Defenestrace 1618 (TV film)

Dokumentární / Drama / Historický

Česko / Rakousko / Německo / Francie, 2018, 85 min

• Cheeter

Nemůžu si pomoct, ale nudilo mě to stejně, jako původní film. Byť hrané scény v dokumentu jsou hezké a mluví k nám kapacity oboru, tak režisérky se to nezvládlo. Takže po zkušenostech z filmu, jsem to po půl hodině radši vypnul.(8.6.2019)

Tady je přesně vidět, koho zajímá česká historie. Historický hraný kostýmový dokument, písemné dokumenty, mapy, kde jinde uvidíš se k tématu vyjadřovat někoho z univerzit ve Vídni nebo třeba Oxfordu? Mě se to líbílo.(28.5.2019)

Sláva! Tady pozor! Zdá, se, že jsme my, diváci, byli vyslyšeni! Po nevydařeném loňském televizním filmu Bůh s námi- od defenestrace k Bílé hoře https://www.csfd.cz/film/482639-buh-s-nami-od-defenestrace-k-bile-hore/ , který publikum přijalo vlažně a oprávněně se vyjadřovalo ve smyslu, že film byl příliš náročný, nedotažený, neboť i historie znalý divák se škrábal na hlavě a drápal se na police své knihovny, jsme se dočkali parádního dokumentu, alias polohrané dokumenty z produkce BBC, v němž byly využity scény z výše uvedeného snímku, přičemž byly jednak komentovány Pavlem Rímským a také historiky, odborníky na slovo vzatými. To, co jsme tedy kritizovali, je zažehnáno a vznikl tak moc pěkný dokument, který doporučuji i divákům, které historie až tak nebere. Zdeněk Jiráský využil toho nejlepšího, co ve svém Tv filmu původně měl, mimo kvalitní obsazení vyzdvihnu i překrásné kostýmy. Celkově dokument zkoncipoval tak, že mě zajímal, bavil, potěšil a pokud se tímto způsobem pustí i do historických témat dalších, můžeme být jenom rádi. Pěkné! Plný počet za to, že to autor nevzdal.(29.5.2019)

• Johnny.ARN

Ty bláho, ten kto toto vymyslel, nemal ucelenú predstavu o tom, čo to má vlastne byť. Nudné, nezaujímavé, bez historického kontextu, s neustálymi nezmyslenými žvástami a len náznakmi historických bitiek. Aspoň že to defenestračné okno som mal možnosť vidieť naživo. Keby to malo dve hodiny, dopichám sa plastovým nožom. 1 z 5(13.6.2019)

Skvělé pojetí! A také pohled "zvenčí" není k zahození...(29.5.2019)