Když Adela (Ana de la Reguera) s manželem úspěšně ilegálně pronikli z Mexika do Ameriky, mysleli si, že mají vyhráno. Oba si našli práci a začali vést poklidný život. Ten i jim každoročně narušuje Očista, morbidní tradice, která vždy na dvanáct hodin promění Spojené státy v peklo plné bezpráví. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. I tuhle „nepříjemnost“ ale Adela dokázala vyřešit tím, že se s mužem vždy ukrývají ve spřátelené komunitě, která ví, jak se proti případným útočníkům bránit. Ve chvíli, kdy se rozezní spásné sirény, informující o ukončení Očisty, veškeré drama rázem končí, posbírají se ranění a mrtví, opraví se škody a jede se dál. Pokud se ovšem někdo nerozhodne v řádění pokračovat bez ohledu na následky. A když takový nápad dostane víc lidí najednou, je krvavá lázeň, ve které válčí všichni proti všem, nezastavitelná. Kdo chce přežít, musí mít buď ostřeji nabito, nebo využít krátké okno, během kterého nechává dobrotivá mexická vláda otevřené hranice americkým uprchlíkům. Život je prostě plný paradoxů. Adela by mohla vyprávět. (CinemArt)

xxmurphyxx

Konečne si niekto spomenul aj na hispáncov, konkrétne Mexičanov a po negroch z predošlého dielu dostávajú aj oni svoju očistu, ktorá tento raz nie je obmedzená 12 hodinovým časovým intervalom ale je navždy. Film neprekvapil, vedel som že bude lepší ako predošlý diel určený hlavne negrom, blm teroristom a ich lokajom a nemýlil som sa. Ono zas tak ťažké to nebolo, predsa len predošlý diel je totálne dno kinematografie, obyčajný rasistický vagón hovien, páchnuci anti white propagandou na míle ďaleko. Čo iné čakať od negra za kamerou. Tento raz sa všetko drží v určitých mantineloch znesiteľnosti. Samozrejme, stále sa jedná o klasickú premisu očisty, že za všetko zlé môžu bieli, utlačujúci všetkých naokolo, ale tento raz sa podarilo vyhnúť až extrémne tlačenej ideológii predošlého dielu, za čo majú u mňa plus. Mexičania boli fajn, sympaťáci a spolu s bielymi spolubojovníkmi bola medzi nimi dobrá chémia. Osobne som veľmi rád, že si KONEČNE niekto spomenul aj na tých najviac utláčaných, ktorí ale nie sú zrejme marketingovo dostatočne zaujímavý a preto sa všetci tvária, že neexistujú. Áno píšem o pôvodných amerických obyvateľoch, indiánoch. Som rád, že sa im dostalo aspoň trošku priestoru a som rád za peknú a hlavne pravdivú vetu na ich adresu z úst Willa Pattona. Potešilo. Inak je film taká klasika, ako každá jedna Očista, netreba tu hľadať niečo viac. Uvidíme, koľko dielov nás ešte čaká, ale rátam, že dosť, keďže v dnešnej dobe už každý utláča každého. Takže tešte sa na pokračovania, predbežne sú ohlásené HomOčista Análna Apokalypsa a Očista Marc Dutroux kinder edition. ()

a0001

Konečne to nešlo ako cez kopirák, aspoň zo začiatku očista zaujala, ale akonáhle z toho začali tvorcovia robiť hrdinský western bolo zle.. ()

Facerr

Není co řešit, tohle je prostě pecka. I po několikátý povedený a asi i v leččems originálnější, než některý předchozí díly. ()

blondboss

Piata Očista sa nesie najmä vo vážnom politickom podtóne, ktorý je tak značný a typický pre dnešnú dobu. Temné vykreslenie síce ťažko pritiahnutej, ale nie tak nereálnej budúcnosti poznačenej segregáciou ľudí. Akčné scény fajn, herecké výkony tiež, ale bolo z toho cítiť taký ten béčkový feeling a atmosféra prvých troch dielov sa až tak úplne nedostavila. Stále ale nadpriemerný snímok v rámci žánru. 60 % ()

Prubner

Nápad s Očistou, která se vymkne kontrole, je dobrý. Bohužel v této sérii čím dál tím víc nabývá vrchu politická agitace sluníčkářů, která v tomto dílu už překročila všechny myslitelné meze a převzala nad filmem vládu. Tohle už je prostě čistá politická agitka, zaměřená především proti Trumpovi (i když jeho jméno tu nezazní) a jeho příznivcům a propagující práva všech možných národnostních menšin, ženskou rovnoprávnost apod. Akce je nenápaditá, špatně sestříhaná, postavy zapomenutelné a nezajímavé. Jestli série bude pokračovat v tomhle duchu (jako že určitě bude), přestanu ji sledovat. ()

DonBraso

Asi začnu hned tím lepším a to je určitě změna.Ano,je tu více světla,poprvé réžiruje nikdo jiný a první půlka je lepší,než ta debilní akční poslední.Náměť je pořád stejný,jen s migrační politikou,což by vlastně nevadilo,protože je to jenom film.Hororové prvky jsou právě v té první půlce,kde je to sice jen o lekačkách,ale vlastně pro nezkušené,to může být i určitá výzva,ale ostatní už uhodnou,že přesně v tomhle přijde střih nebo jako ten laciný z kina,který je nucený.Bohužel opět se tu   nahromadilo takových logických hoven,že z toho dostanete tři infarkty a chuť na sex s bejvalkou co jí uteklo pár let.Jeden bych si určitě rád napsal.To máte takhle.Frajer přijede s kamionem a řekne,že je cesta zabarikádovaná.Bohužel šalamounsky kamera to nezabere a tak dva z kamionu musí na policejní stanici po svých.Pak se odehraje zbytečná scéna na očíčko,střih u policejní stanice,bum bum a voalá kamion u policejní stanice,tedy u šerifa.Tenhle paskvil je opět střihačský kumšt,kdy něco napíšete,uděláte tomu skic a pak ho stejně narvete do filmu,jen už hlavou v sloup.Pak samozřejmě k ačkním finesám a vůbec,že celý film někdo pozná,že je ten zlej a hodnej je zvláštní .S tím jak někdo už píše o Rambech,no ono to jedno vysvětlení vlastně stačí,přesto pointa jak někdo pozná v tom mumraji kdo je kdo je logická krávovina. Nejspíš se střílí do všech a kupodivu vždycky do těch co mají.Konec je už absolutní blbost s mad maxem stříhnutým v céčkovém měřítku.Vlastně čím víc se blížíte do Mexika,tím je horší.Začátek fakt fajn,po té "očistě" co přijde zlom se malinko začíná ztrácet vše pod nohama,kdy to ještě zachraňuje hlavní ženská hrdinka,ale ostatní už je malinko bláto.Prostě druhý díl je nejlepší a dovolím si tvrdit,že bude pořád. 50% ()

AndrewNewman

Tentokrát priehľadnejšia a sympatickejšia akčná jazda sústrediaca sa prevažne na vysoko urážlivú Trumpovu politiku. Vskutku ide možno o celkovo najhutnejší diel celej série, pričom prvá skromná časť bola podľa môjho názoru najoriginálnejšia. Stále je to ale bejkovina postavená na postapokalyptickom nápade, ako postaviť bandu rasistov proti chudobným čerňochom, mexičanom a v podstate skoro proti každému. Na druhej strane sa pri tejto Očiste rozhodne nudIť nebudete. ()

B3n odpad!

Neskutočný programovací hnus. V zásade oznamujú američanom, čo ich čaká, celá táto séria je taká. Príprava na občiansku vojnu. Patrioti sú tu vykreslení (kým?) ako teroristi, psychopati, ktorým nič nie je sväté. Mexiko ako krajina zasľúbená. To je niečo neskutočné... Viacero narážok na Trumpa, akurát sa tvorcovia neobťažovali s pravdou, tak si niečo vymysleli. Hlavne aby vyznel ako Hitler. FIlm je zároveň aj nátlak na to, aby ľuďom zobrali zbrane (dopadnú potom ako Austrália). ()

Arigato

Velmi dobře zpracované, člověk se nenudí, ale už to není úplně to, co to bývalo. Tento díl se zvrhává v totální masakr na úkor hororové atmosféry, jež byla jednoznačně slabší v porovnání s předchozími filmy. Potenciál postav nebyl z větší části využit vůbec, nicméně herecké obsazení bylo vybráno opravdu dobře. Nerad to říkám, jelikož se jedná o mou nejoblíbenější hororovou sérii vůbec a rád bych se dočkal i dalších dílů, jen už nevidím moc kloudných nápadů do budoucna a obávám se, že kvalita možných následujících filmů půjde extrémně dolů, proto by bylo možná již na místě, kdyby se tvůrci drželi vcelku logického konce, kterého jsme se dočkali, a rozhodli se v sérii již nepokračovat. V každém případě doufám, že se pletu a příští zaznění sirén mě totálně usadí do křesla. ()

Sharlis

Zase je to to iste, ale k tomu socialny podtext mexicania vs americania. Zase tam je nejaka militarizovana skupina co killuje kazdeho a hlavny typek a typka su mexicania. A v skupine maju americana a jeho tehotnu buchtu so sebou. Taze tak. Podla mna to bola najslabsia purge, lebo pouzita kreativita je 0 a neprinasa to proste NIC NOVE, len TO  ISTE zase! A ziadny psychotypci v maskach s macetami, tu uz vsetci maju samopaly a maskace hned... ()

SpicyNugget

A máme to tu zase - jeden den začne houkat siréna, která oznamuje Očistu. Což se hodí, když si potřebujete s někým vyřídit oučty. A ti, kteří si oučty nevyřizují, pokojně čekají v bunkru na sirénu, která po 12h oznámí konec Očisty a vraždění přestane… Jenže pro některé lidi Očista tento večer neskončí a budou řádit dál. Očista navždy! Co se stane, když se jeden den Očisty zvrhne na nekonečný boj? Velmi děkuji za tento film! Klobouk dolů. Jelikož jsem realista, od dob první Očisty jsem hloubala nad morálními otázkami této akce a jedna z nich byla - pane Bože, co když těm vrahům jeden den stačit nebude, co pak? A tento film mi tuto palčivou otázku konečně zodpověděl, byť jsem Očistu: Volební rok brala jako fajn zakončení. Film rozhodně není horor, od bývalých dílů se odklonil směrem k akčňákům, ale i tak jsem byla moc spokojená. Skvělí herci, super téma a námět, parádní zpracování. Za mě dosud nejlepší z Očist. ()

Kushina

Aneb když se "dobrý" nápad promění v peklo na zemi. Zastavit jednotlivce, či skupinu, to není problém, ale zastavit legie šílenců už problém je. Tahle očista mě bavila ze všech téměř nejvíc. Už jen proto, že to nebylo na 12h, ale na takovou dobu, že byl konec v nedohlednu a schovat se by nemělo smysl. 65% ()

Kalda69

Puvodne jsem chtel dat 3* ale kdyz jsem se zamyslel, ze to je vlastne dil z poloviny 18 let celkovych ocist, tak me ve vysledku zustalo par zasadnich otazek, jako: Proc se tahle situace nestala driv? Jak to vyresili s lidma z vecne ocisty? Jakto ze po takovymhle failu pokracovali dal s ocistama? No proste po prezidentske ociste, ktera mela i epilog, zrovna tady ten epilog dost chybi. ()

PatrikP4

Má to vlastně takovou stoupající tendenci... Od prvního dílu pokus omyl, jestli se tato série chytne... Chytla se vydělali se prachy tak z toho výtěžíme co nejvíce... Proč ne... Tohle by měl být snad také poslední díl aspoň to tak vypadá takže za mě spokojenost... ()

Saxos

Zase čistíme USA. Teď s dobrým nápadem skutečné očisty. Otevřené hranice z5 do Mexika a rychle se vracejte a utíkejte. Závěr: žádnou očistu jsem nedoporučil a zůstávám u toho. ()

bonovox

Slabé pokračovanie série v ktorej sú málo sympatické postavy a slabá akcia. Už by to tvorcovia s ďalšími Očistami mali zabaliť... ()

Perunwit

Nemá to nic. Zvuk, příběh, vizuál. Navíc ty vypatlaný klišéčka, že kterejch si to jakože utahuje. Ztráta času, překvapení se nekoná. ()

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy