3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

schizmo

Tyvole, tak tohle je solidní rachota! Během filmu se u mne střídaly výbuchy smíchu, zděšení a zhnusení. Na tohle se nedá asi nic moc říct a nevím, jaký řešení na tuhle problematiku existuje, ale úchyláci vs. internet vs. vlastní potomci = gun do baráku. Pokud chcete nad rámec vší té hrůzy vidět spoustu slimejšů a dickvids, dejte si necenzurovanou verzi... Jdu blejt! ()

Adasin

Konečně zase jednou něco, co si tu vysokou návštěvnost v našich kinech zaslouží. Mrazivé a děsivé - jak byli ti muži za tím filtrem, bylo to snad ještě horší, něž kdyby tam byli bez něho. Po zhlédnutí to chtělo panáka nebo něco, aby se z toho člověk trochu vzpamatoval. Ty tři herečky byly fakt statečný, že do toho šly. Akorát upřímně na dvanáct mi připadala jenom jedna z nich. Fakt jsem ráda, že jsem něco takovýho nezažila (ve svých dvanácti jsem internet ještě moc nepoužívala, možná vůbec). Soundtrack byl taky dost děsivý, podle mě hodně přispěl k vybudování atmosféry. Zajímalo by mě, jak konkrétně to s těma chlapama dopadlo. Možná to chybělo k úplné katarzi na konci. I tak ale jasných pět. 9/10 ()

NinonL

Nechutné praktiky, které se dnes a už léta dějí na různých internetových chatech. Všechny dívky své role zvládly dobře a úchylové na druhé straně byli taky velmi realističtí. Bambus je podle mně to, co mnoho mužů na chatech nabízí ještě dříve než se představí. Lituji nevinné školačky. ()

SaNcHeZ_cz

Chaloupková a Klusák natočili sice možná trochu tendenční dokument, jeho sdělení je ovšem jasné a ani za mák příjemné. Není to pozitivní podívaná a pro citlivější jedince může být i tahle forma (která nejde vyloženě do hloubky) docela dost. Jako začátek diskuze na téma, které je třeba řešit je dokument V síti ovšem výborný. A i přes nedostatky a občasnou možná až zbytečnou umělost je jedním z nejzajímavějších českých dokumentárních počinů posledních let. ()

Paxxx.cz

Je určitě dobře, že dokumenty, které upozorní na různá tabu (tak jak to bylo i u šmejdů) vznikají. Tento projekt je velmi dobře natočen. Holky se svých rolí zhostily naprosto skvěle (klobouk dolů i za odvahu). Byl jsem až překvapen, jak jsem se u filmu nasmál, možná to zní divně a na druhou stranu smutně, ale ani u dnešních rádoby komedií se tolik nenasmějete. Na druhou stranu je zde samozřejmě i několik odporných momentů a jeden velmi silný moment. To hovado na konci další kapitola na dlouhou diskuzi. Pokud tento dokument povede k dopadení alespoň některých techtle “predátorů” tak je to jen a jen dobře. Doporučuji na shlédnutí všem rodičům a náctiletým dívkám, ať si připomenou nebezpečí života na internetu...9/10. ()

dejww

S takovýmto konceptem jsem se ještě nesetkal a dost ho oceňuji. Domnívám se však, že mohl být celý dokument mnohem delší a více se věnovat konkrétním věcem, jako třeba vydírání, které bylo jen tak mimochodem zmíněno, ale v podstatě nebylo ukázáno. Cítil jsem se proto trochu ochuzeně protože co si budeme povídat, pokud jste viděli nějaká oficiální videa na či rozhovory, tak vás film opravdu neobohatí o moc více. Ano je to ucelenější a ano jsou tam detaily, které jinde nebyly zmíněny ale prostě nic víc. Cože je ohromná škoda, protože téma je to velice zajímavé a určitě by mělo cenu věnovat mu ještě více času. ()

ArsenalEagle

Nevěřil bych, kolik lidí přitáhne do kin český dokument. Jenže propagace odvedla skvělou práci, nijak vlezle, spíš podprahově se jí povedlo zaplnit kina lidmi všech věkových kategorií. Jde o hodně zajímavý počin, který umně balancuje mezi vážným tématem a odlehčenými momenty. Nevím, jestli jsem se někdy tak zasmál u tak nevhodných situací. Holky odvedly obrovský kus práce a za ty 3 měsíce, které tomu daly, je naprosto obdivuji. Myslím si, že spousta dětí hledá vlídný kontakt mimo své, někdy nepřátelské, okolí a je pravděpodobné, že se s tím setkat mohou. Já na druhou stranu jsem nikdy něco co by se dalo brát jako zneužívání nezažil, snad protože jsem kluk, snad protože bych z toho měl spíš prdel než depky a radost z nových kamarádů, snad protože jsem snad trochu rozumnej. Nejsilnější jsou pak asi samotné interakce s predátory (u toho párečku "ty mě budeš lízat zatímco tě on bude šukat" jsem fakt jen blbě čuměl), chyběly mi snad jen následné info od PČR s tresty a jmény těchto .. kamarádů. Cením Lukáše a jeho samotné přidání do dokumentu, protože né každý za monitorem je hovado, ale je dobré se mít na pozoru. České překvapení roku. Jednoduché, ale důležité. Vtipné, ale k zamyšlení. ()

Praxis

Fyzicky velmi nepříjemný film. Opravdu je tady kolem nás tolik magorů, co ukazujou péra malejm holkám (a klukům)? Hnus ()

Lukrecie

Tohle by měl vidět každý rodič. Konečně někdo píchl do vosího hnízda. Zároveň ukazuje, jaká je v této zemi absolutní benevolence vůči sexuálním přestupkům a především sexuálním zločinům!!! Tohle je pouze vrchol ledovce. Na druhou stranu mi nepřijde věrohodné, že by se takto chovaly 12leté holky. Podle mě by ten hovor ukončily a ještě mu řekly, že je úchylák a je to nechutný a že se na to nechtěj dívat. Ale asi to vidím z pohledu jiné generace. Nedovedu posoudit. Obdivuju ty herečky. Doufám, že jste jim pak zajistili psychoterapii gratis! Nepřijde vám divné rozmazávat obličeje pachatelům a oběti nechat vystavit nebezpečí i do budoucna???!!! Je mi z toho špatně, tohle je dost i pro dospělou ženu. Ten konec je drsnej. Pedofil si plete pojmy s dojmy a neznalost zákona neomlouvá! Na druhou stranu otevírá velmi zásadní a aktuální otázky týkající se českých rodin! Do jaké míry fungují české rodiny? Je v rodinách bezpečné prostředí, otevřená komunikace, důvěra a zdravá intimita? Velmi dobrý, celkem zdařilý a záslužný počin. ()

Pierre

Snad ještě nikdy jsem nešel do kina s tak divnými pocity. A musím říct, že jsem výsledkem tak strašně traumatizován nebyl. Ale pokud si říkáme, ,,že to až tak strašně šokující nebylo.´´, možná to nejvíce svědčí o tom, co všechno už nám dnes příjde normální. Protože v tomto dokumentu jsou věci, které by nás snad měly jenom šokovat. Na druhou stranu by se ale němelo dělat, že Klusákům tým objevil Ameriku. Zneužívání dětí na internetu je dost dobře známé téma, které se pohybuje ve veřejném prostoru už několik let.. Tento dokument má zásluhy hlavně na tom, že ho opět otevřel a začalo se tak o něm zase více mluvit. I když bych byl opatrný na tu velkou mediální kampaň, která z projektu začala dělat až fenomén, což celé poselství spíš zlehčovalo. A jak to mám vlastně já? V Sítí beru jako přínosný dokument, který zároveň slouží jako zajímavý sociální experiment na téma ,,jak se bude chovat predátor.´´. Určitě to člověku něco dá. Na druhou stranu to má i své chyby. Osobní setkání s predátory mohlo být vrcholem celého dokumentu, místo toho je tak podivně sestříhané, že si z něho divák neodnese prakticky vůbec nic. Vrcholem je samotné načapaní (podle mě nejhoršího) predátora před domem a vyložení karet. Ale pořád nevíme jakou tohle všechno bude mít dohru. A to je pro mě hlavní bod mrazu. Prý si Policie vyžádala natočené záznamy a zahájila trestní řízení. Možná bylo tedy ještě lepší (i profesionálnější) s uvedením počkat než se vše vyřeší a dokument bude mít výsledek, který bude moct divákům jasně předložit. Takhle si můžu jen říkat, že to snad nějak dopadne a nesledujeme teď pouze nafouklou bublinu, která objede všechna média, kinosály a za pár měsíců už na to zapomeneme a nic se nedořeší. Každopádně nějaký ten palec nahoru si tvůrci určitě zaslouží už teď. Hodnocení je v tomto případě pouze orientační. ()

nirvanafan

Podle mě je to víc šokující pro generaci mých rodičů než pro někoho, kdo už pár blokací na nevyžádané zprávy zadal. Chybí mi v tom alespoň u některých úchylů trochu dlouhodobější přístup. Samozřejmě, že ti někdo pošle dickpick na první dobrou, ale netvrďte mi, že někteří nevolí trošičku ehm sofistikovanější přístup než to na nebohou dvanáctku vytáhnou. Kvantitou úchyláků to překvapilo i mě. Možná jsem to měla vidět před tím rokem, než se o tom napsalo první poslední, ale i tak nepopírám, že to má svou hodnotu. ()

contrastic

V těchto případech bych se vrátil ke středověkému právu. Jako zloděj přijdeš o ruku....za vloupání o nohu....a jako pedofil a vypatlanej úchylák přijdeš o ptáka i s koulema. Problém vyřešen !! ()

movieband

Celou dobu jsem nevěděl, jak hodnotit. Závěr u paneláku, mi pomohl. Klusák s Chaloupkovou otevřeli Pandořinu skříňku a rozhodli se tabu vzít kladivem přímo na komoru. ()

slunicko2

Problémem nejsou sexuální predátoři, ale ignorantští rodiče bez zájmu o dítě. 1) Dostat se k nejrůznějšímu pornu na netu nikdy nebylo jednodušší. Kdyby rodiče mnohdy jen tušili, co všechno jejich děti už viděly, asi by se hodně divili. Dvanáctiletá holka bezesporu ví, o co jde. V první fázi dělá vše dobrovolně - dává své fotky na net, chatuje s lidmi (a to nejen s věkovými vrstevníky), ukazuje se na kameře, kde se i svléká a někdy i sexuálně uspokojuje. Až sem je to z výchovného hlediska asi nevhodné, ale nepřijde mi to horší, než když si děti na seně vzájemně hrály na doktora a vyšetřovaly se anebo si ukazovaly tělo. K tomu patří i ukecávání a tak. Dokonce i mírná hmotná motivace (dám ti kuličky, když mi ukážeš) není nic nového. To bylo, je a bude._____ 2) Problém je, když na věc nastoupí zkušení dospělí, kteří vědomě a cílevědomě tyto dětské hrátky zneužívají pro své cíle. Nabízejí odměnu. Jak jsme se dozvěděli, běžná taxa je 500 Kč za týden za ukazování - pro malou holku nemalý peníz._____Vydírání je další stupeň, který v silně hnusné podobě film ukázal. Zde se od pozitivní motivace přechází k negativní, která často má bezprostřední vliv na psychiku dítěte._____O osobních schůzkách a následném sexuálním zneužívání už mluvit netřeba._____ 3) Policie by mohla predátory sledovat, to by ale musela zjistit skutečnou indentitu pachatelů. Pokud to ale nejsou úplná paka, pak se jí to nepodaří. Může najít malé procento pachatelů, pověstnou špičku ledovce, trochu postrašit ostatní, ale to je tak všechno._____ 4) Jedinou cestou k nápravě je výchova uživatelů - dětí, k zodpovědnému chování. Když se ovšem internetem trochu probrouzdáme, pročteme si internetové diskuse na masově navštěvovaných serverech (o samostatných stránkách ani nemluvě), dojdeme ke smutnému závěru: kdo má ty děti vychovávat? Autoři nesmyslných a vulgárních příspěvků?_____ 5) Myslím, že hlavním problémem je obrovský deficit rodičovské péče obecně. Dříve takoví rodiče vyhnali děti ven, ať se zabaví na ulici. Později je posadili před televizi a do ruky jim vtiskli ovladač programů - čím více a čím peprnějších, tím lépe, syčák dal alespoň chvilku pokoj. No a nyní se děti zabaví samy. Internet a sociální sítě jim dají iluzi společenského života a zdánlivě doplní, co doma postrádají. Lásku, pozornost, společnost._____ 6) Nevěřím, že uvedený dokument něco změní. Kdo nemá inteligenci, sociální cítění anebo zájem pochopit, toho podobný film neosloví. A kdo má, tak se už stará i bez Víta Klusáka a spol. Jediný opravdový efekt je pak poněkud pochybná popularita, kterou snímek bezpochyby přinese jejím tvůrcům. Mám takový nepěkný pocit, že o to v celé věci jde především. Snad se mýlím._____ 7) Výstižný koment: Matty***._____ 8) Zajímavosti uvádějí další osudy některých nachytaných predátorů. ()

Remedy

Pokud tenhle materiál opravdu dopomůže k potrestání třeba jediného zúčastněného individua, tak si troufnu tvrdit, že už "jen v tom" má tenhle dokument hodnotu sám o sobě. Celkově zaujmou silné production values a nápaditě dávkovaný humor (víte, jak se říká, že psi vycítí dokonale povahu člověka?), díky čemuž se v tom všem ostatním hnusu úplně neutopíte. S celkovým vyzněním a závěrečnou přímou konfrontací se samotným predátorem je to už ale složitější. V jednu chvíli mi přišlo, jako by Klusákovi došly argumenty a prostě nevěděl, jak má tváří v tvář tomu "reálnému zlu" (které celou dobu dokumentoval) reagovat. Diskuzi to ale určitě rozdmýchá a pár dětí se bude (snad) na internetu chovat o něco ostražitěji. Zaplaťpánbůh. ()

L_O_U_S

Nejsilnější stránkou filmu je jeho společenská prospěšnost (ale to je u Klusáka zvykem). Snad jedinou vadu vidím v tom, že některé scény působí trochu přihraným dojmem. Jestli mě něco ale fascinuje, je to absence jakýchkoliv zábran u predátorů a jejich jistota, že jim to projde. Holt jednou musela spadnout klec a v pomyslné síti se teď ocitl někdo jiný. (1 345.) ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán