Proroctví z temnot

• USA The Mothman Prophecies (více)

Wiikii

Každým coulem se to snaží být tajemný a záhadný až to člověku(divákovi) začíná lézt na nervy. K tomu si připočítejte průměrný herce a kameramana, který se vyžívá v záběrech z dálky. Prostě nic extra, a to ani za předpokladu, že by to mělo být podle "zkutečných" událostí. .... HODNOCENÍ: 60% (3*) ()

Jino

Tenhle film má hodně dobrý námět, má docela slušnou atmosféru, ale největším mínusem aspoň teda podle mě je, že i přes velkou snahu režiséra, který postupem času odhaluje víc a víc tajemství, začíná Proroctví z temnot nudit. Závěr byl povedený a začátek filmu taky, prakticky hned v úvodní desetiminutovce se něco děje. Richard Gere mi vůbec nevadil, což je taky podstatné plus, protože on je vlastně jediný kdo mě u filmu dokázal udržet po celé dvě hodiny. 70% ()

cariada

Slušný temný thiller o hlasech ze záhrobí. Místy sice trochu překombinované ,ale ten konec s mostem za to stál. ()

Mefistofelle

V kategorii mysteriózních a "záhadologických" filmů mi tenhle nepřišel zas tak silný, jak hodnocení nasvědčovalo. Což o to, atmosféra by tu byla, ale celkově to na mě působilo dost nemastně-neslaně, něco tomu zkrátka chybělo, ačkoliv nejsem přesně schopna říct co. Co se Richarda Gerea týče, všichni o něm nejspíš víme, jak dobře umí hrát. Zde mi přišlo, jako kdyby se držel hodně zpátky. Rozhodně do toho mohl vložit víc sebe a výsledek by byl býval lepší. Přesto je to film, který rozhodně neurazí. ()

Aelita

15. prosince 1967 se zřítil Stříbrný most (Silver Bridge) na řece Ohio (USA), v důsledku čehož zahynulo 46 lidí ( http://en.wikipedia.org/wiki/Silver_bridge ). Tragédii předcházely paranormální události – někteří lidé vyprávěli, že viděli tzv. Mothmana (člověk-můra). V roce 1975 John Ceel napsal na základě těchto událostí knihu The Mothman Prophecies, podle které byl natočen tento film. ___ Za velmi mystickou atmosféru a sugestivní vizuálně-zvukovou stránku hvězdičku navíc. ()

Langy10

“Horších pět”. Film mě fascinoval. Podle skutečných událostí - takové filmy miluju, ať už to pravda je či nikoliv. Vžiju se do filmu a nechci, aby skončil. Navíc perfektní filmové obsazení. 90% ()

Crawler-D

Brilantně natočený thriller, který kombinuje zajímavý nápad s dobrým příběhem, atmosférou a sic nepřekvapivým, o to zajímavjěším koncem. ()

cubajz

no nevim - celý film mi přijde tak nějak narychlo spíchnutý... Jakoby si scénárista řekl, že zkusí napsat mysteriózní thriller s motýlkama a pro větší míru uvěřitelnosti mu dá nálepku "podle skutečné události". Nic moc a navíc - Gerovi ten přehnaně zamyšlený výraz při hledání smyslu proroctví, prostě nevěřim:) ()

TomikZlesa

Richard Gere je mi sympaticky asi jako osina v zadku, takže sem se hodně zdráhal se na tohle podívat. No zkosusl sem to a nakonec sem si ho trošku i oblibil :). Tohle je ten typ hororu kde mi pár scén skutečně na hodně dlouho utkví v palici. Scéna kdy "můra" říka přesně co Richard dělá aniž by ho viděl je naprosto mrazivá, ja osobně už bych se válel pod postelí. Všemu navíc nahrává fakt že je film prý natočen podle skutešné události, která se navíc odehrála v Point Pleasant . ()

dubinak

Pro mě trochu mytologická, Gereovská slátanina, zezačátku vcelku zajímavě uchycená. V určitém momentu se to o pár stupňů otočí a jde to víc a víc z kopce a občas jsem i sledovala, kolik času zbývá do konce. Uznávám, že u některých scén trochu mrazí, ale jinak to bylo oproti mému očekávání skoro celé dost z cesty. ()

laik_60

neviem .. preco .. videl som to daavno, len si pamataam ze ma to velmi neoslovilo, asi ano, lebo by som si viac pamatal, videl som s richardom rozhodne lepsie filmy ()

C0r0ner

Čekal jsem to ještě o kousek lepší (závěr nebyl tak kulervoucí, jak mohl být), ale i tak se jedná o dost mrazivou podívanou, kterou v podstatě odehrají pouze dva (výborní) herci a vy se o ně budete celou dobu bát a držet jim palce. Proroctví z temnot je zástupce typu filmů, které mají ten největší potenciál, aby se mi líbily. Temný, napínavý, nadpřirozený. 90% ()

Wormboy

Richard Gere straca a znovuobjavuje svoju zenu za pomoci policajtky Laury Linney a vy par dni po tom,ako dopozerate film nebudete ani vediet o com vlastne bol.Nepozeralo sa to vsak zle a bolo to nejake mysticke...nie?:)haha ()

matrosh

pokud by to nebylo podle skutečných událostí, asi by to byl pouze průměrný nadpřirozený thriller, ale s tímto vědomým snímek získáva novou rovinu. Jedinou nevýhodou je že zkoumaný fenomén můřího muže není moc známý mimo usa a bylo by zajímavé sledovat podobný snímek třeba o yettim nebo lochnesce (kdyby svědkem byl novinář co by o tom napsal knížku:) Na konci trochu ztrácí dech ale rozhodně je to jeden z lepších snímků Richarda Gerea ()

Fallen_One

Dal bych i 4 hvězdy, ale jelikož bylo nezodpovězeno plno otázek a hlavní hrdina se nechoval logicky (a to je prý podle pravdivé události) musím dát tři. ()

zette

Pribehu jsem tedy moc neveril, ze by byl podle skutecne udalosti. A filmu s podobnou tematikou je jiz prehrsel. Divat se na to da dobre, nicim me to vsak nenadchlo, prumerny thriller. Nelibil se mi herecky vykon Laury Linney. ()

pufina

Ano, spoustu lidí to přiláká jen proto, že to nese nálepku ,,Podle skutečné události." a ano, je tomu tak (jeden čas jsem podobné věci ze zájmu studovala), ale toto provedení není příliš zajímavé. ()

Juto

Mrazivý film, vďaka ktorému budete mať pochybnosti o svojich mýtoch a nadprirodzených veciach. 6/10 ()

Martrix

Forma tady dává na prdel poněkud mdlému obsahu. Neboli Pellington z nepříliš dobrého scénáře dostal maximum. Velmi dobře zvolené zvuky a hudba v kombinaci s kamerou, vytvořily slušnou atmosféru. Jenže to samozřejmě nestačí. Vztah Jacka s policajtkou byl jako když se vaří amarouny...zabublalo to a najednou to bylo hotový. Postava Gordona byla celá špatně a když se to tak vezme, tak pointa toho všeho je....před tou nehodou se dělo něco divného a nějak...netuším jak, to souviselo i s úmrtím Jackovi ženy. Myslím, že zmatení diváka je takový bonus navíc...asi jako když vám dají ke stejku...zadarmo i kus tofu ()

fars

Opravdu hutna mraziva atmosfera, temer cely film jsem byl v neustalem napeti (tedy az na ten nesikovny konec, kdy muselo byt kazdemu predem jasne co ted prijde - ovsem zapadlo to do sebe vsechno tak pekne ze jsem na to okamzite zapomnel). ()

Amy Adams terorizovaná duchy?

Amy Adams terorizovaná duchy?

03.09.2011