Reklama

Reklama

Epizody(4)

Na neurochirurgickém oddělení prestižní dánské nemocnice jménem Království stále panuje zmatek. Spiritiska Singrid Drusse má plné ruce práce s vymítáním ďábla, švédský doktor Helmer má plné zuby Dánů a veškerých nespravedlivých obvinění a patolog Bondo má plná játra vzácného nádoru, který si nechal dobrovolně voperovat kvůli výzkumu. Studenti medicíny se mezitím více než studiem zabývají svým milostným životem a hazardem se sanitkami a Juditin čerstvě narozený chlapeček narůstá do znepokojivých rozměrů. Nezbývá nic jiného, než se připravit na vše, a to v dobrém i ve zlém. (KVIFF.TV)

(více)

Recenze (100)

matezzz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tento serial me totalne odrovnal a to takovym zpusobem, ze jsem mel jeste nekolik dni ty obrazy ze serialu pred ocima a porad jsem na to musel myslet. Dokonce jsem mel i par desivych snu.. Neznam lepsi mysteriozni horrorovy dramaticky komedialni serial nez je tento, teda az na jednu vyjimku (Twin peaks - je zhruba na stejne urovni, ale trochu jiny). Mluvim o danskem serialu mistra Larse von Triera - RIGET (Kralovstvi). Staci jeden dil a dalsich sedm budete chtit videt co mozna nejdrive... Jen jsem sedel, koukal, nechapal, bal se, smal se a rikal si, sakra, tak tohle je asi nejvetsi pecka, co jsem zatim videl.. Znate ten pocit u nekterych scen, kdy fakt nevite co si o tom myslet, ale je to tak dobre, ze vas to nepusti ze zidle? TO je presne ten pripad. Nenechte se odradit podivnymi barevnymi filtry, nemocnicnim prostredim nebo zvlastnim danskym jazykem. Tohle je naprosta bomba! Jak trefne rikal kamarad, kdyz jsem se ptal co to vlastne je, je to "neco mezi Twin peaks a Nemocnici na kraji mesta". ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lars von Trier se svým Královstvím způsobil, že jsem se po dlouhé době nejenže pustil do sledování seriálu na pokračování, ale dokonce ho úspěšně dokoukal až do konce! Přestože jsem skoro vždy více preferoval žánrovou čistotu a také navzdory poněkud slabšímu 3. dílu se stala pro mě tahle multižánrová procházka ojedinělým zážitkem, protože takové panoptikum originálně bizarních postav (které tu v druhé sérii skvěle doplnil ojedinělý, tragikomický „Bratříček“) na pomezi komedie, dramatu a horroru se vidí opravdu jen svátečně. Mám pocit, že nevyzpytatelnému von Trierovi nejvíc sluší, když má vedle sebe rovněž výrazného spoluscenáristu, který Trierovy mnohdy šílené nápady dokáže korigovat a pečlivě dohlíží nad dramaturgií celku. Dokonce jsem postupně vzal na milost i mnou dříve nenáviděné filozofující duo postižených, u nějž mi v této sérii konečně došlo, v jaké že to místnosti se nacházejí (a že to není žádné laboratorium, ale místnost se skladem a hlavně myčkou nádobí a že ti dva zde mohou představovat něco jako dvě od zbytku světa izolované „pavlačové drbny“). A přestože původně zamýšlená další série už tenkrát nevznikla, musím ocenit, že alespoň některé zásadní linky se ve finální epizodě dočkaly pořádného uzavření či vyvrcholení, a že zakončení celé té absurdní podívané mělo v nejeden moment ty správné a (ne)očekavané grády – obzvláště když se na různých frontách nemocnice začalo stále více zpívat a to i během závěrečných titulků s našim velkým průvodcem! Druhou sérii opět vidím na 75% a jelikož se píše rok 2022, začínám být zvědav i nad aktuálně dokončovanou třetí sérii... snad i s takovým odstupem času bude nové von Trierovo Království za něco stát. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Viac menej Trier pokračuje tam, kde skončil. Ešte trochu pritvrdil a zahráva sa viac s žánrami svojho seriálu, kde dáva prednosť raz jednému, raz druhému. Čakáme, ako sa seriál bude postupne zauzlovať a kam bude kráčať, aká bude jeho všeobjímajúca pointa. No a, ako už všetci vieme, mala nastať až niekedy v budúcej, nikdy nenatočenej sérii. Potom nastáva otázka, ako seriál brať, či ako televíznu zábavu, ktorou vďaka nedokončenosti nie je, alebo ako spoznávanie tvorby výrazného režiséra a jeho filmovej reči. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První série se mi celkem líbila, druhá mi ale přijde o dost slabší. Sice to konečně má ujasněný styl a je to hlavně komedie, ale kromě jednoho skvělého dílu ne zrovna funkční. Navíc mám pocit, že ani sám Trier žádnou druhou sérii neplánoval a tak ani moc netuší, kam by ji vedl, takže jenom vrší jednu bizarní situaci za druhou a přitom všechny přicházejí až moc nahodile a některé ani nekorespondují s charakterem postav, které se v nich ocitají. A jenom nihilistický zombie Krogshoj (to byl geniální nápad, to musím uznat), věčně pátrající paní Drusse se synem a Bratříček, na kterého nejen kvůli jeho vzhledu nelze nikdy zapomenout, to nevytáhnou a všechno nezachrání. Zvlášť, když celkovou atmosféru výrazně kazí dogmatická kamera a prázdné mysteriózní náznaky, které děj za celé čtyři hodinu a něco trvající díly posunou jen o jednu jedinou věc. Škoda, našlápnuto ten seriál měl skvěle, ale tady už mě to moc nebralo. 3* ()

Cimr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přišlo vám první Království divné, strašidelné, morbidně vtipné a především velmi ujeté? Můžete se vsadit, že druhá série je to všechno a ještě dvakrát tolik. Von Trierovi zřejmě jeho experiment u diváků prošel, a tak ještě trochu zatlačil na pilu. A výsledkem je seriál s neuvěřitelnou atmosférou, u nějž kolikrát nevíte, jestli se dřív smát, bát nebo brečet. Lars von Trier je ďábel. Asi jediným záporem je, že se kvůli smrti představitele doktora Helmera nikdy nedozvíme, jak to s Královstvím dopadlo... ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama