Držitel Oscara® Sam Mendes, režisér bondovek Skyfall, Spectre a filmu Americká krása, natočil jedinečný epický příběh z první světové války. Na sklonku jednoho z největších válečných konfliktů všech dob dostali dva mladí britští vojáci Schofield (George MacKay) a Blake (Dean-Charles Chapman) zdánlivě nesplnitelný úkol. V nervy drásajícím závodě s časem musí zdolat nepřátelské území a doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na stovky vojáků - mezi ohroženými je i Blakeův bratr. (Vertical Entertainment)

loki3016

Stalo sa. Konecne. Prva svetova ako ma byt. Alebo ked obraz a zvuk nahradia dej. Vojna totiz dej nema. Pre mna dokonaly kusok. ()

blooper

Asi nejlepší kousek z první světový, jakej jsem dosud viděl. Z prvního místa tak odsouvá Na západní frontě klid. Shodou okolností jsem 1917 viděl v ten samej den jako WWII film Greyhound a je to jako nebe a dudy. Od první do poslední minuty jsem měl strach o hlavní hrdiny, chvílema jsem měl na krajíčku a několikrát jsem se přistihnul jak nahlas křičím: "Kurva schovej se někam nebo to koupíš debile!". To se mi běžně u filmu nestává. A nejlepší scéna? Asi ta v lese s písničkou Wayfaring Stranger... ()

rostsoft

Filmů z prvních světové války jsem moc neviděl. Tento snímek je velmi povedený, a výborné jsou i herecké výkony. Škoda, že takových filmů není mnoho, většina z nich nedosahuje ani průměru. ()

MRParis

Skvěle natočený film který má úžasnou atmosféru, naprosto úžasná výprava. Nejlepší válečný film od dob Železných srdcí. ()

nela_h

Mám ráda válečná dramata, ale nepotřebuji vidět film, kde se dvě hodiny jen mydlí parta A proti partě B. Tenhle film mě dostal svou výpravou, propracovanými zákopy, krajinou a tím, že i když se vlastně filmem jen putuje, tak vše příjemně ubíhá a celou dobu držíte palce, ať to na konci vyjde. ()

Eredmad

Opravdu mě velmi překvapilo zpracování celého filmu. Nějaký ten pátek mi trvalo, než jsem mu dal šanci a musím říct, že to byl jeden z mála kvalitních válečných filmů posledních několika let. Opravdu smekám nad prací s kamerou. Také si velmi cením nenásilného pojetí tohoto filmu a to ve smyslu, že celé skoro 2 hodiny jsem měl pocit stupňujícího napětí. Tento film mohu jen a pouze doporučit všem, co mají válečné filmy rádi a nebo zrovna jen mají na nějaký podobný typ filmu náladu. Určitě nedostal sošky (Oscar) jen tak a naprosto si je zaslouží. ()

Marvinko

Krátka SPOJLEROVÁ recenzia: Po vzhliadnutí trailerov boli očakávania od tohoto filmu veľké a celkom som sa naň tešil, ale nakoniec mi tento film prišiel len ako priemerný. Námet je jednoduchý, putovanie dvoch vojakov zo súrnou depešou ktorou môžu zachrániť kopu životov medzi inými aj brata jedného z nich. Problém je v tom že polovicu filmu putujú po opustenom nepriateľskom území kde človek síce čaká v napätí kedy sa niečo stane, ale v podstate sa nič poriadneho neudeje a to robí túto časť filmu celkom nudnú. Pri prvej akcii keď vojaci pomáhajú z horiaceho havarovaného lietadla nepriateľskému pilotovi tento jedného z nich zabije. Vo zvyšku filmu zostávajúci hrdina prejde k mestu obsadenému nepriateľom, náhodou alebo zo šťastím sa vyhne guľkám od nepriateľských vojakov pri prechode cez toto mesto a na koniec sa z odkazom na poslednú chvíľu dostane kam má a podarí sa mu zastaviť útok ktorý mal byť vedený do nepriateľskej pasce. Dej tohoto filmu by mi viac sedel na epizódu nejakého vojnového seriálu lebo ako celovečerný film my prišiel dosť pomalý a miestami nudný, ale možno to autori takto urobili aby film pôsobil viac realisticky, predpokladám že vojna nieje len samá streľba. ()

livvy__0

Film sám o sebe nič extra :( Väčšinou dávam filmom šancu až do konca, kým sa rozhodnem, či sa mi naozaj páčia. No toto sa dopozerať nedalo. Neskutočne dlhé nudné scény sprevádzajú diváka ako nočná mora. Snaha o hranie hercov by tomu možno pridalo nejakú tú hviezdu, no to by sa tam k Moriartymu zo Sherlocka musel pridať aj DiCaprio alebo iný herec, čo by zachránil tento film. ()

J1R1K04

Válečné filmy zrovna dvakrát nevyhledávám, ale tohle mě totálně strhlo, a i když tímto tvrzením možná budu křivdit nějakým válečným skvostům, pro mě se jedná o nejlepší válečný snímek, co jsem zatím viděl. Naprosto dokonalá, realisticky působící a do nejmenšího detailu propracovaná výprava, která budí dojem, že se díváte na road-movie dokument z první světové války. Herecké výkony jsou totéž na vysoké úrovni, bez jakékoli výjimky. Pak tu máme naprosto geniální hudbu Thomase Newmana, která filmu dodává neuvěřitelné grády. Pak tu máme také naprosto geniální kameru, a osobně jsem schopný uvěřit tomu, že celý snímek je natočen na jeden záběr, sice tam možná jsou nějaké menší střihy, ale já je osobně nepostřehl. Jsou tu sice asi dva až tři momenty, kdy to lehce ztratí tempo, ale jinak se jedná o totální masterpiece po všech stránkách. Navíc ještě musím ocenit nápad, že se Mendes rozhodl natočit válečný film téměř bez bojových scén, a přitom to v sobě má takovej náboj, že vás to prostě strhne. Po vizuálně parádní, ale pro mě nepříliš uspokojivé Road to Perdition jsem o Mendesovi trošku pochyboval, ale tímto filmem mě opět dostal. Na konec snad už jen dodám – prosím, více takových filmů v dnešní době! ()

waxtrax

co hlavně nutno ocenit, že přestože se jedná o americkou produkci, je to bez zbytečného patosu a trapnosti. A také bez typicky amerického tleskání na závěr. ()

Matrix44

Na začiatku zbytočne sterilné prostredie v Anglických zákopoch ktoré vôbec nekorešponduje s realitou. Dej je k tomu ešte pomalý a miestami dosť nudný. Na záver sa dočkáme nezmyselných akcií ktoré sú dosť trápne :( ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Pokud selžete, budou to jatka." Dva mladí britští vojáci mají doručit zprávu, která má zabránit smrtícímu útoku na 1 600 vojáků v zákopech na Hindenburgské linii dne 6. dubna 1917. Jde tady jen o přesun z bodu A do bodu B při zdolání několika překážek, v jednom dlouhém záběru. Film je díky kameře a scénografie prostoru po technické stránce revolučním filmem. Příběh vás zcela pohltí, cítíte se, jako byste byli opravdu přítomní každému okamžiku. Díky tomu zpracování. Procházíte nekonečně dlouhými zákopy, vidíte desítky mrtvých těl a cestujete dobovými dopravními prostředky. Na to, že vlastně filmem s hlavními hrdiny jen putujete, tak vše příjemně ubíhá. Je to skvělý film. - 100%. ()

patho666

Všetko podstatné sa udeje do smrti pri zostrele lietadla, potom už len ničím nevybočujúca povinná jazda do splnenia rozkazu. Koniec hlásenia. ()

JenTR

Vizuálně zdařilé, řekl bych, že takto WWI mohla vypadat. Kamera, střih, vše super, ale celkově mi to přišlo jako slabší odvar Zachraňte vojína Ryana. ()

EternalS

Ta výprava je naprosto dechberoucí, stejně jako kamera prakticky bez střihu! Nicméně film ve mně bohužel nevyvolal prakticky žádné emoce a párkrát jsem se vyloženě nudil. Filmařina špičková, ale bez hlubšího obsahu či rozměru. ()

jethrotull odpad!

Prvych 30 minut uslo a celkom som sa bavil.Ale potom to islo neskutocne dolu vodou.Presne ako ten nerealne a nelogicky konajuci vojacik co mal spasit svojich spolubojovnikov.Lebo len kreten moze svojmu nepriatelovi verit ze bude ticho,potom sa s nim pobije a jeho ozrateho partaka ani nezastreli ale utecie bez pusky,ved je to predsa sranda a naco by mi vo vojne bola zbran? A ked konecne dorazi kde ma,tak anglicki vojackovia si to ani nevsimnu a v pohode si pocuvaju spevaka ako na rockovom koncerte bez toho,ze by snad malimat okolo seba hliadky. Nechce ca mi dalej vypisovat dalsie totalne nerealne sprostosti ktore sa v tomto filme odohravaju. Prekvapeny som z tych nadsenych hodnoteni od ludi,ktory asi nemaju ani najmensiu sajnu o realite a ako to asi vyzera vo vojne.Pre mna zbytocne stravene dve hodiny zivota pozeranim tejto patlaniny. ()

cidla99

Originální, napínavé, zábavné. Opravdu až na jisté pasáže, které se nedají zanedbat (scéna s mlékem, každý německý voják je vraždící stroj bez špetky emocí, zatímco každý Angličan by pomohl i druhé straně) povedené. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů