3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

TheEvilTwin

V síti je dost netradiční film na citlivé téma, který se těžko hodnotí. Pro nás mladší generaci je to docela aktuální a všeobecně známý problém (ikdyž jsem nevěděl, že se to děje až v takové míře), pro starší generace rodičů a prarodičů to bude ale nářez, protože ti o tomhle ani zdaleka neví tolik, čímž se dostávám k dalšímu plusu, a tím je schopnost přilákat do kina lidi, kteří by se tam za normálních okolností ani neocitli. Celkově je to dost hezky a uceleně zpracované, místy vtipné, místy dost mrazivé a určitě je nutné o tomhle více mluvit, hlavně mezi dětma, čehož se filmařům podle mě podařilo skvěle. Palec nahoru a doufám, že to hlavním “online kamarádům” pěkne zničí život a dostanou, co si zaslouží. Tolik penisů jsem totiž neviděl za celý svůj život:D ()

HellFire

Nejsem tak naivní, abych si myslel, že na internetu, kde jste do velké míry v anonymitě, se dějí takové věci jako že borci chtějí po náctiletých dívkách nahé fotky, ale ukazovat se přitom bezostyšně na webkameře nebo se dokonce setkat tváří v tvář (sledovat osobní setkání ke konci je neskutečně nervydrásající, obzvláště když dojde pár s tím, že chtějí s nezletilou do trojice) na veřejnosti s 12letou holkou se sexuálním úmyslem, z toho je mi zle. Mnoho zde ukázaných protagonistů se navíc tváří, jako kdyby to bylo zcela normální. ()

ARI50

Divný podle mě divně natočené, čekal jsem teda mnohem víc, policejní akci někomu dát do držky ale tady byly hloupé nudné keci. Podle mě špatně na hrane. ()

Necrotongue

Tedy, že je internetové prostředí plné dravců a potěr by se v těchto vodách měl mít na pozoru, to už by mělo být všem rodičům jasné, a ti, kdo to nechápou, by raději děti mít neměli, protože jim jako ochrana před vnějšími hrozbami budou zjevně k ničemu. Mnohem hůře jsem se ale cítil, když jsem se vžil do kůže typického predátora. To už ho chlap fakt nemůže ukázat žhavé dvanáctce, aniž by se musel bát, že je to sprostá bouda, sleduje ho celý natáčecí štáb a ta holka je navíc přestárlá dvacítka? Fuj, vždyť bych se musel cítit jako nějaký gerontofil! Ale teď vážně; mně ve filmech nevadí různé nechutnosti, pornu se nevyhýbám ani omylem (jaký hezký eufemismus se mi povedl), ale po shlédnutí téhle záležitosti jsem v sobě na žádné hezké pocity nenarazil. Byla to síla a musím pochválit všechny tři "dvanáctky" za to, jak to celé zvládly a tvůrce za opravdu přínosný nápad. Silný zážitek a za mě jasná plná palba, jen si nejsem jistý, že některým rodičům dojde, že chyba není jen v těch duševních mrzácích... ()

luka4615

Předně bych chtěl poděkovat režisérovi Vítu Klusákovi, režisérce Barboře Chalupové, a hlavně třem slečnám, že do něčeho tak neuvěřitelně psychicky náročného šli a přivedli k životu látku, o níž by se mělo neustále mluvit. Problém, v němž se na internetu může každý dostat ke všemu a povídat si s kýmkoli je bohužel starý jako snad internet sám. Zde je třeba ocenit fakt, že celý tvůrčí tým k tomuto přistupuje velice střízlivě a vykresluje nám syrovou realitu, u níž budete nejednou odvracet znechucením zrak. Rovněž musím ocenit i dokonalou iluzi dětských pokojíčků a s tím i spojených příběhů, které holky některým predátorům vypráví. Je tedy vážně na škodu, že v některých pasážích edukativní rozměr poněkud nešťastně ustupuje divácké atraktivitě, pročež právě v těchto momentech dostanete iluzi velmi zvrácené grotesky. Co tedy dodat na závěr? Snímek V Síti by měl povinně vidět každý rodič, který nechává svou ratolest volně brouzdat na internetu a následně svým dětem pustit verzi určenou pro školy. Právě malé a dospívající děti, které tráví na různých "kecálcích" spoustu svého času by měli vědět, že ne vždy sedí na druhé straně někdo, kdo si s nimi chce skutečně jen kamarádsky popovídat, ale třeba někdo, kdo je chce jen využít a v nejhorším případě i zneužít. Tohle je zkrátka "must see" dílo, u něhož pevně doufám, že za pár měsíců či let nezapadne prachem. Tato problematika totiž zřejmě nikdy nepřestane být aktuální. (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „A tobě nevadí, že je mi 12 let?“ ()

Beastmaster4

Dost zneklidňující, skličující a silně depresivní.....přesto se nemůžu ubránit pocitu, že s tak silnou základnou a potenciálem, jde o velmi jemné náznaky velkého problému. Chtělo to zajet hlouběji do masa a vytvořit něco opravdu obscénního a odstrašujícího - mělo to být drsnější a tím pádem by to celé mělo daleko větší dopad a dosah. Tereza Těžká u mě za 1. A všechny ty prasata bych seřezal tyčí :-/ ()

Morholt

Ihned jsem si vzpomněl na dceřiných 700 přátel na Facebooku, když byla v inkriminovaném věku a docela mě polil pot. Upřímně řečeno pokud máte doma holku, tak si tohle "užijete" mnohem intenzivněji, než by jste chtěli a ke zkontrolování jejího profilu zasednete hned po skončení titulků, ne-li dřív. A třeba právě tohle je jedna z věcí, které chtěli Barbora Chalupová s s Vítem Klusákem dosáhnout, protože jak bylo ve filmu řečeno, ze strany sociálních sítí není zájem s tímhle něco dělat. Z hlediska dokumentaristického naprostá špička a to nejen u nás, ale řekl bych i celosvětově. Obrovským plusem je volnost, kterou všechny dívky během konverzace mají. Ono je to samozřejmě dáno formátem, ale i tak režiséry šlechtí, že do toho příliš nezasahovali, což je u Klusákových dokumentů častá bolest. A absolutorium zaslouží i holky, protože i když se jedná o herečky, na takovou roli se prostě nedá připravit. Osobní setkání s několika úchyly by mělo být oceněno metálem za odvahu. Jen je škoda, že si autoři nenajali nějakého bouchače, který by těm košťatům někde za rohem rozšmelcoval ksicht. Tohle mě asi bude ještě nějakou chvilku strašit. 100% ()

Sawy

Nazývat radikálním experimentem film, který si hned na začátku definuje výsledek a potom ho jen 100 minut znovu a znovu potvrzuje, mi nepřijde úplně adekvátní. V síti není schopno dojít v tématu dál než za své marketingové slogany a jediné, co je na dokumentu radikální, jsou produkční hodnoty, které umožňují celý ten z PR hlediska nesmírně přitažlivý a provokativní koncept. Že je Klusák trochu plačka a moralista víme už dávno, tady alespoň narozdíl od Daliborka organicky zapadá závěrečná "konfrontace", ale mám pocit, že kdysi odvážný režisér už neví, jak skutečně provokovat, aby zároveň zůstal v těch marketingově vděčných mantinelech, které dokážou z každého jeho nového projektu udělat dokumentární událost roku. Výsledek je bohužel opravdu zajímavější jako událost vybízející k diskuzi, než jako film. 60 % ()

Handle

Obával jsem se, jestli nepůjde tak trochu o hype, ale kdepak. Technicky v podstatě bezchybné (od režie až třeba po geniální hudbu) a emočně velmi dobře vystavěné. Člověk by řekl, že z toho vznikne "jedna velká depka", ale dokument je i odlehčen příjemným humorem, za což můžou tvůrci děkovat především autentickým protagonistkám, kteří hrají opravdu výborně. Vzhledem k tématu se tedy i celkem dost nasmějete, snímek však na druhou stranu i tak zvládá mrazivě ukázat danou problematiku. Troufám si říct, že V síti se stane důležitým dokumentem, o kterém se bude ještě dlouho mluvit - a přeju mu to. Dokument totiž funguje naprosto ve všech ohledech a tu mega pozornost si proto rozhodně zaslouží. Možná jen škoda, že jsem se nedočkal ještě více emotivních scén jako bylo dojetí u dvacetiletého kluka. Ale jinak za mě jasně plný počet a velký respekt. ()

ScarPoul

Myslím si, že základným kameňom úrazu je fakt, že film rieši len jednu rovinu problému. Konfrontovaný týpek na konci to bohužiaľ zosumarizuje pomerne trefne. Nepoznáme tých ľudí. Sú očividne veľmi chorý. Ani jeden z nich nevyzerá úplne normálne a cítiť za tým silnú emočnú deformáciu. Film upozorňuje už len na dôsledok...ktorý je nechutný, nepríjemný a hlavne veľmi smutný. Je to komplexný problém, ktorý si vyžaduje komplexné riešenie. Neviem či túto problematiku vie vyriešiť zrovna takýto dokument, hoci to že sa o ňom bude rozprávať určite pomôže. A hlavne by mohol pomôcť tým, ktorí sú tým dôsledkom postihnutí najviac. Jedná sa o veľmi nepríjemnú vec. Klobúk dole pred trojicou herečiek, ktoré to zvládli... Na ich mieste by som mal s tým obrovský problém...niektoré veci som mal problém dopozerať už len z pozície diváka... Spravené je to dobre. Je to trefné, zapamätateľné a znechucujúce. Čo si myslím, je správny začiatok. Zároveň to ale ukazuje na množstvo pokazených ľudí...ktorý v rámci vlastnej snahy o fungovanie kazia ďalšiu novú generáciu. Začarovaný kruh, ktorý má v sebe viac smútku, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Preto keď sa tam zjaví úplný dobrák... a jedna z hlavných herečiek je týmto stretom dojatá...zafunguje to aj voči divákovi. Tiež ma to potešilo a vrátilo trošku vieru v ľudstvo. Určite to treba púšťať na školách. A určite nie v cenzurovanej verzií. Nech poriadne decká vidia s čím majú dočinenia. Pre mňa jedna z tých dôležitých vecí (filmov) ktoré by mal poznať a vidieť hádam každý. ()

BoPo

Na úvod poviem, že nevidím moc dôvod, prečo vznikla verzia V síti: Za školou (určená divákom 12+). Ja si myslím, že V síti samo o sebe je vhodné pre premietanie na druhom stupni ZŠ. Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť, než sto krát počuť. Po prvých 20 minútach som to chcel vypnúť. Navalia sa na Vás nepríjemné pocity znechutenia a zároveň vlastne viete, že Vám dokument nepovie nič nové. Všetci predsa vieme, že internetový priestor je plný úchylov. A tak sa mi moc nechcelo počúvať tie pokusy o balenie "12" ročných dievčat. No balenie je silný výraz. Po spustení videochatu do minúty najprv 10 x opakovaná žiadosť o to, aby si dala dole tričko, a potom poslanie fotky penisu, alebo jeho priplesknutie na čočku webkamery. Pôvodnú nechuť som prekonal, pretože tri plnoleté herečky zvládli rolu pubin na výbornú a dokázali vytiahnuť z debilov všetky ich oplzlosti bez akéhokoľvek vypadnutia z role a dodali tak dokumentu rozmer uveriteľnosti. Uveriteľnosti potrebnej k tomu, aby splnil svoj účel o osvete detí. Dojem zrážajú viaceré veci. Myslím, že do toho mali šlápnuť oveľa drsnejšie, teda že toto mala byť akási prvá polovica dokumentu a následne mali začať stopovať, vyhľadávať, konfrontovať úchlov s dôkazmi, ktoré proti nim nazbierali (ukázali len jednu konfrontáciu na samotný záver). Herečky nedostali rovnaký priestor, bola uprednostňovaná hlavne Tereza. Prizvaní odborníci tam pôsobia skôr ako z reklamy, než ako skutočné kapacity v odbore. Nevystupuje tam žiadny príslušník polície. Takže sa nedozvieme, či a za čo, bude niekto z úchylov riešený. Dokument Vám vlastne povie, že je to nechutné, ale že tých niekoľko 1000 chlapov bez tak asi nikto nemá šancu, či chuť, riešiť. ()

MoiJe

Hodnotené ako film - dobré, len mnohé strihy mi nepasovali, semtam mi niečo chýbalo. Najsilnejší bol úvod s deťmi na telefónoch, ten jeden mlaďoch, a pre mňa cez rozmazanie výrazy v tvárach predátorov pri osobných stretnutiach - niektorí div že neslinali, iní prejavovali totálny nezáujem o iného človeka. Ako námet a realita dobré, koľko pozornosti sa filmu a jeho verziám dostalo. Nejdem si na čsfd vylievať srdce, no už štatisticky sa s niečim podobným stretáva priveľa mladých. ()

Hismael

Natočit dokument o úchylech na internetu je sázka na jistotu. Bylo by hodně zvláštní, kdyby se nepovedlo nějaké najít. Zároveň se divit jejich aktivitám, je trochu naivní. V dokumentu se děje přesně to, co všichni čekají, že se bude dít. Nakonec tedy není moc překvapivé ani to, kolik sexuálních predátorů se podařilo najít. Zajímavé je především jak celá ta komunikace funguje a osobní setkání na konci. Celkově to není nic extra zábavného, ale je to dobře natočený a jde u toho v pohodě vydržet až do konce. ()

Lyli

Celkem slušný vzorek... Nejsem náctiletá dívenka, takže vím, co jsou někteří muži schopní dělat, když jsou na síti, ale i tak fujtajbl! Musím dodat, že byly momenty, kdy jsem se zasmála. Nebylo to cynické, jen prostě vidíte, jak je to ubohé. Co si budeme povídat...neznám snad jedinou ženu (bez ohledu na věk, vzhled, atd.), která by nedostala jedinou fotku pánského přírození. Prostě to tak je. Oceňuju snahu tvůrců, a pokud to aspoň pár dětem pomůže, aby se nezapletly, bude to úspěch jako hrom. *V souvislosti s děním doby - proč není konečně virus, který by způsoboval ztrátu genitálií u všech úchylů a násilníků? Konečně by byla nějaká sranda. ()

JohnCZ

Trochu mi tam chybělo nějaké závěrečné shrnutí jak odborníků, tak především hereček, které se tím duševním bahnem po dobu 10 dní brodily. Jinak je ale V síti teda po čertech vostrej dokument, kterej jde hned k věci a varuje, varuje, šokuje a varuje. Vůči Klusákovic tendenčnímu pojetí dokumentů mám dost výraznou averzi, ale v tomhle případě je ta, skoro až bulvárně explicitní prezentace, která pocitově vede diváka za ručičku (nevěřícný smích střídající pocity naprostého zhnusení a končící mrazením v zádech), ku prospěchu věci. Na podobné archetypy sociopatických primitivů s naprosto zcestnou morálkou, kteří si dokáží obhájit jakékoli dno, lze narazit kdekoli. O to hůř, že i na fórech, kde se pohybují děcka... a Terka, která těm alespoň několika "nešťastníkům" dala co proto. ()

Hoyt

Škoda, že Sabina Dlouhá dostala tak málo prostoru, protože podle mého hrála nejlépe a její výkon v posledních scénách v cukrárně byl vynikající. Vůbec ale nesnižuji výkon dalších dvou protagonistek, každá to hrála po svém. Tereza Těžká účastníky hovorů kolikrát dokonale trolila a Anežka Pithartová zažila scénu útěchy, kdy jsem jí u nejvíce emoční scény dokumentu věřil každý výraz a sám jsem byl dojatý. Určitě se dalo ještě více přitlačit na pilu ale i tak doporučuji každému ke shlédnutí. Silné 4*. U sledování jsem si vzpomněl na film Pečovatel. ()

vurhor

Pokud jste při vaší soukromé chvilce při hledání dobrého péčka zabrouzdali do krapet bizarnějších hlubin (samozřejmě furt v mezích legality), abyste pořádně nakopli ty dopaminové receptory, nicméně po následném uspokojení jste cítili menší stud, nedělejte si s tím těžkou hlavu. Furt si to můžete racionalizovat tím, že nejste žádné nechutné zkurvené hovado, které, pro ukojení svých potřeb, nutí malé holky si svlíkat tričko a posílat nahé fotografie, které posléze využije k nemilosrdnému vydírání. Dokument v V síti má vlastně podobnou stavbu jako spousta hororů. Začíná pozvolna, netlačí na pilu. Následně ale znenadání diváka flákne po hlavě něčím hrůzostrašným, přičemž posléze už jen pozvolna utahuje šroubky s občasnou pauzou, aby mohl divák na chvilku vydýchat skutečnost, co za neuvěřitelný zmrdy chodí po tomhle světě. Celou tu znepokojivou odpornost doplňoval i fakt, že veškeří predátoři měli rozmazané obličeje, což jim (asi plánovaně) dodávalo už na tak velké odpudivosti. Herečky byly bezvadný, ovšem nemůžu se ubránit pocitu, že Tereza Těžká, která častokrát byla z těch tří nejvíce v popředí, byla vlastně nejméně autentická. Příliš to hrála. Mnohem víc jsem to věřil těm zbylým dvěma, hlavně té brunetě, která byla asi nejlepší. Skvělý dokument. A hlavně extrémně důležitý. Možná s krapet uspěchaným koncem, ale kdo ví, zda by divák měl ještě chuť sledovat něco dalšího. Jordan Peterson jednou řekl, že každý z nás má nějaké temné tajemství, se kterým se nikdy s nikým nepodělíme. To je pochopitelné. V případě těchto ubožáků, kterým to tajemství najevo vyšlo, si ale přeju, aby jim to někde v lochu dávali pěkně sežrat. Pomalu a bolestivě. Slabších 5* ()

Una111

Téma je víc než závažné, sama jsem byla šokovaná zjištěním, jak moc jsou sociální sítě prolezlé podobnými úchyly! Otázkou ovšem je, jestli se varovné upozornění dostalo až k těm rodičům, kteří toto nebezpečí podceňují, nechci věřit, že by o něm vůbec nevěděli! Přesto své děti v mnoha případech nechrání, nevarují, neinformují! A především nechávají děti napospas jim samotným, zahrnují je materiálním blahobytem všeho druhu, ale jim samotným se dlouhodobě nevěnují a nenamáhají se vybudovat si se svými dětmi důvěrný vztah. To samozřejmě něco stojí - čas, námahu, sebezapření, trpělivost a velkou lásku! Znám takové případy i ve svém okolí, kdy si rodiče žijí jako by byli svobodní, volní, věnují se svým zájmům, zálibám, přátelům a dospívající dítě je pro ně jenom nepříjemným přívažkem.... Teď k samotnému filmu: Režisér Vít Klusák rád aranžuje kulisy, ať už jsou to stěny dívčích pokojíčků nebo neexistující hypermarket! To bylo docela zábavné sledovat. Výkony hereček byly překvapivě dobré, pro jednu z nich - Terezu Těžkou to zase tak těžké být nemuselo! Jsem dost znechucená jejím nemravným přístupem k životu, kterým nadělá coby idol mládeže stejně tolik škody co sexuální predátoři v tomto filmu! A celkové vyznění filmu mi přišlo tak trochu ploché, jako by autoři najednou nevěděli, co s tím materiálem? Co dál? To by asi už bylo na jiný film... ()

ledzepfan

Téma důležité. Panoptikum pervertů barvité. Hype obrovskej..... Ale ta forma je prostě děsná.. Působí to uměle, neautenticky a manipulativně.. Všechny ty dramatické vibrace na pozadí vypjatých okamžiků, inscenované jakože autentické porady/domluvy ze zákulisí, atd. jsou naprosto zbytečné a až kontraproduktivní.. Ono by to mnohem lépe fungovalo nasyrovo, bez kudrlinek a dramatizování.. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán