Krvavá nevěsta

• USA Ready or Not (více)

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O'Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost. Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbydou žádní živí svatebčané. (Cinemart)

rublik05

Asi nejsem úplně fanoušek tohohle filmového žánru, ale Krvavá nevěsta mi přišla jako hrozná blbost. Herci nevýrazní, hlavní postava silně nesympatická a šíleně uřvaná. Děj sliboval zajímavý námět o ujeté rodince, přesto se dočkáme jenom 96 minutovou nudu bez nějakého nápadu nebo zvratu. Nebýt občasných trefných hlášek hlavní postavy a spousty krve zejména v závěru, tak nemám moc co hodnotit. Věřím, že si tento film určitě své fanoušky najde, pro mě to byla spíš jenom hodina a půl utrpení. 1/10. ()

vikino1

Nic extra - bral bych více absurdních situací a černého humoru. Nejlepší okamžiky filmu jsou, když se na scéně objeví služky. Bohužel jsou pouze tři a dost rychle dojdou... Dále bych pochválil mladou Samaru, sice se mi v obličeji moc nelíbí (celá tatík), za to to zděšení a přerod nevěsty v killera zahrála docela uvěřitelně... Prostě to vytáhla na pohodové 3. ()

Psycho.R

Někde jsem tu četl názory, že námět je originální, jak se to vezme, ale to nechci probírat. Ve skutečnosti bylo fajn, že nemusíme zdlouhavě čekat a hlavní zápletka začne celkem brzy po začátku filmu. Drsnější scény jsou prokládány černým humorem a na Samaru Weaving se nejen dobře dívá, ale role jí padla skvěle. ()

Acrobat odpad!

To už všetko sa dostane na plátno zrejme. Minuli sa nápady, a tak niekto opäť má potrebu vylievať kečup a paradajkovú omáčku. Ten film míňa všetky atribúty filmovej tvorby. Je ničím, smerujúci k záhube ako takej. Ničím vtipné, vskutku morbídne, bez možnosti nadnesenej satiry. Nefunkčné z každej strany. Komédia sa končí pri vyvolávaní zla, horor sa končí u bizarnosti, thriller sa ani nedostaví. Film odtrhnutý od vonkajšieho sveta. Potreba silenej brutality odetá v háve bezbrehej hlúposti. Ani baviť sa nedá. (videné 01.02.2020, BDrip) ()

Franc1s

Příjemná, odlehčená vyvražďovačka. V co jsem doufal, to jsem i dostal. Zábavné postavy, jako třeba otec rodiny, či jeho ségra s páčem a sekerou. Herečka Samara W, nejen že je krásná, ale jde vidět, že si nasranou nevěstu dává s přehledem a její nadávání jsem si užíval! :D Na cajk 8/10 ()

gemi

Jo, příbuzné si člověk nevybírá, ale to pro nevěstu, která se přivdá do rodiny, neplatí. Ta na výběr měla a rozhodně mohla zvolit lépe... Super nápad, film se skvělou gradací a gore jako od Tarantina. Ale hlavně - nenudí! ()

E lan

Hmmm, docela dobrý horůrek, překvapivě. Nejsem toho žánru příznivcem, ale tento příběh mě zaujal. A ono to bylo docela dobré, krátké a s pořádným spádem. ()

Inozuka

Cool funny horror o jedné vykutálené famílii a holce, co nedává svou kůži lacino. Zas až tak moc děsivé to není, spíš jen napínavé, navíc bych řekl, že tak v půlce začínají trochu docházet nápady. Weaving super, trochu možná těží z podobnosti na Margot Robbie, ale film spolehlivě táhne. Potěšila i Andie Mac Dowell, ale mohla dostat víc prostoru ... Příjemná oddychovka. ()

bearmeedek

Někdy znamenají 3 hvězdičky málo, někdy je to ocenění, že film dosáhnul na kvalitních 60%. Potřísněná nevěsta je právě tento případ. Hodnocení sice odrazuje, ale obsah filmu na mě působil tak, že půjde o horor s velkou nadsázkou a částečnou úsměvností. A ono to zrovna tak dopadlo. V podstatě blbost, nic nového, ale moc pěkné filmové retro zpracování. Kdyby tohle tvůrci mysleli vážně a na mě to tak zapůsobilo, dal bych to do odpadu. Samozřejmě, že vracet už se k tomu nebudu. ()

mira.l

Tohle byla tak strašná kravina, že ... jsem se docela bavil:). Asi občas neškodí trochu si vypláchnout hlavu něčím, co je sice vcelku dost nereálné, ale kouká se na to docela dobře aneb k čemu se hodí prostřelená ruka a jeden čouhající rezavý hřebík:). Hlavní představitelka mi poněkud připomínala Margot Robbie, což asi taky trochu přičetlo nějaký ten plusový bodík:). Na čtyři to asi nebude, ale poctivé tři * proč ne. ()

fandadofilmu

Tak tohle je nejzábavnější krvák - nebo chcete-li nejkrvavější zábava - od dob, kdy Peter Jackson natočil Braindead! Víc než krve je tam snad už jen nadávek - v tom by mohl mít film asi "sprosté" prvenství. Se jmény tvůrců jsme se zatím setkali hlavně u velmi zajímavého snímku Southband, což je ale i tak rozdíl minimálně dvou tříd. Už teď se nemůžu dočkat, s čím asi tak přijdou příště...? ()

JimDeNiro

Asi jsem měl přehnaná očekávání, vzhledem k tomu, jak to vesměs všichni vychvalují do nebes. Taková zajímavá vybíjená, kde kladem je určitě hezká Samara Weaving v hlavní roli, občasné pochichtnutí se nad nějakou hláškou, ale celkově je to průměr. Vraždy nebo úmrtí vcelku nezáživné a krvavost taky nic moc, když pominu posledních asi 5 minut. Bavil jsem se, jako jednohubka dobrý, 60% - 3* ()

Shitonit

Co uděláš, když si vytáhne tu kartu ...? Tak to mě dostalo, Tuto rodinku bych smíchal s Adamsovejma, a pak by to bylo asi nejdokonalejší dílko o rodinném štěstí :-) Hodně krvavá nevěsta. Paráda. ()

ANTYCHRYST

Zajímavej kousek.. Místy to opravdu působí komicky..tady máš kuši.. Jee. :) :) Celou dobu jsem čekal.. jaká hra se z toho vyklube.. A vytunena schovávaná..proč ne :) No a konec to samé.. Přesně jsem něco takového vtipného tipoval.. :) 70 % příjemné překvapení ()

$tALk3R

Ostrý, nekorektný, čierny humor... Taký mám rád. Jednu hviezdu pridávam navyše za koniec, kde si totálne uleteli. ()

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Jaký film chystá Daisy Ridley?

Jaký film chystá Daisy Ridley?

04.05.2020

Máme 4. května, Den Star Wars, takže začneme rovnou novinkou o hvězdě poslední trilogie herečce Daisy Ridley. Ta má po letech strávených zachraňováním galaxie daleko, daleko odsud coby mladičká Rey… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)

Nové Mise uvítají starou tvář

Nové Mise uvítají starou tvář

03.02.2020

A teď jedna z těch hezčích castingových zpráv za poslední měsíce. Sedmý a osmý film v sérii Mission: Impossible přivítají zpět starého známého. Do akční franšízy Toma Cruise se totiž vrací kanadský… (více)