Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod

• Česko Řada nešťastných příhod (více)

Poté, co tři mladí sourozenci Baudelairovi následkem požáru jejich sídla osiří, jsou odvezeni ke svému vzdálenému příbuznému hraběti Olafovi (Jim Carrey). Olaf je však krutý a lstivý muž, který usiluje pouze o dědictví, jež má získat nejstarší Violet (Emily Browningová). Děti utečou a najdou útočiště u svérázného strýce Montyho (Billy Connolly) a následně u své úzkostlivé tety Josephine (Meryl Streep), ale Olaf je jim stále v patách. (Cinemax)

Kurikmoon

Výprava- kulisy-hudba-detský herci... paráda. Jim Carrey hral tiež fajn. Ale po nejakom čase ma začal strašne štvať. Celý čas som sa tešil, že sa to konečne rozbehne, ale nedočkal som sa. Mal som pocit, že dej stagnuje. Vadilo mi i nelogické chovanie dospelých postáv. A to je fakt škoda, pretože vizuálne i herecky (hlavne deti) to malo všetko potrebné... MYŠLIENKA: "Nikto nepočúva deti", trafila do čierneho. A záverečné titulky stoja za to. Krása. Snáď sa ešte s "vynálezcom, čitateľom a kúsačom" stretneme pri lepšej konštalácii hviezd. Už len nájsť malého šťastného elfa... ()

Dreadd

Zamiloval jsem si postavy (téměř všechny), stejně jako nádhernou výpravu nebo tisíc a jeden nápad ohledně vizuální podoby celé této syntézy dvou světů. Ovšem moje touha po dobrodružství nebyla naplněna. Příběh jako by neměl co říct, chybí mu ucelená myšlenka (a že by měl na čem stavět, ovšem motiv dalekohledu nám byl pouze předhozen a dál se s ním nepracovalo). Samozřejmě mohli mít autoři plány na celou sérii, ale ty byly zastaveny nemilosrdným verdiktem účetních. Na jednu stranu jsem rád, že v Hollywoodu by měl dostat Lemony Snicket další šanci, ale animovaný film není ta správná cesta a s dobrým scénáristou, stejně kreativním tvůrčím týmem a klidně i štíhlejším rozpočtem by se klidně mohl ujmout i hraný sequel. ()

Myrreczech

Nejburtonovštější neburtonův film, který dokáže skvěle pobavit, postrašit i nadchnout velice kvalitním zpracováním. Jim Carrey opět dokazuje, že je opravdu skvělým hercem, stejně jako zbytek opravdu slušného obsazení. Výborná atmosféra, povedený soundtrack a vcelku originální příběh jen dokreslí kvalitu tohoto snímku. Perfektní oddychová zábava na víkendový večer. I don´t speak Monkey ... banana. ()

vyfuk

Lemony Snicket film je velice zvláštní už jenom v tom ohledu, že je jiný než ostatní. Skoro bych i věřil, že ho natočil Tim Burton. V jeho rukách by to bylo zřejmě velmi zajímavé. Původně jsem si hlavně myslel, že půjde o film, jde Jim Carrey bude dávat pastičky na malé dětičky a oni se z toho budou muset dostávat. Film je nakonec mnohem promyšlenější a inovativnější, ale k mé smůle pro mě nepříliš zajímavý. Rozhodně zde bylo hodně zajímavého, ale já si lehce připadal jako kdybych koukal na film z jiné dimenze a je to něco jako kdyby Jerry neustále utíkal před Tomem, ale ne tak zajímavé nicméně. Finální věc, kterou říká i Olaf, že oni sami jsou zrůdy je naopak velmi na zamyšlenou a velice drsné. I přesto Jimovi toho záporáka nejde moc věřit. Což je velká škoda. ()

Jaro.Krafcik

Nerozpoznaný Jim Carrey, mal aj lepšie filmy. Teda aspoň komédie. Toto neviem čo bolo, najprv rozprávka potom mierne fantasy. Každopádne pozeralo sa na to celkom dobre. Aj dobrý výkon mladých hercov. Na priemer to stačí. Aj keď , človek pri tom zaspával. Žeby "Nešťastná príhoda"? 3* ()

Autogram

Toto asi nikto príčetný nemôže označiť za rodinný film, na ktorý by sa pozerala celá rodina s malými deťmi. Násilie na deťoch, aj keď dokonale štylizované a zahrané, nie je celkom moja šálka kávy. Rozhodne sa bolo na čo pozerať, kulisy, kostýmy, úradník jazdiaci na šesťstotrojke a rozkošná Emily Browning ešte v mladom pred-suckerpunchovskom veku (odkiaľ ju pôvodne poznám). To všetko mi ale nestačilo na štyri hviezdy kvôli tomu príbehu. –––– Tieto deti vám to vraveli, ale vy ste ich nepočúvali. Nikto nikdy nepočúva deti. Myslíte si, že ste nevinní? Ste moji komplici! ()

Nepi

Skvělá rodinná podívaná,která vás brzy vtáhne od svého děje..Výborný Jim Carrey v roli zlého strýce Olafa,kterého se těžko zbavuje...Něco jako Harry Potter bez skvělých digitálních efektů,ale příběh rozhodně stojí za to.... ()

silent cut

Burton!!!Burton!!!Burton!!! Tak... a máme klid... to abych se neopakoval... Extra v oblibě dětské filmy nemám, ale tohle si koupím. Musím, protože ten film možná nemá dokonalou gradaci a možná neoživuje knížku... jenže má duši a to je pro mě osobně dost důležitá věc... Burton!!!Burton!!!Burton!!! ()

Styxos

pravda, na takový eso, jako je Harry Potter, to rozhodně nemá, nicméně na plný čáře to poráží sračkovského Eragona ()

jatamansi

Povídky, ze kterých film vychází jsem nečetla! A nevím, jestli se k tomu odhodlám. Z filmu mám nesnírně smíšené pocity a číst kvůli tomu tři knihy? Nevím, nevím. Výtvarná stylizace ovšem krásně pochmurná. A co dál, když se z mimořádně nadaných sourozenců stanou sirotci? A vezme si je ziskuchtivý herec, hrabě, námořník, kapitán…Jim Carrey.? Oč větší právi na něm odvedli maskéři, o to horší byl dabing. Vaření večeře ovšem nápadité, ale nudle z plivátka? První poručník se moc nevyvedl, nechat děti na přejezdu v zamčeném autě, to se přece nedělá. Druhý poručník lepší, ale proti prvnímu neměl šanci. Hrabě Olaf se stále nevzdával. Dalekohled, další požár, teta Josefína. Konečně je na scéně moje oblíbená a milovaná Meryl, ale ani ta nemůže vyvážit nechuť a odpor při pohledu na pitvořícího se a přehrávajícího a vůbec jednoho z mých nejneoblíbenějších !!! herců Carreyho. V podstatě kdyby tu nehrála ona, asi bych se vůbec nedívala. Jenže by mi to chybělo v její filmografii. Bojácnou tetičku si střihla perfektně. Jenže pak už mne to nudilo, stálé Carreyho úklady a chytré děti. Když mu „nastávající říká: „A mimochodem, jste hrozný herec,“ nemohu než jí zatleskat. No, a že ho porota osvobodila a on zmizel – nic nového pod sluncem ani dnes, že.Štafetu lze ovšem předat různými způsoby, vhodný je dalekohled. Titulky v podtatě nejvtipnější. Myslím, že už nebudu mít sílu to číst, tohle chtělo jedině naopak. ()

manonfire

Jako bych v konfrontaci dětského pohádkového příběhu s dospělácky "nepatřičnými" prvky cítil trochu nesmlouvavosti Andersena (Jen si vzpomeňte na malou loupežnickou dívku, jež držela kamarádce dýku u krku, aby jí neopustila) a také trochu podprahové ujetosti "Alenky" Lewise Carolla. Film celou dobu balancuje mezi rodinným filmem a komedií těžce černou. Tak či onak má snímek velmi, ale velmi silné stránky v celkovém vizuálu a Jimu Carreyovi, jenž si v určitých kategoriích komiky jede vlastní extraligu v níž je jediným členem. A proč neříct na rovinu, že mu tentokrát Bohdan Tůma skvěle sekundoval. Přesto...některé pointy a průpovídky spíše slepovaly sled scén, nežli by byly tím primárně důležitým, dle čeho se příběh měl vyvíjet. Dějové skoky, jenž se střídaly podle nových poručníků dětí, byly často trochu zbrklé a končily rychleji než by stačily z neuróz a specifik těchto provizorních opatrovatelů vytěžit více divácké přízně. 60% ()

Aberforth

Úžasné ! Pripomínalo mi to Pottera a malo to skvelý príbeh, výborne by sa tento film hodil na Burtona...Jim Carrey je naozaj pán herec, aj keď musím priznať že divadelná scéna svadby ma naozaj nudila. Pekná hudba, milý drobný herci a úžasne fantastické prostredie. Kiežby bolo takýchto filmov viac. ()

Braddy

Film mě velmi mile překvapil, hlavně vynikající jsou herecké výkony Jima Carreyho a Meryl Streep. I výtvarná stránka filmu je okouzlující, člověk by až řekl, že to musel natoči Tim Burton;-) ()

Luksa

Překvapivě hodně dobrý film se sice trochu jednodušším příběhem, ale skvělou atmosférou a černým humorem, Jim Carrey je jako vždy skvělý a dětští představitelé za ním nijak nezaostávají. Moc jsem od toho nečekal, ale dostal jsem pohodovou fantasy komedii, která mi příjde o třídu lepší než minimálně první dva filmoví Harry Potterové. ()

Smileface

Pro děti možná až příliž drastické a temné. Pro dospělého diváka zase zbytečně moc pohádkově laděné. Vtipu je poskromnu, Jim Carrey mě zklamal musím říci nejvíc. Hrál sice velkého záporáka, ale mohl to udělat alespoň s větší mírou vtipnosti(např. jako v Grinch), protože sem tam mě vyloženě nudil.Jeho postava má až příliž prostoru a nedokáže ho dostatečně efektivně využít. ()

sedm.1

Pro dospělého diváka příliš dětinské,pro dětského diváka příliš dospělácké.Dějově trochu kostrbaté,nicméně jak tři hlavní dětští představitelé,tak především Jim Carrey film vytahují na jakous takous temnější dětskou zábavu. ()

BMAJTZ

Jako fantasy tento film pusobi vice nezli slibne ovsem mam trochu rozporuplne pocity o tom komu je snimek vlastne urcen. Pro deti prilis ponury s ne prilis veselym pribehem ani zaverem. Pro dospele zase prilis "detsky" a docela predvidatelny. Osobne z toho mam dobry pocit atmosfera docela prijemna a ani fantasy prvky nezni tak blbe i kdyz se clovek zamysli nad jejich povahou. Pro me osobne za 60% a ne kvuli tomu ze by to byl snad spatny film ale pribeh obcas pokulhava a opravdu si nejsem jist divackym zamerenim. Nicmene vsem vyznavacum fantasy jenom doporucuji. ()

Lemony Snicket se vrací

Lemony Snicket se vrací

05.09.2015

Populární fantasy Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod se bohužel nikdy nedočkala pokračování. Tržby nebyly tak velké, aby pro studio Paramount dávalo finančně smysl, fanoušci hraběte Olafa ale… (více)

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem

05.12.2010

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

Zemeckis, Carrey a duch Vánoc

09.07.2007

Filmová veřejnost začíná být ze Zemeckisova Beowulfa pěkně nervózní. Digitálně animovaná adaptace staroanglické poémy, v níž podobně jako Tom Hanks v Polárním expresu ožijí díky technologii motion… (více)