Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Specs

Hlášky: John Klein: - "Podívejte. Nevím, jak jsem se sem minulou noc dostal. Dokonce jsem ani nevěděl, že jsem v západní Virginii. Nějakým způsobem, mezi 1:00 a 2:30, jsem ujel 400 mil a skončil na té cestě u vašeho domu... aniž bych věděl jak." Gordon Smallwood: - "A pak kdo je tady blázen?" & John Klein: - "Jak vypadáš?" Indrid Cold: - "Podle toho, kdo se dívá." & John Klein: - "Dá se předpokládat, že tyhle bytosti jsou vyspělejší, než my. Proč prostě nepřijdou, a neřeknou nám, co chtějí?" Alexander Leek: - "Vy jste taky vyspělejší, než šváb. Vysvětloval jste mu někdy, co vás trápí?" ()

ssfan

Velmi umně natočený mysteriózní thriller se skvělou režií, kamerou a vynikající atmosférou. Richard Gere v hlavní roli velmi dobrý, nicméně děj se trochu točil na místě, a tak nemůžu dát plný počet, ale i tak to má u mě 75%. ()

giovanni3

Skvělý film s vynikajícím Richardem Gerem v hlavní roli. Film je velice mysteriózní od začátku do konce ač rozuzlení mě až tak nenadchlo a ty zvuky v telefonu taky nic extra... Ale byl jsem příjemně překvapen ač víc jak 4z5 nemohu udělit. ()

andalin

Tragický film z prostředí městečka Point Pleasant v Západní Virginii. V 60. letech zde lidi několikrát nahlásili zjevení monstra zvaného Mothman. Po kolapsu mostu, při kterém zemřelo 46 lidí, ho zde už nikdy nikdo nespatřil. Podle reálné události v čele s Richardem Gerem a Laurou Linney. Celkem fajn scifi thriller, tohle folklorní strašidlo mě baví. ()

sedm.1

Tak jestli tohle je podle skutečné události,tak se ti Ježíšku omlouvám a už zase v tebe věřím!Jinak moc pěkná slátaninka,bez špetky napětí,atmosféry,a musím se přidat zde k již dvoum komentářům,kteří označili Proroctví za jednu z mnoha epizod Akt X!Z rodiny duchářských filmů podprůměrný snímek. ()

BMAJTZ

Ze začátku mě to moc nebavilo, asi tak půl hodiny jsem nevěděl co od toho čekat, ale potom se to rozjede a chytí vs to. Napínavost je na vysoké úrovni a ta atmosféra vás proste chytí. Skoda jenom toho závěru, když jsem čekal nějaké velké odhalení a ono pořád nic a nic. I tak jde o výborný mystery počin. ()

Markussis

Přiznám se, že filmy právě s mysteriozní tématikou, filmy psychologické mě vždy přitahovaly. Proroctví z temnot jsem viděl mnohokrát a myslím, že je to právě v rámci svého žánru velice vkusně udělaný film s vynikající mrazivou atmosférou. Dlouho jsem tento snímek považoval snad za jeden z nejlepších, právě co se této tématiky týká. Ovšem po zhlédnutí jednoho nejmenovaného podobného filmu z let osmdesátých je už toto dílo pro mne spíše čajíčkem. Mám tedy již s čím srovnat a musím tedy snížit hodnocení. Klady filmu jsou především skvělá atmosféra a vynikající Richard Gere, který přes všechny limonády, které natočil, byl pro mne vždy dobrým hercem. ()

OughJay

Asi jsem to jenom já, kdo tu postrádal nějakou pointu... :)) To že se děly podivný věci je pěkný, ale jen to mě ze sedačky nevytrhne, kor když se tu v hlavní roli promenáduje Richard Gere, kterej je mi od srdce nesympatickej. Pakliže se opravdu i ve skutečnosti stává, že se na místě postiženym katastrofou shromažďuje ještě před inkriminovanou událostí nějaká energie, která vytváří halucinace v podobě motýlýho muže, má Proroctví z temnot zřejmě alespoň nějakou vypovídající hodnotu. Jako horor či mysteriózní drama mě ale vůbec nezaujal. ()

kenkaku

Dal jsem 3 hvězdy, ale mohl jsem dát klidně i 4. Nejde vůbec o špatný film a už vůbec ne nezajímavý. Já celkem rád tyhle mysteriózní záležitosti. V tomto případě jsem ale narazil na tři drobnosti - čistě osobní - které mě táhnou spíš k té trojce. a) "podle zkutečné události" - tato poznámka má garantovat jistý punc uvěřitelnosti a ne jen balancování nad tím jestli ještě tohle bylo možné nebo ne. Jako malého mě moc bavilo "věřte-nevěřte" (nebo jak se to jmenovalo). Hádal jsme vždy za je to fikce nebo ne. Bohužel jsem už z toho vyrostl... b) pokud je ve filmu mysteriózna až moc a scénář není napsaný pro diváka co přemýšlí víc než průměrný Američan je to hotové peklo. Na dané indicie se dá nalepit cokoliv (včetně ufo, dalšího matrixu nebo zlotřilých vládních agentur). Jde-li o prvních pár minut, po kterých se myšlenka nasměruje správným směrem, je to ok. Ale pokud i po hodině filmu čekám kde na mě bafne ufon nebo Morpheus je to vopruz. c) "proroctví" - proč když už si někdo dá práci cpát lidem co se stane to neudělá pořádně? "velké neštěstí... na řece..." kurva to nemůže říct rovnou "bouchne chemička" a dát souřadnice? pokud nechce říct co se stane ať to neříká. Pokud ano, ať to udělá pořádně... Sem se zase rozčílil :). Kdokoliv kdo má pocit že to přeháním, ať si klidně hodnocení zvedne. Vážně. Za mě ale fakt víc než 3 ne... ()

herr_carter

Slušně napínavý a mrazivý snímek, který na mě ale v mnoha ohledech působil dosti lacině a závěr byl prostě na pěst, ústřední herecká dvojice tu ale hraje hodně koukatelně................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Circumscriptor

Richard Gere vo svojej nezvyklej pozícií hlavného hrdinu mysteriózneho thrilleru, ba až hororu. Je to bezpochýb nadpriemerný snímok, ktorý správnym dávkovaním mrazivej atmosféry a strachu predčil väčšinu moderných hororov. Scéna, keď si hlavný protagonista prezerá kresby motýľov po svojej mŕtvej žene je proste nezabudnuteľná. ()

darwin

Průměrný film na jedno zkouknutí. Atmosféra je slušná, prolíná se celým dějem, vtahuje diváka a ... ... a nic. Film neumí nakonec diváka strhnout na svou stranu a zanechává ho s velmi smíšenými pocity, nemluvě o tom, že film je věrný historickým faktům asi tak ve dvou procentech. ()

Rudinsky

Už len samotné meno INDRID COLD ma desilo a páčilo sa mi. Rovnaký dojem vzbudzuje celý film. Jemne mrazí, skvele režisérsky predkladá gradáciu a Geer, hoc ho nemám rád sa sem podľa mňa hodí ako dve kocky ľadu do škótskej. Atmosferické snímky ma vždy dostanú, a ak sú navyše nakrútené podľa skutočnej mysterióznej udalosti, niet čo dodať. Podla mňa Pellingtonov najlepší film. ()

jondoe

Mysteriozny thriller, ktory sa takmer az do konca tvari originalne. Reziser dokonale porcuje napatie a drzi divaka neustale v strehu. Bohuzial vsetko sa to zavrsi nevyhnutnym a predvidatelnym koncom ktory film zhadzujem na hranicu priemernosti. Tiez mi vadilo mnozstvo nezodpovedanych otazok. Atmosfericky je to vsak zvladnute vyborne a herecke vykony Richarda Gereho a Lauri Linney su tiez celkom slusne. Tri hviezdicky su akurat aj ked to mohlo byt ovela lepsie. ()

bruceman7

Stojí za to vidět už kvůli vynikající tísnivé atmosféře (minimálně na mě dost zapůsobily ty opuštěné průmyslové interiéry amerického zapadákova). 7,75/10 ()

Luciášek

Kdo má nějaké pochybnosti, nechť si přečte knihy Johna A. Keela "The Mothman Prophecies" , "Strange creatures from time and space" a zkoukne dokumenty "Eyes of the Mothman" a "Searching for the Mothman". ()

Loki_Six

"If there was a car crash ten blocks away, that window washer up there could probably see it. Now, that doesn't mean he's God, or even smarter than we are. But from where he's sitting, he can see a little further down the road." ()

Hopper

Tak niekde na pol cesty. Film na sobotu večer s vínkom v ruke. Slabšie povahy môžu mať z "príbehu podľa skutočnej udalosti" nahnané, ale veľké prekvapenia typu 6. zmysel sa nekonajú. Občas je film chaotický a prestáva dávať zmysel a Richard Reggae tiež už najlepšie dni svojho herectva má za sebou. Súhlasím s tvrdením, že ide o lepšiu a dlhšiu epizódu z Aktov X. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011