Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. (Vertical Entertainment)

Marius_ss

Úžasne vojnovo-dobrodružné filmové dielo. Jednoznačne zaslúžený Oscar pre Deakinsa. Toto bolo čisté kameramanské a režisérske umenie na pozadí 1. sv. vojny s pamätnými scénami a silnou hudbou. A Mendes sa po slabšom Spectre opäť vracia do starých dobrých koľaji a la Skyfall. Ak sa Vám tento film bude páčiť, odporúčam pozrieť si aj staršie Gallipolli s Melom Gibsonom, ktoré u mňa o chlp vyhráva. ()

mclenin

Výborný kúsok z dielne pána Mendesa s dokonalou technickou stránkou a o niečo slabšou dejovo obsahovou zložkou, pochopiteľne aj s niekoľkými malými chybičkami krásy (záleží do akej miery je divák ochotný podrobiť snímok kritickému pohľadu a do akej miery privrieť oči), no akékoľvek koncepčné nedostatky plne kompenzuje zmienená technická stránka, dychberúcim vizuálom počnúc, sugestívnou naráciou pokračujúc a skvelou hudobnou zložkou končiac. A keďže projekcia splnila primárne očakávané -t.j. poskytnúť divácky zážitok - dovoľujem si, možno trochu subjektívne, ale predsa, hodnotiť plnou paľbou. ()

Patrik256

Rozpočet_ 90-100 miliónov dolárov // Tržby_ 352.7 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 1 835 260 Kč // Diváci v ČR_ 11 156 // Tržby v USA_ 153.8 milióna dolárov ()

Darth Maul

Sam Mendes dokázal obliecť nenápadnú vojenskú historku do autentického a farbistého kabáta. Technické spracovanie pôsobí mimoriadne hodnoverne, ponúka nesmiernu dávku hmatateľného napätia a vyráža dych. Nie je to však len o dokonalej filmovej exhibícii. Mendesova odysea zanecháva v zakrvavenom blate špinavých zákopov prvej svetovej vojny silnú emočnú stopu. ()

Warle

Trio Mendes, Deakins a Newman servírují naprosto luxusní pokoukáníčko, kterému k dokonalosti chybí jen trocha logiky ve druhé půlce filmu a taky fakt, že od té doby je scénář hodně předvídatelný. Ale jinak zcela dokonalá filmařina, ze které jsem měl husinu skoro celý film (ORYX X600 sice nejsou IMAX nebo Dolby Atmos v kině, ale vibrace dělají divy). V kině to musel být ještě o stupeň větší nářez. Škoda, že je ten konec světa. 85%. ()

Zik2

1917 si neklade absolutně žádné intelektuální ambice, neptá se po smyslu té války. Je to zkrátka britský vlastenecký film o dvou vojácích, kteří dostali úkol a splnili ho. Do toho zapadá i líčení Němců jako bestií, které vás bodnou nožem, když jim dáte napít. Ale každý válečný film nemusí být Gallipoli. Tohle je neuvěřitelně atraktivní podívaná, která vás vtáhne do děje iluzí jediného záběru; někteří tu píšou, že to je prvoplánové, OK, ale nevím, že by to už někoho napadlo. Fronta je líčená bez příkras (mrtvoly, krysy, měsíční krajina), scéna ze zničeného města je až surrealistická. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Na film sa veľmi dobre pozerá, v podstate po celý čas. Každý záber pôsobí prepracovane, diváka priam vtiahne do víru 1. svetovej vojny, niektoré obrazy sú priam lahôdkové (napr. nočné zábery horiacich ruín so svetlom svetlíc). Tá snaha o "bezstrihovosť" pritom neruší, človek si na tento neobvyklý spôsob snímania celkom zvykne. K obrazu sa pripája tiež výborná hudba Thomasa Newmana. K vyššej kvalite chýbajú snáď len výraznejší predstavitelia hlavných rolí a trochu viac obsahu k výbornej forme. ()

kwoky

Až na pár podivností (např. přesnost německých vojáků srovnatelná se stormtroopery a jejich schopnost rychle zapomenout, že po někom jdou; vojáci v lese si vůbec nehlídají záda; žena s dítětem uprostřed rozbořeného města) je to neuvěřitelně strhující film. Opravdu neuvěřitelně - pořád nemůžu uvěřit, co jsem to právě viděl. Vůbec nechápu, jak mohlo něco takového vůbec vzniknout. Muselo to dát strašně moc práce a plánování a je to vidět. Nejde ale jen o technickou či vizuální žranici - film je hlavně dramatickým příběhem, perfektně zvládnutým. Je až děsivé, jaký pocit prázdnoty se dostaví na konci po splnění úkolu. Z nejdůležitějšího aktéra se náhle stává nikdo. A pocit zadostiučinění nikde. Možná, až to nechám uležet, napíšu i něco víc. Ale teď, těsně po závěrečných titulcích, nemám slova. ()

Mikino00

Ryan z první světové. Působivě a zajímavě natočený snímek, který je mimořádně napínavý, dramatický a nabitý emocemi. Příběh je ve skrze jednoduchý, což u válečných filmů se dá čekat, nicméně i přes vynalézavé záběry působí poněkud jako velká sázka na jistotu. Tak nějak tomu chybí ta přidaná hodnota, který by mě donutila pustit si film znovu. ()

filipvrbik

Je to svým způsobem jedinečný film. Zajímavou atmosféru umocňuje to, že je to natočeno na jeden záběr - jenže jak je to mnohde ku prospěchu, někdo to zase vyloženě vadí a nudí. Ani film sám o sobě není vůbec špatný, ale zase díky svému formátu působí spíš jako divadelní hra. Asi bych při natáčení volil přístup někde mezi - dlouhé záběry, střídané s krátkými a trochu víc bych popracoval na příběhu... Za zmínku stojí taky štěky Colina Firtha a Benedicta Cumberbatche..Možná je až příliš cítit, že film cílí na Oscary, ale některé části záběru jsou fakt parádní (třeba běh přes pole, nebo hořící letadlo)...80% ()

spiritus

řemeslně bravurně natočený film, byť je to tak trochu variace na Vojína Ryana, s kulisami první světové války. Nicméně film je natočenej podle skutečných příběhů a tak není třeba nevěřit, že se obdobných příběhů stalo kvanta. Atmosféra úzkosti a sklíčenosti války se podařila na plátno převést velmi dobře a je to hlavní deviza filmu. Kdyby to bylo ještě okořeněno o opravdu pořádnou bojovou scénu z bojiště a zákopů, bylo by to na pět hvězd. Prostě svištění kulometných kulek a ostřelování mohutnými artileriemi a tisíce padlých, to k první světové patří, jako prdel na nočník. Velká škoda. Takhle je to spíše komorní, válečné drama. Ale i tak, velmi slušný čtyři hvězdy. ()

GREGOIRE

Teda tímhle mě Mendes fakt "dostal do kolen". Bilbo Pytlík zachraňuje svět. Počítačová FPS hra ve stylu Indiana Jonese s tklivou hudbou jak z Pána prstenů. Pecka. Hlavní postavy mají na sobě vojenské hadry, ale jinak se chovají jako nějací dementní idioti na tripu ... Netušil jsem, že to bude až takhle komický. Chvílema jsem dostával opravdu záchvaty smíchu. Už tam chyběl jen Rowan Atkinson coby Černá zmije. Inu, pokud tohle byl jeden z vážně míněných kandidátů na Oscary, tak je to vlastně spíš k pláči. Pocta mrtvým? Hodně blbej vtip. ()

Renfield

Jak asi vypadal takový život v zákopech? A jak asi vypadalo území smrti za nimi? Do detailu promyšlená první část nadchne, prostě musí! Kamera je naprosto fantastická, hlavní hrdiny pronásleduje, ale pocit, že v této části ještě pro ni nejsou těmi nejdůležitějšími, ten mám. Je tu život, či přežívání ostatních v zákopech, prakticky na okraji záběru, přesto pro mě v jeho středu, něco takového se opravdu vidí málokde! To po příchodu na území smrti už jsou tu téměř jen oni, jen oni a válka, její následky. Děj neubírá na intenzitě a syrovosti, dokonalé kompozice zůstávají, ale je tu více místa pro detail. Prázdnější, přesto stísněnější prostředí si to žádá, některé záběry jsou na hranici hororu. Před naaranžováním "jednotlivých" scén, či prací s komparsisty (což se vlastně nevylučuje) smekám! Sam Mendes, Roger Deakins ale i Thomas Newman (zase, dokonale splynutí hudby s obrazem) na výbornou! Tohle vše platí do příchodu na farmu, dál tempo poleví, což by samozřejmě nevadilo, kdyby... Na doručení takhle důležité zprávy, by jistě nebyl vybrán "jen tak někdo", ale jeden (dva) z nejlepších. Opravdu by jeden z nejlepších pomáhal Němcovi z hořícího letadla? V rámci války jediný rozumný v této scéně byl právě ten Němec. A kdyby ano, opravdu by si řekl, že když to poprvé nevyšlo, vyjde to podruhé? I v této scéně platí, že se rozumně zachoval opět Němec. A co vyděšená mladá "matka", vážně musí být téměř v každém válečném filmu? Tady bych ji opravdu nečekal. Pocit, že šlo opět o to, ukázat se naivně v tom nejlepším světle mám a je to velká škoda. Samozřejmě i část po farmě má silné momenty, například most, hořící město (i když to kličkování bylo také trochu příliš, takže zase spíše vizuální vrchol), nebo nejzásadnější, běh vedle zákopů. Samozřejmě že zmínění tři pánové i nadále předvádějí své umění, žel už ne v takové míře a ony tři scény jsou opravdu jak z jiného špatného filmu. Především za první čtvrtinu čtyři, ale velmi těsné. 70% ()

ArthasKarfa

Bez atmosféry, bez emocí, bez opravdovosti první světové války. Výživné tak pro lidi, kteří se tématem příliš nezabývají. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů