Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

zipper111

Asi největší problém je délka filmu, tolik se tam toho neděje a není to tak zručně natočené, aby se člověk nezačal nudit. Ano, téma je zajímavé, Gere ani moc nepřehrává a Laura Linney je fajn, ale to občasné bu bu bu od Mothmana, které se semtam objevuje, navozuje spíše velký úsměv než vyděšení, strach nebo co vlastně má navodit... Jo, není to špatné, ale na zadek se z toho taky neposadíte.3* ()

sonnak

Jak z minima vytřískat maximum - po celou dobu tísnivá atmosféra, parádní kamera i neskutečně citlivá režie. To jsou čirá fakta - jediný problém může vyvstat, pokud vám nesedne téma. Mně sedlo neskutečně, NIKDY jsem se ještě u žádného filmu necítil takhle prazvláštně. Jeden z nejlsilnějších zážitků. Asi jsem toho o Mothmanovi přečetl příliš, je fakt, že pokud bych vůbec nevěděl o co kráčí, asi by mě to moc nebralo. ()

gogos

Zajímavý příběh a zápletka je celkem špatně přepsána filmové plátno. Snímek ničím nenadchne, nedostane vás ze židle, místy je opravdu snadno předvídatelný... Kladem je solidní hudební a zvukový doprovod a místy poměrně mrazivá atmosféra. Jo Richard Gere vypadá jako Jean-Luc Picard v nejlepších letech... ()

blackrain

John se se svou milovanou ženou vrací do domu, který koupili. Po cestě mají autonehodu. Jemu se nic nestane, ale Mary se zranila o boční sklo vozu. Při vyšetření v nemocnici lékaři zjistí, že má velmi vzácný nádor. Na lůžku položí Johnovi zdánlivě jednoduchou otázku. On nemá tušení, o čem mluví. Druhý den Mary zemře. John najde sešit s podivnými kresbami. O dva roky později odjede do malého městečka, jehož obyvatelé jsou sužováni podívnými vidinami. Jde o postavu tzv. Motýlího muže. Tajemná postava se vždycky objeví na místě, kde se má něco strašného stát. Je úplně jedno, jestli to zapříčiní člověk nebo Matka příroda, která nám chystá různá úskalí. Jde o jev, který velmi zajímá experty na paranormální jevy, aby taky ne. Mě z něho mrazí v zádech. ()

kaylin

Napínavý thriller, který se docela zajímavě rozjíždí, má celkem dobré postavy, ale jak se postupně blíží gradaci, objevují se slabá místa v příběhu, která nejsou dostatečně naplněna. Richard Gere je výborný, Laura Linney nevyužitá, celkově je to pro mě tak nějak na půl cesty s mírným příklonem k pozitivnějšímu. ()

movieband

Zdrcující atmosféra a přesvědčivé herecké výkony dělají z tohodle thrilleru lehce nadprůměrnou podívanou. Hlavně ta atmosféra. Ta byla výborná a v půlce filmu už sem se bál vlastní paranoie. Ale pak přišel zvrat, kdy tohle všechno opadlo a film spadl do vod, až moc obyčejných na to, jak to bylo rozjeté. Neříkám, že to bylo vyloženě špatné. Děj vcelku solidní, atmosféra by se dala krájet nožem, herecké výkony (hlavně Richarda Gera a Willa Pattona) byly fakt dost věrohodné, ale to je asi tak všechno. Určitě je to lehký nadprůměr, hlavně kvůli té atmosféře, ale asi kvůli ničemu jinému. Za tři a půl. 70% ()

runner85

Richard Gere mi pripomínal Garyho Hobsona, až na to že mu nechodia noviny ale počuje hlasy čo sa stane, no a nedá mu to počas celého filmu pokoja, spraviť s toho jeden 45 minutový diel Early Edition dal by som aj 4* takto to bolo neskutočne uťahané a ani herecky mi to neprišlo tak úžasné ako tu čítam ... ()

Skip

Byl to docela zajímavý film s dosti hutnou atmosférou o tajmném hlasu záhadné bytosti oznamující katastrofy. Velká škoda té závěrečné záchranářské scény, která kvalitu snímku hodně sráží. ()

kajas

Mrazivý snímek, který dokáže citlivějším divákům určitě rozházet psychiku. Já si tedy raději ani nepřipouštím, že motýlí muž opravdu existuje. ()

Fanucci

Vůbec jsem nevěděl co si mám ze snímku vzít...Člověk neví co je skutečnost, co je fikce a hl. vůbec si to neužívá. Klepe se na nějaké finále, vyústění příběhu, které ovšem nenastane. Atmosféra filmu přece musí být nějak podpořena samotným dějem, příběhem. U tohoto snímku se člověk bojí pro nic za nic:-) Takže shrnutí: jde o film s tísnivou atmosférou, minimálním rozpočtem, naprosto skvělou scénou padajícího mostu a nulovým (= blbým) závěrem. 50% ()

maverick10

Velmi dobra rezie s pozoruhodnou atmosferou, velka skoda absence smysluplnejsi pointy s propracovanejsim a originalnejsim pribehem. ()

kombajn

Kupodivu nemám tentokrát výhrady proti Geerovi, jeho stárnoucí novinář, který se zcela nevyrovnal se smrtí svojí manželky je poměrně uvěřitelný. A to je asi tak všechno - totálně průměrný film. Díval jsem se na něj dokonce v noci a sám v bytě, abych si užil atmosféru, ale nic. Člověk musí ocenit velmi dobrou kameru. Ale atmosféru ten film má slabou. Poslední scéna na mostě je výborná a konec filmu, který po ní rychle následuje tomu sedí. 3a 1/2 * za ten konec... P.S. Mimochodem film je inspirovan skutecnymi ukazy, nicmene I. COLD - bytost s cervenyma ocima a kridly motyla ve skutecnosti neumel mluvit. jen chrčet. takze jak moc je film dle skutecnosti? ;) ()

HappySmile

Film podmalovávala skvělá hudba, která vytvářela mysteriózní napjatou atmosféru. Sice jsem si myslela, že z toho nakonec vyleze něco jiného než to, co bylo závěrem filmu, ale aspoň další plus za to, že snímek dokázal i překvapit. ()

Morloth

Zajímavě natočená, však naprosto nelogická, blbost. Jako by autoři chtěli využít velkou řadu témat a klišé a vznikl jim z toho galimatyáš bez ladu a skladu. ()

Jonash87

Film nabízí spoustu otázek, na které se však už neobjeví odpovědi. Námět dobrý, scénář trochu pokulhává, atmosféru to má ale slušnou. Přesto mi přijde, že z toho šlo dostat ještě víc. Nevím, jestli se k tomu hodil onen katastrofický závěr. Přeci jen více jak 100 minut, které tomu předcházejí, byly o něčem trochu jiném... škoda, kdyby to bylo ještě víc ucelené a promyšlené, se 4 hvězdama bych neváhal. ()

Martin741

Proroctvi z temnot je udajne zalozene na skutocnych udalostiach, a reziser Mark Pellington a scenar sa snazia divaka o tom presvedcit. Osobne herca Richarda Gere nemusim, a rovnako je to aj u zvysku hereckeho osadenstva. Film mal spociatku slusnu atmosferu a dobre naslapany dej. Spackany zaver filmu vsak pochoval nadejnu atmosferu, a od druhej polky Proroctvi sa zacala objavovat nuda a reziserska neskusenost Marka Pellingtona. 60 % ()

rakovnik

Film má od začátku skvěle našlápnuto, je mrazivý, atmosférický, vyvolává spoustu otázek, které nám do konce poodhalují indiciemi mysteriózní tajemství. Ke konci mu ale dochází dech a když už se tajemno smrskne v podstatě na pár telefonátů, tak už ani závěrečná (sice krásná) scéna nezachrání maličko pachuť oklamání diváka, že na některé otázky prostě odpovědi nedostaneme. ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011