickych drobnosti. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů