První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

Danikaa

Asi to mal byť film o Vianociach a lesbičkách, trošku šmrncnutý komédiou, ale ja som to vnímala ako citlivý vážny film. Podľa mňa to bolo typické rodinné dielko, ktoré donútilo aj mňa, zamyslieť sa nad tým či sú moje deti šťastné, alebo sa len snažia vtesnať do našich predstáv šťastnej rodiny. Tento snímok sa mi proste páčil. ()

Firebug

No fajn, a kde byla ta vánoční romantická komedie? Většina snímku je bez přehánění psychologickým dramatem o toxické rodince, které se podařilo příkladně vydeptat své dcerky (jednu z nich dokonce zamykají ve sklepě!) a která se nerozpakuje psychicky šikanovat i nově příchozího hosta v domě. Kdyby se to v půlce zvrhlo do čistého hororu, nedivil bych se a možná bych byl i radši. Nechápu totiž tvůrkyň smysl pro humor - zasmál jsem se jednou a půl krát. Za mě vrcholně nepříjemný, nevtipný a nudný film (s vánočními dekoracemi, ale bez Vánoc) který už nikdy nechci vidět. ()

Belatris

Chápu, že chtít od US vánočního filmu, aby se tam postavy chovaly přirozeně, je naivní, ale... Pro mě velmi frustrující a nepříjemný film plný karikatur a hrubě načrtnutých figurek, které plavou v nefunkčních klišé. Jediná postava, se kterou jsem se dokázala spojit, byla tak okrajová a nevyužitá pro celkový příběh, že jsem zůstala mimo. Film je trapný, ovšem ne komicky trapný, ale nepříjemně a neumětelsky trapný. ()

Mafiapau

Do konzervativního domu přijeli lesbičky, V nezamčeném pokoji dali si nůžtičky. San Junipero na druhou. Tuto hypotézu též podvrdilo moje VLCčko které pokaždé když jsem film odpauzoval, mi ukazoval obraz v glitchích jako kdyby došel budget na provoz serverů zálohy mozků v TCKR Systems. Jediná scéna kterou jsem musel přetočit byla na 4x rychlost puštěná scéna kdy dva tranďáci zpívali nějakou koledu, stávajíc se absolutně nepřežitelnou. Čekal jsem že režie bude zbabkovatělá jak jsem četl v dosti recenzích, ale tempo i celkový dojem byl v pořádku. Trojuhelník emancipovaných žen vygrejdovaný přes penetrace obrazu hlavní ulice, až do kreščenda X+Xovačných vaječných koňaků. Završeno vánoční kerolou obalený do M83ky Juniperovskou polízanicí u stojanů benzínky. Mě se to líbilo. ()

Asmodin

Námět: jak přiznat svou sexualitu mohli vložit do jakéhokoliv období v roce a nemuseli točit zbytečný vánoční film. ()

mosnak odpad!

Hromada nesympatickych herců po kupě a v hlavních rolí dvě lesbičky s nádechem vánoc - hrůza... - 3% ()

Fifer

Obě herečky mám opravdu rád, ale tohle je slabé. Všichni jste ten příběh i fóry viděli tisíckrát, jen teda většinou je to o heterosexuálním páru, ale to je jedno. Dalo by se z toho udělat youtube video, kde by se porovnaly všechny ty momenty ukradené ze všech dalších filmů (ex-boyfriend, excentričtí sourozenci, trapasy před rodinou, emocionální proslovy před celým sálem atd.). Strašná nuda a ani vtipné to nebylo. Když už byl nějaký vtip podařený, vzpomněl jsem si, že už jsem ho viděl jinde. ()

Deleatur

Film měl množství nedostatků - kromě předpokládatelného vývoje i závěru stereotypní postavu chápavého a osamělého gay kamaráda. Stewartová a hlavně Brieová jako by hrály spíš v dramatu. Drobná Stewartová, o hlavu menší než partnerka, působila ještě jako ta mužnější lesba kapánek nepřesvědčivě. Role Hollandové byl spíš úlet a role Steenburgenové se mi nelíbila vůbec. Nejen obsazování heteráků do gay rolí, ale i obráceně (Garber jako otec) je problematické. Přes to všechno a nebo možná proto byl výsledek na pocukrovanou vánoční skoropohádku příjemně civilní, konce dějových linek uvěřitelné a většinou potěšitelné, Stewartové to v chlapeckém oblečení slušelo a Levy se tátovi povedl herecky, lidsky i vzhledově. // 60% ()

BOURQUE

Starý dobrý scenár, zachytávajúci problém coming outu (prípad slečny), premiestnené do Vianočného prostredia. Druhý celovečerný film Clea DuVall sa Bohužiaľ nedokáže vyhnúť klišé momentom a riešenimí. Mix prvkov komédii a romantiky nie je vyvážená. Film so svojou koncepciou nedokáže vo svojom žánru ponúknuť nič navyše. Dvojica Kristen Stewart / Mackenzie Davis je v pohode, vo vedľajšej roli žiari hlavne Dan Levy. Jednorazové pripomenutie dôležitých vecí vo vzťahu a v kruhu rodiny, avšak nič viac navyše. Škoda za to. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

fixaman

Přijde mi, že označit tohle jako komedii musel být omyl. Ve skutečnosti jde o 100 minut koncentrované deprese, bezmoci a zmaru. Harper je vypatlaná píča, Abby chudák, co si zaslouží víc, chemie mezi nimi absolutně nefunguje a navíc všechny rádoby humorné situace jsou jeden nekonečný cringe. Nikdy víc! ()

Tomo

Od filmu jsem mnoho neočekával, o to víc mě mile překvapil. O komedii se tedy moc nejedná, ale je záhodno říct, že paní režisérka má talent, postavy mají hloubku, jsou uvěřitelné ...těším se na další film od Clei DuVall! 85% ()

hrudka

Cítím určitou problematičnost ve vztahu tvůrců a vykreslených postav k lesbické otázce. Na druhou stranu bylo zajímavý sledovat romantickou komedii, která je minimálně romantická a minimálně komedie. Kterak zavedené vzorce tradiční rodiny jaksi nemusí tak úplně fungovat a kterak prostě asi stačí říct tomu druhému pravdu. A tu pravdu si přiznat i sám sobě. Jak poznamenal johnn333, zajímavé a nejsympatičtějí jsou (možná paradoxně) homosexuální postavy Dan Levy a Aubrey Plaza, přičemž to mezi Plaza a Stewart jiskřilo uvěřitelněji než Stewart a Davis, ale dobrý. ()

dalziel

Môj palec chytal krč ,keď som sa snažil stlačiť na ovládači tlačidlo play pri pustení tohto filmu. Asi som bol včera nejaký na mäkko lebo sami to páčilo a musím povedať ,že dosť.Bolo to zábavne i dojemné.Radšej už skončim ,nech sa v tom priveľmi nezamotám. ()

kluzo

Docela povrchní drama s ne moc vykreslenými postavami, zato s nezbytnou sebereflexí "špatné" rodiny, jejíž velké zlo, spočívající ve špatném přístupu k výchově svých, dnes již cca 30ti letých dcer, nakonec na sebe vezme příliš ambiciózní otec, který svou dlouholetou chybu nakonec během 15 minut commingoutu své dcery pochopí a uzná. Takže už mohou žít šťastně a spokojeně, a to ne jen o Vánocích. Ke štěstí filmu chyběl snad jen dlouhodobě nepochopený syn, který v těle ženy neskutečně trpí. ()

Vabr

První z letošních vánočních filmů a potěšil mě. Nejedná se o nějaký filmový zázrak, který by se měl stát kultovní záležitostí, ale celkem jsem se u něj zasmál a zůstával v napětí, kdy se tajemství ústřední dvojice vyvalí ven. Je radost se dívat na Kristen Stewart a její trable se snobskou rodinou. Samotný vrchol filmu funguje, jak má, a to je podstatné. Vyhodnocení: Vtip s rybičkami mě dostal ()

Trixinka

Být v kůži Abby, tak zdrhnu už po přivítání a zjištění, kde vlastně budu spát. Jako pardon, ale dát návštěvě takový pokoj a ještě se k ní chovat tak přezíravě, to bylo strašný. Další věcí, která mě docela překvapila, byl fakt, že se v této době ještě někdo bojí říct doma, že má jinou sexuální orientaci. Přijde mi, že je v dnešní době už divnější být hetero :D Jako celek se mi film líbil, nebyla to žádná pecka, která by mě zarazila do sedačky, ale takový příjemný filmík k vánoční atmosféře. ()